Richard Oldington: Biyografi ve YaratıcılıkRichard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık

10.05.2019

Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 28

Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık

Bugünkü kahramanımız şair Richard Aldington'dır. Biyografisi daha sonra ayrıntılı olarak tartışılacak. Bu adam İngiliz kökenlidir ve eleştirmen ve düzyazı yazarı olarak da bilinir. 1892'de 8 Temmuz'da doğdu.

biyografi

Richard OldingtonRichard Aldington, bir avukat ailesi olarak dünyaya geldi.Portsmouth. Londra Üniversitesi ve Dover Koleji'nde okudu. Mali sıkıntılar nedeniyle bilimsel bir dereceye sahip olmayı başaramadı. Böylece Richard Aldington'ın hayatına başladı. 1912'den bu yana yaptığı çalışmalar, bir imge çemberi ile ilişkilidir. Birliğe Francis Stewart Flint, Thomas Ernest Hume ve Hilda Doolittle ile katıldı. Daha sonra Ezra Pound'la birleştiler. Kahramanımız tüm Imagist antolojilerinde yer aldı. Egoist'i editiymiş. Imagizmin edebi bir eğilim temsilcilerinden biri olarak kabul edildi. 1914 yılında bu dernek temsilcileri kendi şiirleri Des Imagistes'in bir antolojisini yayınladılar. Koleksiyonda 37 şiir vardı ve bunlardan 10 tanesi kahramanımızın yazarlığına aitti. Bu dönemde Yunan ve Roma şairlerini tercüme etti. Hayal kırıklığına yakın bir yazar olan John Cournos'la birlikte ilk kez 1916'da kahramanımız Fyodor Sologub'un "Petty Devil" romanını İngilizce'ye çevirdi.

Birinci Dünya Savaşı

Richard Oldington BibliyografyasıRichard Aldington savaşa üyeydi. 1916'da orduda sıradan bir asker olarak hizmet etmeye başladı. Kraliyet Sussex Alayı'na görevlendirildi. Daha sonra subaya terfi etti. Batı Cephesinde görev yapıyordu. 1917'de yaralandı. Hastanede tedavi altına alındı. Savaş köklü bir şekilde kahramanımızın tutumunu değiştirdi. Çalışmalarında umutsuzluğun ve acı acının kopyasını erteledi. Bu dönemde yaratılan şiir kitabı "Savaş Görüntüleri", tarihteki en iyi İngilizce şiir koleksiyonlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Savaştan sonra, kahramanımız muzdaripti.post-travmatik stres, daha sonra tam olarak anlaşılamamıştır. Yirmili yaşlarda çoğunlukla bir şair olarak bilinen bu yaratıcı adam, nesnelere daha çok dikkat etmeye başladı. "Kahramanın Ölümü" başlıklı romanı kısmen otobiyografik. Bu kitap bugün, bu türün en ünlü savaş karşıtı eserler listesinde yer alır ve Hemingway ve Remarque'in eserleri ile uyumludur.

"Hafif Cevaplar" adlı hikayelerin bir koleksiyonu1932'de ortaya çıktı. Bu kitap kahramanımızın çalışmalarında yukarıdaki çizgiye devam ediyor. "All People - Enemies" başlıklı bir sonraki roman 1933'te çıktı. Militarizmi tamamen reddetmiş. Aynı zamanda, "Bir Kahramanın Ölümü" adlı eseriyle karşılaştırırsanız, aynı zamanda daha hafif ve yaşamı onaylayan bir kitaptır.

Kırklar ve elliler

Richard Oldington özel hayatBu dönemde Richard Aldington Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Orada biyografileri yazmayı görevlendirdim. James Tait Black'in prestijli İngiliz edebiyat ödülünü aldı. Böylece, 1946'da yazdığı Wellington Dükü'nün biyografisi kaydedildi. Ayrıca RL Stevenson ve DG Lawrence yazarlarına özel kitaplar yayınladı. 1955 yılında, İngiliz kuruluşunun bir modeli olarak kabul edilen Arabicilik Lawrence'la ilgili kamuya açıklama yapıldı. İngiltere'de bu kitap çok düşman kabul edildi. Bu nedenle, kahramanımız vatanına dönmemeye karar verdi. Yaşamın sonuna kadar, Amerika Birleşik Devletleri'nden Avrupa'ya geçti. Fransa'da yaşıyordu. SSCB'yi ziyaret etti. Orada yazar, yeteneklerinden hayranlarıyla selamladı.

Kişisel hayat

Richard Oldington yaratıcılığıYukarıda, Richard'ın kim olduğu hakkında çoktan çığlık atıyorduk.Aldington. Onun kişisel hayatı daha fazla açıklanacaktır. 1911'de gelecekteki karısı Hilda Doolittle ile tanıştı. O bir şairdi. İki yıl sonra evlendiler. Bu çiftte ortaya çıkan çocuk hala doğmamıştı. 1915'ten beri ayrı yaşadılar. 1919'da evliliği kurtarmaya çalıştılar. Bu noktada Hilda'nın Cecil Gray'den bir kızı vardı. Kocası öndeyken onlarla yaşadı. Evliliği kurtarmak mümkün değildi. Ayrıldılar. Boşanma sadece 1938'de yayınlandı.

Miras

şair richardon biyografisiÇağdaşlara göre, Richard AldingtonYirminci yüzyılın en "İngiliz" yazarı. Kahramanımızın adı, on altı "büyük savaşın şairlerinden" bahsettiğimiz Westminster Abbey'deki bir kayaya oyulmuş. İlk askeri ve hayalî şiir, İngiliz şiirinin altın fonunun bir parçası oldu. Aynı zamanda, savaş karşıtı romanlar bugün İngiliz edebiyat eleştirisi tarafından susturuldu.

kaynakça

Böylece hayatı ve yaratıcı yolu tarif ettik.Richard Aldington tarafından tutuldu. Yazarın bibliyografyası aşağıda verilecektir. 1915 yılında "Görüntüler" kitabı yayınlandı. 1919'da "Savaş ve Sevgi: 1915-1918'in Ayetleri" adlı eser ortaya çıktı. 1923'te kahramanımız "Referans ve diğer şiirler" kitabını yayınladı. 1929'da "Kahramanın Ölümü" yayınlandı. 1931'de "Albayın kızı" kitabı yazılmıştır. 1932'de "Hafif Cevaplar" başlıklı beş romandan oluşan bir koleksiyon ortaya çıktı. 1933'te "Herkes İnsan Düşman" adlı çalışma ortaya çıkar. 1934'te "Kadınlar Çalışmalı" adlı bir kitap yayınlandı. 1938'de "Seven Against Reeves" adlı bir eser vardı. Hicivli bir roman. " 1939'da, kahramanımız "The Outcast Guest" kitabını yazdı. 1946'da Wellington'un yaşamına adanmış olan "Dük" adlı eser ortaya çıktı. 1950'de, G.Güven'i anlatan "Keyifli" kitabı çıkar. 1954'te eser "Pretender Lawrence: Man ve Legend" başlığı altında yayınlandı. 1957 yılında, "Bir Rebel portresi: Robert Lewis Stevenson'un Hayatı ve Eserleri" kitabı yayınlandı. Bu kitabın Rusçaya çevrilmesi, GA Ostrovskaya tarafından yapılmıştır. Ayrıca kahramanımıza "Arzun Resimleri" adlı esere aittir. Şair sadece başkaları hakkında yazmamakla kalmamış, aynı zamanda araştırma çalışmalarını da adamıştır. Özellikle, MV Urnov "Richard Oldington" olarak adlandırılan bir kitap yayınladı.

Richard Oldington: Biyografi ve YaratıcılıkRichard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık

Related news

 • T Harfi Дle BaЕџlayan RГјya Tabirleri
 • Bebeklerde Diş Sağlığı
 • Finlandiya Eğitim Sisteminde Düzenleme Yapacak
 • Peynir Soslu Patates
 • Mutfak Tutacak Modelleri

 • Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 16

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık


  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 59

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 16

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 56

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 30

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 12

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 82

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 94

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 27

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 2

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 72

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 77

  Richard Oldington: Biyografi ve Yaratıcılık 45