Pahlavi Farah: photo, biyografiPahlavi Farah: photo, biyografi

21.05.2019

Pahlavi Farah: photo, biyografi 93

Pahlavi Farah: photo, biyografi

Fars İmparatorluğu'nun son baskısı, FarahPehlevi, en ünlü bayanlar Geçen yüzyılın 60-70-ler biriydi. 1960 arifesinde İmparator Muhammed Rıza Pehlevi ile olan düğün belki dünyanın basının yılın en ünlü olaydı. Onun saltanatı tam 20 yıl sürdü ve İslam devrimi kesildi. Bundan sonra, bütün kraliyet ailesinin Başkanı Ronald Reagan da bu güne kadar yaşadığımız ABD'ye Muhammed Pehlevi ailesini davet edilmedi kadar dünyayı dolaşmaya zorunda kaldı.

Pehlevi ışıkları

Farah Pahlavi: biyografi. Erken yıl

İran'ın gelecekteki İmparatoriçesi 1938'de doğdu.kuzeybatı İran, Tebriz şehrinde. Babası Sohrab Diba asil aristokrat bir aileye aitti. Ondokuzuncu yüzyılın sonlarında babası, İran'ın Rus İmparatorluğu'nun büyükelçisi idi. Paris'teki ünlü Sorbonne Üniversitesi'nde parlak bir eğitim aldı. Ayrıca Sohrab Diba, Saint-Cyrus'un prestijli askeri akademisinden mezun oldu ve İran ordusunun en yüksek rütbeli subayı olarak görev yaptı. Karısı Farida Hutbi de soylu bir aileden geliyordu. Gilan eyaletinde Hazar Denizi kıyısında doğdu. Evlendikten sonra, kocası ve kocası Tahran'ın sunucusunda lüks bir villaya yerleşti. Farah Pahlavi doğdu - İran'ın son baskısı. Kızın hayatındaki ilk 9 yıl sadece cıvıl cıvıltı. Ebeveynler birbirlerini sevdiler ve ruhlarını bebeklerinde görmediler. 1948'de Pahlavi Farah (Diba) henüz 10 yaşındayken babası öldü.

gençlik

Ekmek yiyenin ölümünden kısa bir süre sonra tohum oldumaddi zorluklar yaşamak için, lüks villayı terketmek ve akrabalarına yerleşmek zorunda kaldılar. Yine de Farida, kızına gerçekten aristokratik bir yetiştirme ve eğitim vermeye çalıştı. Gelecek İmparatoriçe Pahlavi Farah, Tahran'da bir İtalyan okulunu ziyaret etti. Daha sonra Joan of Arc adındaki Fransız okulunda çalışmalarına devam etti ve daha sonra Razi Lyceum'a girdi. Bütün okullarda, kız sadece süper çalıştı ve aktif sosyal aktiviteler yaptı. Farriha ayrıca spor meraklısıydı ve hatta ulusal basketbol okulunun kaptanıydı. Ancak, lisede, kız kendisinin mimar olmak istediğine karar verdi. Yüksek öğrenim elde etmek için genç İran, Paris'e, Mimarlık Yüksek Okulu'na gitti. İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki uluslararası dilin yanı sıra kendi yerli Farsyasına da serbestçe sahipti.

İmparator Muhammed Pehlevi ile buluşma

1959’da İran’ın genç Şahı resmîydi.Fransa'ya bir ziyaret ve bu vesileyle ülkenin elçiliğinde bir resepsiyon düzenlendi. Farah Pahlavi (bu resepsiyondan "seküler tarih" sütununda yayınlandıktan sonra fotoğrafını çekmeye davet edildi ve burada saygın bir İranlı ve prestijli bir üniversitenin öğrencisi olarak şairin kendisine tanıtıldı. Paris'ten Muhammed, Tahran'a yalnız değil, güzel Farah ile geri döndü. Bundan kısa bir süre sonra, angajman ilan edildi, düğün günü atandı. O zamandan beri Farah Pahlavi, tüm dünyadaki basının ilgisine geldi. Bu arada, o zamanın bazı basılı sürümleri, imparatorun gelecekteki eşi ile tanışmasının farklı bir versiyonunu anlattı. Bu yayınlara göre Şah, 39 yaşına geldiğinde ve bir varisi olmadığı zaman, bir gelin bulmak için yüzlerce genç ve güzel kızın katılımıyla fiziksel bir geçit düzenlemeyi emretti. İlk yıl o seçim karar veremedi. Bir dahaki sefere bir alayı tekrar organize edildi ve daha sonra kalabalık arasında güzel bir kız gördü ve gelecekteki İran İmparatoriçesi olduğunu hemen fark etti. Farah Pahlavi, seçimin ona düştüğü için mutluydu.Pehlevi ışıkları

düğün

Ve son on yılda 1959'damuhteşem bir düğün. Kraliyet eşleri arasındaki yaş farkı 16 yıldı. Uzun zamandır bütün dünya bu düğünü anlattı. Eğer Farah evlenmek önce Mohammad iki defa evlendi, ama hiçbir varisi vardı çünkü, yine şansını denemeye karar verdi. Zaman gösterdiği gibi, üçüncü bir girişim en başarılı oldu: çift dört çocuğu vardı - iki prenses ve iki prensleri. Farah Pehlevi, nee Diba, 1967 yılında, o evliliğin 8 yıl sonra, İran Şahban (İmparatoriçe) olarak taç olduğunu. İlk iki eşler Muhammed bu başlık elde edilmez. Farah da bir regent olarak adlandırıldı. Ona, Doğu başlığın hiçbir kadın ödenen değil, çünkü saçma oldu.Pehlevi biyografisinin farları

Farah Pahlavi - İran'ın son baskısı (1967-1979)

1960'taki evliliğinden kısa süre sonra, ŞahMuhammed Rıza Pehlevi ve Farah dünya mirasçısı - Reza Cyrus. İran halkı sevindi. Üç yıl sonra, güzel bir kızı Farangiz vardı, üç yıl sonra - Ali Rıza'nın oğlu, son olarak dördüncü, sevimli Prenses Leyla idi. 1970 yılında doğdu. Böylelikle ilk on yıllık evlilik İmparatoriçesi Pehlevi Farah tamamen aile işleriyle uğraştı: doğurdu, büyüttü ve çocukları büyüttü. Ancak, son dördüncü kızın doğumundan sonra, yavaş yavaş ülkesinin kamusal yaşamını keşfetmeye başladı. Kocası, Avrupa ve Batı'ya yönelik çok gelişmiş bir hükümdardı ve İran'ı hızla yükseltiyordu. Petrol endüstrisini geliştirmek için birçok çaba sarf edildi. Karısı, sırayla, kültürel hayatın bir trend ve hamisi oldu.

pahlavi'nin irana farlarının empress'i

yeniden doğuş

İranlı kadınlar, empresslerine eşit olmak,yavaş yavaş laik hayata katıldı. Ülke, bu tür sanatların bale ve dans olarak gelişmeye başladı. Sadece erkekleri değil, yurtdışında okuyacak kızları da göndermek modaya dönüştü. Yabancı dillerin derinlemesine incelemesi okullarda tanıtıldı. Genç İmparatoriçe, kendisini yalnızca başkentte ve ülkenin diğer büyük şehirlerinde reform yapmaya zorlamadı. Sürekli olarak illeri ziyaret etti, kırsal nüfusun sorunlarını tespit etmeye çalıştı ve onlara bir çözüm verdi. Ülke genelinde, tıbbi ve eğitim hizmetlerinin kalitesi gelişmiştir.

En büyük değeri kültüreltiülkenin gelişimi. İran'a, diğer ülkelerin müzelerinde tutulan neredeyse tüm tarihsel değerlere ve şeyh emanetlerine dönüşü kolaylaştırdı. Bundan sonra, Farah sadece İran'da değil, aynı zamanda Asya'nın en büyük tarihi müzesini kurdu. Aynı zamanda kadın hakları için bir savaşçıydı. Onları daha eğitimli ve özgürleştiklerini görmeyi hayal etti. İranlılar araba sürmeye, güzel ve şık giyinmeye, bilimle meşgul olmaya başladılar. Buna ek olarak, İran impresyonu sayesinde, çok eşlilik ülkesinde kaldırıldı. Kadınlar erkeklerle aynı haklara sahiptir. Ve bu, İran olan sıkı bir Müslüman ülke için büyük bir ilerlemeydi. Her yıl, faaliyetleri sayesinde, empress, ülkesinin giderek artan sayıda vatandaşının sempatisini kazandı.İran'ın 1967 1979 son ışık imparatoru Pehlevi

Dünya Tanıma

Batıda, Pahlavi çifti deçok popülerdi. Ortadoğu'nun en güzel evli çiftlerinden biri olarak tanındılar. Daha çok ve daha sık, Avrupalı ​​hükümdarlar ve yöneticiler İran'a resmi ziyaretlerde bulundular. Ülke için önemli bir olay, Prenses ve Monako Prensi - Grace ve Renier Grimaldi'nin ziyaretiydi. Eski Hollywood film oyuncusu, güzel Grace, resepsiyona Christian Dior ve bir elmas diademinden gelen bir elbise ile geldi, ancak Farah Pahlavi onun zarafetiyle ve kraliyet ailesinden daha aşağı değildi. Tüm dünya basını bunun hakkında yazdı. Ünlü Sovyet opera şarkıcısı Müslüman Magomayev, Farah'la buluştuğu zaman, güzelliğinden çok etkilendi ve göz kamaştırıcı olduğunu, kadife İran gözlerinin ve inci bir gülüşün olduğunu yazdı!

İmparatorluğun çöküşü

1979’da İslam’ıDevrim, han onun tahtından devrildi ve imparatorluk sona erdi. Muhammed Rıza Pehlevi ve eşi ve dört çocuk ülkeyi terk etmek zorunda ve Mısır'da sığınak bulundu. Daha sonra Kral Marroko II. Hasan tarafından sarayına davet edildi. Birkaç ay sonra, onun imparatorluğun çöküşünü direnemeyen, Şah Muhammed Rıza öldü ve ABD Başkanı Ronald Reagan davetlisi olarak çocuklarla Dul Kraliçenin sonra 2 yıl sonra o bu güne kadar yaşadığı States, gitti.

Amerika'da

ABD’nin başkentinde bütün çocuklarKraliyet ailesi ülkenin en iyi üniversitelerinde mükemmel bir eğitim aldı. Leyla Pahlevi heykel yapmaya başladı ve taçlandırılmış babasının büstünü yonttu. Annesi gibi olmak, güzel Leila, İtalyan couturier Valentino'nun sevilen modeli oldu. Ancak, bu işbirliği ve gösteri işine katılım, kız anoreksiya ve depresyona sahip olmasının, farklı kliniklerde uzun bir süre tedavi görmesine yol açmıştı, ancak kısa sürede aşırı dozda ilaçlardan öldü. İran Prenses Leila sonraki anneanne için, Passy'de Paris mezarlığında 2001 yılında gömüldü. kimin İranlı göçmenlerin Şah'ı aramaya devam en büyük oğlu Rıza Cyrus, şimdi Washington'da yaşıyor. Küçük oğlum maalesef, intihar. 2013 yılında oldu. Böyle bir eylemin nedenleri henüz tam olarak açıklığa kavuşturulmamıştır.

İran'ın son impresyonu

İran'ın ilk ve son baskısı

Farah Pahlavi bugün, iki ülke arasında yaşıyor,Fransa ve ABD, sanatın hamisi olarak görülmeye devam ediyor. 2013 yılında, o kitabın büyük bir başarıydı "Şah ile Life" otobiyografisini yayınladı ve dünya çapında bir bestseller haline gelmiştir. Farah ve bu güne kadar, bütün Bugün o zaten 78 yaşında "Majesteleri" olarak anılacaktır, ancak korudu onun . bir kızı olarak - eski güzellik ve She oğlu ve ailesi ile birlikte yaşayan Maryland, DC'deki küçük bir evi var görkemli görünümleri Yasmin ve Kira Rıza Pehlevi Ali Rıza ile üç kızı -... İran genç prens vardı var.

Bugün, bu büyük kadının tek hayali, doğduğu ülkeyi bir kez daha görmek, 20 yıldır sevgili kocasıyla çok mutlu olduğu yer.

Pahlavi Farah: photo, biyografiPahlavi Farah: photo, biyografi

Related news

 • Adet kanamasının az olması
 • Alekseevski Kadınlar Manastırı (Saratov): adres, telefon numarası, manastırın türbeleri
 • Ford Torino araba: model inceleme, fotoğraflar ve incelemeler
 • Boğa Burcu Erkeği ve Anlaştığı Burçlar
 • Elma ağaçlarının yaprakları üzerinde pas göründü mü

 • Pahlavi Farah: photo, biyografi 98

  Pahlavi Farah: photo, biyografi


  Pahlavi Farah: photo, biyografi 7

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 50

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 5

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 40

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 80

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 37

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 95

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 51

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 80

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 91

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 35

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 61

  Pahlavi Farah: photo, biyografi 97