Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdırReferans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır


Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 89 21.01.2019, 07:23

Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır

İnternetin gelişimi, bulut teknolojileri veDaha ucuz barındırma hizmetleri, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak çeşitli veritabanlarının dağıtımını önemli ölçüde etkilemiştir. Bunlar arasında artık popüler referans ve yasal sistemler bulunmaktadır. Bunlar, çeşitli departmanların ve işletmelerin günlük işlerinde kullanabilecekleri kararnameler, yasalar, yönetmelikler ve diğer bilgiler hakkında ayrıntılı bilgi içeren çevrimiçi ve çevrimdışı veritabanlarıdır.

Yardım sisteminin uygulanması

İnternetin icat edilmesinden önceki günlerde, hakkında bilgiYasalardaki değişiklikler, kararlar ve kararnameler basılı yayınlarda yayınlandı. Elektronik medya - CD'lerin geliştirilmesi ile, bilgisayarınızda dizinlerin çevrimdışı sürümlerini kullanmak mümkün oldu. Ancak, alaka düzeyini korumak için, her zaman yeni medya üretmek için gerekliydi.

Sonra İnternet geldi ve katkıda bulundu. Artık evden çıkmadan, bu ya da mevzuat alanında neyin değiştiğini öğrenebilir ve ayrıca belgenin daha önce neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ve bilgi her zaman güncel olacaktır.

İşin prensipleri

Modern referans ve yasal sistem değilsadece bir dizi faydalı veri. Bu uygun bir rubricator, arama ve dostça bir arayüz. Her şey, sistemi kullanan kullanıcının ilgili herhangi bir bilgiyi hızla bulabileceği şekilde düzenlenmiştir. Aynı zamanda güvenilir ve uygun olmalı.

Referans ve yasal sistemin özellikleri

Herhangi bir referans sisteminin özelliklerinden tanımlanabilir:

 • işlevselliği. Sistem, ihtiyacınız olan bilgiyi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar.
 • kolaylık. Tonlarca kitap çevirmenize gerek yok, her şey arama ve katalog aracılığıyla erişilebilir.
 • güncellik. İnternetin gelişmesiyle birlikte, geliştiricilerin her şeyi tek bir merkezi sunucu üzerinde güncellemeleri gerekmektedir, böylece tüm bilgiler uygun hale gelir.
 • özerklik. Örneğin, kötü sürüme sahip bölgelere uzun yolculuklar için çevrimdışı sürümü kullanma olanağı.

Referans ve yasal sistemin özelliklerinin listesi tam değildir ve farklı uygulamalarda farklılık gösterebilir.

Yerli ürünler

Rus referans ve hukuk sistemleri üç ana ürün ile temsil edilmektedir: "Garant", "Danışman Artı" ve "Kodeks". Artılarını ve eksilerini öğrenmek için her birini daha ayrıntılı olarak değerlendirmek faydalı olacaktır.

referans yasal sistem

"Danışman"

Referans ve yasal sistem "Danışman Artı"İlk 1992'de ortaya çıktı. Yaratılış tarihi, “Garant” sistemi ile yakından iç içe geçmiştir. Bu, dünyanın 1990 yılında gördüğü ürünün ilk örneğinin adıdır. Moskova Devlet Üniversitesinin iki mezunu - D.Novikov ve D.Persheev bunun üzerinde çalıştı. Gelişim sırasında, sık sık olduğu gibi, ortaklar arasında anlaşmazlık vardı. Pershev, yazılımın son fiyatını arttırmak ve işlevselliğini arttırmak istedi. Novikov ayrıca dağıtımın, ürünün kullanılabilirliğinin daha da derinleşmesini önerdi. Sonuç olarak, ilk "Garant" ve tüm ana başarıları elde etti ve ikincisi her şeyi sıfırdan başlatmak zorunda kaldı. Yani "Danışman Artı" doğdu.

"Garant" nin pratikte olmasına rağmenHazır, "Danışman" hemen yarışmacıyı baypas etmeye başladı. Belki de, ürün dağıtımı ve tanıtımı doğru politikaydı, "Garant" ise teknoloji ve "pelhka" üzerine odaklanmıştı.

Bugüne kadar, "Danışman Plus" danışmanlık sistemi, bu sektörde bilgi hizmetlerinin sağlanması için pazarın büyük bir bölümünü kaplamaktadır.

tanım

2019 yılının başından itibaren veritabanlarında"Danışman" 102 milyondan fazla doküman içermektedir. Referans ve hukuk sisteminin temel kullanıcıları, öğrenciler, öğretmenler, işletme müdürleri ve kuruluşlar, muhasebeciler ve avukatlardır.

kefil referansı yasal sistemi

Bilgi alabileceğiniz ana bölümler şöyle görünür:

 • mevzuat;
 • yasal yorumlar;
 • belge biçimleri;
 • adli uygulama;
 • çeşitli alanlarda istişareler;
 • uluslararası yasal işlemler;
 • teknik kurallar ve kurallar.

Sistemin ilginç bir özelliğiHer madde "bilgi bankaları" olarak adlandırılır. Bu, "ConsultantPlus" referans yasal bilgi sistemi özel esneklik ve modülerlik verir. Yani, belirli bir görev için tam olarak uygun olan belgelerin kullanılması mümkündür. Böylece, geliştiriciler farklı alanları kendi "dağıtımları" ile birleştirebilir - muhasebe, yasal, bütçe, inşaat, tıbbi vb.

"Consultant Plus" sisteminin kullanıcı ile etkileşimi

Referans ve yasal sistem kullanımı"ConsultantPlus" oldukça basit bir modda gerçekleşir. Navigasyonun ana unsuru veri tabanındaki aramadır. Bulunan belgelerle, örneğin kaydetmek, yazdırmak veya e-posta ile göndermek gibi birçok farklı eylem gerçekleştirebilirsiniz.

referans yasal sistem danışmanı artı

Sistemin maliyeti

Sistemin internet versiyonu, sınırlı sayıda dokümanın ücretsiz olarak kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Mobil platformlarda kullanılabilen uygulamalar,Ayrıca çoğu belgeye ticari olmayan erişim sağlar. Ürünün çevrimdışı kullanılmasına izin veren önbellekleme olasılığı vardır.

Ayrı olarak uygulamayı seçebilirsiniz."Danışmanlık Artı: Öğrenci", sadece yasal bilgilere erişim ile donatılmış değil, aynı zamanda öğrencilerin çalışılan bilimin şartlarını anlamalarına yardımcı olacak birkaç ders kitabına da sahiptir.

Özellikleri ve faydaları

Özetle, elektronik başvuru sistemi "ConsultantPlus" un ana işlevsel ve sıra dışı "çörekler" ini ayırmak mümkündür.

İlginç fonksiyon "Kontrolde belgeler"İstediğiniz belgeyi izleme moduna geçirmenizi sağlar. Mevzuat içindeki bir şeyi değiştirir ya da tamamen kaldırır çıkarmaz, kullanıcı hemen bu konuda bilgilendirilir.

Belli bir durumda gerekliliğini anlamak için herhangi bir belgenin irdelenmesi, hızlı bir geçiş için linklerden oluşturulan bir içerik tablosuyla kolaylaştırılır.

Yorumlarınızı veya işaretlerinizi metinde uygulamaBelge daha sonra önemli bir yeri çabuk bulmak için yardımcı olacaktır. Ayrıca kendi belgeleriniz, eylemler ve örnek formlarınızı ayrı bir klasörde oluşturabilirsiniz.

"Garantör"

Referans ve yasal sistem "Garant" beri, göreözü ve "Danışman Artı" var, daha sonra onun görünümünün tarihi yukarıda açıklanmıştır. Piyasadaki etkisi “Danışman” dan biraz daha azdır, ancak yine de kendi izleyicisine sahiptir.

Program kompleksinin yapısı

Yasal referans sistemi "Garant" yanı sıra"KP", bilgi bloklarına ayrılmıştır. Bunlar genel bir prensipte oluşturulan veri tabanlarıdır. Bu bloklardan, kullanıcıya özgü bir bütün ürün oluşur.

referans hukuk sisteminin özellikleri

Sistem birkaç yükseltme seçeneğine sahiptir veerişimi. Yani, bir makine kompleksi için veya yerel olarak, hem İnternet üzerinden hem de elektronik depolama ile güncellemek için kuruluşta kullanılabilir.

1C - "1C: Garant Legal Support" ile işbirliği içinde üretilen ayrı bir ürün var.

Özellikleri ve faydaları

Yasal referans sistemi "Garant", modern kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Hazırlanmayan bir kullanıcı bile sezgisel olarak, ürünün nasıl çalıştığını en azından kabaca anlayabilir.

Eskimiş belgelerin araştırılması, var olan yasaları, kararnameleri ve kararnameleri bulmayı mümkün kılacaktır. Bu durumda, tüm bağlantılar, yorumlar ve notlar da aynı zaman aralığına dayanacaktır.

yasal bilgi sistemi

"Garantör", "kendiniz için" bir arayüz oluşturma olasılığını destekler. Yani, kullanıcı sistemin görünümünü, ona uygun, özel bir görünüm verebilir.

Etkinliği takip etmek içinkullanıcı, gerçekleştirilen eylemlerin geçmişi için bir mekanizma var - tarayıcılarda bir günlüğe benzeyen bir şey. Bu ortamda, sorgular aramada saklanır, bulunan ve görüntülenen dokümanlar, daha sonra kolayca yükseltilip analiz edilir.

Bilgisayar referansı ve yasal ağ bağlantılı sürümlerindesistem "Garantör" seçilen belgelerle özel klasörler oluşturma yeteneğidir. Erişimi sınırlandırarak diğer kullanıcılarla veri paylaşmak için yapılandırılabilirler.

"Kod"

Temel referans yasal sistemlere ek olarakİlk ikisi kadar iyi bilinen bir şey yok, ama yine de dikkat etmeye değer. Bu "Kod" denir. Bu referans ve yasal sistem, 1991'de DOS platformlarında ortaya çıktı. Windows 95 "Kod" sürümü ile bu işletim sistemine taşındı.

 temel referans yasal sistemler

İki "kızkardeşleri" gibi, büyük bir dizi belge, yönetmelik ve faturadır.

Sistem ayrıca modüler bir yaklaşıma sahiptir, yani, bir veya daha fazla gerekli belge ve veri tabanını birbirine bağlamak mümkündür.

Kompleksteki arama, çok seviyeli, özelliklere bölünmüştür - duruma göre, entellektüel modda veya bireysel özniteliklere göre arama yapabilirsiniz.

referans yasal sistemlerin kullanımı

Referans ve hukuk sistemlerinin karşılaştırılması

Aslında, böyle bir yazılımı karşılaştırmakkompleksler - Linux ve Windows işletim sistemlerinin aileleri arasındaki benzerlikler gibi. Hepsi modülerliğe sahip olduğundan, belirli kategorilerdeki belgeleri ve bölümleri seçme yeteneği, kullanılabilirlik ve destek arasında seçim yapmanız gerekir.

Bu arada, sunulan sistemlerin üçü arasında kullanıcıların hacmine göre dağılımı şu şekildedir: Birincilik "Danışman Artı", ardından "Garantör" ve ardından "Kodeks".

Yorumlara göre, bazı kullanıcılar "Garantör" e uygunluğun büyüklük sırasına göre daha yüksek olduğunu, diğerleri ise "Danışman" daki belgelerin güncellenmesinin daha hızlı olduğunu belirtiyorlar.

Sistem kaynaklarına da bir yaklaşım var. Kullanıcılara göre "Garant", zayıf makinelerde çok daha az üretken.

Genel olarak, herhangi bir paralel çizmekSistemlerin çalışması olası değildir. Eski arayüzler için bir kişi kaç kişi, bir çok fikir kullanılır, birisi belgelerin gerçekleşme sürecinin ne kadar çabuk yapıldığının o kadar önemli değildir ... Yani, belirli bir sistemin seçimi mevcut şartlar ve koşullar ile gerekçelendirilmelidir.

Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdırReferans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır

Related news

 • Mezar taşı üzerindeki yazıt. Anıt üzerindeki örtüşmeler
 • Çocuklara Sorumluluk Bilinci Nasıl Kazandırılır
 • Samara Akademik Drama Tiyatrosu. M. Gorky: tarih, repertuar, grup, biletlerin satın alınması
 • Sürgündeki Yolda Kaos Küresi

 • Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 33

  Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır


  Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 7

  Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 53

  Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 99

  Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 34

  Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 75

  Referans ve yasal sistem, çeşitli devlet kurumlarının kararı, kararları ve karar metinlerini içeren bilgisayar veri tabanlarının özel bir sınıfıdır 27