Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 2019

Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 2019
17.10.2019

Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 69

Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar

Her zaman insanlığın güzel yarısıO güzellik ve gençlik kalıcı sırrı çözmek için çalışıyor. Olumsuz çevre koşulları, stres, kötü beslenme, dinlenme eksikliği cildimiz hızla onun düzgünlüğünü ve esnekliğini kaybeder sarkık ve buruşuk olur gerçeğine yol açar.

Donuk saç, yüzün bulanık anahatları,heterojen rahatlama ve ten rengi - bunlar modern kadınların temel düşmanlarıdır. Uzmanların görüşüne göre, gençliği korumak için doğru taktikleri seçerek durumu daha iyi değiştirmek mümkündür. Düzenli cilt bakımı, otuz yaşına ulaşan her kadının alışkanlığı haline gelmelidir. En etkili anti-aging programı estetik kozmetoloji sunar. Bugün plasmolifting'i düşüneceğiz: prosedürden önce ve sonra yorumlar, fotoğraflar.

fotoğraflardan önce / sonra plasmolift

Plasmolifting nedir?

Plasmolifting yöntemi yenilikçi ve bilimsel olarak dayanmaktadır. Zaten olumlu geribildirim almayı ve diğer modern gençleştirme teknolojileri arasında öne çıkmayı başardı.

Plazma kaldırma nedir? Fotoğraflar öncesi ve sonrası, incelemeler, internetteki büyük miktarda bilgi bu sorunu kolayca anlama fırsatı veriyor. Plazma terapisi, bir kişinin kendi kanının plazmasından elde edilen trombositlerle zenginleştirilmiş bir enjeksiyonun cildinin altına enjeksiyonun dahil olduğu bir prosedürdür. Bu yöntem, dermisin turgorunu yükseltmek, akne, kırışıklıklar, düzensiz yamadan kurtulmak için harika bir yoldur. Yabancı kliniklerde bu işlem Platelet Zengin Plazma olarak bilinir. Rusya'da, yönteme plazma kaldırma denir.

Teknolojinin gelişmesine ana katkı,Doktora ve Profesör Roman Zarudy Renat Ahmerov. Bunlar Rus bilim adamları kişinin kendi plazma ve dermal doku hücreleri, yani onların doğal gençleşme üzerinde olumlu etki göstermiştir.

Plateletlerle zenginleştirilmiş plazmanın kullanım öyküsü

Plazmaları bol miktarda içeren plazma,1975'ten beri tıpta kullanılmaktadır. Onun yardımıyla, başlangıçta sinirlerin kesintisiz bir füzyonunun yanı sıra göz korneasının yapıştırılması gerçekleştirildi. 40 yıl önce, araştırmacılar, trombositlerin, dermal dokuların hızlı iyileşmesini destekleyen kolajen sentezini geliştirdikleri sonucuna varmışlardır.

Plazma ile zenginleştirilmiş geniş kullanımıtrombositler, on yıl sonra başladı. Ameliyatta etkili bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bilim adamları, ilk kez, yüzün kemiklerinin yenilenmesinde plazmanın kullanılmasının tavsiye edilebilirliği hakkında, 1997'de belirttiler. Daha sonra periodontitis ve çeşitli yaraların tedavisinde plasmoterapi kullanıldı. Ve sadece 2005'ten beri dermatologlar estetik kozmetolojide uygulamak için plazmaya dikkat ettiler.

plazmolift yüz fotoğraf öncesi ve sonrası

Kendi plazma ile kaldırma verimliliği

Prosedür iç çerçeveyi güçlendirmek için izin verirdermal dokular, dahili bir cilt kaldırma sağlar. Seans sonrası ten rengi ve rahatlama homojen hale gelir, "porselen cildin" etkisi olur. Plasmolifting (fotoğraf öncesi ve sonrası, yorumlar da bundan bahseder) saç dökülmesinin tedavisinde mükemmel bir ek prosedürdür.

Plasmolift sonra, hasta alır:

 • cilt elastikiyetini ve elastikiyetini artırır;
 • homojen renk ve yüzün rahatlaması;
 • kırışıklıkların azaltılması;
 • akne sonrası ortadan kaldırılması;
 • susuz cildin derin hidrasyonu;
 • saç durumunun iyileştirilmesi.

Plazma kaldırma teknolojisinin özü ve özellikleri

Daha önce bahsedildiği gibi, plazma kaldırmacilt tedavisi için enjeksiyon kullanımını kapsayan cerrahi olmayan yöntem. Prosedür için kendi insan plazmasını kullanır. Madde sorun alanlarında doğrudan enjekte edilir. Bileşiminde bolluğu trombositlerde içeren plazma, dermiş rejenerasyon doğal süreç başlar.

Uzmanlar dediği gibi, hücre uyarımıRejenerasyon cilt, dokulara küçük bir travma sonucu gerçekleştirilir. Böyle bir etki, bir lazer veya kimyasal soyma prosedürü ile bir kaplamanın işlenmesiyle karşılaştırılabilir. Trombositlerin bir konsantrasyonu vardır, insan vücudu geri yüklemek için bir komut alır. Elastin, kollajen ve hiyaluronik asidin aktif sentezine, sadece trombositlerin çalışmaları değil. Ayrıca, kandan izole edilen vitaminler, hormonlar ve proteinler cildi elastikiyet ve esnekliğe geri döndürme mücadelesine girer. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sonuç olarak cilt iyi bakılmış ve sağlıklı görünüyor. Plazma kaldırma harika bir sonuçtur. Yorumlar, fotoğraflar önce ve sonra tekrar onaylayın.

Prosedür Prosedürü

Plazma kaldırma 4 aşamada gerçekleştirilir:

 1. Prosedür için hastanın kendi kendine hazırlanması.
 2. Kan örneklemesi.
 3. Plazma santrifüjlemesi.
 4. Problem alanına enjeksiyon.

fotoğraflardan önce ve sonra plasmolift

İlk aşamada, hastanın damarıkan örneklemesi. Prosedür 100 ml'den fazla alınmadığı için kişinin sağlığını etkilemez. Daha sonra santrifüj edilir. Kan, özel bir aparatta fraksiyonlara ayrıldığında, trombositlerle daha da zenginleşir. Sonuç olarak elde edilen plazma, istenen parçalara enjekte edilir. Seansın süresi 30 dakikadan fazla sürmez. Saçın plazma kaldırılması da zamanla kısa ömürlüdür. Fotoğraflar öncesi ve sonrası, referanslar prosedürün güvenliğini ve etkinliğini gösterir.

Prosedür kozmetik uzmanının endikasyonlarına göre tekrarlanır. Bir tekrar seansına duyulan ihtiyaç, bir kişinin teşhisinin karmaşıklığına bağlıdır. Sadece muayene sonrasında uzman gerekli prosedür sayısını belirler.

Ortalama olarak, beş seans vardır. Plazma kaldırma kadınlar arasında çok popülerdi. Fotoğraflar öncesi ve sonrası, müşteri referansları bu gençleştirme yönteminin yüksek etkililiğini kanıtlıyor.

Saç için Plazma Kaldırma

Plazma kaldırma, etkinleştirmenizi sağlarsaç kökü. Sonuç olarak kafa derisinin hücreleri gerekli tüm maddeleri alır. Prosedürler sonrasında saçlar bir büyüme evresine girer. Bu etki nedeniyle, hastalar alopesi sorununu ortadan kaldırmaktadır. Kaldırma cildin bağışıklığını arttırmaya izin verir. Bu, başın yüzeyinde olabilecek tüm patojenik mikroorganizmaların ölümüne yol açar.

Saç kaldırma için endikasyonlar aşağıdaki gibidir:

 • kırılgan, bölünmüş, güç kaybetti ve saçları parlattı;
 • kepek;
 • dehidrasyonunun neden olduğu kafa derisinin kaşınması;
 • vücutta hormonal bozukluklara neden olan kellik, stres ve hastalık;
 • saç yoğunluğunun azaltılması.

önce ve sonra saç fotoğrafı incelemesi için plasmolifting

Stomatolojide Plasmolift

Plazma kaldırma dişeti farklı değildirCildin plazmoliftlenmesi. Hastanın kendi kanından elde edilen plazma gingival mukozaya enjekte edilir. Geleneksel diş manipülasyonlarına kıyasla prosedürün ana avantajı, daha az ağrılı olmasıdır.

Sakız tedavisi aşağıdaki sonuçlara ulaşabilir:

 • birçok sakız hastalığını hızla iyileştirir;
 • periodontili güçlendirmek;
 • ağız boşluğundan hoş olmayan bir kokuyu gidermek için;
 • Birçok diş hastalığını önler.

Plazma tehlikeli midir?

Teknoloji gençleştirme onaylandıRusya Sağlık Bakanlığı. Test edildi, bunun sonucu olarak sadece estetik kozmetolojide kullanılmadı. Ayrıca plasmolift, travmatoloji, ortopedi, jinekoloji, diş hekimliği, nöroloji ve ürolojide etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Prosedürün güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca başın plasmolift çalışması zararsızdır. Yorumlar, fotoğraflar önce ve sonra saç dökülmesine karşı mücadelede yüksek etkinliği hakkında konuştuk.

Prosedürün faydaları

Kozmetologlar ve hastalar sadece yüksek değilPlazmolifting farklıdır verimlilik. Yorum, işlem öncesi ve sonrası fotoğraflar ayrıca diğer gençleştirme teknolojilerine göre faydaları hakkında da konuşur.

Intrinsik plazma ile tedavi aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 1. Alerjiye sebep olmaz. Kendi kan plazmasını kaldırmak kesinlikle toksik olmayan bir işlemdir. Herhangi bir üçüncü taraf ilaç, bileşen ve kimyasalların kullanımını sağlamaz.
 2. Hızlı bir rehabilitasyon dönemi vardır.
 3. Plazmoliftingin uzun süreli etkisi. Manipülasyon öncesi ve sonrası fotoğraflar, sonucun bir ile bir buçuk yıl arasında yüksek bir seviyede kaldığını teyit eder.
 4. Herhangi bir yan etki ve rehabilitasyon dönemi yoktur.
 5. Bağışlanan kanın aksine, enfeksiyona yakalanma olasılığı yoktur.
 6. Cilt anında yenilenir, genç ve çekici hale gelir.

Plazmoterapi endikasyonları

Kozmetologlara göre, en uygun zamanPlazma tedavisinin kullanımı 30 yaşındadır. Gençleştirici prosedür yaşlanan cilt belirtileri olan hastalar için tavsiye edilir: düşük ton, heterojen rahatlama, yüzün belirsiz kontur ve yüz kırışıklıkları ile.

Ayrıca plasmolifting (prosedürden sonra fotoğraf olabilirmakalede görmek) sivilce ile mücadelede son derece etkilidir. Hücrelerde oluşan rejeneratif süreçler, metabolizmayı hızlandırır ve cildin genel bağışıklığını arttırır. Aknenin tamamen yok edilmesi, sebase bezlerin normalleşmesinden kaynaklanır.

Kaldırma tedavisinin yapılması dikkat çekicidir.sadece cilt gençleştirme için değil. Yardımı ile boyun, boyun, uyluk, karın ve kolların cildini güncelleyebilirsiniz. Plazma kaldırma seansları ağır tiryakilere gösterilir. Tedaviden sonra, cildin yapısı onarılır ve sağlıksız cilt ortadan kaldırılır. Mükemmel sonuçlar saçlar için plasmolifti verir. Yorumlar, fotoğraflar önce ve sonra bunu gösterir.

Anti-aging prosedürüsivilce sonrası yara izi ve izleri ortadan kaldırılması. Maksimum etkiyi elde etmek için kozmetologlar bunu donanım teknikleriyle birlikte harcarlar. Triolojide, autoplazma hastaların kellik, kırılgan saç problemi ile başa çıkmalarına yardımcı olur.

Böylece, yüzün plazmolift çalışması - bunu onaylamadan önce ve sonra - aşağıdaki durumlarda gösterilir:

 • akne hastalığı;
 • cildin doğal yaşlanması;
 • hiperpigmentasyon;
 • alopesi;
 • Derinin dehidrasyonu;
 • donanım prosedürlerinden sonra dermal kapakların restorasyonu.

önce ve sonra plasmolifting kafa fotoğraf yorumları

Kontrendikasyonlar

Plazma kaldırma prosedürüne, sadece hastanın kontrendikasyonları yoksa izin verilir. Aşağıdaki hastalıklara sahip hastalar için gençleştirici seanslar kesinlikle yasaktır:

 • hepatit;
 • onkoloji;
 • dolaşım sistemi hastalıkları;
 • diabetes mellitus;
 • trombositopeni;
 • iç organların bulaşıcı ve kronik hastalıkları;
 • ruhsal bozukluklar.

Ayrıca, plazma kaldırma şu durumlarda kontrendikedir:

 • anemi;
 • sepsis;
 • genel zehirlenme;
 • hamilelik ve emzirme;
 • koagülanlara karşı alerjik reaksiyonlar;
 • ciltte iltihaplar.

Böylece, sizinle tartıştık, hangi durumlarda plazmolifting, yorum, fotoğraf öncesi ve sonrası yapmak mümkün değildir. Kontraendikasyonlar her zaman prosedürden önce düşünülmelidir.

Prosedür için nasıl hazırlanır?

Plazmoliftingin doğrudan sonucundan beriKan plazması kalitesine bağlıdır, güzellik uzmanları şiddetle hastalar evde gençleştirici oturumları için hazırlanacak önerilir. Terapiden birkaç gün önce diyetinizi geliştirmelisiniz. Alkol, kızarmış ve yağlı gıdaların kullanımını ortadan kaldırmak için gereklidir. Temiz içme suyunun tüketimini artırın. Hemen yüz tedavi öncesi ve (öncesi ve prosedür ihtisas kliniklerinin web sitelerinde görülebilir sonra fotoğraf) Plazmolifting saçları yapmadan önce, yemekten kaçınmaları önerilir.

Zayıflamış bir plazma tedavisine gitmek imkansızdır.bağışıklık sistemi. Hasta yakın zamanda bir ameliyat geçirmişse veya ciddi bir hastalık geçirmişse, prosedürü transfer etmek daha iyidir. Ayrıca, gençleştirici manipülasyon ile gecikme menstruasyon sırasında olmalıdır.

prosedürden sonra plasmolifting fotoğraf

Plazma Tedavisi Maliyeti

Elbette, kliniklerin potansiyel müşterileriPlazma tedavisine ne kadara mal olacağını merak ediyorum. Kursun maliyeti doğrudan tedavi alanına ve gerekli prosedürlerin sayısına bağlıdır. Boyun gençleştirme hastası 6 bin rubleye mal olacak. Yüz plazmoliftin tüm yüzeyinde yapmak (fotoğrafların yüksek verimliliğini söylemeden önce ve sonra), yaklaşık 10 bin ruble alacaktır. Cilt hastalıklarının tedavi fiyatı prosedür başına 7 bin ruble.

Bu neden olan terapinin yüksek maliyetiBu konuda olumsuz geribildirim. Bu arada, evde benzer bir etki elde etmek mümkün olmayacaktır. Prosedürden sonra, cilt, şık, bakımlı ve sağlıklı görünüyor.

Böylece, yeni metodoloji izin verirİnsan vücudunun yaşlanma sürecini yavaşlatır. Prosedürler cildi elastik ve elastik hale getirdikten sonra, saçlar güç ve yoğunluk kazanır, bu da iyiliğini artırır. Plazmolifting, öncesi ve sonrası fotoğrafları bugün bunu kanıtlamak - ameliyat içermeyen en etkili anti-aging tekniklerden biridir.

Prosedür hakkındaki yorumlar

Estetik kozmetoloji kliniklerinin ve kadın forumlarının internet portallarında, plazmoliftleme hakkında çok sayıda yorum bulabilirsiniz. İşte bunlardan bazıları.

Birçok kadın prosedüre karar verdiklerini yazıyorbaşarısız bir lazer kabuğundan sonra. Onların tenli yorgun ve sıkıcı görünüyordu. Kendi plazmasının birkaç enjeksiyonundan sonra, hastaların yüzü değişti ve daha genç oldu. Bazı kadınlar, kaldırma sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmediklerini belirtmektedir. Enjeksiyonlardan sonra cildine özel bir krem ​​uygulandı ve bu durum iritasyonu çabucak sakinleştirdi. Rusya'da, işlemden önce ve sonra plasmolifting diş etlerinin, gözden geçirmelerin, fotoğrafların kullanımının internette bulunabileceğine dikkat edilmelidir.

Ayrıca prosedür hakkında geri bildiriminizi bıraktıSorunlu cilt ile adil seks temsilcileri. Kadınlara göre, onlar sivilce sorunu ile yıllar boyunca sorunlu olmuştur. Prosedürün korkutucu gözüktüğünü düşünebilirsiniz: kan örneklemesi ve enjeksiyonları. Ancak, hastalar sonuçları gördüklerinde, geçmiş seanslara pişman olmazlar. Birçoğu için, plazma kaldırma prosedürü mezoterapiye benzer. İlk enjeksiyondan sonra, akneye eğilimli ciltli kadınlar sonuçlara ulaştı. Birkaç seanstan sonra, kızarıklığa sonsuza kadar veda edebileceklerinden eminler. Ayrıca, enflamatuar elementlerin sayısındaki azalmayı, cilt renginin iyileşmesini ve kırışıklıkların azaltıldığını da not ederler.

Estetik kozmetoloji kliniğinde sıklıklahiperpigmentasyon problemini ele alır. Bazı hastalar, daha önce bu eksiklikten kurtulmak için uzmanların yardımına başvurduklarını, ancak yapılan tüm işlemlerin kalıcı bir etkiye sahip olmadığını belirtmiştir. Noktalar tekrar döndü ve cildin genel görünümünü kötüleştirdi. Bu kadınlar plazma tedavisini kabul ettiler, çünkü alerjik reaksiyonlara neden olmaz ve enfeksiyöz enfeksiyonların olasılığını tamamen ortadan kaldırır. Ayrıca, önce ve sonra plasmolifting yüzlerine itildiler, birçok güzellik forumunda incelemeler yapıldı. İşlemden sonraki tüm kadınlar, cildinin sağlıklı ve tekdüze bir ton aldığını anlattı. Böyle iyi bir sonuç beklemediklerini kaydettiler.

Yani, forumlardaki çoğu kadın anlatıyor,Sonuçtan memnun olduklarını, bu da onlara plasmolifting getirdi. Fotoğraflar öncesi ve sonrası, bazı arkadaşların değerlendirmeleri onları bir derse itti. Birçok güzellik uzmanının kış aylarında prosedürü yapmasını tavsiye ettiklerini belirtiyorlar. Bazı kızlara göre, manipülasyon hoş değil denilebilir, ancak en az rahatsızlığa neden olurlar. Üç prosedürden sonra, yüz cildi sağlıklı bir renk kazanır, daha elastik ve pürüzsüz hale gelir.

Terapi sonrası genç kızlar kurtulduyara izleri ve lekeler. Yüzün pürüzsüz bir derisinin sahibi oldular. Sonuçlardan memnun kalan hastalar, şimdi bu prosedüre kalıcı olarak başvuracaklarını bildirdiler. Başın plazmopoliftleşmesinin de mükemmel sonuçlar verdiğini belirtmek gerekir. İşlemden önce ve sonra fotoğraf, bunun en iyi onaylamasıdır.

Bazı kadınlar kliniğeyaz mevsiminin sonu, yüz cildinin ve dekoltelerinin, bol güneşlendikten sonra güzelliğini ve esnekliğini kaybettiklerini fark ettikleri zaman. Uzmanlar plazmolifting'i cildin nemlendirilmesi ve restore edilmesi için garantili bir yöntem olarak tavsiye eder. Kızlar prosedür sırasında duyumların biraz tatsız olduğunu söylüyorlar. Fakat aynı zamanda, kızarıklığın hızla düştüğünü ve kaldırma işleminin sonucu taze ve çekici bir cilt olduğunu belirtiyorlar. Bazı hastalar ayrıca kafa derisinin plasmoliftini yapmayı da planlamaktadır. İşlemden önce ve sonra fotoğraf burada görülebilir.

fotoğraftan önce ve sonra başın plazmolift çalışması

Genç hastaların değerlendirmeleri der kiAkne sonrası izler nedeniyle plazma kaldırmaya başvurmak zorunda kaldılar. Kızlar, erimeyen, derilerinin büyük komplekslerin sebebi olduğunu söylerler. Bir şekilde kusurları maskelemek için çok miktarda pahalı kozmetik ürün kullandılar. İlk seanstan sonra, bu tür hastaların cildi farkedilir şekilde düzleştirilir, cilt daha homojen hale gelir. Sadece birkaç prosedürde uzmanlara göre, tonal fonları tamamen terk edebilecekler.

Bazı hastalar ilk duyduçalışanlarından plasmolifting. Bazıları soyulma, diğerleri - heterojen bir rahatlama ve tenekten kurtulmak için bir prosedürler sürecine girmeye karar verdiler. Cildin kaldırılmasından sonra cildinin daha bakımlı görünmeye başladığı, gerekli nemlendirmeyi aldığı, cildi düzleştirip sağlıklı hale geldi. Yanıtlarındaki birçok kadın, gelecekte saç için plazma kaldırmayı yapmak istediklerini paylaşmaktadır. Yorumlar, prosedürden önce ve sonra fotoğraflar onları etkiledi.

Gençleştirici tedavinin tek dezavantajı, göreBazı hastaların görüşü, kursun yüksek maliyeti. Bazen kadınlar bize duygusal olarak plasmoliftliğin duygusal transferini yaşadıklarını söylerler. Seanstan hemen sonra yüzünde güçlü bir kızarıklık oluştu. İğnelerin izlerinin cilt üzerinde kalacaklarından çok endişeliydiler, ama 4 saat sonra kızarıklık ve delikler tamamen kayboldu. Prosedürden iki gün sonra, cildi farkedilir şekilde pürüzsüzleştirildi, yağ parıltı ortadan kayboldu.

Onların yorumlarında birçok kız bunu yazdıDört prosedürün bir sonucu olarak, akne sonrası, büyük pigment lekeleri ve yüz kırışıklıklarının izlerinden kurtuldular. Bazıları göğüs ve boyun bölgesini kaldırıyor. Cildi daha gergin ve elastik hale geldi. Tüm hastalar sonuçtan memnun kaldılar.

Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 2019

Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 2019

Related news

 • Asla Kaybettirmeyen Bahis Sitesi
 • 25 Pratik Diyet Kuralı
 • Tepkilerin ardından Hilal Cebeciden yeni Çav Bella klibi: İşçi kıyafeti giyip çöp topladı
 • Motorlu Alexander Pushkin gemi: geminin cihazı ve kabin çeşitliliği. 2019 için navigasyon
 • Smoothies nedir Blenderdan gelen sağlık

 • Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 82

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar


  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 43

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 9

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 13

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 92

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 25

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 82

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 74

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 99

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 7

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 43

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 1

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 17

  Plasmolifting: fotoğraflardan önce ve sonra yorumlar, kontrendikasyonlar 18