Site için favicon boyutu 2019

Site için favicon boyutu 2019 Site için favicon boyutu

Site için favicon boyutu

Web tasarımında, muhtemelen bildiğiniz gibi, önemliher detay Kaynağınıza geçen bir kişi, öğelerin her birini ayrı ayrı görmez, ancak tüm görüntüyü diğer küçük ayrıntılardan oluşan bir paket olarak algılar. Dolayısıyla, kaynağınızı geliştirirken bir şeyleri özlerseniz, gelecekte bu ayrıntı tüm kompleksi ve tüm kompozisyonu bozabilir.

Böyle bir şaşkınlık, örneğin, bir düğmenin arka planı olabilir.Bazı küçük elemanların yanlış seçilmiş yazı tipi ve hatta bir favicon. Gerçekten de, kendinize bakın, geniş, iyi bilinen sitelerin, kullanıcının tarayıcısının "Yer İmleri" bölümünde yer alan bireysel bir simgesi vardır. Bu olmadan, kaynak geliştiricileri başlangıçta istedikleri kompozisyonu yaratamazdı.

Bu nedenle, siteniz için bir tasarım yaratıyorsunuz,Favicon gibi detaylara dikkat etmeliyiz. Bu yazıda, kaynağın genel tarzı altında nasıl seçileceğinin yanı sıra, bu resmin ne boyutta olması gerektiği hakkında konuşacağız.

Site Simgesi

favicon büyüklüğü

İlk olarak, neyin olduğunu belirliyoruzbu öğe. Şu anda tarayıcınızın sekmesinin ismine bakın. Gördüğünüz gibi, sol tarafta, kaynak logosunun basitleştirilmiş bir versiyonunu gösteren küçük bir görüntü var. Aynı resim, arama sonuçlarında görüntülenen sitenin adının yanında. Başlığı gördüğünde kullanıcının yönlendirilmesidir.

Birçok web yöneticisi bu resmi anlıyorİhtiyaç - ama birkaç kişi site için hangi boyutu favicon en uygun olacağını biliyoruz. Bu nedenle, bu makalede sadece böyle bir simgenin nasıl yapılacağı ve kaynağınıza nasıl yükleyebileceğiniz hakkında bilgi vermekle kalmıyor, aynı zamanda resmin büyüklüğünü de anlatıyoruz.

Favicon'un amacı

Yani sitenin başlığı yakınındaki resimkimlik. Bu onun asıl amacı: Gördüğümüz siteyi ifade etmek ve onu diğerlerinin gözünde ayırt etmek. Bu, grafikler kullanılarak mümkün olduğunca basit bir şekilde yapılır: resimlerdeki bilgileri sezgisel olarak metin biçiminden çok daha hızlı ve daha kolay algılarız. Favicons bu konuda bize yardımcı olur. Ancak, kullanıcının gözünde favicon'un boyutunun minimal olduğunu unutmayın. Bu, sitenin "üstbilgisinde", yazıtlar, bazı açıklamalar veya iletişim bilgileri şeklinde ek bilgiler içerebilen bir logo değildir. Adın yanındaki simgede gösterilebilecek tüm bilgiler Favicon'un boyutuna yakın olmalıdır. Ve o, zaten belirtildiği gibi, sadece bir minyatür (sadece 16 x 16 piksel).

favicon ne büyüklük

Favicon nasıl seçilir?

Bir web yöneticisi nasıl geliştirilebilir?siteniz için simge Sadece sitenin logosunu küçültmek için, çoğu zaman işe yaramayacağını belirtmek gerekir. Belirli bir kaynağın logosunun oluşturduğu amblemlerde, genellikle her zaman doğru şekilde minyatür bir biçimde gösterilmeyen farklı unsurlar görünür. Böyle bir girişimin derhal terk edilmesi daha iyidir.

Tabii ki, favicon'un boyutu konuşmalarına izin vermiyorve orada sadece bir yazıtın yerleştirilmesi hakkında. Bu çözünürlükte herhangi bir metin görünmez. Sitenin stilini yansıtacak yeni bir simge geliştirmek gerekiyor. Çözüm bulmak için yine en büyük sitelere dönelim.

Stilize bir favicon şeklinde birçok kullanımservis isminin ilk harfi. Örneğin, Bing, Yahoo, Yandex, Vikipedi, Google'ın yaptığı şey budur. Başka bir yaklaşım var - kısa bir site adınız varsa, simgenizin arka planı olarak ayarlayabilirsiniz. Favicon büyüklüğüne (ulaştığı piksel sayısıyla 16 tekrar 16 puan) bu yazıyı doğru göstermesine izin verilir, 3 harfden uzun olmamalıdır. Örneğin, Aol servisinin yaptığı şey budur.

Favicon nasıl oluşturulur?

site için favicon boyutu

Yapabileceğiniz sitenin adı için bir simge yapınçeşitli şekillerde. Tabii ki, en basit farklı hazır çözümler ile çalışmaktır. Bir simgeden tam simgeyi indirerek, onu azaltabilecek herhangi bir hizmet veya program hakkında olabilir. Ancak, bu logoyu kendi başınıza geliştirmenizi tavsiye ederim. Bu, öncelikle, bir şey öğrenmek için bir fırsat sağlayacaktır; ve ikincisi, daha fazla araç sağlayacaktır. Bunu yapabilmeniz için gereken tek şey çizmek ve aynı zamanda favicon'un son sürümde ne boyutta olması gerektiğini bilmek. Site için simgenin boyutu hakkında, biraz sonra konuşacağız, ancak şimdilik, bu tür resimlerle çalışmanın inceliklerini not edin. Özellikle, site için favicon boyutunu belirtmeden, bu görüntünün biçimini belirtmelisiniz. Deneyimli tasarımcıların belirttiği gibi, resim .PNG (24 bit) veya dosya olarak ICO olarak kaydedilmelidir.

Resmi, örneğin, logonun çizileceği Photoshop'u kullanarak kaydedebilirsiniz.

Favicon'un boyutları

favicon ne büyüklükte olmalı

Yani, şimdi ne kadar büyük konuşalımSERP'de sitenin adının yanında gördüğümüz bir resim olmalı. Varsayılan olarak, daha önce bahsedildiği gibi, boyutu yalnızca 16 pikseldir (her iki tarafta). Ancak, bu görüntüyü Photoshop'ta düzenlemeye çalışırsanız, kendiniz için ne kadar rahatsız olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle, gelecekte kenarlarda kolayca sıkıştırılabilen ve istenen biçimde kaydedilebilen büyütülmüş bir fotoğrafla çalışmanızı öneririz.

çoklu

Ancak, favicon'un büyüklüğünden bahsetmekSitenizde olmalı, bir şey daha hatırlamanız gerekiyor. Tüm platformlar kaynak görüntüsünü aynı şekilde göstermez. Örneğin, bir Retina cihazı, favicon'unuzu 32x32 piksel oranında görüntüleyebilir. Ve Safari'de ve yeni Windows platformunda, ve bu simgeler 64 piksel boyutuna ulaşıyor.

Bu nedenle, farklı sürümleri korumanızı öneririz.Simgeler ve gelecekte sadece kullanıcının platformuna bağlı olarak değişimini sağlar. Bir başka ilginç nokta - tarayıcıya bağlı olarak "küçülecek" diye düşünerek simgeyi en büyük biçimde indirmeyi deneyebilirsiniz.

Yabancı editörler

piksel cinsinden favicon boyutu

Tabii ki, eğer Photoshop'u anlarsan iyi olurve Favicon'un ne boyutta olması gerektiğini ve imajını koruyarak nasıl başarılacağını biliyorsunuz. Ancak, grafik editörlere daha önce hiç rastlamayan birçok yeni gelen var, bu yüzden sadece doğru görüntüyü çizemiyorlar. Bu web yöneticilerine yardımcı olmak için, otomatik olarak ilginizi çeken bir simge oluşturmanıza olanak veren çeşitli hizmetler vardır. Birçoğu ücretsiz, kullanıcılardan herhangi bir yatırım gerektirmez.

İş için bazen kayıt olmanız yeterlidir.ama bildiğiniz gibi, bu bir kez yapılır - her şeyden önce, şirketler sıklıkla favicon'u değiştirmez. En azından, her gün logosunu değiştiren Google'a bakın, ancak simgeye dokunmayın.

Favicon nasıl kurulur?

Genel olarak sitenizi,İhtiyacınız olan görüntüyü doğru şekilde görüntüledi, çok basit. Arama motorlarının yanı sıra basit tarayıcıların bilgi okumalarına izin verecek bir dizi basit eylem gerçekleştirmek yeterlidir.

bir site için hangi boyutta favicon

Bunu yapmak için, elde edilen görüntü gerekliFavicon.ico adıyla kaydedin ve kaynağınızın köküne koyun. Her şey, şimdi görüntünüz otomatik olarak tanınacak ve bir süre sonra sitenize eklenecektir.

Bu bağlamaya ek olarak, simgenizin bulunduğu yerde "komut istemi" yapacak bir satır daha ekleyebilirsiniz. Şuna benziyor:

<link rel = "kısayol simgesi" href = "simgenin adresi" />

Kodu sitenin başlığına yükleyin.

bulgular

bir site için hangi boyutta bir favicon olmalıdır

Yani makalemizi okuduktan sonra,site için favicon'un boyutu ve ne olduğu. Ayrıca, kaynağınız için doğru simgeyi bulmanın bir zorunluluk olduğunu fark ettiniz, çünkü hem artan saygınlık hem de rakipleriniz arasında bazı ek tahsisler açısından ellerinizde oynuyor. En azından, en büyük siteler, canlı bir örnek olarak alınabilecek aynı şeyi yaparlar. Ve sonra, herhangi bir özel çabaya neden olmaz - Favicon'ı bir kez yaptıktan ve sitenize doğru bir şekilde yükledikten sonra, önümüzdeki birkaç ay boyunca bunu unutabilirsiniz.

Öyleyse cesurca deney, yeni bir şey bul, dene ve her şey yoluna girecek!

Site için favicon boyutu 2019

Site için favicon boyutu 2019

Related news

 • Fırında Zargana Balığı Sargan Balığı Videosu
 • En iyi anime dizisinin değerlendirmesi
 • Kurban bayramı mesajları 2019 kısa
 • İŞYERİNDEKİ STRES UNSURLARI
 • Apple kimliği hesabı oluşturma

 • Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu


  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu

  Site için favicon boyutu