Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 2019

Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 2019
22.07.2019

Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 37

Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite

Siyasi nedenler ve XX-XXI'nin birtakım olayları nedeniyleModern Ukrayna topraklarında yüzyıllar birkaç Ortodoks yargı yetkisi vardır. Yani, belirli bir piskoposluk kilise yaşamını açıklarken, kızımın bir kilise parti açısından, belirtmek neden gerekli olduğunu vardır. Bu makale Ortodoks Rusya, hiçbir şekilde, hiçbir şüphe eski bölümlerinden birinde odaklanır, Poltava Piskoposluğu'na olduğunu. O Ortodoks dünyasında organizasyonun kanonik pozisyonunun önleyici sayesinde, Moskova Patrikliği şahsında başta sundu ve çünkü alanındaki lider konumunu edilecektir.

Poltava diokezi

Poltava bölgesinde eski bir Ortodoksluk tarihi

Kötü şöhrete sahip olan 1054Hıristiyan kilisesinin büyük bölümünü işaret eder, aynı zamanda Poltava piskoposunun yaşamının başlangıç ​​noktası olması bakımından da ilginçtir. O zamanlar doğruydu, o zamanlar Pereyaslavskaya ve onun ilk egemen piskoposu Piskopos Nikolai idi. Kurduktan iki yüz yıl sonra, Poltava'daki bağımsız kilise yönetimi kaldırıldı ve kilise yapıları doğrudan Kiev Büyükşehirinin omoporionu altına geçti. 1279'da oldu.

Bölümün restorasyonu

Faaliyetlerin restorasyonu kararıPereyaslavskaya diocese sadece 1700 yılında kabul edildi. Ancak o zaman bile statüsü, Kiev Metropolis çerçevesinde vicdani'nin hakları ile sınırlıydı. Sonra, konumunu değiştirdi birkaç kez, kendinden yönetime geçiş, daha sonra çevredeki kilise merkezleri arasındaki coğrafi bölünmüş. Sonunda, 1799 yılında, İmparator Paul kararıyla, Vicariate "Küçük Rus ve Pereyaslavskaya" adıyla bağımsız bir devlet statüsünü aldı. Ancak, zaten 1802 yılında, Küçük Rus ilin tasfiyesi ile ilgili olarak, kilise hükümet sistemi Poltava değiştirdi: Poltava ve Pereyaslavl (başlangıçta sadece ismen nedeniyle idari personel muafiyet için gerekli malzeme tabanının olmaması nedeniyle) Katedralin ana merkezi haline geldi ikinci Piskopos merkezi haline geldi. piskoposluk için "Poltava ve Pereyaslav" resmi adı 1847 yılında giderilmiştir. Bu formda 1937'ye kadar vardı.

Tarihinde Poltava diocese onuniki cümlenin bileşimi. Bunlardan ilki - Prilukskoe - 1884 yılında kurulmuş ve XX yüzyılın 30'larındaki diokenin dağılmasına kadar devam etmiştir. Lubensky denilen ikincisi, 1920'den 1928'e kadar sadece sekiz yıl boyunca görev yaptı.

Poltava apt

Sovyet zamanında Poltava Ortodoks Kilisesi

Poltava bölgesi topraklarında olduğundaSovyet iktidarı kuruldu, diokların hayatı yavaş yavaş azalmaya başladı. Kiliseler kapatıldı ve manastırlar tasfiye edildi. 1937'de iktidardaki piskopos, ikincil vekiliyle ve tüm diokların din adamlarıyla birlikte baskıya maruz kaldı. Bundan sonra, bölümün geçici yönetimi kısa bir süre sonra ölen Bishop Mitrofan (Rusinov) tarafından üstlenildi. Aslında, 1939'da Poltava piskoposluğu tamamen tahrip edildi.

Kilise yaşamının yeniden canlanması döneme düştüBüyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, Alman işgali şartlarında birtakım tapınaklar açılmış ve belli bir yönetim yapısı kurulmuştur. Bölüm 1944'te Poltava ve Kremenchug olarak tanındı. Bu formda bu gün, Kiev Patrikliği çerçevesinde var. Moskova kilise yapılarına gelince, 2007 yılında, Polonya'nın Kremenchug bölümünün bağımsız merkezine tahsis edilmesiyle ilgili olarak Poltava ve Mirgorodskaya adı değiştirildi.

Poltava Piskoposluk UPC Mp

UOC-MP Poltava Piskoposluğu

Kiev Büyükşehir Belediyesi'nin yetkisi dahilindePoltava Moskova Patrikhanesi Bölümü nedeniyle devlet içinde tarihsel önemi, ölçek ve coğrafi konumu nedeniyle, önemli bir stratejik ve siyasi durumu vardır.

O bir ilahiyat semineri sorumludurMisyoner önyargı ve başbakan Büyükşehir unvanını taşır. Şimdiye kadar, onlar son derece Reverend Philip (Osadchenko). Poltava piskoposluğunun yargı alanındaki iki katedralin (St. Macarius ve Mesih'in Dirilişi) ve Mirgorod'daki (Meryem'in Varlığı) bir sahibi var. Bölgenin topraklarında üç manastır vardır - bir erkek ve iki dişi. Aziz Makaryen Katedrali'ndeki gençlik kulübü gibi yedi adet diok ünvanı ve çeşitli yardımcı kurumlar, toplumla kilise arasında verimli bir etkileşim kurmaya çalışıyor.

Poltava Piskoposluğu

Poltava'daki diğer Ortodoks yargı bölgeleri

Daha önce belirtildiği gibi, UOC Poltava hariçDiokese bir dizi bağımsız kilise yapısına aittir. Ukrayna'da bu tür bağımsız yargı yetkisi var. Bunların en küçüğü yalnızca birkaç birimden oluşmaktadır; en büyükleri ise, Patrik Patrikhanesi gibi UOC-MP ile başarılı bir şekilde rekabet eden ve hatta haklarına itiraz eden ciddi bir politik gücü temsil etmektedir.

UOC-KP'nin Poltava Eparchy'i bugün sunuyorBaşpiskopos Theodore (Bubnyuk) başkanlığında geniş bir bölge. Özellikle, yukarıda da belirtildiği gibi, Kremenchug'ı ikinci katedral şehir olarak koruyor. UOC-KP'ye ek olarak, Polubova'daki çeşitli şubelere ve Birleşik Arap Emirlikleri, CPI ve Ukrayna Ortodoksluğunun diğer bağımsız yargı bölgelerine ait topluluklar ve topluluklar bulunmaktadır.

Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 2019

Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 2019

Related news

 • Kadastro dosyası: özellik ve politikaları
 • LGBTİ Bireyler Açısından 2016 Yılının En Önemli 10 Olayı
 • METAL SOMUN HALKALARLA YAPILAN BİLEKLİK RESİMLİ ANLATIMLI
 • Yerel Yönetimler
 • Makyajsız Güzel Görünmenin En Kolay Yolları

 • Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 86

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite


  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 50

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 30

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 9

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 39

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 49

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 92

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 88

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 46

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 2

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 4

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 97

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 67

  Poltava Piskopos: Tarih ve Modernite 54