Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 2019

Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 2019
16.09.2019

Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 38

Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık

Sıradışı "fahişe" adı verilen balıklar kime aittir?tanıdık, bazıları bile duymadı. Fakat eski nesil ismin insanları iyi bilinir. Prostipoma, geçen yüzyılın 60-70'lerinde mağaza raflarında sıkça rastlanabilen bir balıktır. Her ne kadar günümüzde, genellikle o sıradışı bir denizaşırı isimle, diğer türlerin balıklarını satabilecekleri söylenir.

prostomopoma balıkları

Dış işaretleri

Prostipoma - fotoğrafı hatırlanacak bir balıkuzun bir süre için. Ona iyi bak, o zaman mağazadaki tahrifatı kolayca tanıyabilirsin. Gövdesi koyu renkle boyanmış, yanlardan yassılaşmış, uzun bir şekle sahiptir. Solungaç kapaklarının kenarlarında koyu lekeler vardır. Ama yanlarda ve arkada lekeler yok, renk bile.

stigma balık fotoğraf

Prostipoma bir balıktır, açıklaması çoğunluklakeskin yüzgeçlerinden bahseder. Balıkçılar gerçekten kolayca yaralanabileceğini söylüyorlar. Balıkın kendisi orta büyüklükte, ringadan çok daha büyük değil. Minimum uzunluğu 17 cm ve yakalanan balıkların çoğu 30 cm'ye ulaşır.

Ismin kökeni

Prostipomun bir balık olduğu dikkate değerdir.diğer diller farklı denir. Sovyet balıkçılar anavatanlarına av getirdi, ama Rusça'da doğru kelime orada değildi. Balıkların Pomadasys incisus'un bilimsel isimleri kesinlikle Sovyet pazarlamacılarına ilham vermediler, rufa ya da işçilere kuluçkalamak istemediler.

Bu nedenle, bu ürün için isimleri aradevam etti. Tüm İngilizce ve Latin varyantları dikkatlice incelendi. Ama ne de ayrılma (Perciformes) adına ne de aile adına (Haemulidae) uygun bir şey bulunamadı. Persoform? Hemulida? Belki de bu balıklardan bazılarını bu isimlerden bilebilirdik.

Daha da kötüsü, İngilizce konuşulan durumda olduterminoloji. Piç homurdanması - bu sisli Albion'un balık sakinlerinin adı. Rusça'da bu isim tercüme edildi ve tamamen kötüydü - "gayri meşru avcı" gibi bir şey ortaya çıkıyor.

Ve sonra uzun zamandır unutulmuş eski ismi hatırladım -Yunanca kökenli ve tam anlamıyla "testere ile kabuk" anlamına gelen Pristipoma. Seçilmiş bir şeydi. Rusça konuşan alıcılar, onu bir "bağışlayıcı" haline dönüştürerek hızla kendi yöntemlerine dönüştürdüler. Bu arada, bu garip sözcük, her tür komik söz ve şaka dalgasını anında doğurdu. Örneğin, Odessa sakinleri şöyle dedi: "Pelad, beldyuga, af, herhangi bir evin tablosunu aydınlatacak".

Fahişe nerede?

Endüstriyel Değer

Prostipoma, birime ait bir balıktır.Levreksiler. Az sayıda kemik içeren lezzetli et sayesinde büyük endüstriyel değere sahiptir. Uzmanlar, bu balığın popülasyonunun hızla düştüğünü, bu nedenle bugün bile pek çok mağazanın raflarında bile çoğu zaman affetmediklerini belirtiyorlar.

Bu nadir balık nerede? Çoğu zaman Pasifik ve Atlantik okyanuslarının ılıman veya subtropikal sularında görülür. Özellikle bu balıklarda zengin olan Batı Afrika'nın kıyı sularıdır.

Avların en büyük kısmı Japonca'ya ait.mahkemeleri. Yükselen Güneş Ülkesi'nde, itiraz çok takdir edilmektedir. Avcılığın çoğu mağazalara gitmez, fakat hemen ülkedeki en iyi balık aşçılarının eline düşer. Prostipoma, Japonya'nın en prestijli restoranlarının menüsünün genellikle dekorasyona sahip olduğu bir balıktır. Ondan yemekler çok pahalıdır.

fahişe balık açıklama

Sahneyi nasıl hazırlarlar?

İyi bir aşçı, bu balığın lezzetli ve kızartılmış, pişirilmiş ve hatta haşlanmış olduğunu bilir. Fakat fahişeyi daha az sıklıkta tuzlayıp kurutdular.

Bu balığın eti% 4 ila% 25 yağ içeriğine sahip olabilir.tek bir örneğin yaşına, büyüklüğüne ve habitatına bağlıdır. Balıkların yanlarında uskumru, ton balığı ve bazı mersin balığı gibi karanlık kaslar vardır. Kesimde et, narin bir renk ve hoş bir yapıya sahip, çok güzeldir. Fuhuşun restoranlarda sık sık sunulduğu göz önüne alındığında, sorunun estetik tarafı son derece önemlidir.

Liflerin yoğun yapısı bu balığın ızgara için uygun olmasını sağlar. Sebzeler özellikle iyidir: patlıcan, domates, biber.

Ve büyük bir kafadan fahişeler çorba hazırlar. Uyumlu bir gölgeye, nefis aromaya ve yüksek şeffaflığa sahiptir, bu nedenle çorba, balık çorbası, sos, soslar, jöleli yemekler için bir temel olarak uygundur.

Profesyoneller tavsiye etmiyorpişmanlık sırasında baharatlar ve baharatların aşırı miktarda olması, çünkü bağışlama bir balıktır, aromanın kendisi oldukça zengin ve etkileyici. Ekstra baharatlar, sadece bunları kırabilir.

Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 2019

Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 2019

Related news

 • Burcunuzun Takıntıları
 • Cilt alt tonunuzu biliyor musunuz
 • AK Partinin İstanbuldaki 14 ilçe başkan adayı belirlendi
 • Örgü Bayan Yelek Modelleri
 • Evde kokteylinizi zayıflama - lezzetli ve kullanışlı

 • Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 84

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık


  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 9

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 70

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 10

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 63

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 51

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 32

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 99

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 82

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 2

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 67

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 27

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 54

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 7

  Prostipoma - sıradışı balık: açıklama, özellikler, hazırlık 99