Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analiziRüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi
Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

İnsanlar hayatlarının üçüncü bölümünü bir rüyada geçirirler. Çoğunun hayalleri var, bazıları birkaç gece bile. Ne kadar önce açıklandığı uykuya, bilim düşen sürecidir, ancak rüyaların psikolojisi, bilim adamları bu onların piskoposluk olmadığı gerçeği kastederek söylemek sevmiyorum. Rüyalarla ilgili araştırmacılar ve psikologlar, uyku imgelerinin ortaya çıkma nedenleri ve yorumlanması konusunda henüz ortak bir görüşe gelmediler.rüyaların psikolojisiÜstelik farklı ülkeler, hayaller ilişkili ve hurafelerle Omens kültürlerde, bunların geçmek hayalleri ve görüntülerin psikolojisi gerçekleştiğine dair daha zor anlaşılmasını yapar oldukça farklıdır.

Rüya nedir?

Farklı zihniyetlerin, inançların ve yaşam yollarının insanlar arasındaki uyku kavramları önemli ölçüde değişir:

• Bilim, uykuyu,beden ve zihin "kapalı" ve dinlenme, kurtarmak ve uyku sırasında beyin dört farklı aşamalardan geçer ve REM safhasında (rapid eye movement) kişi önceki gün, duyguların sonucudur görüntüleri ve gösterim her türlü görür dış etkiler, .

• Uyku esotericisi açısından, bir kişifiziksel kabuğundan ayrılıyor ve astral beden yardımıyla seyahat edebiliyor ve hayaller bu geziler sırasında yaşananlar.

• Tanrı onların iradesine yönlendiren bir rüya inanılan antik Mısırlıların sonra diğerlerini ihbar etmek yorumcularý rahipler, (onlar hayallerinin ilk tercüman oluşturulan).

Rüyalar psikoloji açısından

Psikologlara göre, uyku, zihninyaşam olayları, iç deneyimler, stresler ve gizli arzular. Bir rüyada uyku görüntüleri yoluyla bilinçaltı bir soruna ve onu ortadan kaldırmanın olası bir yoluna işaret eder. Şüphesiz bilinçaltıyla (hipnoz, meditasyon) çalışmanın tüm güçlü tekniklerinin devletlerinde uykuya yakın olduğu merak edilemez. Yalnızca son durumda, akıl durumu tamamen kontrol edilir ve rüyada aksine tamamen özgürdür.rüyaların ve hayallerin yorumlanması

Bazı bilim adamları, "deja vu" nun hayallerini de rüyalarla ilişkilendirir: Bir zamanlar bir rüyada görüldü, ancak belli bir süre içindeki unutulmuş bir olay veya yer, bir kişinin hayatında gerçekleşir ve tekrarlayıcı gibi görünür.

"Rüyalar Psikolojisi" nin Yazarı

Düşlerin yorumu, imgeler biçiminde tezahür eden bastırılmış bir arzu ve depresyondaki libido hayalleri göz önüne alındığında, Sigmund Freud tarafından oldukça geniş bir biçimde incelendi.rüyalar psikoloji açısındanBu konsept Avusturya psikoterapistidir."Rüyaların psikolojisi" adlı kitabında, uyku psikanalizinin çeşitli vakalarını dikkatli bir şekilde anlatan "bir kişinin gerçek hayatı, geçmişi ve gizli görüntüleri arasındaki bağlantılar olabilir" adlı kitabında anlatıldı. Sigmund Freud'un hayallerinin özünü anlatma kuramı, her türlü rüyayı iki biçimde bölüştürür:

- Cinsel cazibe (sevgi, kendini koruma ve üreme doğası);

- Ölüye cazibe (hayatta uyum, doğru yaşam şekli, döngüsellik için çaba sarf ediyor).

Aynı zamanda, yazar, anabir rüya imgesi mutlaka cesur bir doğa değildir; küçük, önemsiz bir detayın bilinçaltında anıdan çok daha büyük bir etkisi vardır. Freud'un yönteminin özelliği, görüntüleri kavramak, başka bir nesne veya durumla ilişkilendirmek ve yalnızca derin bir duygu ve duygudan başlayarak hastanın kendisini yapabileceği bir sonuç çizmek ve psikologun yalnızca onu yönlendirmesidir.

Ayrıca teorisi, analiz edilen görüntüye ilk bağlanmanın genellikle en doğru olduğu gerçeğine dayanır, bu nedenle uyanışta akla ilk gelen şey genellikle en doğru yorumdur.

Jung'un Arketipleri

Karl Gustav Jung (Freud'un öğrencisi) anaUykusunun doğasını inceleyen bilimdeki rakibi. Rüyaların psikolojisini yorumlama konusundaki tutumu, cinsiyete ve tezahürlerine kategorik olarak bağlı olmaktan daha kapsamlıdır. Jung inanıyordu uykunun görüntüleri - bu hayatın akışı içinde gerçekten önemli ve deneyimli bir şey ve Oedipus kompleksi ile insan hayallerinin şizofrenik karışımı rüyalar sadece saçma.rüya analizi

Rüyalarının yorumlanması teorisinde Carl GustavArketiplerle (kolektif bilinçdışında bulunan psikolojik görüntü) olan görüntülerin bağlantısına bağlı kalındı, sürekli olarak ana yedi kişiyi kullandı. Animus ve Anima (erkek ve dişi), Öz (ayrılmaz kişilik), Adaçayı (mutlak bilginin sembolü) ve Gölge (kaos, ahlaksızlık ve huzursuzluklar). Bu görüntülerin ve insan bilincindeki etkilerinin birbirine bağlı olması, Jung'un tüm araştırmalarında açıkça görülür ve insan özünü daha geniş bir açıdan anlar.

Bu sonuç Freud'un düşük içgüdüler kullandığını açıklarken, Jung maneviyattan yararlandı.

Görüntüler uykudan nasıl yorumlanır?

Bilinçaltı sinyallerini anlamak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

- Uyanma üzerine hemen bir rüya kaydedin, böylece küçük detaylar unutulmayacak. Mümkün olduğunca açık ve ayrıntılı olarak açıklayınız.

- Görüntülerle birlikte ortaya çıkan kendiliğinden ilişkileranaliz etmeden hemen reçete yazınız. Bazen beynin aktif çalışması ve mantıksal çıkarımlarda bulunma girişimleri önemli derin görüntüleri geçersiz kılar. Zamanla, rüyayı açıklayabilme kabiliyeti geliştirilecek ve yaşam ve iç devlet olaylarını kolaylıkla idare edebilecektir.

- İlişkilendirme yoksa, rüyalar için yetkili bir yorumlayıcı kullanın.Zygmund Freud hayal kuruyor

Rüyaların daha derin bir analizi için, psikologlar rüyaların kaydedildiği bir günlüğü, yorumlarını ve rüyalar peygamberlik ederse, o zaman uykunun gerçekleştiği zaman dilimini önermektedir.

Peygamber rüyalar, kader habercileridir?

Genel olarak peygamber hayalin öngördüğü düşünülür.Gelecek, yaklaşan etkinliklere bir ipucu verirken, yakın gelecekte gerçekleşecek. Hiçbir nedeni olmasına rağmen Genellikle bu rüyalar yüksek hassasiyet ve (önemli sınav, düğün arifesinde) özel psikolojik tavırla insanların hayalleri vardır. eskilerin işaretler göre, kehanet rüyaları (Noel ve Epifani arasında) Noel haftasında adı günde hayal olasılığı daha yüksektir ve cuma perşembeden gece (o gün en vahim rüya rüya, ama hatırlamak zordur).

Rüya kitabı nedir?

Bir rüya yorumcusu, görüntülerin bir tercümanıdır.bir rüyada görür. Genç insanlar genellikle yorumlanması inceliklerini delving olmadan çevrimiçi yorumlama hizmetlerine başvurmak gibi en popüler, rüya kitap Gustavus Miller, Freud ve rüya yorumlama Vanga vardır. Ezoterik tutkunların arasında Nostradamus'un yanı sıra Meneghetti'nin Rüya Kitabı'nın "Hayallerin ve Rüyanın Yorumlanması" talep edilmektedir.

Arama kolaylığı için, genellikle tercümandaRüyaların sembolleri alfabetik sırayla yazılır. Uykunun psikolojisini ve bilince aktarmayı istediği şeyi anlamak için, rüyadan gelen görüntüleri hatırlayın, sonra yorumlayıcıda bulmak ve görüntülerin açıklamalarını okumak ve hepsinden de genel tabloyu oluşturmaya çalışmak gerekir. Bu yorum olacak.

Aynı rüya birkaç kez hayal edilirse

İnsanların uzun bir süre boyunca olurZaman aynı rüyayı aynı rüyayı hayal et: Aynı görüntüler, durumlar ve eylemlerle. Bazen arsa hafifçe değişir, ancak genellikle% 100'dür.rüya sembolleri

Psikoloji açısından, tekrarlayan rüyalarBilinçaltının yaşamdaki aynı hatalara veya kişinin kendi içinde değişmediği alışkanlıklara işaret etme girişimleri. Bu sürece adam, sinyalleri analiz hayalleri ve düşlerin yorumunu bir uzmana başvurmak için karar vermez ve ilgili sonuçlara yapacak olduğunca tekrarlanacaktır.

Bazen bir rüyada bir kişi trajedi görüristemsiz bir katılımcı veya izleyici olduğu geçmiş: araba kazaları, şiddet sahneleri, savaş veya intihar vakaları. Güçlü bir duygusal şoktan, bilinçaltında ve rüyalarda görülen, periyodik olarak kendini hatırlatan, görgü tanığını tekrar acı çekmeye zorlayan bir duygusal şoktan. Bu gibi durumlarda, bir psikoterapistden yardım almanız da önerilir.

Hayallerle ilişkili batıl inançlar

Dünyanın her kültüründe, neredeyse her ülkede, bir rüyada gördükleriyle bağlı batıl inançlar vardır.

- Slavlar anlatmanın imkansız olduğuna inandıŞafaktan önce korkunç bir rüya, aksi takdirde gerçekleşecek. Pencereye bakarak üç kez tekrarlamak gerekir: "Gece, orada ve uyku nerede" (bazıları "su" kelimesi ile "gece" yerine), akan su söyleyerek aynı kelimeleri tavsiye etti.

- Eğer rüya bir tatilde (kilise günü) olsaydı, bir sonraki günün öğle yemeğinden sonra en geç gerçekleşecek, bu yüzden çok iyi bir işaret olarak kabul edildi.

- Bebek bir rüyaya güldü, onu uyandırmak yasaklandı - bir meleğin onunla oynadığına inanılıyordu.

- Bir rüzgara adım atmak ya da dışkıya çarpmak paraya ve şansa büyük bir başarı olarak kabul edildi.tekrarlayan rüyalar psikoloji

Bir rüyaya giren ölüler üzerinde, bir bütün var.yorum sistemi. Ölen bir rüyada görüldüyse - bu kötü hava koşullarını önceden haber verdi ve eğer kendisi için arama yaptıysa, onu takip eden kişi için hızlı bir ölüm öngördü. Bu gibi durumlarda, yaşlı insanlar kiliseye gitmeyi ve diğerlerine mum koymayı önerdiler. Genel olarak, bir rüyada “hayal” e, rüya gören kişi hayatta olsa bile, ne yazık ki, başarısızlık ve hastalıklara cevap vermemenin daha iyi olduğuna inanılırdı.

Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analiziRüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

Related news

 • 12-220 voltaj dönüştürücü. Kendi elleriyle voltaj dönüştürücü
 • Sözleşmenin tek taraflı feshi, bazı noktaları bilmelisin
 • LCD Mirax Park: adres, açıklama, yorumlar
 • Gillette tıraş makineleri - nesilden nesile
 • Makara Kurabiye

 • Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi


  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi

  Rüyaların psikolojisi. Hayallerin sembolleri ve analizi