Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUVRusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV
Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

Rusya'da yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

Maliyetleri azaltmak için bir SUV tahmin edinyakıt bir şekilde mantıksızdır. Araba sınır ötesindeyse, o zaman, belirgin bir şekilde, yakıt tüketimi önemli olan güçlü bir motorla donatılmış olmalı. Bu ilk etapta. İkincisi, dizel motorlar eşit güce sahip benzinli motorlardan daha ekonomiktir ve bunları bir sıraya koymak anlamsızdır. Bununla birlikte yakıt harcamaları ekonomide off-road otomobil derecelendirme çeşitli düzeylerde ve farklı ülkelerde uzmanları tarafından yapılır.

Alman uzmanların değerlendirmesi

Analitik merkez AutoUncle uzmanları,Almanya'da satılan yarım milyondan fazla arabanın üssü için, en ekonomik SUV'ların ve geçiş yerlerinin bir listesini hazırladı. Hesaplamada, otomobiller sadece 2008 yılından önce değil, sadece dizel ve benzinli motorlarla çekildi. Hiçbir melez yoktu.

Yakıt tüketimi için en ekonomik SUVAlmanlar belirlemedi, çünkü ilk on yer, beklenecek olan çapraz geçitler tarafından işgal edildi. İlk ve son yerler Renault Captur'a gitti. İlk yakıt tüketimi 3.6 litredir - dizel, onda beş litrelik bir akışla - bir benzinli versiyon.yakıt tüketimi bakımından en yakıt tasarruflu SUV

Ve motorlar aynı güce, sadece 90 litreye. . Ile, hacim bakımından farklılık gösterir - buna göre 0,9, bir buçuk lt litre benzin ve dizel yakıtı buna göre.

Sonuç açıkça yapılabilir: yakıt tüketimi 100 km'de 5 litreye yaklaşırsa, en ekonomik gerçek bir SUV olur.

Melez SUV

2015'te, Rusya'da melez bir versiyon çıktıArazi aracı Mitsubishi Outlander PHEW. Benzinli motorunun gücü - 160 "at" gibi. İmalatçı, (aracın şebekeden şarj az olmamak 1.6 litre yüz başına kilometre dolayı bir miktarda yakıt ekonomisi) yakıt tüketimi en verimli yakıt SUV olduğunu iddia eder. Ya da en ekonomiklerinden.yakıt tüketimi bakımından en yakıt tasarruflu SUV

Aynı ağırlıkta iki litrelik benzin varsaoff-road otomobil kapasitesinin motoru 146 l. a. 100 kilometrede 7,5 litreden fazla karma modda, aynı kapasitede ve 118 litrelik hibrit motorun motorunu tüketir. a. - zaten beş buçuk litreden az.

Doğru, eğer elektrik gücü ayrı bir yakıt türü olarak kabul edilirse, hibrit SUV'nin toplam yakıt tüketimi açısından o kadar ekonomiktir, çok açık değildir.

Dizel yakıtta SUV'lerin değerlendirmesi

Dizel motorlar benzinten daha az yakıt tükettiğinden, bu tür motorlara sahip SUV'ler sıralanır ve üst düzeydedir.

Yakıt tüketimi için en ekonomik SUV(dizel motor) - Renault Duster. Devyanostosilny polutoralitrovye (yeni bir model Restyling - .. 109 ps) pürüzsüz bir yolda yaklaşık beş litre dizel motor yakıt tüketimini gösterir. Kentsel koşullarda, elbette, daha fazla, ama aynı zamanda daha çok.

İkincisi Nissan X-Trail NEW derecelendirmesinde. Birçok sevgili bunu en iyisi olarak adlandırır. Yakıt tüketimi 100 gramdan fazla, ancak neredeyse aynı hacme sahip motor 130 litre kapasiteye ulaşıyor. a. ve tork, Duster ile aynı hızda 300 Nm'den daha büyüktür. Bu tam teşekküllü, oldukça güçlü bir SUV.yakıt tüketimi dizel yakıtı için en ekonomik SUV

Listede bir sonraki listede Ford Kugaiki litrelik motor 150 litre. a. ve 5.5 litre kapasiteli Ssang Young Actyon ve 5.5 litre kapasiteli altı aşamalı bir ITUC. a. ve 5.7 litre ve SUV diyoruz ama çekişli ve iyi görünüyor ve 100 km'de 6.3 litre yakıt tüketimi gösteren bir turbodiesel zordur Skoda Yeti,.

Bütçe Fransız SUV

Genellikle, Duster bir bütçe küçük geçittirzayıf temel ekipmanla 1,4 tondan az, ancak çok iyi off-road nitelikleri ile. 1750 dev / dak'da 250 Nm tork, yüksek, iki yüz milden fazla açıklık ve kısa çıkıntılar ile tamamen bağımsız bir çoklu bağlantı süspansiyonu, Fransız otomobilin yoldan çıkmasına izin veriyor.yakıt tüketimi bakımından en yakıt tasarruflu SUV

Giderek en ekonomik SUV adını vermekEn iyi yakıt, net bir abartıdır. Sonuçta, altı vitesli mekaniği olan görkemli bir arazi aracının dağıtılabileceği maksimum hız 167 km / s'dir. 100 km / s hızlanma süresi 13 saniyeden fazladır. Noktadan başlayarak, ilk kilometre 35 saniyede geçer.

Benzinli SUV değerleri

En ekonomik benzinli SUV'lerYakıt tüketimi Citroen C4 Aircross ile ortalama 6 litreden az, 1,6 MT 2WD enerji santrali 117 litredir. s., daha sonra Mazda CX-5, Opel Mokka ve Nissan Qashqai'nin geride bıraktığı motorda 6 litreden biraz daha fazlasını tüketen Mitsubishi ASX.

Mazda CX-5 benzin daha fazla tüketir, amamotor iki litrelik, gücü 150 litre bile. ile., 210 Nm'de tork 4 bin devirde ulaşır. "Mazda" nın boyutları, derecelendirmenin lideri ile aynıdır, ancak boşluk zaten oldukça yol dışıdır - 215 mm. Ve sürücü, 100 km'lik bir yol için 300 g yakıtın, bu kadar somut bir güç kaybı ve aracın diğer avantajları için tasarruf etmeye değip değmeyeceğine karar vermektir.

Opel Mokka, altıdan fazla tüketiyorİlk üçten farklı olarak, dört tekerlekten çekişli versiyonda, yolun 100 km'si başına litre benzin üretiliyor. Hacmi 1,4 litre olan motor 140 litre kapasiteyi geliştiriyor. a. dakikada 6 bin devirlik bir anda. Maksimum tork 200 Nm'dir. Biraz daha küçük boyutlarda, neredeyse 20 cm'lik bir yol boşluğu vardır.

Yakıt tüketimi için en ekonomik benzinli SUV'ler

Nissan Qashqai, 140 litrelik iki litrelik bir motora sahip. a. ön tekerlek tahrik versiyonunda 6.4 litrelik "Kashkayev" hattı için minimum benzin tüketimi sağlanmaktadır.

Arazi aracı "Citroen"

Yakıt tüketimi için en ekonomik SUV(benzin) C4 Aircross, diğer modellere göre daha az yakıt tüketir, ancak olağanüstü performansla övünemez. Boş ağırlığı 1.3 tonun altında, uzunluğu 4.3, genişliği 1.8, yüksekliği 1.6 metre, temizleme kapasitesi 0.17 metre ve Citroen saatte 100 kilometre hızla, saatte 183 kilometre hızla ilerliyor 11.3 saniyeye ulaşır. Bu, iyi off-road özelliklerine ve çok hızlı bir motora sahip olmayan bir önden çekişli geçittir. Maksimum tork - sadece 154 Nm - 4 bin devirde elde edilebilir.yakıt tüketimi bakımından en yakıt tasarruflu SUV

Dört tekerlekten çekiş versiyonunda, daha çokSUV, 150 litrelik iki litrelik bir motor takın. a. Biraz daha yüksek devirlerde yaklaşık 200 Nm'lik bir tork elde edilir. Citroen, 190 km / s hıza ulaşarak 100 km / saate ulaşır ve neredeyse 11 saniyede başarılı olur. Ancak karışık bir döngüde benzin tüketimi 8 litredir.

Yani, benzinli motorlara sahip SUV'ler için yakıt tüketimi, motor gücüne bağlı olarak dizel rakiplerine ve dolayısıyla off-road özelliklerine göre daha algılanabilir.

Gerçek SUV

Konuştuğumuzda en ekonomik analizTüketilen yakıt, özellikle benzin, bazı gerilim sonuçlarını göstermektedir. Ne söylenebilirse, en ekonomik olanları, kesinlikle, SUV değil, iyi pasif araçlardır. Eğer karşıdan geliyorsanız, o zaman en iyi beş gerçek yüksek pasiflik hattından, Rusya'da yakıt tüketimi için en ekonomik SUV'u seçebilirsiniz, yani fiyat yüksek düzeylere ulaşmaz.

İlk beş ucuz güçlü SUV düşüyorbelki boşuna, özel kullanımda pratik meydana gelmez Kore Ssangyong Kyron, Çin Seddi Hover H3, Japon Suzuki Jimny ve iki Rus cip, - UAZ Patriot ve Hunter.

Yerli arazi araçlarında yakıt tüketimine ilişkin resmi veriler üretici tarafından sağlanmamıştır, ancak, incelemelere göre çok yüksektir.

Ayrı ayrı güç alırsak güçEn düşük yakıt tüketimi ile dizel ve benzinli motor modifikasyonu, en iyi bir benzinli motor ve manuel şanzıman ile küçük bir "Japon" Suzuki Jimny olduğunu ortaya çıkıyor. 100 km'de 7,3 litre yakıt tüketir. Onun arkasında dizel Ssang Yong Kyron'un bile sadece sekiz litreden daha az yakıt tüketimi var.

Rusya'da yakıt tüketimi açısından en ekonomik SUV

SUV Özellikleri

Üçlü, açısal, dört kişilik, üçlü. 1.3 - yaklaşık bir ton ağırlığındaki kapılar, ancak biraz daha fazla bir 3,5 m fazla uzunluğu, 1.6 m genişliğinde SUV "Suzuki" en ekonomik yakıt tüketimi ve benzin motoru ile konfigürasyonda 19 cm yerden yükseklik, hacim sahiptir l ve güç - 85 litre. a. dakikada 6 bin devir, ve 110 nm "Japon" torku, 6,2 litre ve şehir içinde - 100 km'de 9 litreden fazla yakıt harcıyor.Yakıt tüketimi açısından en verimli yakıt olan SUV hangisidir?Tüm parametrelerde daha büyük, hem geometrik hem de140 litre için iki litrelik dizel motor ile yerden yükseklik, daha rahat ve insanlı Koreli Kyron dışında teknik. a. (4000 rpm) ve beş aşamalı bir MCP, ortalama 7.8 litre dizel yakıt tüketir. Ancak maksimum moment zaten 310 rpm, maksimum hız 167 km / s.

Hangi SUV en ekonomik olduğu sorulduğundayakıt tüketimi, arabanın diğer parametrelerini ve özelliklerini dikkate almazsanız, cevaplanması kolaydır. İhtiyacınız olduğunda, hiç şüphesiz, önemli bir kriter çok daha zor hale gelir istenen makine cevap verileri karşılaştırmak. Bu nedenle, bir SUV satın almak isteyen her sürücü, kendiniz için avantaj ve o kabul etmeye istekli olduğunu arabanın, dezavantajları bir listesini yapmak gerekir.

Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUVRusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

Related news

 • Dev kaya parçaları yola düştü
 • Vücüt Geliştirici Vitaly Fateev: sporcu başarıları ve biyografisi
 • Denizlispor: 1 - Rizespor: 2
 • Fenerbahçe, potada Beşiktaşa 6 yıldır kaybetmiyor
 • Ece Erken eski eşine açtığı davadan vazgeçti

 • Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV


  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV

  Rusyada yakıt tüketimi bakımından en ekonomik SUV