Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 2019

Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 2019

Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 5 31.01.2019, 21:37

Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri.

Vücudumuz doğanın eşsiz bir yaratılış şeklidir veBazen, vücudumuzun ne yaptığının önemli işlevleri olduğunu tahmin bile edemiyoruz, bu da tam olarak gelişip faaliyetlerimizi yürütmemize yardımcı oluyor. Aktif hayat için daima hareket halinde olmalı ve lokomotor sistemimiz buna yardımcı oluyor. Bu makalede konuşacağımız onunla ilgili veya daha çok metatarsal bir kemik olduğuna ilişkin. Adı olağandışı, öyleyse bunun ne olduğunu bulalım. Önce, metatarsal bir kemiğin ne olduğunu belirleyeceğiz. Bu, ayağın beş boru kemiği koleksiyonundan başka bir şey değildir. En kısa ilk metatars kemiğidir ve en uzun ikinci metatarsal kemik ikincisidir.

Onları tarif ederken uzmanlar yapıyı belirlediBu kemiklerin yapısı baş, gövde ve aslında tabanıdır. Ve metakarp kemiğinin aynı yapıdadır. Metatars kemiklerinin tabanı eklem yüzeyi ile sağlanır. Tarsal kemiklerin onlara bağlanabilmesi için bu gereklidir. Metatars kemiklerinin bazları kama şeklindedir. İlk dörtte - kamalar keskin kısım ile aşağı doğru gösteriliyor. Beşinci olarak - kamalar yana yönelir. Yani, açıklamayı birer birer çizin. Daha önce de belirtildiği gibi, plantar taraftan ilk metatarsale bakarsanız, metatarsın iki kısma ayrıldığını görebilirsiniz. Bu parçalar sesamoid kemiğe bitişiktir. Metatarsus kemiklerine dikkat ederseniz aralarında dört interosteal boşluk olduğunu görebilirsiniz. İlk metatarsal kemiğin tabanı, medial kama kemiği ile birlikte oluşur. İkinci ve üçüncü temellere gelince, yanal ve küre şeklinde kemiklere bağlanırlar. Beşinci metatarsal kemikküboid ile bağlanır. Şimdi bedenlerinin açıklamasına geçelim. Yumuşak kemikler veya bedenleri üç yüze sahiptir. Aralarında metatarsın inter-ostium boşlukları olarak adlandırılan boşluklar bulunur. 5 metatarsal kemik karakteristik bir özelliğe sahiptir: sadece bir tarafında - medial faset üzerinde ortak bir faset vardır.

Tamamen mantıklı bir soru soracaksınız: Bunu bilmek ne? Gerçek şu ki hayatımız, bildiğiniz gibi, sürekli risk ve aşırı durumlarla karakterize, ne yazık ki, bizim için her zaman iyi sonuç vermez. Kendimizi, tesadüfen, bir çeşit uzuv ile parçaladığımızda, mutlaka bu durumda hangi tedbirleri almamız gerektiğini bilmeliyiz. Kas iskelet sistemimizin yapısını bildiğimizde çürük veya kırıklıkla kendimize yardımcı olabiliriz.

Yani devam edelim: metatarsal kemik ve karakteristiği. Latince adı ossametatarsalia'dır. Kural olarak, metatars kemiklerinin hesabı ayağın orta kenarı ile başlamalıdır. Beş kemiği bedenleri bir prizma biçimindedir ve biraz dışbükeydir. İlginç bir gerçek beşinci metatarsal kemiğin yumrulu olmasıdır. Buna, kısa bir fibula kası eklemek için gereklidir.

Herhangi bir organ gibi, metatars kemiği de kırılgandır, bu yüzden her türlü kırık ve çürüklere dikkat edin.

Herhangi bir organ gibi, kemikler de sağlanmalıdır.vitaminler, özellikle soğuk sonbahar ve kış gelişi ile. Doktorlar, kalsiyumu sadece yaz aylarında almalarını şiddetle tavsiye eder. Metabolik süreçleri yaz aylarında daha% 40 yavaşlar olduğundan, vücut ışıktan yoksun olan, kalsiyum alımı kesinlikle hiçbir faydası olacak - aslında sıcak bir iklimde, vücudumuz bütün besinleri ve sonbaharda olmasıdır. Bu nedenle, ceset üzerinde önceden endişelenmeniz, hastalığın ortaya çıkana kadar beklemeyin. Bunları ve diğer kuralları bilmek, her zaman aktif bir yaşam tarzına liderlik edebilirsin!

Kemiklerin elastikiyetine ve dayanıklılığına katkıda bulunabilecek daha fazla magnezyum, kalsiyum ve protein kullanın.

Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 2019

Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 2019

Related news

 • Deri koltuk döşemesi nasıl değiştirilir
 • Kitap Kurtlarına Müjde: Okumak Ömrünüzü Uzatabilir
 • Yosun Yağı ile Güzellik İpuçları
 • Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu
 • Lüle Baklava Tarifi
 • Boncuklu İki Şiş Patik Modeli Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 6

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri


  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 5

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 94

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 47

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 59

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 18

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 8

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 49

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 88

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 57

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 8

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 85

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 41

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 80

  Plyusnevaya kemiği - yapının özellikleri 81