Savaşın anısı temasıyla kompozisyonSavaşın anısı temasıyla kompozisyon
Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

"Savaşın anısı" temasıyla kompozisyon

Savaş çocukları ... Çok az insan kaldı. Biraz daha, ve hiç kimse savaşın çocukların gözünde nasıl göründüğünden bahsetmeyecek. Uzakta bir yerde mermi ıslık çakıyor ve kabuk patlıyor. Henüz yaşamaya başlamayan insanlar ölür. Ve her şey bugün bile savaş isteyenler var. Ölüm, bir insanın hayatında gördüğü ilk şey haline geldiğinde, "Savaş Çocuklarının Belleği" temasıyla ilgili bir deneme yazmak ne kadar kötüye gidiyor.

hafıza denemesi

Başkasının acısını görün

Büyük Rus hümanist Leo Tolstoy bir kereliğineO başkasının keder görünce terk etmek zorunda ağır karartıcı duygular varsa, dönüp ve böyle bir görüş kendinizi korumak olduğunu söyledi, kötü bir his başka bir şey değildir. Onları dinlememelisin. Merhamet etme imkânını ortadan kaldırana kadar kendi içinde yok edilmeliler.

"Savaşın hafızası" temasıyla kompozisyon - bir denemekötü duyguların üstesinden gelmek, trajediyi yüzüne bakanların bakışlarıyla görmek ve bayat, ölümlü nefesini kendine hissetmek için. Barışçıl bölgelerdeki bugünkü çocukların birçoğu savaş konusu ile ilgileniyor. Çok uzak ve soyut. Ancak, "savaştan sağ kurtulan çocukların hafızası" konusundaki makale üzerine yazılmış makale, öğrencilerin çocukluğunu 22 Haziran 1941'de sona eren akranları denemelerini zorunlu kıldı.

Savaş bir ömür boyu

Bir yetişkin için dört yıl bir terim değildir. Çocuk için sonsuzluktur. Her gün yeni bir şey görüyor. Her yer dayanılmaz bir merak içindedir. Her şeyi öğrenir, bir şeyler biliyor.

Savaş sırasında görülen ve anlaşılanlar ne oldu?beş, on, on iki yaşında mıydı? Genellikle anne ve babalarının ölümüne tanık oldular. Yabancı olanları izledik. Mermilerden ölümler ve açlık her yerde oldu. Öğrendikleri ilk şey korkmaktır. Hatırladıkları son şey Alman işgalcilerinin yüzleri.

"Savaş Çocuklarının Belleği" temasıyla ilgili kompozisyon,üzücü karşılaştırma. Yazar, istese de istemese de, geçen yüzyılın en büyük trajedisini atlatanlardan birinin yerine geçecektir. En azından sefil bir pay için acı çeken bir çocuğun duyguları yaşar, ancak yalnızca çok erken doğduğu suçundan kaynaklanıyordu.

savaş anısına konulu bir deneme

Uzak Savaş

Çocuklara ve gençlere nasıl yazılır?"Savaşın anısı", eğer doğumlarından yarım yüzyılı aşkın bir süre önce başlamışsa? Çok uluslu bir Sovyet ülkesinde her aileye dokundu. Onunla ilgili hikayeler nesilden nesile aktarılıyor. Bu korkunç iş parçacığının kimlerden geldiği daha az olur. Ancak hala hayatta olan görgü tanığı, savaşı herhangi bir yazar, sanatçı ve yönetmenden daha iyi anlatacak.

Savaş çocukları annelerinin nasıl saklandığını anlatıyorAlmanlardan. Evlerinin nasıl yandığını ve ne kadar kırılgan kadınların kendi elleriyle kendi başlarına inşa ettiklerini açıklayın. Onlar savaş oynamak için devam etti ve anne kırk birinci yıl önce yapılması gerekenler, bunun için onlara azarladı sonra bile ne kadar konuşun. Hala hayatta olanlar dokuzuncu on yılda, ama "savaş çocukları" nın geri kalan günlerinde kalıyorlar ve kalacaklar. Bu ifade korkunç ve paradoksal görünüyor. Çocukluğundan mahrum eden kişi, onları evlat edinip annesiyle değiştirdi.

hafıza teması üzerine deneme

Hikayeleri birleştir

Ayrılıyorlar, küçülüyorlar ... Amagördükleri sonraki nesle aktarılmalı. Ancak, çocukların yaşadığı şeyler vardır, ancak çocuklara söylenemez. "Düşmüşlerin Anısı" konulu okul denemesinde, gözlerinin önünde, yetmiş yıl önce anne babalar tarafından vurulmuş bir adamın anılarını dahil edemezsiniz. Ve ondan sonra çocuğun görüşünün hiçbir yeri yoktu: Gökyüzü uçaklarla siyah, dünya ölü bedenlerden kırmızıdır.

Modern bir çocuk belki de bilmemeli.anneler çocuklardan yırtılmış savaşta kadınlar kendi evlatlarının idamınızıgörmek vermedi emin olmak için ne olursa olsun ki istediğinde söyledi. Çünkü bu ölümden daha çok korkuyorlardı.

Çocuğun ruhu oldukça tuhaf bir olgudur. Çocuğun gördüğü ilk kurban, korkuya neden olmaz, ancak sadece sürprizdir. Ve belki de merakı. Çocuğun bilinci onu, ruhunu neyin mahvedebileceğini anlamaktan korur. Ama yıllar sonra, bu resim gözlerimizin önünde ortaya çıkıyor ve daha belirgin ve berbat hale geliyor.

Yaşayan baba

"Bellek canlı" temasındaki kompozisyon,yüce bir vatansever tema. Savaş yıllarında annenin askerlerin ayak giysilerine nasıl bir elbise diktiğini anlatmak mümkün mü? Ve sonra, mayısta, kırk beşte, babam onlara geri döndü. Ve herkes ona bakmaya geldi. Çocuklar böyle bir "yaşayan babanın" olduğunu bilmek istedi.

Ölülerin anısına bir deneme

Savaşın çocukları ... Neredeyse bitti. Hatırlayabileceklerini söylediler. En büyük yetişkinlerden korkan çocukluk anıları hakkında konuşmak en acı verici ve çok zor olmalı. Ama söylediler. Onların yürekli hikayeleri yarım yüzyıldır okul çocukları tarafından dinlendi ve sonra "Savaşın Belleği" temalı bir deneme yazdılar. Fakat uzaktaki bir yerde mermiler hala ıslık çalıyor, kabuklar patlıyor ve çocuklar ölüyor. Bazı nedenlerden dolayı bugün bile savaş isteyenler var.

Savaşın anısı temasıyla kompozisyonSavaşın anısı temasıyla kompozisyon

Related news

 • Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer: Boğaz Ağrısına Bitkisel İlaç
 • Kolay Bebek Patiği Modeli
 • Çikolata Kisti
 • Akşamları ne kadar gürültü çıkarabilirsin
 • Elektrikçinin resmi görevleri

 • Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon


  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon

  Savaşın anısı temasıyla kompozisyon