Saça Sıcak Yağ Bakımı 2019

Saça Sıcak Yağ Bakımı 2019 Saça Sıcak Yağ Bakımı

Saça Sıcak Yağ Bakımı

Kuru ve yıpranmış saçlara, saç tellerini ve saç derisini besleyen sıcak yağ bakımı sıklıkla uygulanmaktadır. Zeytin yağı gibi doğal yağlarla saçlara sıcak yağ bakımı yapmak, saçların beslenmesine, nemi daha iyi hapsetmesine yardımcı olur. Peki, saça sıcak yağ bakımı nasıl yapılır? İşte, zeytin yağı, ayçiçek yağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlarla saça sıcak yağ bakımı, esraninportresi’nde.

Yaz aylarının sıcak havası, deniz suyu yanı sıra şampuanlama, şekillendirme, renklendirme ve saçlara koyulan diğer pek çok saç ürünü sebebiyle saçlar hasar görebilir, kuruyup, cansızlaşabilir. Neyse ki elimizin altında bulunan pek çok doğal malzeme sayesinde saçları eski sağlıklarına kavuşturmak hiç de zor değil.

Şimdiye kadar sizlerle saç bakımı yapmak için kullanabileceğini pek çok doğal yağ önerisinden ve bu doğal yağlar ile maske tariflerinden bahsettik. Bunları içerisinde saçlara en kolay nüfus eden ve saçları en çok besleyen bakım yöntemlerinden biri de sıcak yağ bakımıydı. Saçlara sıcak yağ bakımı yapmak, saçların daha hızlı ve daha çok beslenmesine, daha iyi nemi hapsetmesine yardımcı olacaktır. İşte saça sıcak yağ bakımı yapmak için nedenler;

Neden Saça Sıcak Yağ Bakımı Yapmalı?

1- Sıkıcı, kuru saçları kurtarmak :Bana en çok gelen yardım taleplerinden biri de saman gibi olan saçlardan kurtulmak. Bu durumda yapılabilecek en iyi bakımlardan biri de doğal sıcak yağ uygulamasıdır.

Ayçiçek yağı ve zeytin yağı gibi doğal yağların içinde esansiyel yağ asitleri ile besleyici maddeler ve antioksidanlar, saçları yeniden canlandırmak ve daha parlak hale gelmesini sağlamak için mükemmel çalışmaktadır.

Sıcak yağ tedavileri, kaybedilen sağlıklı yağların saça geri yerleşmesine ve kırılmaya sebep olabilecek saç kuruluğunun önlemesine yardımcı olur.

2- Kuru kafa derisine ve kepeklenmeye karşı korunmaya yardımcı olur :Birçok kişi kafa derisinin çok kuru olması ve kepek ile mücadele eder. İleri aşamalarda bunlar kızarıklık, kaşıntı, dökülme ve kafa derisinin genel tahrişi ile sonuçlanır.

Saçınıza şampuanlamadan önce doğal yağlar ile sıcak yağ tedavisi uygulamak hem saç derisini kurumasını hem de kepeklenmeyi önlemenin çok etkili bir yoludur.

1 zeytinyagi ile sac bakimi onerileri_mini

3- Kuaföre ziyaretleriniz arasındaki zamanı uzatın :Saça maşa-fön gibi yüksek ısı veren ürünlerle sık sık şekil verme, saçları boyama gibi uygulamaları sık yapmak saçların kurumasına ve zarar görmesine en büyük katkıyı yapmaktadır. Ayrıca bu uygulamaları sık yapmak kırık saç uçlarına neden olacağından sık sık saçları kestirmek durumunda da kalabilirsiniz.

Haftada bir gün düzenli olarak yapılacak, sıcak yağ uygulaması bu hasarların en aza indirgenmesine yardımcı olur ve boyanan saçların da daha uzun süre daha canlı görünmesini sağlar.

Unutmayın, saçlarınız yağ kaybettiğinde, sonuç mat ve cansız saçtır, ancak düzenli, haftada bir kez sıcak yağ tedavisi fark edilir bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

kıvırcık saçlar nasıl taranmalı

4- Kıvırcıkları kontrol altına almak :Kıvırcıklık özellikle sert kış ve sıcak yaz aylarında, kontrolden çıkabilir, kabarıp kolayca elektriklenebilir. Sıcak yağ tedavisi saç dökülmesini kontrol altında tutmanıza yardımcı olmasının yanında saçları ağırlaştırmadan kabarmayı ve elektriklenmeyi önler.

5- Kan akışını artırma, saç uzamasını teşvik etme ve saç dökülmesini önleme :Sıcak yağları saç derisine masaj yaparak uygulamak, bu sağlıklı yağların saç derisine derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Ayrıca masaj ile hızlanan kan akışı sayesinde, saç folikülleri beslenip, yeni saç çıkmasını ve saç uzamasını teşvik etmiş olursunuz.

6- Saçların beyazlamasını önleme :Doğal yağlar antioksidan bakımından zengin oldukları için sağlıklı hücrelere zarar verebilecek ve hatta erken saç beyazlaşmasına neden olan serbest radikallere karşı savaşa yardımcı olabilirler. Aynı zamanda saç köklerini sağlıklı ve güçlü tutmak için saç foliküllerini korumaya çalışırlar.

Saça Sıcak Yağ Uygulaması için Hangi Doğal Yağlar Kullanılabilir?

Sıcak Yağ Tedavisinde Kullanabileceğiniz En İyi Yağlar:

Aslında saç bakımında etkili olabilecek çok sayıda doğal yağ vardır. Ancak aşağıdakiler aralarında en iyi sonucu alabileceklerinizden bazılarıdır;

1 dogal yaglarin sag ve organik oldgu nasil anlasilir_mini

Hindistan cevizi yağı :

Hindistan cevizi yağı, tüm saç türleri için mükemmeldir.

Eğer kepek ya da pul dökülmesi varsa, sıcak yağ saç bakımı olarak hindistan cevizi yağı kullanmak, bu sorunlardan çabucak kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Antioksidan bakımından zengindir ve antiviral, anti fungal ve antibakteriyel özellikler sağlar.

Kafa derisinin sağlığını iyileştirir, enfeksiyon ve mantarla savaşır, saç büyümesini destekler ve parlaklık verirken hacim kazandırır.

Zeytin yağı :

Zeytinyağı, yağ asitleri bakımından zengindir. Oleik ve linoleik asitler, özellikle saç ve saç derisi için besleyici niteliktedir.

Saçınızın dış tabakası, renklendirme, sıcak şekillendirme aletleri vb. sebeplerden dolayı hasar gördüyse, zeytin yağı hasarlı katların kaplanmasına yardımcı olur ve saçınıza pürüzsüz, canlı ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Zeytinyağı, yüksek düzeyde antioksidan içermesi nedeniyle beyaz saçların önlenmesinde özellikle göze çarpar.

Argan Yağı :

Argan yağı, Fas’taki yerli argan ağacının meyvesinden gelir ve vitaminler, antioksidanlar, omega-6 yağ asitleri ve linoleik asit ile reçel sıkılığından dolayı saçları güçlü bir şekilde besleyebilme özelliğinden dolayı güzelliği arttırmak ile ünlüdür.

Ayçiçek yağı :

Ayçiçek yağı, A, B, C ve E gibi vitaminler ve demir, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller ile antioksidanlar ve özellikle yararlı olan esansiyel yağ asitleri gibi geniş besin ögeleri sayesinde saçınıza özellikle zengin nemlendirme etkileri sunar.

Ayçiçek yağı, özellikle sağlığınız için gerekli asitlerden biri olan oleik asit içermektedir ve aynı zamanda saç dökülmesinin yanı sıra saç kırıklarını saçları önlemeye ve doğal saç gelişimini de teşvik etmeye yardımcı olur.

Ayçiçek Yağı ile Saça Sıcak Yağ Bakımı Nasıl Yapılır?

1 saca sicak yag bakimi aycicek yagi zeytin yagi_mini

Malzemeler;

 • 1/2 fincan organik hindistan cevizi yağı
 • 1 çorba kaşığı jojoba yağı (isteğe bağlı)
 • 1/4 kurutulmuş ayçiçeği yaprakları
 • cam ısıya dayanıklı kavanoz

2 saca sicak yag bakimi aycicek yagi zeytin yagi_mini

3 saca sicak yag bakimi aycicek yagi zeytin yagi_mini

Yapılışı;

 1. Öncelikle burada ayçiçeği yapraklı kullanarak aslında kendi ayçiçeği yağımızı ortaya çıkarmış olacağız. Bu sebepten önce kurutulmuş ayçiçeği yaprakları, hindistancevizi yağı ve jojoba (varsa) yağını ısıya dayanıklı bir kaba koyun.
 2. Bu kabı içerisinde su bulunan tencereye koyun. Kabın tencerenin dibine değmemesine özen gösterin. Bu şekilde 2 saat kadar suyu kaynatın.
 3. 2 saatin ardından ayçiçeği yapraklarını karışımın içerisinden çıkarın ve karışımı soğumaya bırakın.
 4. Buraya kadar saçlarımız için kendi özel ayçiçeği yağımızı hazırlamış olduk.
 5. Saçlarınıza sıcak yağ bakımı yapmak istediğiniz zaman bu ayçiçeği yağını yine benmari usülü bir kaç dakika ısıttıktan sonra saç derisine ve saç tellerinize sürebilirsiniz. (yağın çok sıcak olmamasına dikkat edin, yanmayın!)
 6. Eğer yağlı saç derisine sahipseniz saç derisine uygulamayın.
 7. Derinlemesine yoğun bir tedavi için saçlarınıza bir havlu sarın ve otuz dakika ila bir saat bekletin. Her zamanki gibi yıkayın ve kurutun.

4 saca sicak yag bakimi aycicek yagi zeytin yagi_mini

Sertleşen ve kuruyan tırnak etleri, çabuk kırılan ve kat kat soyulan tırnaklar… Bu tip sorunları önlemek, güçlü tırnaklar, yumuşak tırnak etlerine sahip olmak için de tırnaklara sıcak yağ bakımı yapılabilir.

Saça Sıcak Yağ Bakımı 2019

Saça Sıcak Yağ Bakımı 2019

Related news

 • İncir nasıl kurutulur
 • Tel Şehriyeli Patates Kroket Tarifi
 • Rüyada Yanlış Namaz Kılan Birini Görmek Neye İşaret Eder İslami
 • Cocostar Pasta Tarifi Videosu
 • Eski Sevgilinizle Çıkmadan Önce Cevaplamanız Gereken 10 Soru

 • Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı

  Saça Sıcak Yağ Bakımı