Periskop nedir Kullanım Talimatları 2019

Periskop nedir Kullanım Talimatları 2019 Periskop nedir Kullanım Talimatları

Periskop nedir? Kullanım Talimatları

Periskop - en popüler platformBir mobil cihaz üzerinden canlı yayın yayınlayın. Şu anda, insanlar çevrimiçi modda diğer kullanıcıların hayatlarını takip etmekten hoşlanıyor. Bu, putlarınızı nasıl yaşayacağınızı ve gerçek zamanlı olarak onunla nasıl sohbet edebileceğinizi öğrenmenin iyi bir yoludur.

Yayın dünyasına katılmak için, gerek yokteknoloji derin bilgi. Uygulamanın ve web servisinin yaratıcıları giriş eşiğinin düşük olmasını sağladı. Eğitim 5 dakika için yeterli olacak ve demir gereksinimleri sadece İnternet ve iyi bir kamera ile sınırlı. Periscope'un ne olduğunu ve farklı cihazlarda nasıl kullanılacağını daha yakından inceleyelim.

periskop nedir

Hizmet Yaratma Tarihi

Periskop kullanıcısının çoğu bileUygulamanın kim tarafından oluşturulduğunu ve ne zaman oluşturulduğunu bilin. 2014'te, geniş bir kitleye bir video akışı akışında bir hizmet yaratma fikri Keivon Bikpura'nın aklına geldi. Arkadaşı Joe Bernstein ile birlikte, gelecekteki kalkınma için ayrıntılı bir plan derledi. Programlama aşamasında ana ideolog Bernstein idi.

2014 yılının başında, bir beta sürümüBounty adı. Büyük bir reklam kampanyası ve yatırımlar meyvelerini verdi - birkaç ay içinde program 1.5 milyon dolar kazandı. Bundan sonra kullanıcılar yavaş yavaş düşmeye başladı ya da rekabetçi servislere geçmeye başladı - çok sayıda hatanın varlığı ve güncellemelerin olmaması.

2015 yılının başında, Twitter tamamen itfa edildiBounty'ye haklar getirdi ve Periskop dedi. Şirket başarıyı getiren "Twitter" aracılığıyla tanıtmaya başladı. Aynı yılın Mart ayında, App Store'da bir test sürümü yayınlandı. Birkaç ay sonra program Android platformuna geçti. Aynı yıl, şirket dünya çapında 10 milyon kullanıcıya imza attığını açıkladı. Şimdi Periskop'un ne olduğunu biliyorsun.

periskop nasıl kullanılır

Nasıl kullanılır?

Başlamak için ücretsiz başvuruyu şu adresten indirin:AppStore veya Play Market. Kişisel bilgisayarlardan yayın yapamazsınız - yalnızca siteler üzerinden yayınları izleyebilirsiniz. Kurulumdan sonra kayıt yaptırmanız gerekir. Bunu yapmak için iki yöntemden birini kullanın:

 • mevcut Twitter hesabı. Yaratıcılar, iki sosyal paylaşımı birbirleriyle tamamen senkronize ettiler;
 • cep telefonu numarası.

Kayıt olduktan sonra servisle çalışmaya başlayabilirsiniz. Periskopu nasıl kullanacağımızı bulalım.

Uygulamada 4 ana sekme bekliyorsunuz.

Birincisi, sizinle birlikte olanların bir listesidir.Abonelikler (yayınlarını takip ettiğiniz hesaplar). Aktif kanallar listede görüntülenir. Havada dolaşmak için, kanalın takma adını tıklamanız ve videonun yüklenmesini beklemeniz yeterlidir. Yayınların son 24 saatinde bir konuk listesi var.

İkinci sekme - etrafında bulunan tüm eterlerdünya. Bunları hem liste modunda (çok uygun olmayan) hem de etkileşimli haritada görüntüleyebilirsiniz. Haritada, kullanıcının yerini hemen belirleyebilirsiniz.

Üçüncü sekme kişisel eterleri içerecek şekilde oluşturuldu. Burada, gelecekteki akışın herhangi bir ayarını ve adını belirtebilirsiniz. Bu, aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.

Ve son olarak, dördüncü sekme arama yapmaktan sorumludurKullanıcılar. Burada, insanları bulabilir, takip edebilir, kanal istatistiklerini izleyebilir ve bu sosyal ağ içindeki diğer bilgileri izleyebilirsiniz. Burada ayarları olan bir menüyü açabilir, kişisel bilgileri değiştirebilir vb.

periskop referansları

Periskop nasıl çalışır?

Başka bir kullanıcının akışına girdikten sonra, ekranda göreceksiniz:

 • arka plan - kullanıcının kamerasının resmi;
 • en alttaki mesajları girmek için bir alan;
 • metin sohbet;
 • sağdaki uçan kalpler yayın sırasında sevdikleri sayısını gösterecek;
 • alt köşede seyircilerin sayısı yazılmıştır;
 • Sağ üst köşe eterden çıkmak için bir haç.

Yalnızca başka bir kullanıcıyla iletişim kurunMetin biçiminde ve mesajınızı okursa akarsu üzerindeki cevap olacaktır. Her kayıt, eğer sahibi kaydetmezse tam olarak 24 saat saklanır. Şu anda onu izleyebilir, beğenebilirsiniz ve yorum yapabilirsiniz.

Eterimizin davranışına geçelim. İlgili sekmeyi açarak ayarları içeren bir pencere göreceksiniz: kamerayı açma, mikrofonu açma, konumu açma. Ilk iki puan dahil edilmelidir, üçüncü - at will. Ardından, çeviri penceresi açılacaktır. Şimdi yayınınızın adını yazın. Ekrandaki 4 simge aşağıdaki işlevleri gerçekleştirir (sağdan sola):

 • coğrafi konumlamayı etkinleştir / devre dışı bırak;
 • eteri gizle (gizlilik);
 • sohbet erişmek için ayarları;
 • Twitter'da bir uyarı oluşturun.

Akışa başlamak için, "Şimdi Yayını Başlat" düğmesine tıklayın. Tamamlandıktan sonra yayınınız kanal arşivine de kaydedilir. Şimdi Periskop'un ne olduğunu ve nasıl yayınlanacağını biliyorsunuz!

Periskop nasıl çalışır

Kullanıcı Yorumları

Uygulamanın en başında, uygulamaya gerçek bir atılım denildi. Diğer tüm sosyal ağların canlı yayınlarını kopyalayan "Periscope" dur.

Periskop ile ilgili yorumlar çoğunlukla olumludur. Yardımları sayesinde, insanlar yıldızların sıradan yaşamı ile tanışıp onlarla iletişim kurabilirler. Büyük kullanıcı tabanı sayesinde, geliştiriciler sürekli olarak müşteriyi günceller ve hataları düzeltir, dolayısıyla uygulamada neredeyse hiçbir sorun yoktur.

Sonuç

"Periskop", idollerinin hayatındaki tüm olayların farkında olmak, yeni ilginç içerikler bulmak, yabancılarla etkileşimli iletişim kurmak isteyen kişiler için harika bir seçenektir.

Harika bir eğlence olacakarkadaşları için yayınlar.

Periskop nedir Kullanım Talimatları 2019

Periskop nedir Kullanım Talimatları 2019

Related news

 • Sulu Köfte Videosu
 • Chevrolet Colorado - yüksek düzeyde konfor sunan kargo alma
 • Araba Suzuki Cappuccinoya genel bakış
 • Bir kadının ve bir erkeğin elindeki çocukların sayısını nasıl belirleyebilirim
 • Göbek egzersiz hareketleri ile Etiketlenen Konular

 • Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları


  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları

  Periskop nedir Kullanım Talimatları