Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 92 03.02.2019, 18:44

Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir

Büyük Zafer Gününde Her Sene sıradafestival alayı katılımcıları, yetmiş yıllık statu kısıtlamalarının olaylarına karışan daha az insan var. Zaman acımasızca ilerliyor. Ancak torunlar, dünyayı faşizmden kurtaranları hatırlamak ve bilmek istiyorlar.

"Ölümsüz Alay" nedir?

İçerik oluşturucular tarafından belirlenen temel görevHareket, Büyük Yurtsever Savaş sırasında yaşayan insan kuşağının anılarının korunmasıydı. Bu asker, arkadaki işçiler, toplama kampları mahkûmları ve savaş çocukları. Kısacası, zor yılların olaylarından doğrudan etkilenenler.

ölümsüz bir alay nedirÖrgüt saflarında birleşiyorFarklı siyasi görüşleri paylaşan çağdaşlar, inançlar. Buna birçok uluslardan temsilciler dahildir. Ticari bir varlık değildir. savaşı, hem de giden askeri nesil ile ilgili olarak hafızanın korunması durdurmak için, insanlara ilişkin kendi sivil pozisyonunu Gösteren - bu ne "Ölümsüz alay." var

Devletin siyasi gücü yok,işletmelerde, belirli insanlar, kendi paralı askerlerinde veya başka amaçlarla semboller yaratma fikrini kullanma hakkına sahip değildir. Bu gibi eylemler, ölü gazilerin anısına şaşkına dönüyor ve örgütün faaliyetlerinin dayandığı etik ilkeleri ihlal ediyor.

Birliktelik tarihi

9 Mayıs 2012'de - bu önemli tarih, ne zamanTomsk kentinin sokaklarında ilk defa düzenlenen bayram sırasında alışılmadık bir alay geçti. Savaşa katılanların torunları saflarında yer alıyordu. Her biri Büyük Vatan Savaşı sırasında ölen askerlerin fotoğraflarının elinde tutuluyordu.

askerler ölümsüz alayBöyle bir kolonun ortaya çıkma fikri, gruba aitti.gazeteciler. Tomsk vatandaşları tarafından sıcak bir şekilde destekleniyordu. "Ölümsüz raf" katılımın ilk yılında aynı sırada olan ve savaş gazilerinin iki bin portre kendi kenti sokaklarında taşıdı yaklaşık altı bin vatandaş aldı.

Rusya'nın farklı şehirlerindeki alayın temsili

Yukarıda açıklanan olaylar birkaçınaüç yıldan fazla bir süre önce. Bu süre zarfında dernek hayatında çok değişti. Bugün "Ölümsüz Alay" nedir? Kroniği, hayatlarından ölen 285 473 gazi ismini kaydetmiştir.

ölümsüz alayı alayı

Bu sayı her geçen gün artmaktadır, çünkü her zaman akrabalarından biri olan Alayı personeline yazmak isteyen insanlar vardır.

Organizasyonun temsilcilikleri şehirlerde mevcuttur.Rusya'nın çoğu bölgesi. Ayrıca, birçok BDT ülkesinde, bazı Avrupa şehirlerinde konuşlandırılmıştır. Alay birimlerinin, yalnızca geçmiş savaşın hatırasını ve cephesinde ölen insanları besleyen vatandaşların inisiyatifinde yaratıldıklarına dikkat edilmelidir.
Hareketin koordinatörlerinin nihai hedefi, ülke çapında bir geleneği önemli bir alay haline getirmektir. “Ölümsüz alay” sadece her şehirde değil, küçük bir köyde de var olmalıdır.

Bir dernekte nasıl bir veteran kaydedilir

"Ölümsüz Alay" ın ne olduğunu öğrenerek, çoğunlukvatandaşlar aynı soruları soruyorlar. Örneğin, kuruluşta bir akraba nasıl yazılır? Bir veteran alayının tam üyesi nasıl yapılır? Askeri etkinliklerde bir katılımcının fotoğrafına ihtiyacım var mı?

ölümsüz rafa katılımSoruların cevaplarını bulmak için,Karmaşık bir form doldurarak derneğin resmi internet sitesine kayıt olmanız gerekmektedir. Bir sonraki adım, alayda yer alması gereken bir gazi hakkında detaylı bir hikaye olacak. Daha sonra askeri-vatansever hareket kontrol koordinatörleri, gerekirse bilgileri açıklar, başvuruyu yapan kişiye başvurun.

Bu eylemlerden sonra, bir savaş gazisi,Emek cephesine katılım, partizan hareketi ve Zafer Bayramı'na dahil olan herkes, bir alayda kayıt altına alınabilir ve listeleneceği belirli bir şehre eklenebilir.

Yürüyüşler "Ölümsüz Alay"

Sonsuz bir sokak ve meydan dereZafer Bayramı'nda, savaş sırasında ölen askerler, yürüyüşün canlı katılımcılarıyla birlikte. "Ölümsüz Alay", bu insanların fotoğraflarından oluşur. The Descendants kez daha ustalığı yay için, onlara bir haraç vermek, aziz akrabaları ve arkadaşları hatırlamak için bir yol buldu.

Herhangi bir askeri birlik gibi, alayın da Şartı vardır. Her şeyden önce, askerlerin kendileri değil, asker olarak askerler olarak kayıtlı olanlara itaat etmeleri istenir.
Koordinatörlerin şahsında "Ölümsüz Alay"savaş sırasında ölen akrabaların fotoğraflarını kullanan şenlikli yürüyüşlerde vatandaşların zorla katılımının gerçeklerini dışlar. Herkesin gazilerin anısına nasıl saygı gösterileceğine karar verme hakkı vardır.

İnisiyatiflere göre, gönüllü sivil eylem bir formaliteye dönüşmemelidir. Bu, "Ölümsüz Alay" ın merkezinin ve bir dernek oluşturma fikrinin yazarlarının çözmeye çalıştığı bir başka görevdir.

Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedirresim fotograflar

Related news

 • Borsaya Kaç Parayla Başlanır
 • Evde yüz nasıl beyazlatılır
 • Çocuklardan Ata’mıza Mektup Var

 • Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 66

  Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir


  Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 19

  Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 83

  Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 66

  Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 57

  Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 31

  Savaş katılımcılarının anısına olan haraç. Ölümsüz bir alay nedir 75