25.06.2019

Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 38

Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat

Romashina Svetlana haklı olarak dünyanın en iyi senkronik oyuncularından biri olarak kabul edilir. Sporcu, dünya ve kıta şampiyonalarının bir çok şampiyonudur.

biyografi

Svetlana Alexeyevna Romashina doğdu1989 yılında Moskova. Beş yaşındayken, Rusya'nın geleceği "akvaryum balığı" ilk önce annesiyle birlikte havuza geldi. O zaman, kız zaten bir dans stüdyosunda çalışıyordu, ama Svetlana Romashina sudaki potansiyelini tam olarak ortaya koydu.

Yüzme ona çok kolay verildi, bu yüzden antrenörler annesine kızının eşzamanlı bölümüne gitmesini tavsiye etti. Böylece, 9 yaşında Romashina Tatyana Danchenko'nun yönetiminde spor yapmaya ciddi şekilde başladı.

Gelecek Olimpiyat şampiyonu birleştirmeyi başardıSenkronize yüzme, balo salonu dansı ve okul eğitimi. Gastrit, sabit diyetlerin arka planına karşı ortaya çıktıktan sonra, kızın rutininde sadece sporları vardı.

Svetlana Alexeyevna Papatya

Kalıcı ve bazen yorucu antrenman meyvelerini verdi - 15 yaşındayken, Rus ulusal senkronize yüzme takımında en genç olan Romashina Svetlana oldu.

Ancak en yoğun eğitim programları bilegenç sporcunun eğitim almasını engelledi. Okuldan sonra MGUESI'den mezun oldu ve ikinci bir yüksek öğrenim olarak Moskova Devlet Üniversitesi'nde spor yönetimi fakültesini seçti.

"Altın" spor kariyeri

Profesyonel spor kariyerinin başlangıcıRomashina sadece çarpıcı oldu. Kendisi için ilk dünya şampiyonasında, 16 yaşındaki Svetlana, grup egzersizleri ve kombinasyon halinde kazanarak, bir "altın" çifte yapar. Bir yıl sonra, başarılarını Budapeşte'deki kıta şampiyonasında tekrarladı.

Zaman zaman dünya zaferi çok zorduGenç bir sporcu için bir yük, çünkü sıkı eğitim rejimi nedeniyle, o, onun ailesini görmedim. Pekin Olimpiyatları'nın arifesinde Romashina Svetlana spordan ayrılmak istedi ve sadece koçu Danchenko, genç senkronikçi bu eylemden vazgeçmeyi başardı. Sonuç olarak, boşuna değil.

Kariyeri Romashina onsekiz içinBir zamanlar dünya şampiyonluğunu kazandı ve hem solo disiplini hem de ikili ve grup performanslarında yaptı. Ayrıca Svetlana, kıta şampiyonasının on kat kazananıdır. 2013 yılında Kazan'daki Universiade'de, altın madalya koleksiyonu iki kopya ile dolduruldu.

2013 yılında Senkronist Spor Gazetecileri Federasyonu'na göre yılın en iyi sporcusu olurken, Gümüş Kılıç ödülüne layık görüldü.

açık mavi papatya yüzme

Romachina'nın başarılı kariyerinin nedenlerinden biri, uzun süre su altında kalabilme yeteneğidir. Svetlana neredeyse 5 dakika boyunca nefesini tutabilir, bu da senkronize yüzme için çok iyidir.

Madalyanın Olimpiyat Parlatıcı

Romashina Svetlana ilk kez 2008 yılında konuştuPekin Olimpiyatları'nda. Parlak bir performans sergileyen ve altın ödülleri kazanan Rus ekibinin bir parçası olarak grup yarışmalarına katıldı.

2009'dan beri, Romashina ile düet yaptıbaşka iyi bilinen bir senkronizer - Natalia Ishchenko. Birlikte Londra Olimpiyatlarını kazandılar. Ama bu "altın" madalya yağmurunda Svetlana için bitmedi. Grupta konuşan, Oyunların iki kez kazananı oldu.

2015 yılında Romashina Svetlana evini kaçırdıYaralanma nedeniyle Dünya Kupası. Spor kariyerinin sonuyla ilgili bir soru vardı. Ancak kısa bir tereddütten sonra Rus ulusal senkronize yüzme takımının lideri Rio de Janeiro'daki oyunlarda oynamaya karar verdi.

Svetlana Romashina

"Çingene kızlar" sesleri için Ishchenko ile birlikteBir kez daha rakiplerine üstünlüklerini gösterdi. Birkaç gün sonra Rus ekibi, Japonya, Çin ve Ukrayna'nın güçlü takımlarının önünde grubu kazandı. Böylece, Svetlana Romashina beş kez Olimpiyat şampiyonu oldu.

Kişisel hayat

Hatta tatilde Romashina Svetlana susuz yaşayamaz. Onun favori hobisi için yelken var ve senkronizer zaten birkaç yarışmaya katılmayı başardı.

Birkaç yıl boyunca Svetlana Nikolai Zakharov ile medeni bir evlilik içinde yaşıyor. Gelecekte, Rusya'nın "akvaryum balığı", ilişkilerini resmen yasallaştırmayı ve bir anne olmayı planlıyor.Related news

 • Bardakta Mısır Tarifi – Aperatif Tarifler
 • Reuters objektifinden Diyarbakırdaki protesto ve polis saldırısı
 • Lezzetli Pratik Tarifler
 • Cevizli Elmalı Kek Tarifi
 • 18 Mart 2019 Çarşamba Başak Burcu Günlük Burç Yorumu

 • Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 54

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat


  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 53

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 57

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 27

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 73

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 50

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 45

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 95

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 32

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 78

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 66

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 83

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 35

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 35

  Romanska Svetlana: biyografi, spor kariyeri, kişisel hayat 19