Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer 2019

Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer 2019 Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce problemiergenlik döneminde karşı karşıya kaldığımız bir cilt sorunu olarak karşımıza çıkıyor, ancaksivilcelersadece ergenlik döneminde yaşanan hormonel değişimlere bağlı olarak değil aynı zamanda pek çok farklı nedene bağlı olarak görülebiliyor.

Sivilce tedavisi yöntemleri uygulanarak sivilcelerin bir şekilde kurutulması ve yok edilmesi mümkün ancaksivilce izleriçok daha uzun süre kalıcı olabilmekle birlikte bazen ömür boyucilt lekeleriolarak kalabiliyor.

Cildimizi düzenli şekilde temizlememek, ciltte oluşan sivilcelerin sıkılarak patlatılması gibi yanlış uygulamalarla oluşan sivilcelerin kısa süreli olarak yok edilmesini sağlayabilmekle birlikte daha sonrasivilce ve leke izleriolarak karşımıza çıkabiliyor. Bazı durumlara ise cildinizi düzenli olarak temiz tutuyor olsanız ve sivilcelerinize el ile müdahale etmeseniz bilesivilce izlerigörülebilmektedir. Bağışıklık sistemine bağlı olarak bazı durumlarda sivilceler uzun süre geçmez ve cildin dış yüzeyine enzimler, beyaz kan hücreleri yollanması sonucu sürekli yenilenerek tekrar eder.

Sivilceleri patlatma yöntemiyle yok ediyorsanız bir süre devam edensivilce yaralarıoluşabilmekle birlikte bu yaralar asla sivilce izi olarak kalmazlar, genellikle iltihaplı büyük sivilcelerin kendi kendine gelmesi sonucunda dahi cilt yapısında koyu şekilde görülen lekelerdir.

Sizler için tüm detaylarıyla incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuzsivilce izleri lekeleri nasıl geçerbirlikte bakalım;

Sivilce İzlerinin Oluşmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Sizlerden son dönemlerde çok sık şekildesivilce izleri nasıl geçerkonusu ile ilgili aldığım mailler sonucu bu konuyu derinlemesine incelemeye karar verdim. Normal şartlardasivilcelerher birimizin ortak sorunu olmakla birlikte sivilce sorununu minimum düzeye indirebilmek için gerekli şartları yerine getirmemiz gerekiyor.

Sivilceleri önlemekiçin pek çok kozmetik ürün bulunabilmekle birlikte doğal yöntemlerle de bu sorundan kurtulabilirsiniz. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan bireylerde gözeneklerin çok aha kolay şekilde tıkanabilmesi sonucusivilceoluşumu meydana gelmektedir. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz sivilcelerin oluşmaması için cildimizi çok iyi temizleyerek yağlardan arındırmalıyız. Ancak cilt altında bulunan yağların tamamı ile temizlenmesi asla önerilmemekte, sadece yağ dengesini bir miktar azaltmak sorunun çözümü için yeterli olacaktır.

Ciltte sivilce izlerioluşmaması için özellikle sivilcelerin asla sıkılmaması gerekmekte, genellikle sivilce görünümünden kurtulmak için sivilceleri çıkmaya başlar başlamaz yok etmek için sıkarız, ancaksivilcelerin sıkılmasıkesinlikle sivilce izi oluşumu meydana geleceğini garanti eder.

Ancak bazı durumlarda cilt yapısında oluşabilecek çok daha ciddi oluşumlar sivilceler ile karıştırılabilmektedir. Özellikle normalden çok daha büyük olarak görülen sivilce benzeri kabartılar için kist oluşumuna karşın kesinlikle zaman kaybetmeden doktora başvurmak gerekmektedir.

Sivilce izleri lekeleri kalmaması içiniltihaplı sivilceleri saptadığınızda doktor kontrolüne başvurmalı ve doğru antibiyotik tedavisi ile kısa sürede doktor kontrolünde sivilce probleminden kurtulma yolunu izlemelisiniz.

Sivilce İzlerinin Geçme Süresi Nedir?

Sivilceler cildimizde ne kadar kısa süre kalırsa kalsın ortalama olarak bir süre boyunca izleri kalmaya devam etmektedir. Büyük ve ciltte kısa süreli hasara yol açansivilcelerin izleriyaklaşık olarak 5 – 6 ay ciltte kalabilmekle birlikte cildin temiz tutulmaması ve yoğun şekilde güneş benzeri dış etmenlere maruz kalması durumundasivilce izleriçok daha uzun süre kalıcı olabilmektedir.

sivilce-izleri-nasil-gecer Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer? sivilce izleri nasil gecer 300x175

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Profesyonel Yöntemler

Aşağıda evde uygulayabileceğiniz yöntemler ilesivilce izlerini lekelerini geçirmekiçin başvuracağınız yöntemleri ve formülleri inceledik ancak daha öncesinde profesyonel yöntemlerle sivilce izlerini lekelerini geçirme yöntemleri ile ilgili açıklamaları inceleyelim. (Ancak doğal yöntemleri uyguladıktan sonra başarılı olamazsanız bu yöntemleri uygulamalısınız.)

Lazer Tedavisi ve Kimyasal Peeling

Cildin üst katmanının soyulması ve bu sayede alt katmanda yer alan lekelerin tedavi edilerek geçirildiği sistemdir. Özellikle kısa süredeyara izleri ve sivilce izleri ile lekelerini kısa sürede geçirmekiçin en etkili yöntem olmakla birlikte doğal yöntemleri tercih etmek cildinize daha uzun sürede etki eder ancak daha faydalı ve doğal etkiler gösterir.

Beyazlatıcı Kremler

Bu kremler cilt üzerinde çok hızlı etki göstermesiyle biliniyor, ciltte bulunan melanin miktarını azaltaraksivilce izleri ve lekelerbulunan bölgelerde cilt renginin açılmasını sağlıyorlar. Bu tür kremlerin içerisinde yer alan civa ve toksik maddeler kısa vadeli olarak cilde olumlu etkiler gösteriyor gibi görünseler bile uzun vadeli olarak cildinizde daha büyük hasarlara yol açabilmektedir.

sivilce-izleri-lekeleri-onleme-yollari Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer? sivilce izleri lekeleri onleme yollari 300x201

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Doğal Yöntemler

Hepimizin evlerinde kolaylıkla bulunan malzemelerle hazırlanabilen doğal sivilce kürleri sayesinde hem sivilcelerin oluşumunu engelleyebileceğiniz gibi hem desivilce izleri ve lekelerin kolaylıkla yok olmasını sağlayabileceksiniz.

Evde doğal malzemelerle hazırlanansivilce kürleriözellikle de içeriklerinde kimyasal bileşenler olmadığı için ciltte hiç bir hasarın oluşmasına neden olmamaktadır. Sizler için incelediğimizsivilce izleri ve lekeleri geçirmekiçin doğal yöntemler aynı zamanda cilt üzerinde beyazlatma etkileri göstermekle birlikte cildi ölü hücrelerden arındırır ve ciltte bulunan fazla yağı temizleyerek yağ dengesini sağlayıcı etkiler gösterir. Birlikte bakalım;

Limon

Limonun içeriğinde yer alan asitler ve C vitamini yapısı sayesinde cilt üzerinde beyazlatıcı ve sivilce oluşumunu önleyici etkileri bulunmaktadır. Uygulanması için limon suyunu bir kaba sıkıyoruz ve temiz bir pamuk yardımıyla cildimizde sivilcelerin oluştuğu bölgelere silme yöntemiyle uyguluyoruz.

Kuruyana kadar bu şekilde bekledikten sonra bol su ile durulayarak arındırıyoruz. Limon düzenli kullandığınızda bir süre sonra cildinizde kurumaya neden olabileceği için beraberinde bir nemlendiricinin de kullanılması çok daha iyi olacaktır. Özellikle hassas bir cilt yapısına sahipsenizsivilce izleri ve lekelerini geçirmekiçin kullanacağınız limon suyu cildinizde kızarıklıklara neden olabilmektedir.

Portakal

Portakal da limon ile hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Portakalın içeriğinde yer alan kalojen ve elastin seviyeleri nedeniyle sivilceler oluştuktan sonra yerlerindesivilce izleri ve lekeleroluşmasını engelleyerek cilt yapısını çok iyi şekilde yeniler.

Portakal özellikle yoğurt ile karıştırıldığında etkileşime geçereksivilce lekelerini geçirmekonusunda çok daha etkilidir. Uygulanışı için yarım portakalın suyunu bir miktar yoğurt ile karıştırıldıktan sonracildimizde lekelenmeleroluşan bölgelere uyguluyoruz ve 20 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayarak arındırıyoruz.

** Haftada 2 kez uygulandığında etkileri çok daha fazla görülmektedir.

İçerisine çok az miktarda zerdeçal ekleyecek olursanız sivilce lekelerini önleme etkilerinin yanı sıra beyazlatıcı etkilerinin de çok daha fazla görüleceğini söyleyebiliriz.

Sirke

Sirkenin içeriğinde yer alan bileşenlerden dolayı cilt yapısının PH dengesini düzenleyici etkiler göstermekle birlikte düzenli uygulamalarla cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Sivilce izleri ve lekeleri geçirmekiçin sirkenin uygulanışı için kullanacağımız sirke kadar suyu karıştırıyoruz ve hazırlamış olduğumuz karışımımızı temiz bir pamukla cildimizdesivilce lekeleribulunan bölgelere uyguluyoruz.

Sirke uygulamasından sonra da cildinizi nemlendirmekte fayda olacaktır.

Yoğurt

Sivilcelerden dolayı oluşan koyu lekeler ile diğer lekelerinin giderilmesinde v cildin beyazlatılmasında yoğurt etkilidir. Az miktarda yoğurdu pamuk ile cildimize ovarak uyguluyoruz ve yaklaşık olarak 15 – 20 dakika kadar bu şekilde beklettikten sonra bol su ile durulayarak arındırıyoruz.

Yoğurdu daha etkili şekilde uygulayabilmek için içerisine bir miktar limon suyu ve 1 tatlı kaşığı kadar yulaf ezmesi ekleyerek daha etkili hale getirebilirsiniz.Sivilce lekeleriazalana kadar her gün tekrarlayarak devam etmelisiniz.

Salatalık

Salatalığın cilt üzerinde leke giderici etkileri bulunmakla birlikte özellikle hasar almış ve tahriş olmuş cilt üzerinde onarıcı etkileri bulunmaktadır. Buna ek olarak göz altlarında oluşan morluklar ile kararan dirsekler üzerinde tedavi edici özellikleri bulunmaktadır.

Uygulanışı sırasında salatalığı ister dilimleyin isterseniz de rendeleyerek uygulayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz salatalık kürünü cildinize çok iyi şekilde yedirdikten sonra kuruması için yaklaşık olarak 20 – 25 dakika kadar bekleterek, kuruduktan sonra bol su ile durulayarak arındırıyoruz. Her gün uygulandığında çok daha etkili sonuçlar verecektir.

Sivilce İzleri ve Lekelerin Oluşmaması İçin Alınabilecek Önlemler

*Cilt lekeleri ve sivilce lekelerioluşmaması için öncelikle gözeneklerinizi temiz tutmanız gerekiyor, bunun için de cildinizi sürekli olarak saf doğal sabunlarla doğal olarak temizlemeli ve başlangıçta sivilcelerin oluşmasını minimuma indirmelisiniz.

* Cildinizi dış faktörlerden korumak için gün içerisinde yüksek güneş ışınlarına maruz kalacaksanız kesinlikle güneşten koruyucu kremler kullanmalısınız. Cildiniz direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalacak olursa ciltte kırışıklıklar ve lekeler oluşacaktır.

* Günlük düzenli olarak makyaj yapıyorsanız kesinlikle gece uyumadan önce makyajınızı silmeli ve temiz bir cilt ile yatağa girmelisiniz. Makyaj kalıntıları zamanla gözenekleri iyice tıkar ve cilt altında iltihaplanmaların oluşmasına sivilcelere vesivilce lekelerine neden olur. Ancak cildinizi aşırı derecede sabunlamayın, sabunlarsanız nem dengesini kaybedeceği için cildinizdeki nemi dengeleyecek piyasada ucuz fiyatlara bulunabilecek nemlendiriciler kullanın.

Bu yöntemleri uygulayarak sivilcelerin oluşmasına engel olabileceğiniz gibi oluşansivilcelerin iz bırakma sorunuve lekelerini de kolaylıkla yok edebileceksiniz.Sivilce izleri ve lekeleri nasıl geçerile ilgili her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.


Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer 2019

Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer 2019

Related news

 • Nasıl kombinlenir ile Etiketlenen Konular
 • Biberiye çayı ile zayıflama
 • 1 Haftalık Bol Alternatifli Diyet Listesi
 • Rüyada Havaalanı Görmek Havaalanında Olmak Ne Demek
 • 2019 Son Trend Kısa Saç Modelleri

 • Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer


  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer

  Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer