17.06.2019

Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 57

Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız? Servikal dilatasyon belirtileri

Hamilelik hayatında heyecan verici bir aşamadırher kız Eğer çift dişiler onları bekleyenleri bilirlerse, genç anne adayları emeğin başlangıcının belirtilerinden tamamen habersizdirler. Genellikle bir doktor ile bir sonraki randevuda, kadınlar şu ifadeyi duyar: "Serviksin açıklanması 2 parmakla." Bu ne anlama geliyor? Makaleden öğreneceğiniz bu sorunun cevabı. Aynı zamanda servikal dilatasyon belirtileri nelerdir bahsedilmeye değer.

2 parmakla açılış serviks

Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması

Bu durumun fotoğrafları makalede sunulmuştur. Çoğu zaman, bu işaret 36 haftalık hamilelikten sonra kadınlarda bulunur. Ancak, istisnalar vardır. 2 parmak için serviks açmak ne anlama geliyor? Bu durum, bir jinekolog veya doğum uzmanı muayene sırasında servikal kanal indeksi ve bir elin orta parmağına sığabilir gösterir.

Birçok kadın ne zaman sorusuyla ilgileniyoremek başlayacak. Bu sorunun net bir cevabı olmadığını belirtmek gerekir. Zayıf cinsiyetin bazı temsilcileri birkaç saat içinde doğum yapabilir. Diğerleri serviksin 2 parmak genişlemesine sahip olduğunu ve bebeği birkaç hafta daha güvenli bir şekilde taşıyacağını öğreneceklerdir. Her bireysel durumu ayrıntılı olarak anlamaya çalışalım.

2 parmak ile gebelik servikal dilatasyon

Birkaç saat içinde doğum

Çoğu zaman, serviksin 2 parmakla açılmasıMiscreants, annesinin bebeği ile yakın buluşmasını ifade eder. Bu aşağıdakilerden kaynaklanmaktadır. Kadının bedeni zaten neyin gerekli olduğunu gayet iyi biliyor. Rahim ağzı hızla açılır ve ilk kez ağrılı değildir. Birçok kadın böyle bir işaretin keşfinden birkaç saat sonra doğum yapar.

İşlemi hiç fark etmeyeceğinizden endişelenmeyin. Muhtemelen, sınavdan sonra, daha fazla ifşa için belirtilere sahip olmaya başlayacaksınız. Onlar hakkında aşağıda bulabilirsiniz.

Birkaç hafta içinde doğum

Gelecekte annenin 35 haftalık bir süresi varsa, açıklamaRahim 2 parmak, daha sonra, muhtemelen yaklaşık 10-20 gün boyunca bebeği taşımak zorunda kalacak. Böyle bir zamanda bir kadının durumunu dikkate almak gerekir. Eğer herhangi bir doğum belirtisi yoksa, acı yoktur, iyi hissettirir, o zaman herhangi bir patoloji söz konusu değildir.

Çoğu durumda, gelecekteki anne serbest bırakılırZamanın geri kalanı için eve git. Bununla birlikte, bazen serviksi 2 parmakla açmak hastaneye yatmayı gerektirir. Gebelik yaşı henüz doğuma izin vermiyorsa, o zaman zayıf cinsiyetin temsilcisi korunma için bir patolojiye konur. Aynı zamanda, servikal kanalın erken genişlemesini yavaşlatmayı mümkün kılan ilaçlar reçete edilir.

2 parmak fotoğrafı servikal dilatasyon

Acil önlemler (erken servikal dilatasyon)

Hamileliğiniz varsa, servikal dilatasyon2 parmak, ama terim hala oldukça küçük, jinekologlar acil önlemler almaya başlar. Servikal kanalın dikilmesi çoğunlukla yapılır. Ayrıca bazı durumlarda bir peser konur. Bu manipülasyonlar prematüre doğum başlangıcını önleyebilir.

Yapılan ameliyatlardan sonra bir kadın reçete edilir.ilaçlar ve tam dinlenme. Bu durumda, hamileliği son tarihten önce bildirmek mümkündür. Böylece gelecekteki anne, 4 ila 20 hafta arasında böyle bir açılışla geçebilir veya gerçekleşebilir.

35 hafta servikal dilatasyon 2 parmak

Servikal dilatasyon belirtileri

Serviksin açılması 2 parmakla nasıl belirlenir? Bu devletin fotoğrafı dikkatinize sunulmuştur. Bazen prosedür sadece doktor tarafından bir muayene veya ultrason muayenesi sırasında ayarlanabilir. Bununla birlikte, kadın servikal kanal genişlemesinin herhangi bir belirtisini kesinlikle hissetmez. Daha sıklıkla bu süreç bazı semptomlarla kendini gösterir. Onları ayrıntılı olarak ele alalım.

Ağrı (ağrı)

Servikal kanalın genişlemesi sırasında, bir kadınalt karın bölgesinde ağrı hisseder. Bu nedenle hoş olmayan duygular büyüyen bir karaktere sahiptir. Bunu aşan adil seksin çoğu, acıların adete çok benzediğini söyler.

Karın alt kısmı çekmeye ve patlamaya başlar. Ek olarak, zamanla, ağırlık lomber bölgeye katılır. Eğer ilk ağrı duyumları oldukça büyük bir boşluğa sahipse, zamanla azalır. Yani, ilk kavgalar sadece 30 saniyede devam edebilir ve her saati tekrarlayabilir. Kısa bir süre sonra, duyumlar bir dakika kadar sürer ve bir saatin her bir çeyreğinde meydana gelir.

Mantarın ayrılışı

Normalde, gelecekteki annenin servikal kanalı yoğunkapalı. İçinde ince bir parça - mantar var. Bu eğitim hamileliğin başlangıcında ortaya çıkar ve gelecekteki bebeğin kendisine zararlı bakteriler ve enfeksiyonlara yakalanmasını önlemeye yardımcı olur.

Serviks açılmaya başladığında, buFiş servikal kanalı terk eder. Kanlı yamalar ile kahverengimsi bir karıncaya veya saydam olabilir. Bütün bunlar normun bir çeşididir. Kalkış fişi tek adımlı veya kademeli olabilir. Ortalama miktar bir çorba kaşığıdır. Sümüklü yumrudan ayrıldıktan sonra, bir kadın birkaç saat içinde doğum yapabilir veya birkaç hafta daha alabilir. Her şey bireysel özelliklerine ve hamileliğin seyrine bağlıdır.

Su akışı

Amniyotik sıvı, bebeği gebelik boyunca çevreler. Ancak, doğum yapmadan önce, genellikle dışarı döker. Bu durumda, bir kadında serviksin açılması gözlenir.

Böyle bir olaydan sonra bir kadının birkaç saat içinde doğum yapması gerektiğini belirtmek gerekir. Bu doğal bir şekilde yapılamazsa, doktorlar sezaryen yöntemini uygularlar.

tekrarlayanda serviksin 2 parmakla açıklanması

Özetlemek

Şimdi biliyorsunuz, kaç tane başlayabildiğin sonraserviks iki parmakla açıldığında doğum. Her kadının bedeninin bireysel olduğunu unutmayın. Kız arkadaşlarına ve akrabalarına eşit olmayın. Sonraki her doğum oldukça farklı bir şekilde gerçekleşebilir. Servikal dilatasyonun ana semptomlarını hatırlayın. Göründüklerinde, doğum hastanesine başvurun.Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Beyaz-Sarı Romantik Bukleler: Ombre, Balyaj Saç Stilleri
 • Dzerzhinsky taş ocağı: Nasıl gidilir, neye bakmalı
 • Tığ İşi Kız Bebek Bot Patik Yapılışı Türkçe Videolu
 • Cinsel Sorunları Tetikleyen Duygular

 • Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 93

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri


  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 88

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 75

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 37

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 31

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 18

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 53

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 19

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 54

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 35

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 79

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 23

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 2

  Rahim boynunun 2 parmakla açıklanması: ne zaman doğum yapacaksınız Servikal dilatasyon belirtileri 100