Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 2019

Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 2019
20.09.2019

Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 90

Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik

Bayrak, kolların katıyla birlikte sembollerden biridirdevlet ve devlet. Her tanınmış (ve tanınmayan) dünya topluluğu bu niteliklere sahiptir. Sırbistan bayrağı istisna değildir. Bu Sırbistan devlet sembolleri sıkıca, komşu devletler tarafından ulusal bağımsızlık ve saldırganlık mücadelesinin zor şartlarda kurulmuş haysiyet ve nüfus baskının haklarına girişiminde unutulmamalıdır.Sırbistan bayrağı

modernlik

Bu tarihi anta, bu dikdörtgen şeklindeyatay ve eşit olarak bulunan üç şeritten oluşan bezi şeklinde. En üstte kırmızı - alttaki şeritler var - beyaz, orta - mavi. Ve yine mil kenarından uzunluğunun üçte bir bölgesinde taç altında bir çift kartal temsil Sırp amblem görüntüdür. Bu arada, renklerin ve kolların derhal Rus'u andırıyor. Ve sosyal ve kamusal kullanım için ayrıca amblemin olmadan bir seçenek, Sırbistan'ın bayrağı olarak, izin verilir. Bu nitelikler sonunda Ağustos 2004'te Sırp Parlamentosu tarafından kabul edildi.

Sırbistan bayrağı: tarih

Yüzyıllar boyu sembolün görünümü değiştibirkaç kez. içinde 1234-1243 gg. hükmetti (Nemanjic'in hanedanından) Sırp Kral Stefan Vladislav, ilk kez (kaynağından 1281 yılında yayınlanmıştır) Sırbistan bayrağını onaylı olduğuna inanılan mı. Stefan Vladislav hazinesindeki niteliğin açıklaması da verilir: eşdeğer bir kırmızı ve mavi şerit. Bununla birlikte, bilim adamları hâlâ bayrağın renklerinin nasıl olduğunu belli bilmiyorlar, bu yüzden geleneksel olarak yatay olduğuna inanıyorlar. 1835'de alt, beyaz bir bant haline gelir ve resmi tamamlar; bayrak nihayetinde Rus bayrağına benzer hale gelir.
Sırbistan ve Karadağ bayrağı

Büyük Vatan Savaşı sırasında beyaz gruportasına taşır. Bayrağın merkezinde beş köşeli bir yıldız var. Savaştan sonra (Yugoslavya'daki Sırbistan), yıldız kalır ve beyaz grup yine aşağı iner. Korunmuş ve geleneksel üç renk. Sırbistan ve Karadağ'ın bayrağı (2003'ten beri devlet birliği olan) aynı yıldızlar olup, yıldız işareti bulunmamaktadır. 2006'da, Karadağ bağımsızlığını ilan etti (referandum sonucunda). Sırbistan ve Karadağ devleti dağılıyor. Zaten Haziran 2006'da, Sırbistan'ın yeni bayrağı (aşağıdaki fotoğraf), Birleşmiş Milletlerin kurulmasından önce Sırbistan ve Karadağ bayrağını değiştirerek yeni devletin simgesi olarak ilk kez akın ediyor.

Sırbistan bayrağı

Boris Tadiç versiyonuna göre özniteliğin kökeni

Şimdi röportajında ​​Sırbistan eski cumhurbaşkanıRus televizyon kanalları, ulusal bayrağın menşeinin bir tür "popüler" versiyonunu ileri sürdüler. teslim etti, sonra da Sırbistan Krallığı sembolü ilan - Bir kere Sırplar asırlık Rus bayrağı üzerine kurulan ve sonrasında edildi upon a time savundu. Bu, Slav halklarının kültürel ve manevi birliği fikrini bir kez daha doğrulamaktadır: Ruslar ve Sırplar, Rus Dünyası topluluğu. Gerçekten de, Ruslar Sırplara, çok sayıda savaşta bağımsızlık mücadelelerinde büyük yardımlarda bulundular.

Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 2019

Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 2019

Related news

 • SU GİBİ AKAN ÖRGÜ MODELİ TARİFİ İLE ERKEK BAYAN ÖRGÜLERİ
 • Retro Spor Ayakkabı Trendi Geri Döndü
 • Kanz Etiketin Yarısı’ İndirimde Son Fırsatlar
 • Hamile Kalmak İstiyorum Ne Yapmalıyım
 • Puf Puf Lezzet: Çilek Marmelatlı Milföy

 • Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 65

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik


  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 90

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 99

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 93

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 85

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 61

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 42

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 49

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 89

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 5

  Sırbistan Bayrağı. Tarih ve modernlik 84