Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 2019

Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 2019

Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 14 26.02.2019, 18:16

Puşkin'in "Bronz Süvari" nin ideolojik ve sanatsal analizi

Alexander Puşkin Şiiri "Bronz Süvari"dört ayaklı bir iambik ile ayet yazılmıştır. Bu çalışma, 1824'te St. Petersburg'da yaşanan gerçek olayları anlatıyor. Yazarın yaşamı boyunca şiirin hiç basılmamış olması dikkat çekicidir, çünkü o zaman yöneten Nicholas, Alexander Sergeevich'in metni biraz değiştirmesini talep etmişti, ancak reddetti. Şiir, şairin ölümünden sonra Zhukovsky tarafından yayınlandı.

Puşkin bronz binicinin analiziŞiirin içeriği

Puşkin'in Bronz Süvari'nin analizi şöyle:Ne yazar, belirli bir tarihsel dönemde eserinde sıradan bir insan kaderini göstermek istedim. - Genç bir fakir soylu aileden bir adam, küçük bir yetkili hizmet veren ve bu gerçeği ile başlayan Peter I. simgeleyen Bronz Atlı anıt o işten eve acele Eugene bir sonbahar günü Eugene: şiirde iki ana karakter vardır. O günlük yaşamın monotonluğundan monoton dizi yorgun, ama bir teselli var - sevdiği Parasha, annesi ile Vasilevsky adasında yaşıyor.

Puşkin'in Bronz Süvari'nin bir analizi nasıl yapıldığını gösterir.insan ve elementler arasındaki çatışmayı sanatsal olarak tasvir etti. Geceleri şehirde şiddetli bir sel başlıyor, Eugene kaçmayı başarabiliyor: Mermer aslanın üzerine tırmandı ve sabaha kadar orada oturdu, ama düşünceleri Parasha kızına döndü, çünkü körfez yakınında yaşıyor. Genç adam sevgilinin kurtarılıp kurtarılmadığını ve mümkün olan en kısa sürede onun evine gidip gitmeyeceğini araştırıyor. Yazar, "Bronz Süvari" şiirinin analizi gibi, bireysel bir kişiliğin derin üzüntüsünü betimler.

şiir pirinç sürücüsü Puşkin'in analiziPuşkin çok renkli bir şekilde Eugene'nin acısını anlatıyordu.Evin Parasha'nın yerine hiçbir şey bulamadı. Adam kız arkadaşının olmadığını fark etti, rüyaların dünyası bir gecede çöktü. Evgenie duygusal bir şokla baş edemedi ve aklını yitirdi. Bronz Süvariye gider, şehrin kente kurduğu, ancak ona bakamayan bir kişi, aniden bir anı yaşamaya başladığı hissine başlar ve ona doğru acele eder. Eugene kaçıyor ama her yerde toynakların sesini duyuyorsun. Puşkin'in Bronz Süvari'nin bir analizi, belirli bir kişinin kaderini nasıl kırılacağını gösterir. Kahraman şoktan sonra iyileşmedi ve çok geçmeden öldü.

Küçük bir adamın ve devletin muhalefeti

Çalışmanın ilk bölümünde eleman ile savaşır.Bu da Puşkin'in Bronz Süvari'nin analizi ile kanıtlanmıştır. Ancak yazar ayrıca, Peter I ve Eugene tarafından temsil edilen yetkililer ve halk arasında bir çatışmayı ima edebilir. Şiirin ikinci bölümünde, öğe sakinleşir, yazar kader temasını artırır, çünkü bir kişi gelecekte onu neyin beklediğini, hangi yollardan ve hangi testlerden geldiğini bilmez. Bu zirve, Rusya'nın bütününü değiştiren, çok ileriye bakan ama yakınlarda neler olduğunu göremeyen Bronz Süvariye karşı isyanda yatıyor. Açıklama, Eugene'nin ölümüdür.

İşin Bronz Süvari analizini iterYaşam ve ölüm arasındaki çatışma, insan vedevlet, doğa ve medeniyet - bunların hepsi Puşkin'in eserinde tasvir edilmiştir. "Bronz Süvari" (çalışmanın analizi, yazarın bir bireyin kaderini ayırmak istediğini gösterdi) devletin çıkarlarını ve Eugene'nin kendi varlığını temsil ediyordu. Onların çatışması iyi bir şeye yol açmadı: bireysel ilke, kolektif irade tarafından çiğnendi.

Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 2019

Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 2019

Related news

 • Karanfil sabunu
 • Göz Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler
 • Tığ İşi Kolay Örgü Ponponlu Bere Yapılışı Türkçe Videolu
 • Lor Tatlısı Tarifi

 • Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 70

  Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi


  Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 55

  Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 29

  Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 54

  Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 1

  Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 12

  Puşkinin Bronz Süvari nin ideolojik ve sanatsal analizi 94