Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 2019

Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 2019
17.09.2019

Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 21

Rusya'daki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi

Ayırma işlemlerinin doğal tamamlanmasıKonstantinopolis tahtından Rus Ortodoksluğu ve bağımsız bir Rus kilise yapısının oluşması Rusya'daki patrikhanenin kurulmasıydı. Bu olay, doğal tarihsel gelişimin hem öznel hem de nesnel sebepleri tarafından önceden belirlenmiştir.
Rusya'daki Patrikhanenin KurulmasıVaftiz sahibi olan Rusya birçok konudakilise teşkilatı Konstantinopolis'e bağlıydı. Rusya'daki ilk metropolitler, Rus prensleri gibi hiç de olmayan Yunanlılar oldular. Zaten Wise, bu uygulamayı durdurmaya çalıştı büyükşehir bölüm Hilarion, doğuştan Rusça Konstantinopolis Patriği izni olmadan kaldırdı Yaroslav. nedeniyle dış politika cilveleri bu yenilik (1555 yıllık 1051 itibaren) uzun sürmedi rağmen sonradan Yaroslav torunları Rus seçimin Metropolitan döndü. Feodal parçalanma sırasında Ortodoks Kilisesi, Rus topraklarının ortak inanç etrafında birliğine katkıda bulundu. Moskova'nın bütün prensiplerin birleşiminin merkezine dönüşmesinde önemli bir rol, Büyükşehir'in oradan transferiyle oynadı. Rusya devletinin (“Moskova - Üçüncü Roma” teorisi ile) daha da gelişmesi, Rusya'daki patriğin kurulmasını önceden belirlemiştir. Katolik ve Ortodoks birliği ilan 1439 yılında Floransa Birliği, şimdi kilisenin geleceği şekillendirerek Büyükşehir Jonah'ı ve onun alıcıları izin Rus Hierarchs tarafından reddedildi. Ama Rusya'da kendisi patrikhanenin kurulması sadece 150 yıl sonra oldu: opriçnina ve Livonya Savaşı'ndan beri sosyal ve ekonomik krizin en zor koşullarda.
Rusya'da patriğin kuruluşu kuruldu.Tsar Feodor Ivanovich, akut olarak farklı değil1586 yılında zihin, etkin iç politika, ancak dindar ve tserkovnoposlushny, düşmüş Konstantinopolis'in Rus Ortodoks Kilisesi'nin tam bağımsızlık sorusunu gündeme getirmektedir. Devlet dikkate değer bir yeteneği var Boris Godunov - En araştırmacılar etkisi danışman Fedor olmadan olmamıştır olduğunu işaret etmektedir. Mevcut patriği ile böyle bir adımın onaylanması birkaç yıl sürdü, bu yüzden Rusya'da patrikhanenin kurulması 1589 yılında meydana gelen, zaman Job Boris Godunov ait himayesindeki böyle yüksek rahip rütbesi Konstantinopolis Jeremiah Patriği.

Rusya'daki Patrikhanenin KurulmasıO zamandan beri, Rus kilisesi gerçek oldu venominal olarak tamamen bağımsız kuruluş. Rusya'daki patriğin kurulmasının tahttaki yükselişine katkıda bulunduğundan, Godunov'un vizyoner planlarının tamamen haklı olduğunu söyleyebiliriz. Dini lider olarak İş, bu konuda önemli bir rol oynadı. Sorunlar sırasında ve sonrasında, ülkemizdeki patriğin kurumu, laik gücün istikrarsızlığı nedeniyle gittikçe güçlendi. Yakında, laik ve manevi güç, kralın kazandığı en acı mücadeleye girdi. Son olarak, kilise yapısı Büyük Büyük'ün altında tam bir yeniden yapılanmaya tabi tutuldu. Sonraki 200 yıl boyunca, kilisenin başı devlet otoritesi idi - Kutsal Sinod. Rusya'daki patriğin yeni kurumu, 1917'de Tikhon'un yerel mecliste patriği seçilmesiyle monarşinin devrilmesinden sonra meydana geldi. Şu anda Ortodoks Kilisesi Kirill tarafından yönetiliyor ve Rusya'nın manevi ve sosyal gelişiminde önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 2019

Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 2019

Related news

 • Ark kaynağı: güvenlik gereksinimleri
 • Merkez Haberleri: Buzda kayan genç kız başından yaralandı
 • İğne Oyası Sepetli Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Rüyada Arpa Ve Buğday Unu Elemek Görmek
 • Mad düğün: yorumlar, hikaye, cast

 • Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 30

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi


  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 48

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 58

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 40

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 98

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 52

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 20

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 72

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 98

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 75

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 65

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 21

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 68

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 65

  Rusyadaki patriğin kurulması - kilisenin bağımsızlığının güçlendirilmesi 67