Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 2019

Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 2019

Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 91 18.02.2019, 00:24

Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım?

Tasarruf Bankası kartı engellediBanka kartına erişiminizi kapatmanızın sebepleri, yalnızca iki: dolandırıcılık ve aşırı masraf şüphesi (çoğunlukla - kredi borcu).

Tasarruf Bankası kartının neden bloke edildiğinin nüanslarını anlamalısınız.

Birinci neden dolandırıcılık şüphesidir

Dolandırıcılık ayrıntılarını boyamayacağız,Hileli dolandırıcılık algoritması sürekli olarak değişiyor ve gelişiyor. Banka susamış kolay para ile savaşıyor, ancak zafer kazanılamadı. Basit yasalara uyan bir kullanıcı, bir hatayla üç kez bir PIN kodu girerek kendi ihmaline göre bir karttan şüphelenilebilir. Her şey, Sberbank kartı engelledi. Bu otomatik prosedür, 24 saat sonra erişim geri yüklenecektir. Bu gerçekleşmezse, kart sahibinin çağrı merkezini aramaları veya kartın verildiği Sberbank ofisine başvurmaları gerekir. Sizinle bir pasaportunuz olmalıdır. Bir saat içinde sorun çözülür.

İkinci sebep - geç ödemeSberbank kartını ne yapacağını engelledi

Bu durumda her şey çok basittir. Hesabı tekrar doldurmak gerekiyor. Kilit açma işlemi otomatik olarak gerçekleştirilmezse "hotline" operatörlerine başvurabilir ve Sberbank'ın neden kartını engellediğini açıklayan kimlik doğrulama ile ilgili bir takım sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Sonra, kartın ne zaman engelleneceği ve yasağın daha sonra kaldırılmasını sağlamak için hangi işlemleri yapacağınız hakkında konuşacağız.

Kaybı

Kartınız kaybolduysa ve birüçüncü tarafların eline düşecek, bloke edilmelidir. Bunu yapmak için, Sberbank'ın "hattı" mesaj panosu yöneticisine başvurmanız gerekir. Kilitleme hemen gerçekleşecektir. Kartınızı bir süre sonra bulursanız, 24 saat çalışan operatörlerin servislerini kullanarak erişimi kolayca geri alabilirsiniz. Kart başka birinin elinde bulunuyorsa uzmanlar, bu prosedürün ekstra (çok sembolik) bir tutarla ödenmesini önerir.

hırsızlık

Tasarruf Bankası kartı neden engellendiKartınız çalınmışsa, kilitderhal yapılmalıdır. Bu sadece operatörlere ilgili "hattını" atıfta ama bağlıysanız ayrıca bankanın internet sistemine hizmet "Mobil Bankacılık" veya "Hesabım" seçeneğini kullanarak, yapılabilir. Tasarruf Bankası kartını bloke sonra, sabır gerektiren basit bir işlemi tamamlamak gerekir.

Engelleme anından önce yapılmışsaKarttan para çekmek için, karakolla iletişime geçmeniz ve hırsızlığı doğrulayan bir eylem yapmanız gerekir. Dolandırıcılık durumunda, masumiyetinizi kanıtlamak zorunda kalacaksınız, ama zor olabilir. Bu arada, bankanın müşterinin kişisel hesabından dolandırıcılar tarafından çalınan fonları geri ödemesi durumunda da var.

Yani, özetleyelim. Oldukça çok, Tasarruf Bankası kartının bloke olabileceği durumlar. Tekrar kullanmaya başlamak için ne yapmalıyım? Aşağıdaki yöntemleri not alın. Şunları yapabilirsiniz:

 • irtibat merkezini arayın 8 800 200 37 47;
 • Sberbank ofisine yazılı başvuruda bulunmak;
 • İnternet sistemindeki "Kişisel Dolap" ı kullanın.

Sberbank kartı bloke etti mi? Şimdi bu durumda nasıl davranacağını biliyorsun.

Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 2019

Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 2019

Related news

 • Sodalı Simit Poğaça Tarifi Videosu
 • Kendi kendine yuvarlanan makası ana çeşitleridir
 • Fıstıklı Baklava Patik Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • B vitamininin faydaları
 • Börekli mantı ile Etiketlenen Konular
 • Yeşilay Sağlıklı Beslenme – Anaokulu Şarkıları

 • Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 49

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım


  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 55

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 64

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 69

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 30

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 84

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 13

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 89

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 60

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 71

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 3

  Sberbank kartı bloke etti. Ne yapayım 59