Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridirPirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir

22.05.2019

Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 88

Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir.

Fırını ne kadar dikkatli kullanmamış olursan ol,Yüzeyleri kaçınılmaz olarak yanmış yağ olarak kalacaktır. Güvenli ve verimli çalışma için fırını zaman zaman temizlemek gerekir. Bugüne kadar, aşağıdaki yöntemler bulunmaktadır: fırının pirolitik temizlenmesi, ayrıca hidrolitik ve katalitik temizleme.

Üreticiler sürekli çalışıyorBu prosedürü iyileştirin ve fırını hızlı bir şekilde temizlemek için her şeyi yapın ve aynı zamanda hostesin minimum güçlerini harcadı. Bu amaca ulaşmak için, yanmış yağlara kötü bir şekilde yapışan özel kaplamalar kullanılır ve gelişmiş kendi kendini temizleme sistemleri geliştirilir.

En basit modellerde, hayırİlave sistemler ve bu nedenle fırınlar için temizlik maddelerinin kullanımını içeren geleneksel fırın temizliği gerçekleştirilir. Bu tür aletler ucuzdur ve kullanmadan önce temizlenecek yüzeylerin ıslanması en iyisidir, böylece yanmış yağlar giderilebilir. Bu, temizleme prosedürünü büyük ölçüde kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

Gorenje ve Ardo gibi şirketlerFırınları hidrolitik temizlik. Yağ ve kirleri yumuşatmaya yardımcı olan sıcak buhar prensibine dayanır, bu daha sonra bir bezle kolayca çıkarılır. Aynı zamanda, pürüzsüz yapıya bağlı olarak kir ve yağın derinlemesine nüfuz etmesine izin vermeyen bu tür fırınlarda özel aside dayanıklı emaye kullanılır.

En yaygın katalitiktirAriston, Kaiser ve diğerleri fırında kullanılan temizleme yöntemi. Bu yöntemin özü, artan gözenekliliğe sahip özel bir emaye kullanımında ve bunun sonucu olarak yağın emilmesidir. Fırının 200 ° C veya daha yüksek sıcaklıklarda çalışması sırasında kurum ve suya ayrılır. Bu teknoloji sayesinde fırın, çalışma sırasında sürekli olarak temizlenir. Bununla birlikte, bu yöntemin dezavantajı çok yüksek bir saflaştırma derecesi değildir. Bu gibi bir emayeyi yıkamak mümkün ve olağan temizleme aracıdır, sadece içinde aşındırıcı malzemeler bulunanları kullanmak imkansızdır.

Bu temizleme yönteminin dezavantajınispeten kısa bir emaye ömrü, yaklaşık 5 yıldır. Kullanım kolaylığı ve kullanım ömrünün uzaması için hızla değiştirilebilen çıkarılabilir paneller kullanılır. Son zamanlarda ürünün yarı ömrünü uzatan bir ecolitik kaplama kullanmaya başladı. Kalıcı kirliliğin oluşması durumunda, bu tür bir fırının boş olması ve yaklaşık bir saat bekletilmesi önerilir.

En etkili, ancak aynı zamanda enpahalı fırının pirolitik temizlenmesidir. Bu temizleme yöntemi Electrolux, Bosch, Miele tarafından kullanılır. Bu odayı, tüm kir ve yağ yanıkları ile yüksek sıcaklıklara (500 ° C'lik) kadar ısıtmaktan ibarettir ve yalnızca kurumu bezle temizlemeniz gerekir.

Pirolitik fırın temizliğiSadece pahalı elektrikli cihazlarda. Gaz fırınlarında, bu fırının belirtilen sıcaklıklara ısıtılması teknik olarak zor olduğundan, onu kullanmak imkansızdır.

Uygulandığı ürünün gövdesiFırının pirolitik temizlenmesi, yüksek sıcaklıklara tekrar tekrar ısıtmaya dayanması gerektiği için yüksek kaliteli çelikten yapılır. Ayrıca, çevreleyen nesneleri ısıtmamak ve kullanıcılara zarar vermemek için iyi ısı yalıtımı ve harici parçaların soğutulmasına özel önem verilmektedir.

Isıya dayanıklı emaye ve sertleştirilmişgenellikle birkaç parça olan gözlükler (3 veya daha fazla). Buna rağmen, fırının temizlenmesi sırasında kapı 70-80 ° C'ye kadar ısınabilir, bu nedenle yaralanmalardan kaçınmak için özel kancalar kullanın. Ayrıca, temizlik sırasında, fırın yapraklarını ve tabakları fırından çıkarılmaları gerekir, böylece zarar görmezler.

Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridirPirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir

Related news

 • Ramazanda ağız ve diş bakımı nasıl yapılmalıdır
 • Akran zorbalığı ile nasıl baş edilir
 • Vajinorm mumlar
 • CA 15-3 - meme kanseri kanseri belirteci
 • Zebra Patik Modeli Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 87

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir


  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 49

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 73

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 69

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 78

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 74

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 2

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 59

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 46

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 51

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 96

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 97

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 47

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 93

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 70

  Pirolitik fırın temizliği çeşitli temizlik yöntemlerinden biridir 87