Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 2019

Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 2019

Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 66 15.02.2019, 22:52

Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı

Çalışmalarında bir kişiye yardım ettiği bilinen birçok köpek türü vardır. Bunlardan biri Sharplanin çoban köpeği. Bu, evinin bulunduğu Makedonya olan çobanın bekçi köpeği.

Cins tanımı

Orta boy bir köpek (ineklerdeki yükseklik61 cm'yi aşması), güçlü bir kas yapısı ile. Oldukça derin göğüsleri vardır, hafifçe kaburga çıkıntıları, geniş sırtları vardır, bunlar yavaşça küllerinden krupa doğru azalır ve gelişmiş bir iskelettir. Kafa kısmındaki masif baş burun lobu daralana kadar daha yuvarlaktır. Açıkça sarkık, üçgen biçimli kulaklar dikildi. Badem şeklinde gözlerin çevresinde siyah bir cam göz çevresi var.keskin adam çoban

Sharplanin çoban köpeği farklı renkte olabilir- beyaz, siyah, gri veya kahverengi. Kalın uzun bir kat, kuyruk ve arka bacaklarda güzel çizgiler oluşturur. Kılıç benzeri kuyruk aynı zamanda uzun bir yün süspansiyonuna sahiptir. Ön pençelerin başına ve dışına, çok daha kısa. Boyun ve göğüs kalın bir yelkenle kaplıdır.

Özel Özellikler

Herhangi bir çoban köpeği gibi Sharplan daÇoban hayvanları korumak ve sürüde düzeni sağlamak için cins oldu. Bu nedenle annenin karakteri özellikle yabancılara yönelik güvensizlik ve saldırganlık telaffuz edilir. Bu köpeklerin bir yabancı kendisini veya korunan mülkiyet veya sığır ya dokunmak izin vermez mükemmel korumaları olun. Dıştan sakin ve dengeli, bunların eksiksiz korkusuzluk görüntüleyen kavgacılık eğilimindedir. Bir aile köpek değil gibi en iyi seçenek sarplaninac olurdu. cins açıklaması o kadar sevgi ve hassasiyet hayvan tahammül açıklanır. Ben evinizdeki bu köpek ve diğer hayvanları ile iyi yaşamak yoktur.

Böyle bir evde beslenmeye karar verirken,ders vermek için çok zaman alacağı gerçeğine hazır. Eğitim ve öğretim, evde köpek yavrusu ortaya çıkışının ilk günlerinden itibaren başlamalı, çok zaman, sabır ve güç gerekecektir. Hayvanların iyi durumda kalması için etrafında dolaşmasına izin veren geniş bir alana sahip olmak iyidir. Apartman koşullarında bir Sharplan koyun köpeği tutmak istenmiyor. Bu onun her türlü hayal kırıklığına neden olabilir.sharplan'ın çoban köpeği fotoğrafı

öykü

Cins dağlardan sonra geldiShar-Planin, Makedonya'da bulunuyor. Orada Sharplanin çoban köpeği yırtıcılardan koyunları korumak için iki bin yıl önce yetiştirildi. Sonra ilk önce eski Yugoslavya topraklarında yayıldı ve yavaş yavaş diğer ülkelerde popülerlik kazanmaya başladı. Çoğu zaman bugün ABD ve Kanada'da Sharplanin çoban köpeği ile tanışabilirsiniz. Bununla birlikte, cins resmen kaydolmadan önce çok uzun zaman aldı. Sadece 1939'da yaşandı. Birçoğu, bu köpeklerin uzaktaki atalarının Kafkas Çobanının çok ortak noktasına sahip olduklarından inanıyor.

Gözaltı koşulları

Bunun temsilcilerinin önemli olan şeyen doğurmak, uzun süre aktif yürür. Hayvanların çok enerjik ve güçlü olduğu için, yürüyüşlerine katılmak en iyi fiziksel olarak eğitilmiş insanlar tarafından hazırlanır. Köpek için uygun olan, özgürce hareket edebildiği büyük bir kuşhane. Sharplan koyun köpeklerini bir evde tutmanız önerilmez. Bu köpeklerin çok fazla alana gereksinim duymalarına ek olarak, yalnızlıkları oldukça kötü bir şekilde tahammül ederler.sharpanin sheepdog açıklaması

Özel bakım yün gerektirir. Çok kalın ve sıcaktır, dış kapak uzun ve astar çok yoğun ve kısa. Böyle bir kat sayesinde, Sharplanin çoban köpeği, sert hava şartlarında hizmet verebilir. Bu köpeklerin resimleri, mülkiyetini hava koşullarından bağımsız olarak korurken çok sık bulunabilir. Yün, özellikle tüy süresince, özel bir fırça ile düzenli olarak taranmalıdır. Yıkama köpekleri aşırı durumlarda ve çok kirli olsalar da.

Bu ırka özgü herhangi bir hastalık yoktu. Uygun şartlarda ve iyi bakım altında Sharplaninskaya çoban 14 yıla kadar yaşayabilir.

Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 2019

Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 2019

Related news

 • Avrupada Seyahate Çıkmadan Önce Dolandırılmamak İçin Bilmeniz Gereken 11 Dümen
 • KETEN PANO ÜZERİNE AKRİLİK BOYALI RESİMLERİ GİYDİRME
 • Yüksek kolestrol - yaşam için bir tehdit
 • Şekerpare Nasıl Yapılır Videosu

 • Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 59

  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı


  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 57

  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 99

  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 75

  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 100

  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 44

  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 31

  Sharplaninskaya Çoban Köpeği. Cins tanımı 51