S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 2019

S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 2019
17.09.2019

S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 13

S. S. Pushkin, "İstasyon Sihirbazı": kısa bir tekrar tekrarlama

Puşkin istasyonu müdürü1830'da öyküler "The Tale"geç Ivan Petrovich Belkin "Puşkin. Ünlü koleksiyonun beş eserlerden biri - "Postmaster" (ana fikir olan okuyucu şekilde ve bir baba örneği ve "savurgan" kızı üzerinde sevdiklerinizle sıcak ilişkilerin zamanlaması hakkında düşünmeye amaçlanmaktadır). İstasyon - Başlangıçta, "küçük" insanların sefil payı hakkında yazar temaslarda. "Mere şehit sınıfını on dördüncü" - Bu Puşkin olarak onlara karşılık gelir. küfür ve onları rencide etmek bütün yolcular, öfkeli yol ve hava ararlar.

A. S. Pushkin, "İstasyon Müdürü" giriş

1816'da oldu. O sırada anlatıcı, tanınmış bir ili geçti. Yolda, yolcu yağmurun üstesinden geldi ve istasyonda onu beklemeye karar verdi. Orada kıyafet değiştirdi ve sarhoş sıcak çay aldı. Yaklaşık on dört yaşındaki bir kız masanın üstündeydi. Adı Dunya'ydı. Şefin Samson'un kızıydı. Kulübede temiz ve rahattı. Anlatı, sahibi ve kızı yemeklerini onunla paylaşmaya davet etti. Böylece tanıştılar. Yakında atlar verildi ve gezgin yine yola çıktı.

A. S. Pushkin, "İstasyon Müdürü" gelişmeler

O zamandan beri birkaç yıl geçti. Aynı istasyondan geçmek için anlatıcı tekrar oldu. Kulübe girdiğinde, eski durumdan çok azının kaldığı gerçeğine çarptı: her yerde "harap ve ihmal" oldu. Dunya'nın kızları bulunacak bir yerdeydi. Gezgin, yaşlı bir koruyucu görmüş. Duygusuzdu. Yalnızca gezgin ona bir bardak yumruk sunduğunda, sahibi kendisine hikayesini anlatmayı ve tamamen yalnız olduğunu nasıl söylemeyi kabul etti.

Üç yıl önce oldu. Sonra Minsky nehrinin genç kaptanı karakoldan geçiyordu. Kızgın ve atları daha çabuk beslemek için bağırdı. Dunya'yı gördüğünde rahatladı ve akşam yemeği için kalmaya karar verdi. Akşam konukların hastalandığına karar verildi. Hasta için bir yatak istirahatı öngören bir doktora çağırıldı. Üç gün sonra kaptan daha iyi oldu ve Dunya'yı kiliseye götürmesi için ona yardım etmeye hazırlandı. Babası orada bir konukla gitmesine izin verdi. Yanlış bir şey hissetmedi. Yemek bitti, ama Dunya döndü. Sonra yaşlı adam Samson kiliseye gitti ve oradaki kızının orada olmadığını öğrendi. Ve akşam bir antrenör genç bir subayı taşıyan istasyona geri döndü. Müfettişe kızının onunla birlikte gittiği konusunda bilgi verdi. Bunu öğrenince, yaşlı adam düştü. Ve iyileştiğinde Dunya'sına geri dönmek için Petersburg'a gitti.

A. S. Pushkin, "İstasyon Müdürü" yayınevi amblemi

Puşkin'in masal istasyonu müdürüMüfettiş şehre gelen Minsk evini buldu.ve ona geldi. Ancak genç subay yaşlı adamı dinlemedi. Büzülmüş banknotlardan bazılarını itti ve sokağa çıkardı. Zavallı baba gerçekten sevgili kızını Dunya'yı görmek istemiş, ancak nasıl yapacağını bilmiyordur. Dava, bekçi tarafından sağlanmıştı.

Bir defasında, bir dandy droshky parladı.kime kızı kaçıran olarak tanıdı. Üç katlı bir evin yakınında durdular. Minsk hızla adım attı. Yaşlı adam eve gitti ve Evdokia Samsonovna'nın burada yaşadığını sordu. Ona burada olduğu söylendi. Ardından, genç bayan için haberleri olduğunu ima ederek ona izin vermesini istedi.

Eve girerken, yarı açık kapıdan Samsonaşağıdaki resimde gördük: koltukta oturdu Minsk, oturdu. Yanında lüks bir tuvalette Dunya vardı. Genç hussar'a hassasiyetle baktı. Yaşlı adam, kızını hiç bu kadar güzel görmemişti. İsteksizce ona hayran kaldı. Ve Dunya, başını kaldırıp babasını görerek, çığlık attı ve halıya duygu olmadan düştü. Kızgın bir memur yaşlı adamı sokağa çıkardı.

Puşkin stationmaster

O zamandan beri uzun yıllar geçti. Bu yerlerden geçmek için tekrar hikaye anlatma oldu. İstasyonun artık olmadığını, bekçinin içtiğini ve öldüğünü öğrendi. Ve evinde evinde karısıyla bir bira içiyor. Mezarını ziyaret eden anlatıcı, birkaç yıl önce, üç küçük hançeriyle birlikte güzel bir bayanın buradan geçtiğini öğrendi. Bekçinin öldüğünü duyunca acı bir şekilde ağladı. Ve sonra Dunya (o), babasının mezarına uzun bir süre uzanıp kollarını etrafına sardı. Bu bölüm onun hikayesini Puşkin bitirdi.

"Stationmaster" en çokBüyük ustanın parlak hikayeleri "Belgesinin Hikayesi" dizisinden. Son hikaye üzgün ve mutsuzdur, ama aynı zamanda mutludur: Bir yandan eski denetçinin sert payı ve ölümü, bir yandan da kızının mutlu yaşamı ve kaderi, diğerinde. Ahlaki şudur: Ebeveynler hayatta iken sevilmeye ve bakmaya ihtiyaç duyarlar.

Puşkin'in "Stationmaster" öyküsü, 1972'de son zamanlarda birkaç kez gösterildi.

S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 2019

S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 2019

Related news

 • SÜPRİZ KEKLER TARİFİ
 • Elektrikli pelmennitsa - tonlu köfte
 • DÜŞ BAHÇEM ÖRGÜ MODELİ VİDEOLU TARİFİ
 • Metre Boncukla Oda Takımı Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Kolay İstavrit Pilaki

 • S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 71

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama


  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 100

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 40

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 86

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 58

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 5

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 4

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 68

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 17

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 100

  S. S. Pushkin, İstasyon Sihirbazı: kısa bir tekrar tekrarlama 81