Rusyada resmi olmak nasıl 2019

Rusyada resmi olmak nasıl 2019 Rusyada resmi olmak nasıl

Rusya'da resmi olmak nasıl?

Uzun zamandır, bir memurun kariyeri pek çok şey çekti.iddialı insanlar. Bu pozisyon birçok avantaj sağlar: statü, maaş seviyesi, yan fırsatlar, iyi bir emeklilik ve çok daha fazlası. Bugün, daha fazla insan kendilerine soruyor: "Nasıl resmi olunur?" Tek bir cevap yoktur, çünkü Rusya bu tür pozisyonlar için eğitilmemiştir. Ancak, düşük bir pozisyondan başlayarak her zaman yüksek bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yetkililer kimlerdir?

Çoğu zaman, bir kişi resmi olmak istediğinde, oişlerini zayıf bir şekilde hayal eder. Önce insanların bu yazıya ne yaptığını görelim. Bir yetkili devlet aygıtının bir çalışanıdır. Aynı bürokrat. Yayının seviyesinin yayılması ilçeden Rus ölçeğine doğrudur. Ancak kariyer basamaklarının zirvesine ulaşmak için çok çalışmak zorunda kalacak. Üst düzey bir yetkili olmak nasıl? Alttan başla. Valilik ve belediye başkanlarının biyografilerini okuyun, bunların çoğu bölge yönetimleriyle başladı.

Nasıl resmi olunur

Resmi bir pozisyon için başvuranlar için şartlar

Için tek şart yokturmemur görevlisi. Bir kişi “Ben resmi olmak istiyorum” diye düşündüğünde, her şeyden önce kendi için uygun üniversiteyi seçer. Bugün için yükseköğretimin kullanılabilirliği bir ön koşul değildir. Üstelik böyle bir meslek yoktur - "resmi". Rus hükümeti sürekli olarak profesyonel standartların getirilmesi meselesini gündeme getirdi, ancak bugüne kadar sadece teoride var. Bu standartların kriterlerinden biri zorunlu yüksek öğretimdir.

Farklı seviyelerden yetkililere bakarsanız,sonra aralarında avukatların sayısı hüküm sürüyor. İkinci sırada ekonomi var. Üçüncüsü uluslararası ilişkiler. Fakat yüksek eğitim almamış insanlar var. Kariyerine dipten başladılar ve işin temellerini o noktada öğrendiler, bu yüzden üniversitede oturmak onlara yardım etmeyecekti.

Nasıl memur olunur

Bugün devlet çalışanları için özel üniversiteler var. Bunlardan biri Rusya Devlet Memurları Eğitim Akademisi'dir. Rusya'da, diğer eğitim kurumları da yaygındır.

Gönderilerin hiyerarşisi

Diğer büyük örgütler gibi devlet aygıtı kendi net hiyerarşisine sahiptir. Bu nedenle, üst düzey bir memur olmayı öğrenmeden önce, hiyerarşinin inşasını anlamak önemlidir.

Yani, Federal Kanun 5'e görememur grupları ve 4 kategori. En üstte liderler. Burada da vekil liderleri de var. Biraz alçak - yardımcılar. Başka bir deyişle, danışmanlar. Bir pozisyonu geçici olarak değiştiren kişilere asistan olarak ihtiyaç vardır. Devlet aygıtının en büyük ve ortalama tabakası uzmanlardır. Görevleri belirli işlevleri yerine getirmektir. Hepsinin altında - uzmanlar sağlar. Onların görevi devlet aygıtının faaliyetlerini sağlamaktır.

Rusya'da nasıl yetkili olunur

Mesaj grupları

Mesajların sınıflandırılması farklıdır.kriterler: çalışma koşulları, beceri seviyesi, yetki, sorumluluk vb. Bu nedenle, kıdemlere göre, aşağıdaki gruplar ayırt edilir: daha yüksek, lider, lider, kıdemli ve küçük kamu görevlileri.

Moskova'da nasıl yetkili olunur? Adım adım talimat

Yani, bir kişi hayatını onunla ilişkilendirmeye karar verirsedevlet aygıtında çalış, nerede başlamalı? Düşük mesajları bulmaktan. Evet, ilk aşamada yüksek maaş yok, ama istikrarlı ve istikrarlı bir gelir veriyor. Artı kariyer gelişimi.

Federal yasaya göre, seçimKamu pozisyonları rekabete dayalı olarak yapılmaktadır. Katılmak için iki koşulu yerine getirmek gerekiyor: Rus dili bilgisi ve yeterlilik şartları. İkincisinin kendine özgü özellikleri vardır. Örneğin, bir kişi Maliye Bakanlığında bir yetkili tarafından düzenlenirse, o zaman muhasebe, istatistik veya ekonomi hakkında bir artı bilgisi olacaktır.

İşi nerede arayabilirim? Resmi medyada, yetkililerin web sitelerinde. Hazırlık aşamasında, pozisyon için aday bir belge paketi toplamak için gereklidir. Kural olarak, bir tıbbi sertifika, mahkumiyet belgesi, vergi, diploma ve fotoğraflardan elde edilen gelirleri içerir. Bitmiş paketler paketi kuruma teslim edildikten sonra, anketin doldurulması gerekli olabilir.

yetkililer neden akademisyen oldular

İkinci aşama en önemli olanıdır - yarışma için hazırlık. Ne de olsa yetkililer nasıl oluyor? Sadece Rusya Federasyonu'nun yasalarını ve Anayasasını bilmek. Bütün bu yetkililerin web sitelerinde bulmak kolaydır. İki haftada tüm teoriyi kolayca öğrenebilirsiniz. Komisyon üyelerinin zor sorularına cevap vermeye hazır olun.

Üçüncü aşama yarışmanın kendisidir. İçten yürütülür ve genellikle iki aşamadan oluşur: yasaların bilgisi ve görüşme testi. Yarışma sonuçları bir ay içinde rapor edilir.

Felâket ve nepotizm olmadan federal bir yetkili olmak mümkün mü?

Cevap: evet. Yönetici pozisyonlarının tecrübe ve tavsiye olmaksızın alınmayacağı dikkate alınmalıdır. Aslında, yarışmaların yalnızca "doğru kişi" altında tutulduğu söylentileri abartılıyor. Komisyonda bağımsız bir uzmanın oturması, soru sorması ve herhangi bir katılımcının başarısız olması gerekir.

Düşük pozisyonlar özel avantajlar vermediği için, rüşvet ya da komisyon almanın çok az umudu vardır.

Federal bir memur olmak nasıl

Yetkililer neden bilime girmeli?

Yetkililerin olması gerekip gerekmediğine ilişkin anlaşmazlıklarAkademisyenler, uzun bir yol kat ettiler. Önceleri, bilimsel bir derece prestijli kabul edildi ve birçoğu onu herhangi bir yolla elde etmeye çalıştı. Bu arka plana karşı, bu tür insanların bilime girmediği ve sadece boş yere akademisyenlerin yer aldığı konusunda tartışmalar vardı. Bu nedenle, Putin yetkililerin bilimsel yayınlar düzenlemelerini yasaklayan konuşulmamış bir yasa çıkardı. Böylece bilim adamlarını rekabetten kurtarmayı teklif etti.

Öyleyse yetkililer neden RAS'ın akademisyenleri oldu? Ek prestij yüzünden.

Başka bir talimat

Rusya'da nasıl bir memur olunur ve nereye bakılıriş? Kural olarak, mevcut koltukların listesi resmi medyaya ve yetkililerin web sitelerine yerleştirilir. Boş koltukların kaç tanesi önceden bilinemez. Bazen geçici olarak, örneğin doğum izni süresi için geçici olarak gerekli olur. Bu hemen boşluk metninde yazılmıştır. Bu gerçeğe korkmayın, herhangi bir fırsata sahip olmanız gerekir.

Başka bir yol

Etkili olmaksızın nasıl yetkili olunurarkadaşlar? Zor, ama mümkün. Bunu yapmak için, en cazip ve düşük talep boşluğunu bulmanız gerekir. Kural olarak, bunlar en düşük pozisyonlardır. Küçük bir maaş ve çok çeşitli sorumluluklar - yani fayda nerede? Çalışma süresi boyunca bir kişi devlet yapısında gerekli tüm bağlantıları alır. Sonunda, en iyi kalitelerinizi göstererek yeni bir pozisyona geçebilirsiniz.

Resmi olmanın başka bir yolu: Bölgede bir bütçe yapısı var. Liderliği ile bir grup işbirliği oluşturuluyor. Ya da bir seçenek olarak - kişi kendisi lider olur. İletişim, örneğin Moskova ile büyük bir şehir ile kurulmaktadır. Sonuç olarak, yeni bir bütçe akışı oluşturulur.

Resmi olarak çalışmalı mıyım?

Bu sorunun muğlak bir cevabı yoktur. Diğerleri gibi, bir memurun işi de artıları ve eksileri vardır. Açık olan eksikliklerden düşük ücret (herhangi bir bütçe kuruluşunda olduğu gibi), birçok sorumluluk ve uzun kariyer büyümesi kaydedilebilir. Artılara - kazanç için iyi beklentiler ve yan fırsatlar.

Ben resmi olmak istiyorum

Belediye başkanının yoluna giden yol

Kötü olma hayalini kurmayan yöneticibelediye başkanı ya da vali. Yüksek ofise giden yol uzun ve dikenli. Kural olarak, hazırlık aşamasında, belge paketinin yeniden birleştirilmesi gerekmektedir. İçeriğinin gerekliliklerini yerel yönetimin web sitesinde bulabilirsiniz.

Belediye başkanlığı için adayların aday gösterilmesiseçimden birkaç ay önce başlıyor. Tüm katılımcılar, ofisi seçtiklerinde belediye başkanının çalışmalarıyla bağdaşmayan faaliyetlerden kaçınacaklarını yazılı onaylar. Örneğin, bir adayın bir işi varsa, satması veya başka bir kişiye yeniden yazması gerekir.

Rusya Federasyonu yasasına göre, 21 yaşını dolduran herhangi bir ülke vatandaşı belediye başkanlığı için aday gösterebilir. Bu durumda bölgenin kaydı gerekli değildir.

Önemli nokta: Bir sabıka kaydının varlığını gizleyemezsiniz. Resmi olarak yasalar, bir aday için aday gösterilmesini yasaklamaz, ancak bu bilgiyi saklayamazsınız. Aksi halde komisyon kayıt yapmayı reddeder.

Belgeyi kabul ettikten sonra komisyon bir sertifika verirbelediye başkanlığı için aday. Buna göre, bir kişi bir seçim hesabı açma hakkına sahiptir ve yazılı olarak seçim komisyonunun tüm banka bilgilerini bildirir.

Anahtar nokta: Eğer bir kişi kendi kendini aday gösteren bir kişi ise, o zaman seçimlere kabul edildikten sonra kendi lehine imza toplaması gerekir. Kural olarak, toplam seçmen sayısının% 1-2 kadarı. Ajitasyon, başvuru yapıldıktan sonraki gün başlayabilir.

Tüm imzalar toplandıktan sonra, kişiadaylığının kaydı için belgeleri sunar. Bu seçimden en az kırk gün önce yapılmalıdır. Komisyon kayıt yapmayı reddederse, bunu yazılı olarak yapar, nedenlerini açıklar.

Moskova'da nasıl yetkili olunur

Aslında, resmi olmak o kadar da zor değildirbaşlangıçta görünebilir. Yapılması gereken çok iş olduğu ve minimal bir ücret olduğu için yerinde kalmak daha zordur. Ama gelecekte - doğru insanlar, kariyer ve yeni fırsatlar.

Bu nedenle, bir kişi nasıl olacağını bilmiyorsaResmi, ama şiddetle istiyor, makaleyi dikkatlice okumalı ve uygun bir eylem planı kullanmalıdır. Uygulamada da görüldüğü gibi, devlet yapısında çalışmak isteyen herkes koltuk alır. Ve zaten bir kariyer belirli bir adaya bağlı. Asıl mesele sürekli çalışmak, görevlerinizi yetkin bir şekilde yerine getirmektir ve bir kişi hızla bir terfi alacak ve sevgili hayalini gerçekleştirecektir.

Rusyada resmi olmak nasıl 2019

Rusyada resmi olmak nasıl 2019

Related news

 • Koşu için srenyerleri
 • Vyacheslav Voinarovsky: hayat ve iş
 • Zeytinyağı Öksürüğe İyi Gelir mi
 • Dünyanın en güzel kedileri. Fotoğraflarla cins listesi
 • IPhone 5S üzerindeki parmak izi çalışmıyor: olası nedenler ve çözümler

 • Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl


  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl

  Rusyada resmi olmak nasıl