21.06.2019

Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 98

Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar

Pancar, gıdalarda pratik olarak kullanılırdünyanın ülkeleri. Birinci ve ikinci tabaklarda, salatalarda ve tatlılarda bulunabilir, çünkü bu kök birçok kullanışlı özelliklere ve mükemmel tada sahiptir. Bugün, Pablo pancar oldukça popüler kabul edilir ve bu konuda değerlendirmeleri çoğunlukla olumlu. Bu makalenin detayları anlatılacak.

Çeşit tanımı

Pancar Pablo, oluşturulan bir melez çeşittirHollandalı yetiştiriciler. Bitki örtüsü dönemi yaklaşık 105 gündür, yani orta-erken kabul edilir. Pablo, düşük sıcaklıkları, nem eksikliğini iyi tolere eder, hastalıklara karşı dayanıklıdır. Ayrıca, çeşitlilik, toprak bakımı ve kalitesi için titiz değildir. Bu hibrit, kararlı verim, meyvelerdeki artan betanin ve şeker içeriğinin yanı sıra radyonüklidlerin insan vücudundan ayrılma özelliği ile karakterize edilir. Çeşitliliği, yüksek emtia indeksleri, majör hastalıklara karşı karakteristik direnci, tahammülsüzlük ve silahlanmaya karşı hassasiyeti ve olgun meyvelerin çatlamaya karşı direnci ile değerlenir.

pancar papaya

Beetroots Pablo, yeni olana kadar iyi durumdaHasat, böylece pratik olarak bozulmaz ve lezzetini kaybetmez. dereceden büyük bir karakteristik özelliği, yüksek bir verim dikkate - 1 hektarlık (1 metrekare ila kök bitkileri örneğin 6-7 kg) başına yaklaşık 700 quintals. Meyve Pablo pancar, katı büyük (100-180 gram ağırlık ve bireysel kökleri 500 grama ulaşan), ince ve düzgün şaft koyu kırmızı deri ile, (10-15 cm çaplı) yuvarlanır. mor rengindeki bu kök bitki ihale, sulu, yakut kırmızısı renginde eti. Halkalar ve beyaz emprenye tamamen yok.

Rozet Pablo orta büyüklükteki oval yaprakları ile dik. Yaprakların rengi yeşil, leylak damarlar ve dalgalı kenarlar var. Böylece, Pablo pancarının özellikleri genellikle olumludur.

Pancar Pablo F1 özellikleri

İyi ısıtılmış toprakta bitki Pablo(en az 7-10 derece). Bu, hava sıcaklığının 18-20 dereceye kadar ısındığı Mayıs-Haziran sonu ile ilgilidir. Bu pancar melezini ekim yapmak mümkün ve sonbahardır (Ekim-Kasım). Kök bitki ekşi toprakları sevmez, biraz humus ve turba koymak için gerekli olduğu, hafif verimli topraklarda iyi hissedeceksiniz. Salatalık, biber, domates yetiştirmeden önce pancar ekebiliyorsunuz. İniş sahası iyi aydınlatılmış olmalıdır.

Pablo pancar tohumu

Pancarın tohumlarına hızlıca filizlenmiş vesürgünler dost canlısıydı, önceden tedavi edilmişlerdi. Bunu yapmak için, 2-3 saat boyunca zayıf bir potasyum permanganat çözeltisi ile ıslatılmalıdır. Yaylalar 2 cm derinliğe kadar yapılmalıdır.Yataklar arasındaki mesafe yaklaşık 30 cm olmalıdır.Yakmadan sonra, yatak bol sulanmalıdır. 3-4 yaprak göründüğünde, pancarların beslenmesi gerekir. Bu amaçla, 1:30 oranında borik asit ve nitroammophoska iyi çalışacaktır.

Tohum ekim yöntemi

Tablo pancar Pablo ekilebilir ve fide olabilir. Tohumlar da nisan-mayıs ayı başında bir serada işlenir ve ekilir. Tohumlar arasındaki mesafe yaklaşık 3 cm olmalıdır, sürgünler hafifçe sulanmalı, düzenli olarak havalandırılmalı ve serada (18-20 derece) muhafaza edilen optimum sıcaklık olmalıdır. Ekimden önce fidelerin sertleştirilmesi gerekir.

pancar pablo

3-4 yaprak göründüğünde, fide olabiliraçık zemine dikti. Bundan sonra, bitkilerin, tercihen büyüme uyarıcılarının eklenmesiyle sulanması gerekir. Fidenin soğuktan korktuğunu, gece donlarından kurtulacağını hatırlamak önemlidir, bu nedenle düşük sıcaklık tehdidi geçtiğinde bitkiyi dikmek gerekir. Fide dikimi zaman kök toprak topak üzerinde bırakmak ve nakilden sonra bitki bitkileri, böylece sürgünler daha iyi adapte edilir.

bakım

Pancar Pablo hemşirelikte talep etmiyor. Verimi arttırmak ve meyvelerin kalitesini arttırmak için basit bakım kurallarını hatırlamanız gerekir. Pancar bakımının önemli bir yönü gevşetme ve ayıklamadır. Gevşetmek için tohumlar tohumlandıktan sonra, sulama ve çökeltme sonrasında gereklidir. Böylece, kök sebzelerin büyümesini etkileyen toprakta bir hava dolaşımı vardır.

Pablo pancar çeşidi

Weeding biz büyüdükçe düzenli olarak yapılıryabani ot. Pancarların iyi bir aydınlatmaya, neme ve beslemeye ihtiyaç duydukları zaman, başlangıçta özellikle ot için önemlidir. Bitkileri düzenli olarak sulamak da önemlidir. Pablo, pancarlardan uzun süre nem almadığını tolere eder, ancak sulama hala gereklidir. Su, haftada en az bir kez ve yumurtalık ve aktif büyüme döneminde iki kez olmalıdır.

Hastalıklar ve zararlılar

Pablo çeşidi, büyük hastalıklara karşı dayanıklıdır.kök bitkilerde doğal. Bu, çeşitliliğin olumlu özelliklerinden biridir ve bu pancarın popülaritesinin sebeplerinden biridir. Yabani otların ve toprak döllenmesinin zamanında uzaklaştırılması, bitkinin hastalığa karşı direncini önemli ölçüde artırır.

pancar pablo karakteristik

Azotlu gübrelerin nüfuz ettiğini hatırlamak önemlidir.kök ürününde ve içinde biriktirir. Bu, pancarı tüketen kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Potasyum-fosforlu gübrelerin kullanılması daha iyidir. Kemirgenler pancarlara zarar verebilecek zararlılar olarak davranır. Onlarla savaşmak zor ama yapabilirsin. Bunu yapmak için, ilkbahar ve sonbaharda toprağı kazmak ve kül, tütün tozu veya özel kimyasalları karıklara dökmek gerekir.

hasat

Pancar Pablo çeşidi erken sonbaharda olgunlaşır. Hasat, kökün ve tadın görünümünü bozmamak için zamanında sökmek için önemlidir. Alt yapraklar üzerinde olgunlaşmayı belirleyebilir - kurur, sararır ve kaybolur. Meyvelerin kendileri en uygun boyuta ulaşır - 10-15 cm çapında ve karakteristik büyüme ile kaplıdır. Hasat sırasında, meyveye zarar vermemek ve toprağın üst tabakasını çıkarmak için çatalların kullanılması uygundur. Pancar kazıldıktan sonra, küçük sapları (1-2 cm) bırakarak yaprakların kesilmesi gerekir. Depolama için, sebze bir kaba konur, kumla dökülür ve 0 ila + 2 derecelik bir sıcaklıkta saklanır.

Pancar Pablo F1 Yorumlar

Ogorodnikam pancar Pablo gibi çok. Hibrit çeşitliliğin pratikte hasta olmadığını, tohumların iyi kurulduğunu, özel bakım gerektirmediğini belirtiyorlar. Toprağa, bu pancar da iddiasız - herhangi bir ülkede yetişir, ana şey onu sulamak ve bunu beslemek için bir mevsim 1-2 kez. Genel olarak, büyümesi kolaydır, ama ondan ne kadar yemek pişirilebilir? Kışın, onsuz yapamazsınız.

pancar pablo yorumlar

Pancar Pablo harika bir çeşittir. Çok büyük kökler büyümez, kendileri düzenli, düzgün, güzel, yuvarlaktır. Bitki küçük bir pakette büyür, büyük değildir. Özellikle yaz sakinleri, ince halkaları ve beyaz halkalar ve gereksiz emprenyonsuz çok tatlı, koyu kırmızı pulpları ile memnun olurlar. Özel bakım gerekli değildir, sadece suya ve yabancı otlara ihtiyaç duyarsınız, hatta gübreleme gerekli değildir ve bu yüzden iyi yetişir.

İncelemelere bakarak, Pablo'nun pancarları çok lezzetli vetatlı. Pulp kırmızı, güzeldir. Kökler orta büyüklükte büyür, özellikle de büyük olanlar çekilir ve yaz aylarında yenir. Ayrıca, önümüzdeki yaza kadar mükemmel korunur. Çeşitli Pablo - birçok ev hanımı için en gözde pancar.Related news

 • Skyrimde dil nasıl değiştirilir: konsolu kullanmaya hazırlanıyor
 • Genç anneler: yenidoğanlarda ne kadar kilo alımı
 • Öfke nedir ve Nasıl baş edilir
 • Bireysel mülkiyet vergisine nereden bakılır: tavsiye ve öneriler
 • İstanbul’da Çocuklarla Gidilebilecek Park ve Bahçeler

 • Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 6

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar


  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 59

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 14

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 83

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 77

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 70

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 78

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 3

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 30

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 41

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 18

  Pancar Pablo F1: çeşitli özellikleri, verim, yorumlar 58