Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidirPürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir


Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 50 03.03.2019, 02:02

Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir.

Herhangi bir sivilce tıkanıklığın bir sonucu olarak ortaya çıkar.drenaj kanalları. Bakteriler enfekte olduğunda, pürülan sivilceler vardır. Vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir ve kişiye korkunç bir rahatsızlık verebilirler. Dışarıdaki pürülan sivilceler, orta kısımda pürülan bir sap olan ödemli tüberkül'dür. Onları olgunlaştırma süreci uzun ve oldukça acı vericidir. Diseksiyon sonrasında ağrı giderek azalır ve rahatlama gelir.

Çok irinli sivilce nedenleri. Ergenlikte, görünümleri hormonal dengesinin ihlalinden kaynaklanır. Bu çağda ve çocuğun yüzünde pürülan sivilceler var. Aynı nedenle menstruasyon öncesinde kadınlarda ortaya çıkabilirler. Daha ciddi bir hastalık, stratum corneum'un yoğunlaşmasına yol açan hiperkeratozdur. Bu durumda, sebase bezler, pürülan sivilcelerin görünümünü kışkırtan bakterilerle doludur. Zayıflatılmış bağışıklık ile stresli durumların veya ilaçların, özellikle de antibiyotiklerin alınmasının pürülan sivilcelerin vücudun yüzü ve diğer bölümlerinde görülebileceği kanıtlanmıştır.

Bu rahatsız edici deri kusurunun tedavisi, özellikleileri aşamada karmaşık olmalı ve başlangıçtan önce doktor-dermatologla görüşülmelidir. Kompleks tedavi, özel ilaçların seçimi, temizlik ve restoratif işlemlerden oluşur. Hormonal bozuklukları teşhis ederken, öncelik önlemleri hormonal dengesinin düzeltilmesi hedeflenmelidir.

Pürülan sivilcelerin gelişiminin ilk aşamasındaiyot ile onlardan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, günde birkaç kez, iltihaplı böcek pamuklu bir bez kullanarak iyot ile nemlendirilir. Bu tür tedavilere sahip çok sıklıkla pürülan sivilceler iz bırakmadan kaybolur, ancak bazen şifalarının önce pus çıkışı gelir. Dikkatli olun ve iyot için kişisel bir hoşgörüsüzlüğünüzün veya bu çareye karşı bir alerjinizin olmadığından emin olun. Pürülan sivilceleri çenede veya yüzün diğer bölümlerinde tedavi edecekseniz bu özellikle önemlidir çünkü bu durumda yara olabilir.

Halk ilaçları arasında en etkiliKırmızı. Birçok şifa özelliğine sahip olan bu bitki hemen hemen her evde bulunur. Aloe yaprağı kesilmeli ve sivilceye et uygulanmalı, üst kısmı nefes alabilen bir sıva ile sabitlenmelidir. Bu çok etkili bir tedavi yöntemidir, pürülan sivilceler
Bir gün içinde kaybolur.

Vishnevsky'nin merhemi daha az etkili değildir. Gazlı bezin üzerinde, küçük bir merhem uygulamanız ve sivilceye uygulamanız gerekir; bunu bir bandajla düzeltin. Bu prosedür en iyi gece yapılır. Büyük abselerle, bir merhem yardımı ile hızlı iyileşme yara oluşumuna neden olabilir. çene veya yüzün diğer bölümlerinde irinli sivilce vardı nedenle, bu yöntemi kullanmamalıdır.

Genellikle tedavi için kullanılır ultrasonografidirÖzel teçhizat yardımıyla kozmetik odalarında yapılan terapi. Bu işlem, cildin gözeneklerinin açılmasını ve sebumdan temizlenmesini arttırarak, enfeksiyona maruz kalmamalarını sağlar. Yüksek frekanslı salınımlar antienflamatuar özelliklere sahiptir ve bu da pürülan sivilin hızlı iyileşmesine neden olur.

Ayrıca kozmetik odalarında daKimyasal soyma işlemi yapmak. İşlem sırasında derin cilt temizliği yapılır. Fazla salgı ve cildin keratin parçaları kaldırıldı. Epidermise nüfuz eden iltihaplanmayı etkileyen çeşitli asitler temelinde yapılır.

Sivilceleri sıkmak, özellikle de kendi sünneri öncesi sıkıştırmak tavsiye edilmez.tam olgunlaşma. Bu, enfeksiyonun yayılmasına neden olabilir ve sonuç olarak hastalığın yeni odakları ortaya çıkabilir. Hâlâ sivilceyi sıkıştırmaya karar verdiyseniz, öncesi ve sonrası özel yöntemlerle dezenfekte etmeyi unutmayın. Pus kendi başlarına ortaya çıkarsa bu ilaçlar önemlidir. Enflamasyon tamamen kaybolana kadar kullanılmalıdırlar.

Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidirPürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir

Related news

 • Sütsüz Yumurtasız Margarinsiz Kurabiye Tarifi Videosu
 • RENK RENK PİRAMİTLER TIĞ OYASI YAPIMI
 • Karaciğerde Kist Nedir Basit Kist Ve 7 mm Kist Neden Olur
 • Muslu Muz Rüyası
 • Çinin karındeşen Jacki 28 yıl sonra yakalandı

 • Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 42

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir


  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 99

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 66

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 98

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 44

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 20

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 67

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 51

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 94

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 46

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 10

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 71

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 52

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 43

  Pürülan sivilceler ilk aşamada tedavi edilmelidir 74