Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri 2019

Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri 2019 Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

Paskalya için ne olmalı? Paskalya için Christian eskizleri

Bu gün, İsraillilerin takviminde yer aldı.Paskalya'nın kuruluşundan önce - o zamanlar çiftçilik ve sığır yetiştiriciliği ile ilgili festivaller düzenlediler. Fısıh Bayramı İsrail'in Mısır firavunlarının elinden almasını onurlandırmak için insanlar tarafından kurtarılanları hatırlamak için kurulmuştur. Paskalya çocukları için sahneler bu hikayeyi anlatmanın ilginç bir yolunu bulacaktır.

Paskalya için sahne

Paskalya nasıl kutlanır

Mısır'da yaşayan İsrailliler vahşice davrandıklarındaezilen ve Allah onların acıları duydu ve o İbrahim'e vaat edilmiş topraklara onları getirmeye karar - vaat edilmiş topraklara - çölde üç günlük kurban bahanesiyle. Buna ek olarak, gücünü herkese göstermeye ve İsrail'i seçilmiş kişilere dönüştürdüğünü ilan etmeyi ve diğer kişileri de korkutmayı amaçladı. Bu yüzden Firavun kalbi inatçıydı yapılan, bu yüzden çölde kölelerini izin vermedi ve sonra Mısır'a indirdiği 10 infaz, birer birer, sertleştirmek Firavun tüm planlarımızı yerine kadar. taze kek - Tanrı Mısır tüm ilk doğan cezalandırdı Ve geceleri, İsrailliler ilk defa yol onun orijinal canavar ve getirdiği et teklifleri bıçaklama, Fısıh kutladı çarptı.

Paskalya çizimi ne olmalı

Hafif bir şey katılmak için veÖnemli olan, bu tatilin hikayesini anlatmak için Paskalya'da çeşitli eskizler koyabilirsiniz. Hıristiyan sahneleri İsa Mesih hakkında anlatılacak erişilebilir bir formda yardımcı olacaktır. İsanın fedakarlıktan sonra bu gün başka bir anlam kazanmıştır - tüm insanlık günahlarının kurtuluşu. dirilişine, Cuma günü kurtarma adına çarmıha o ölümden yükseldi, bu yüzden Paskalya da Paskalya Pazar denir. Günümüzde, bu kutlama her yerde kutlamalar biri oldu ve hatta Allah'a imanları karar vermedim kim, söyle. Paskalya eskizleri saflık, şefkat ve yenilenmenin sembolüdür.

Paskalya eskizleri

Kaçınılması Gerekenler

Gençler için Paskalya kostümleri daha fazla olabilirCiddi. İncil şiddet ve zulüm sahneleri içerdiğinden Ama aşırı duyarlı çocukları korkutmak için değil, bazı noktaları böyle çarmıha germe gibi uyarlanması gerekmektedir. Paskalya Hıristiyan sahneler mutlaka İsa'nın ölümünü göstermek zorunda değildir, bu genel terimler bu yönde net bir haç üzerinde acı olun sadece yeterli olacaktır bizi terk ve yeniden yükseldi. Ancak, olayların duygusal renklendirme değiştiremez - zulüm veya acı varsa, bunlar çocuğun diğer insanlarla empati geliştirdiği göstermelidir. Doğal olarak, Paskalya için çizim, zekaya sadece mecazi olarak, detay vermeden gösterilmelidir. Birinin ölümünden bahsetme bile. Fakat çocuğun kendisi doğrudan bir soru sorsa, dürüstçe cevaplamanın daha iyi olur. Her kroki olumlu bir notla bitirmek de son derece önemlidir; Paskalya şiirlerini okuyabilirsiniz.

Güvenilir transmisyon

Paskalya'da çocuklar için eskizler koymak, yerine koyamazsınızanlambilimsel görüntüler üretmek ve bunları çarpıtmak, böylece dünya görüşünde çocuklara sahte bir sembolizm yoktur. hileler yumurtanın üzerinde üretmek ve renk değiştirdiğini sahnelerde birini ikna etmeye kalkma - Aynı nedenle Magdalena kral Tiberius'u (aşağıya bkz. №4 Komut) sunan bir yumurta, başlangıçta kırmızı olmak. Paskalya sahneleri çocuklar için yanlış bir mucize duygusu yaratmamalıdır. Bir şey hakkında sessiz kalmak, sıradışı olanlara olan inançlarını kandırmaktan daha iyidir. Bu, zaten kırmızı olduğunuzla aynı yumurta olduğunu söylemek daha iyi veya kendiniz de boyadığınızı açıklamaktadır.

Paskalya çocuklar için sahneler

Senaryo numarası 1. Mısır'dan Çıkış ve Paskalya'nın Kurulması

Sahne ve kıyafet: Halat, karton orak, blok, fular, sandalyefiravun, paskalya pastası. Küpler, boş karton kutular veya yastıklar, eşarplar veya başın çevresine bağlanan herhangi bir kumaşla veya tunik şeklinde eşarp olarak kullanılabilir.

oyundaki karakterYusuf, İsrail, Mısırlılara (2 veya daha fazla kişi), Musa, Mısırlı firavun (2 veya daha fazla kişi, burada farklı Paskalya sahneleri aynı insanlar oynayabilir).

Anlatıcı: "Uzun zaman önce, Joseph Mısır’a geldiğindeİsrailli denilen büyük bir millet vardı. İlk başta barış içinde yaşadılar, ama sonra Mısırlılar onları kırmaya başladı. Onları köle yaptılar, sıkı çalışmak zorunda kaldılar ve hiç umursamadılar. İsrailliler çok zorlardı. Tanrı bunu görünce, onları kurtarmaya ve Musa'yı göndermeye karar verdi. Fakat Mısır firavunu İsraillilerin gitmesine izin vermek istemedi. Sonra Tanrı sinekleri, çekirgeleri, hastalıkları ve diğer infazları yolladı ve tüm büyük çocukları Mısırlılardan aldı ve yüksek sesle haykırdı ve insanların bundan sonra gitmesine izin verdi. Ve İsrailli çocukları kazara götürmemek için, Tanrı onlara kapılarda izler çizmelerini ve her zaman bunu hatırladıklarını, taze kek yemeye mahkum olduklarını söylediler. O gece İsrailliler Mısır'ı terk ettiler ve ilk kez Paskalya'yı kutladılar. "

eylemler. Paskalya için bu taslak, aslındaJoseph arkasındaki insanlara öncülük ediyor. Sonra Mısırlılar çıkıp halkın ipi etrafına sarılmayacaklar (sıkı değil). Büyülenmiş İsrailliler, buğdayı orakla ovuşturur ve küpleri değiştirir. Musa, Firavun'un İsraillileri serbest bırakmasını istediğinde, reddeder. Sonra Musa Mısırlıları bebeğin elinden alır, ağlarlar ve İsraillilere izin verirler. Musa İsraillileri Mısır'dan çıkarır, Paskalya bayramını kutlar ve Paskalya pastasının bayramını yaparlar.

Paskalya Hıristiyan için sahneler

2. Senaryo. İsa'nın Doğumu

sahne donanımı: bebek bebek, eşarp, personel, beyaz kartonYıldız, hediye sepetleri. Bir bebek bebek olarak, herhangi bir bebek kadın değildir. Aynı zamanda, samanı ve çeşitli hayvanları (örneğin kuzular, koç, keçiler, evcil güvercinler) tasvir eden Whatman kağıdından bir poster yapmak ve bir arka plan olarak yerleştirmek de istenir.

oyundaki karakter: Meryem, Yusuf, çobanlar (2 veya daha fazla), Magi (3 kişi).

Anlatıcı: "Bundan sonra insanların olduğu bir zaman vardı.Tanrısı onun davranışından dolayı üzdü, ve onlara yardım etmek için birilerini göndermek istedi. O günlerde Meryem ve Yusuf yaşadılar, bir çocuğu yoktu. Tanrıyı üzen şeyler yapmadılar, bu yüzden İsa Mesih'i doğuracak olan Mary olduğuna karar verdi. Meryem ve Yusuf, Beytüllahim'e gitti, ama onlar için hiçbir yer yoktu, bu yüzden keçi ve koyunların yaşadığı bir mağarada uyudular. Orada Mary doğurdu. İsa doğduğunda çobanlar ona eğildi ve bir yıldız Beytüllahim'e ateş açtı. Doğuya kadar, Magi yıldızı gördü ve İsa Mesih'in doğacağını öğrendi. Ona ibadet etmeye ve hediyeler yapmaya geldiler. İsa birçok iyi eylem ve mucizeler yaptı ve insanlara Tanrı'yı ​​nasıl üzmeyeceğini söyledi ve 12 elçi onunla birlikte seyahat etti. Sadık arkadaşları oldular ve en çok dinlediler. "

eylemler. Maria ve Yusuf sahneye girer, Maria doğurur. Çobanlar Jehuus ve yaya bakarlar. Paskalya için bu sahne sessiz ışıkla oynanabilir. Magi tarafından fark edilen bir yıldız belirir. Yaklaşırlar, eğerler ve hediyeler verirler.

Paskalya için şiirler

Senaryo numarası 3. İsa Mesih'in Çarmıha Gerilmesi ve Dirilişi

sahne donanımı: mendiller, ip, çapraz, iki sandalye. Çapraz yeter ki çok küçük veya çok büyük değil gibi sadece tırnaklarını veya kravat aşağı vurma, iki panoları veya sopalarla yapılmış veya PVC profilleri, veya şekil tutmak için başka herhangi bir materyal ile tutturulmuş bir çapraz gelen boş bir çizim kağıdı takmak edilebilir.

oyundaki karakter: İsa, sakinleri (2 veya daha fazla kişi) İsa, İsrailli (2 veya daha fazla kişi) uyarıyor.

Anlatıcı: "Bir gün İsa, şehre vaaz vermeye geldi. Şehrin sakinleri her şey karıştı - Tanrı'nın söylediği her şey ve onu çok üzdü. İsa'nın onlara yardım etmeye geldiğine inanmadılar ve çarmıhta çarmıha germeye karar verdiler. İsa, şehrin halkının yapmak istediği şey konusunda uyarıldı, ama dedi ki: "Eğer çarmıh gerildiysem, o zaman Tanrı hepinizi benim için affedecek ve artık günah işlemeyeceksiniz." Ve cuma günü çarmıhta gerildi ve sonra koydu. Bütün insanlar İsa için üzüldüler ve yüksek sesle ağladılar. Ve hepsi onun için affedildi. Ve Pazar günü, Paskalya günü, Tanrı bir mucize gerçekleştirdi - İsa'yı kaldırdı ve yine sağlıklıydı. İnsanlar sevinerek birbirlerine şöyle dedi: “Mesih yükseldi!”; "Gerçekten O yükseldi!" Ve İsa, arkadaşlarına-havarilerine ve diğer insanlara kırk gün boyunca geldi ve sonra Tanrı'ya geri döndü. "

eylemler. İsa şehrin sakinlerine yaklaşıyor, birbirlerine yaslanıyorona bir haç ve ipin üstüne koydu, başını yas tutardı. Sonra haçtan "çıkarıldı" ve ağlayarak sandalyelere koydu. Zil çalar ve uyanır. Herkes birbirini kutlamaktan mutluluk duyar. Burada Paskalya için çeşitli ayetleri okuyabilirsiniz.

Çocuklar için Paskalya sahneleri

Senaryo numarası 4. Magdalene Yumurta Besleme

sahne donanımı: boyalı kırmızı tavuk yumurtası, bir mendil, bir kralın sandalyesi.

oyundaki karakter: Magdalene, Tiberius.

Anlatıcı: "Şu anda kral Tiberius ve Magdalene idi.İsa'nın dirildiğini söylemek için ona gittim. Kralın hediyelerle gitmesi alışılmışdı, ama Magdalene'nin yumurtasından başka bir şey yoktu ve bir yumurta getirdi. Kral Tiberius, İsa'nın yeniden dirildiğine inanmadı ve şöyle dedi: “Hiç kimse tekrar yükselemez, tıpkı beyaz bir tavuk yumurtasının aniden kırmızıya dönmemesi gibi.” Ve bu sözleri söyledikten hemen sonra, Magdalene'nin beyaz yumurtası kırmızıya döndü. Sonra Tiberius ona inandı. Bu nedenle, Paskalya'da yumurta boyadık - İsa Mesih'in harika dirilişini hatırlamak için.

Gençler için Paskalya için sahneler

eylemler. Magdalene Tiberius'a İsa'yı anlatırO yükseldi, ona inanmıyor. Ona kırmızı bir yumurta veriyor ve gerçekleri söylediğine inanıyor. Bu Paskalya için son sahne ve bu ciddi olmalı.

Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri 2019

Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri 2019

Related news

 • Tel Kadayıf Tatlısı Yapılışı Videosu
 • Çalışan Kadınlar İçin Hazırlaması 10 Dakikadan Az Süren Tarifler
 • Çiçekli Mutfak Peçetesi Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Günde bir kaç kişi öldü Bu rakamı minimuma indirmek mümkün müdür
 • İhale ve kolay ... Anastasia adı ne anlama geliyor

 • Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri


  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri

  Paskalya için ne olmalı Paskalya için Christian eskizleri