Primrose sapsız ve büyüyen 2019

Primrose sapsız ve büyüyen 2019

Primrose sapsız ve büyüyen 1 22.02.2019, 19:27

Primrose sapsız ve büyüyen

Arasında en popüler bitki türlerinden biriçiçek severler bir çuha çiçeği olup (diğer adı sıradan birdir). Bu çuhaçiçeği bakımı ve yetiştirme konusunda oldukça basittir, üst üste birkaç yıl büyüyebilir, etrafındaki insanları güzel çiçekler ile memnun edebilir. İyi aydınlatılmış araziden çok hoşlanır, ancak güneş ışığına maruz kalmadan. Ayrıca, serin hava koşullarını kabul eder ve daha düşük bir sıcaklıkta, çiçeklenme periyodu bile önemli ölçüde uzayabilir.

Uygun bakım

Bununla ilgilenmek özellikle zor bir şey değilçuha çiçeği uzun ömürlü bir bitki onların parlak bahar çiçekleri ile bize sevindirici, yeterince hızlı büyüyen olup, görülmez. Herhangi bir mağazadan kolaylıkla satın alınabilir Primula acaulescent Potsdam Dev, tohumlar, bu alanlardaki toprak çok kötü ısınma olduğunu, sadece koşuluyla, hafif gölgeli alanlarda veya güneşte daha iyi yetişir. çalı yavaş yavaş, sığ önemli ölçüde azalır ve çoğu çiçekli büyümeye başlar ve çiçekler onların renk doygunluğunu kaybetmek ve oldukça kasvetli hale gelecektir: çuha çiçeği acaulescent sıcak güneşli bir yerde yetiştirilen olacaksa, iyi bir şey de olmaz.

Toprak seçiminden bahsedersek, tercihhumus temeli (iyi su geçirgenliği) verilmelidir. Ancak, bitkiler uygun olmayan koşullarda (yeterince açık yerlerde, ancak ağaçların gölgesi altında değil) dikilirse, bu çuha çiçeği içinde çok olumsuz olacaktır. Hibrit formlar için, ek spreyleme gerektirir. Gelecekte kurumasını önlemek için yalnız bitkiler biraz serpilmelidir. Aynı türün birkaç primrosuna sahipseniz, onları birbirine yaklaştırmaya çalışın: bu konumda bitkiler toprağı güneş ışınlarından sıkıca kaplayacak ve kuvvetli bir şekilde ısınmasına izin vermeyecektir.

Bu türdeki tüm bitkiler gibi, çuha çiçeğiSıcak mevsimde güçlü ve düzenli sulama ihtiyacı kaynaklanıyor, kışın toprak tamamen kuru olmalıdır. ilk olarak gerekli daha iyi bir çiçek toprak kalitesi ile ilgili dikkat ve biraz döllenmenin açısından, bir metre kare oranı gübre ve humus, turba ve zemin levha yaklaşık iki kova kullanmak gereklidir (tabii ki, toprak ve kum, küçük bir bölümü içinde mevcut olması gerekir). Unutmayın ki önümüzdeki her beş yılda, çiçeklerin büyüklüğünde bir azalmayı önlemek için çuhaçiçeği bölünmelidir. Primrose saplarının en iyi gelişmesi için, ekimi de bazı aşamalardan oluşuyorsa, ek beslemeye çok ihtiyaç vardır. Son dondan sonra, bir metrekare başına sadece 10 - 15 gram mineral gübreler. primrozların büyümesini önemli ölçüde hızlandıracak ve en iyi şekilde normale dönmelerine yardımcı olacaktır. on beş gün 20 gram süperfosfat Potasyum magnezyum 15 gram döllenmiş sonra (1 metrekare. M.).

Dağ çuhalarının çoğunluğu göz önüne alındığında,Primula primrose biraz nemli toprağı sever, ancak özellikle ilkbaharda uzun durgunluk ve su baskınlarına dayanmaz. Yaprakların alt kısımları her zaman ıslanmaya başlar, bu da geri tepmeye neden olur. Ayrıca gevşeme ve ayıklama hakkında ve solmaya gereksiz çiçek saplarının doğru çıkarılması hakkında da unutmayın. Sadece bitkinin bir kış dönemi için yapraklarla veya toprakla kaplanması gerektiğinde (sadece biraz), böylece karsız bir kış mevsiminde donmazlar. Her ne kadar bazı tür primulalar barınaksız olarak tamamen kışkırtılabilir.

Primula primostal en yaygın olanıdıronun çiçekleri sarı rengini gösterir, daha sonra görünür ve diğer tonları (beyaz, leylak, mor). Renklerin ve formların sayısına göre, hibrid primrose formları çok belirgindir. Çeşitlerinden, her çiçekçi tam olarak ona uyan örnekleri seçebilecektir.

Primrose sapsız ve büyüyen 2019

Primrose sapsız ve büyüyen 2019

Related news

 • Eski belediye başkan yardımcısı ByLocktan gözaltında
 • Taze Sucuk Nasıl Muhafaza Edilir
 • Artym Palyanov
 • Siber korsanların bilgisayar dışındaki 7 kritik hedefi
 • Tavuklu Mantarlı Poğaça
 • Kama Otomobil Fabrikası, Naberezhnye Chelny: tarih, ürünler, göstergeler

 • Primrose sapsız ve büyüyen 47

  Primrose sapsız ve büyüyen


  Primrose sapsız ve büyüyen 36

  Primrose sapsız ve büyüyen 46

  Primrose sapsız ve büyüyen 52

  Primrose sapsız ve büyüyen 95

  Primrose sapsız ve büyüyen 77

  Primrose sapsız ve büyüyen 24

  Primrose sapsız ve büyüyen 81

  Primrose sapsız ve büyüyen 47

  Primrose sapsız ve büyüyen 28

  Primrose sapsız ve büyüyen 36