Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastikServikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik


Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 86 22.01.2019, 06:32

Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik

Son zamanlarda, böyle bir hastalıkosteokondroz yaygınlaşmıştır. Daha önceki doktorlar bu hastalığın çoğunu daha yaşlı nesilde teşhis ettiyse, istatistikler istatistiksel olarak ergenleri bile etkilediğini göstermektedir. Bunun sebepleri çokça ve bir uzmanla birlikte zamanında tek bir tedaviden kurtulmanın yolu. Kural olarak, aynı zamanda ilaç ve terapatik cimnastik reçetesi. Servikal bölgenin osteokondrozu olduğunda istenen sonuçların elde edilmesi için egzersizleri günlük olarak yapmak önemlidir.

Hastalığın başlıca nedenleri ve semptomları

Servikal bölüm osteokondrosisli jimnastik

Doktorlara göre osteokondroz anaYerleşik bir yaşam tarzı nedeniyle. Böyle bir hastalık, genellikle, işgalleri bir bilgisayar monitöründe, dikiş makinesinde veya başka bir monoton işte oturarak azaltılan insanlardan etkilenir. Bu aynı zamanda yanlış duruşta yatarak, örneğin başınızı elinizle destekleyerek kolaylaştırılır.

Buna ek olarak, çeşitli yaralanmalar,ağır nesnelerin kaldırılması ve sürüklenmesi, metabolik bozukluklar ve kalıtsal yatkınlık servikal osteokondroza neden olabilir. Terapötik egzersizler sadece bir kaçış aracı değil aynı zamanda iyi bir önleme olabilir.

Bu rahatsızlığın belirtileri aşağıdaki listede sunulabilir:

 • baş dönmesi ve ani karanlık;
 • boynunda, göğüste ve omuzlarda ağrı;
 • üst ekstremitelerde veya dillerde hissizlik;
 • Başın ağrısı;
 • kulaklardaki işitme engeli ve "gürültü eşliğinde";
 • genel yorgunluk ve sürekli rahatsızlık.

Servikal osteokondroz için cimnastikhastalığın derecesine bakılmaksızın önemli bir tedavi faktörüdür. Bu durumda, hastalığın biçiminin belirlenmesinde uzmanın egzersizleri her ayrı durum için ayrı ayrı belirlediği akılda tutulmalıdır. Bununla birlikte, ağrıyı azaltacak ve boyun ve vücudumuzun diğer bölgelerindeki kasları güçlendirecek olan jimnastik ana kompleksini tespit edebiliriz.

Osteokondroz egzersizleri

servikal osteokondroz tıbbi jimnastik

Servikal osteokondroz için genel jimnastik, aşağıdaki egzersizleri içerebilir (bunlar "oturma" pozisyonunda yapılmalıdır):

 1. Kafanı sırayla sağa ve sola döndürün. Bu nedenle, arkadaki alanı mümkün olduğunca "ört" etmeye çalışmak gerekir; böylece boynun sırt kaslarının esnekliğini elde edebilirsiniz.
 2. Başını göğsüne doğru eğin. Bir çene "jugular" çentik almaya çalışmak gerekir. Bu egzersiz, boyun büyük kaslarını eğitir.
 3. Kafayı yatay bir düzlemde hareket ettirme. Yani, boynunu ve çeneyi geri çekmeniz gerekiyor.
 4. Farklı yönlerde kafa eğilimleri. Aynı zamanda hareketi elle durdurmak gerekiyor. Örneğin, sola doğru eğerseniz, elin tapınakta olması ve kafaya biraz müdahale etmesi gerekir. Ayrıca "ileri" ve "geri" yapılması gerekiyor. El alnına ve oksiputaya dokunarak sırasıyla hareketi önlemelidir.
 5. Omuz kaldırın. Nefes aldığınızda, yukarı doğru hareket etmeniz gerekir ve nefes verirken inmeniz gerekir.

Ek Bilgi

osteokondrozlu boyun jimnastiği

Servikal osteokondroz için cimnastikdikkatle yapılmalıdır, ağrı bariyeri aşılmamalıdır. Her egzersizi 5 tekrarla başlatmanız önerilir, daha sonra miktar yavaş yavaş arttırılmalıdır.

Çünkü bu hastalıktan kaçınılmalıdırtaslaklar, hipotermi vb. nedenlerle boyun ve omuz aparatında gerginliğin artmasına neden olabilir. Ayrıca, şiddetli baş ağrısı ile, kasları rahatlatmak için viski üzerine masaj yapmanız önerilir.

Osteokondrozlu boyun jimnastiği bu hastalığın tedavisinde önemli bir araçtır. Bu nedenle, biri derslere ciddiye almalı ve doktor reçetesini unutmamalıdır.

Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastikServikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik

Related news

 • Sıcak dağ - kayak merkezi
 • Gaslighting Nedir İlişkide Manipülasyon
 • Üzüm İçeceği Tarifi

 • Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 86

  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik


  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 25

  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 8

  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 16

  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 26

  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 24

  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 71

  Servikal bölüm osteokondrosisli medikal jimnastik 34