Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 2019

Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 2019

Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 79 28.02.2019, 22:26

Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık

Phil Donahue ünlü bir AmerikalıGazeteci. O, "soğuk savaş" sırasında kendisinin ve Vladimir Pozner'in ABD ve SSCB ülkeleri arasında teleprelerin yürütülmesiyle ünlüdür. Programlarının benzerleri üzerinde özel bir etkisi vardı, daha sonra Rusya'da üretildi, çünkü konuşma şovunun kurucusu olarak gördüğümüz şu anda bildiğimiz biçimdedir.

Phil Donahue

Phil'in kişisel yaşamı

Ünlü TV gazetecisi uzak 1935'de doğduyıl Aralık ayında. Bu, Cleveland şehrinde Ohio'da gerçekleşti. Ailesinin kökleri İrlanda kökenliydi; Katolikliği savunan inançlılardı. Ayrıca biyografisi bu makalede anlatılan Phil Donahue, iki kez evlendi. Gazetecinin ilk evliliği, üniversiteden mezun olduktan bir yıl sonra 1958'de gerçekleşti. Karısı Marge Cooney'ti. Beş çocuk doğurdu. Buna rağmen, 1975'te çift evliliği kopardı. Ve 1980 yılında, Phil ikinci kez evlendi. Ünlü Amerikan aktris Marlo Thomas olduğu ortaya çıktı. Çift bugüne kadar evli kaldı.

Phil Donahue biyografisi

Donahue Eğitim

1953'te Phil Donahue, Lise Lisesi'nden mezun oldu. Edward, ve onun ilk çıkışıydı. Daha sonra Notre Dame Üniversitesi'ne girdi ve 1957 yılına kadar orada okudu. İşletme alanında lisans derecesi aldı.

TV'de Çalış

Phil Donahue, çalışmalarına televizyonda başladı.Ünlü bir radyo istasyonunda asistan müdür olarak ve Cleveland televizyonunda. Buna ek olarak, Donahoe bir serbest muhabir tarafından bir akşam haber bültenleri için CBS televizyon kanalı üzerinde bir süre çalıştı.

Ohio'da, Phil WHIO-TV kanalı üzerinde çalıştı. Orada en son haberlerle sabah bir program düzenledi. Donahue, zamanın önde gelen siyasi ve laik insanlarla çok sayıda röportaj aldı ve gazetecinin derecelendirmesini yükseltmesine ve profesyonellik geliştirmesine izin verdi.

1967 Donahue için sembolik bir yıl oldu. Kendi programı olan Phil Donahue Show'un Detroit'teki WLWD (şimdi WDTN olarak da bilinir) istasyonunda başladığı bu yıl oldu. Sadece birkaç yıl içinde bu program ülke çapında bir proje haline geldi (1970 yılına kadar). Daha sonra 1974-1985 yılları arasında Donahue Chicago'daki şovunda ve daha sonra 1996 yılına kadar New York'ta çalıştı.

konuşma şovu

Bir televizyon sunucusu olarak çalışırken, Phil çok röportaj yaptımedeni hukuk aktivistleri. En ünlüleri Martin Luther Kralı, Ralph Nader, Malcolm X, Jesse Jackson, Nelson Mandela ve daha birçokları. Donahue, programın havasında kürtaj, savaş karşıtı protestolar, tüketici koruması ve hatta lezbiyen evlilikler gibi yakıcı sorulara değindi.

1987 yılının ocak ayında Phil Sovyetler Birliği'ni ziyaret etti. Burada, şov çerçevesinde Moskova, Leningrad ve Kiev gibi şehirleri ziyaret eden bir dizi program kaydetti. SSCB'de, programlar yayınlandı ve aynı yıl izleyiciye gösterildi. Ertesi yıl (1986) ünlü uzay köprüsü Leningrad-Boston ev sahipliği yaptı. "Kadınlar kadınlarla konuşur" olarak adlandırıldı. Donahue ve Posner bu gösteride ev sahibi idi. Eugene Dodolev'in Vlad Listiev hakkındaki kitabında da belirtildiği gibi, uzay köprüler Gorbaçov tarafından onaylandı. Tabii ki, bu şovlarda Donahue'nun öncülük ettiği tek zaman değildi.

Açıkçası, verimli işbirliği nedeniyleSovyet zamanı, 1991'den 1994'e kadar olan dönemde, "Posner ve Donahue" olarak adlandırılan bir dizi yuvarlak masa vardı. Bu programlar her hafta yayınlandı, farklı temalara sahip çeşitli tartışmalı konuları tartıştılar.

Donahoe'nun liderliğindeki konuşma şovunun başarısına rağmen1996 yılında memleketini, baharında, son sayısında yayınlandı. Amerikan televizyonunun tarihinde, bu program en uzun süre (diğerlerinin aksine) yayınlanmıştır. 2002 yılına kadar Donahue televizyonda çalışmadı ve herhangi bir program yürütmedi.

2002'de şovu devam ettirmek için bir girişim vardı.Donahue, ama sadece yedi ay sürdü. Çeşitli söylentiler vardı, bunlardan biri gerçek bir zemine sahipti. Amerika'nın Irak'taki düşmanlıklarının patlak vermesinden kısa bir süre önce, Donahoe ülkesinin bu eylemlerini eleştirdi. İşten atılmasının tam da bunun nedeni olduğu kesin olarak söylendi. Her ne kadar yönetim düşük devir nedeniyle transferin kapatıldığını iddia etse de (anketlere göre, talk show üçüncü sırada yer aldı, hiç de düşük bir not almamış mıydı?). Her neyse, ama Donahoe gitti.

Donahue, 2007'de "Body of the body" filminde çalıştı.Savaş ", bu belgeselin yapımcısı ve yardımcı yönetmeni oldu. Irak savaşından sonra engelli olan asker Thomas Yang'ı anlatıyor.

Phil Donahu gösterisi

Meslekte başarılar

Donahue böyle bir atanın atası sayılır.günümüzde bir tür program olarak, bir talk show olarak bilinir. İlk olarak ABD'de geçen yüzyılın altmışlı yıllarında ortaya çıktı ve sadece yirmi yıl içinde yayıldı ve tüm dünyada popüler oldu. Ayrıca onun gösterileri için Donahoe defalarca Emmy ödülünü aldı (televizyon arasında Oscar ödülüne eşdeğerdir).

1996 yılında, listedeki faaliyetleri nedeniyleTV Rehberi "Tüm zamanların en iyi 50 televizyon yıldızı" Phil kırk ikinci sırayı aldı. Ve 2002 yılında, "TV Rehberi'ne göre tüm zamanların ve insanların en büyük 50 televizyon programı" listesinde yer alan konuşması yirmi dokuzuncu sırada yer aldı.

Sonuç

Sonuç olarak, Phil Donahue -Bu mesleğin alanında uzun bir yol kat eden gerçekten büyük bir gazeteci ve televizyon sunucusu. Toplumun yanma konularının açıklanması ve tartışılması için alınan ödülleri ve takdiri hak etti.

Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 2019

Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 2019

Related news

 • Şişle Ahududu Yelek Örgü Modeli Yapılışı Açıklamalı Videolu
 • Saç için kalıcı krem boya Palet: yorumlar, uygulama talimatları ve bir palet
 • Gebelik döneminde cinsel yaşam
 • Kapüşonlu Erkek Kazak Yapılışı
 • İstanbulda Konut Fiyatı Yüzde 26 Arttı
 • KUTUP YILDIZI DESENLİ PASPAS YAPIMI

 • Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 74

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık


  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 60

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 50

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 65

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 24

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 88

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 40

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 74

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 60

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 13

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 19

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 81

  Phil Donahue: biyografi, yaratıcılık 54