Petersburgun Mimarları - kim bunlar 2019

Petersburgun Mimarları - kim bunlar 2019 Petersburgun Mimarları - kim bunlar

Petersburg'un Mimarları - kim bunlar?

Rusya'nın dünyaca ünlü kültür başkenti- St. Petersburg - sadece yerel sakinleri değil, aynı zamanda köprüler ve beyaz geceler şehrini ziyaret etmek isteyen binlerce ziyaretçiyi de büyülüyor. St. Petersburg neden bu kadar çekici ve neden bunu şimdi biliyoruz?

Petersburg inşaatının başlangıcı

Şehrin kurucusu büyük reformcu ve kraldı.Peter I. Ziyaret ettiği Batılı ülkelerin mimarisi ve gelişmelerinden etkilenen Peter, Rusya'da, Avrupa başkentlerine güzel ve sofistike olmayan bir şehir kurmaya karar verdim. Bu yüzden St. Petersburg inşaatı başladı.

Kral her şeyin fanatik bir destekçisi değildi.Batı, ama gördüğü şeyden en önemlisi çıkardı ve onu Rusya'nın koşullarına uyarladı. Yurtdışından çalışmaya davet ettiği St. Petersburg mimarları, Avrupa ülkelerinde bu geminin tanınmış ustalarıydı.

Petersburg mimarları

Aralarında, Fransa'dan Jean-Baptiste Leblon ve Domenicoİtalya'dan Trezzini. Görevleri sadece binaları şehir sakinlerinin zevklerine ve ihtiyaçlarına göre tasarlamak değil, aynı zamanda imparatorluğun mimarlarına bu zor sanatın öğretilmesiydi. Yabancıları cesaretlendirmek için onlara Rus ustalarından çok daha fazla ödül verdim.

Petersburg mimarları

St. Petersburg'daki ilk mimarlardan biri1703 - 1716 yılları arasında Baroque'nin bir temsilcisi olan Domenico Trezzini vardı. Onun projeleri arasında Kronshlot (İsveçlilere karşı savunmak için bir topçu kale) inşaatı; Şehrin ilk genel planı; Vasilievsky Adası'nın gelişim planı; Peter ve Paul Kalesi'nin bir katedralini inşa etmeyi planlıyor, Yaz Sarayı, Oniki Kolejlerin binası. Mimarın tarzı, çevredeki gerçekliğin etkisi altında değişti. İlk projeler (özellikle, Peter ve Paul Katedrali'nin çan kulesi), mimaride ciddi bir İskandinav tarzı şekillendirdi. Ancak, Rus ustalarının gelenek ve üslubunun etkisi altında, Trezzini'nin mimari formları daha yumuşak bir taslak aldı.

Petersburg'daki kış sarayının mimar

Aynı etki diğer tarafından da uygulandıPetersburg'un mimarları: Rus ruhunun özellikleri ve Rus İmparatorluğu'nun halklarının yaşam tarzı, yaratıcı süreç ve mimarların estetik görüşlerine önemli ölçüde uyum sağlamıştır.

Kentsel gelişime eşit derecede önemli bir katkı yapıldı.1714 yılında St. Petersburg'a gelen bir Alman mimar olan Georg Johann Mattarnovi. Birkaç bina inşaatına öncülük etti - İkinci Kış Sarayı, Kunstkamera binası, St. Isaac Katedrali. Fakat 1719'daki ani ölümünden sonra tamamlama, mimar Nikolaus Gerbel tarafından başlatıldı.

Çalışan başka bir mimar,Kuzey başkenti, - Fransız Jean-Baptiste Leblon. Şehrin ilk genel planının yazarıydı. Buna ek olarak, mimar, Yaz Bahçesi'nin düzenini, ayrıca Strelna ve Peterhof'daki parkları ve bahçeleri oluşturdu (özellikle, Hermitage, Monplaisir, kraliyet odaları ve Marley pavyonlarını inşa etti).

İlk anıtsal projelerden biri1710 yılında Giovanni Maria Fontana'nın tasarımıyla dikilen Menshikov Sarayı, 1720 yılında Johann Schödel tarafından tamamlandı. Bina özellikle Tsar'ın gözdesi olan Prens Alexander Menshikov için inşa edildi.

Petersburg'u yapan mimarlar,nesiller için çalıştı. Yani, 1716 yılında ailesi ve yardımcıları ile şehirde Carlo Bartolomeo rastrelli geldi kralla üç yıllık sözleşme sonucuna vardı. mimarı Peterhof'ta Büyük Cascade kabartmaların bir grubun oluşturulması meşgulken; Bir Peter I (Mikhailovsky Sarayı önüne yerleştirilen) için atlı anıtı yanı sıra kral ve onun "balmumu rakam" birkaç portre yarattı.

Petersburg Baş Mimarı

Bartolomeo'nun oğlu - Bartolomeo FrancescoRastrelli - 15 yaş babasıyla şehre geldi. Eğitim, o Domenico Trezzini, N. Michetti, M. Zemtsov ve A. Shlyutter gibi seçkin mimarlar düzenlenen. Rastrelli Jr. Bu dönemde dünyaca ünlü yapılarından üzerinde oluşturarak, St. Petersburg, yaklaşık elli yıl çalıştı: Tsarskoye Selo Catherine Sarayı, Stroganov evi ve Vorontsov Grand Peterhof Sarayı sayın. Bu kompleks bütün hünerlerini somutlaşan bu yüzden Bartolomeo Rastrelli adlandırılan - St. Petersburg Winter Palace mimarı. İnşaat 1754'ten 1762'ye kadar gerçekleştirilmiştir. onun tamamlanmasıyla saray imparatorluk kış ana ikametgahı olmuştur. Bina Barok tarzında tasarlanmıştır. Bu, son anıtsal yapıdır bu yönde çalışması sanatçıların tarzını temsil ediyor.

Petersburg baş mimarı

Bu, XVIII yüzyılın ikinci yarısının, Barok'un popülaritesinin hızla yok olmasına yol açan ekonomik ilişkilerde ve toplumun tatlarındaki dramatik değişimlerle karakterize olmasından dolayı oldu.

Petersburg'daki Kış Sarayı MimarisiTüm yaşamının mimari tarzıyla ilgili keskin bir kayıpla bağlantılı olarak, klasikliğe yol açan gerçek bir trajedi yaşandı. Nadiren, ustanın, yarattığı akımın çağını deneyimlemesiyle olur. Rastrelli için bu gerçek bir darbe oldu.

Petersburg'u inşa eden mimarlar

Yabancıların Rus mimarisine etkisi

XVIII yüzyılın ilk yarısında bir dönüm noktası olduRus mimarlığının tarihi. St. Petersburg'un ünlü mimarlarının yabancı olmasına rağmen, Rus İmparatorluğu'nda mimarlığın gelişimini büyük ölçüde belirleyerek, kısmen Batı eğilimlerini ortaya koydular. Aynı zamanda, ustaların kendileri, çalışmalarının tarzını, Rus halkının gelenekleri, gelenekleri ve gelenekleri ve dünya görüşlerinin etkisi altında, kendilerini müşterilerin beğenilerine ve tercihlerine göre değiştirdi.

Petersburgun Mimarları - kim bunlar 2019

Petersburgun Mimarları - kim bunlar 2019

Related news

 • İşletmelerin ofis çalışmalarında bilgi-referans belgeleri. Amaçları ve işlevleri
 • Özbek Buharda Etli Hamur Videosu
 • Polar nasıl temizlenir
 • B12 Vitamini Eksikliğine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm
 • Elma marmelatlı ev pişirme

 • Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar


  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar

  Petersburgun Mimarları - kim bunlar