Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

Hatta deneyimli sürücüler bile olur"uyum sağlamadı" veya "fark etmediğinde" durum. Başlangıçta araba sahipleri bu neredeyse her günle karşı karşıya kalıyorlar - sürüş okullarındaki eğitmenler çok az saat park etme teknikleri geçiriyorlar. Sonuç olarak, vücut boyası üzerinde ve yüzeyin kendisinde boya, çentikler, çizikler ve diğer hasarlar oluşur. Her araba sahibi, arabasının daima mükemmel görünmesini istiyor. Eğer vücutta veya bir çipte çizik varsa, kusurun giderilmesi gerekir. Ama bir sıyrık için, tüm vücudu aptalca yeniden boyayın. Bu nedenle sadece yerel boya kullanılmaktadır. Ama burada her şey çok basit değil - doğru boyayı doğru bir şekilde bulmamız çok zor. Ayrıca, boya çalışması zamanla azalır.

geçişle boyama Bir geçiş ile boyama, üzerindeki kusuru ortadan kaldıracaktır.Gölgelerde minimal farklılıklara sahip vücut. Ve bu şekilde lekeleme teknolojisi, çok fazla çaba ve araç gerektirmez ve garaj koşullarında gerçekleştirilebilir.

Bu boyama yönteminin özü nedir?

Geçiş resim teknolojilerinden biridirYerel lekelenme, eski kaplamadan en pürüzsüz geçişi ve rengini yeni boyaya ve buna bağlı olarak yeni renge yaratır. Bu etkiyi elde etmek için, sadece kusurun yeri değil, aynı zamanda etkilenen bölgeye komşu olan alanlar da çeşitli aşamalarda lekelenmektedir.araba boyama Ana onarım noktasından sonraTamamen boyanmış, kompozisyon arsa dışında püskürtülür. Uzmanlar ilkeyi takip etmeyi tavsiye ediyorlar - her bir sonraki katman geçmişin sınırlarının biraz ötesine geçmelidir. Bu, onarım alanı ve fabrika boyası ile vücudun vernik kaplaması arasındaki sınır görsel olarak ortadan kalkana kadar yapılır. Genel olarak konuşacak olursak, geçiş dönemindeki resim, renkler arasındaki farkı ortadan kaldırmaya yarayan bir teknolojidir. Bir uzman bile bunu çıplak gözle fark edemez (elbette, teknolojinin gözetimi ile). Bazen tonlarda küçük farklılıklar görülebilir, ancak bu sadece açık ve gümüş renklerde ve hatta güneşli bir günde görülebilir.renk değiştiren renk Eğer araba bir geçiş ile boyayacaksageniş deneyime sahip ustalar niteliksel her şeyi yapacağız profesyonel atölyede gerçekleştirilmez, geçiş yapılmış ve boya ve vernik olduğu unutulmamalıdır. Her bir geçiş sınırları üst üste ya da bir şekilde aynı olmamalıdır. Tüm maksimum düzleştirilmiş gerçekleştirilir.

Bu boyama teknolojisi ne zaman vazgeçilmezdir?

Bir renk geçişi çok yardımcı olur, ne zamanArabanın kapılarında veya kanatlarda bir kırılmanın düzeltilmesi gerekir. Kapılar ana renk ile kalıplamaya boyanır ve daha sonra geçişi gerçekleştirir. Kalıplama, geçiş sınırının işlevini yerine getirebilir - hatta parlak bir günde bile otomobilin tonunu fark etmek zordur. Oluklarda, hem keskin kenarlı hem de akı ile farklı bir vernik adımı yapabilirsiniz. Renkleri daha açık olan otomobillerde, boya geçişi daha fazla fark edilir. Karanlıkta, verniğe geçiş yaratmada zorluklar olabilir. Bununla birlikte, parçanın yeniden boyandığını, sadece bir geçişin varlığında mümkün olmadığını ve taze, restore edilmiş bir yerde, verniğin opak olmaktan ziyade parlak olacağını unutmamak gerekir.pürüzsüz geçiş resim Böyle bir boyama yöntemi ve seçim durumunda yeri doldurulamazÇalışma sırasında kalınlığa ve basınca bağlı olarak gölgeyi değiştirebilen boyama bileşimleri. Yumuşak bir geçişle boyama, aynı zamanda, başarısız renk restorasyonu denemelerinden sonra rengarenkleri ortadan kaldırmanızı sağlar. Bu teknoloji üzerinde çalışmak için biraz malzemeye ihtiyacınız var - bu ciddi bir avantaj. Doğal olarak, herhangi bir resim üzerinde çalışmaya başlamadan önce yüzey hazırlanmalıdır. Eğer yapmazsanız sonuç korkunç olur. İlk yıkamada, tüm boyalar düşecek. Bu nedenle, kaplama iyice yağdan arındırılır ve üzerinde korozyon belirtileri varsa - kum ve shpaklyuyut.

Geçiş boyaması ve farklı boya çeşitleri

Gösterildiği gibi yerel resim geçişiPratik, en iyi, metalik, inci, kıkırdak, ve aynı zamanda analog tipin çoğu oto-emaye gibi boyalar üzerinde elde edilir. Önce hasarlı ve bitişik bölgelerdeki parlaklığı alın. Kusurlu bir alana renk bileşimi uygulama sürecinde, bitişik alanları yakalamak önemlidir. Bu durumda, kelimenin tam anlamıyla bu parçaların ortasına gidebilirsiniz, ancak boya tabakası iki parçanın ek yerlerine ulaşmamalıdır. Eğer kusur, herhangi bir vücut parçasının kenarına düşerse, ancak boyama için yeterli alan (örneğin, sınırlara ulaşmamak için metalik) varsa, geçiş yapmadan yapabilirsiniz.

Nitro-emaye kullanımı

Pürüzsüz bir akrilik geçiş ile otomatik boyamaemayeler iki talimatla gerçekleştirilebilir. Başlangıçta, monokrom nitro-emaye ile geçiş yapılır - içlerinde hiç alüminyum tozu bulunmaz. Nitro boyalarda çok miktarda pigment var ve bilgisayar programlarının yardımıyla doğru rengi seçebilirsiniz - sonuç çok daha doğru olacaktır. Tek renkli nitrokrack geçişi yaratma teknolojisi bir metalik ile aynıdır.

Akrilik emayeler

Burada parlaklık giderilir, ardından parçanın ortasına ulaşırlar.Boyama Arabalar ellerinde geçen Daha sonra boya bir çözücü yardımıyla dağıtılır. Sonuç, iyi gölgeli bir rengin ilginç bir etkisi. Sonuç olarak, doku fark edilirse, tamamen kuruduktan sonra, yeni boyanın alanı ince taneli ve zımparalanmış zımpara kağıdı ile ovulur.

Alkid Boyalar

Nesli tükenmekte olan bir türdür, ama yine de olabilirler.otomobil mağazalarının raflarında buluşmak. Bu boyalara geçiş, akrilik ile aynı şekilde gerçekleştirilir. Ancak, bu tür boyama bileşimlerinin daha uzun sürdüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir; bu nedenle boyalı yüzeyi birkaç hafta içinde cilalayamazsınız.

Bir boya üzerinde geçiş

Resim bir geçiş ile gerçekleştirilirsebazlı akrilik, bir aerosol kutusundan veya bir spreyden çeşitli katlarda uygulanır. Yavaş yavaş, tedavi edilecek yüzeyin yarıçapı artırılmalıdır. Akrilik boyaların uygulanması çok kolaydır - mümkün olduğunca düz ve düzgün olarak uzanırlar. Bir sonraki geçişten sonra, tabakanın kurumasına izin verilir ve sadece bir sonraki uygulanır.adım adım boyama Süreçte çizgiler varsa,uzmanlar, özel peçete ile derhal temizlenmelerini tavsiye eder. Hatalar yeni bir katmanın uygulanmasıyla kaldırılır. Bu hareket dizisi, boyanın yüzeydeki en düzgün dağılımını sağlar.

Bir çözücü kullanarak bir geçiş oluşturun

Akrilik boya uygulaması sonrasıBitmiş, daha sonra metalik renk geçişiyle boyama işlemi özel bir solvent kullanılarak gerçekleştirilecektir. Bu bileşim, tutarlılığında, sıradan suya benzemektedir. Gerçekten yumuşak bir geçiş elde etmek için, bu çözücüyü olabildiğince dikkatli bir şekilde uygulayın. Uygulama sırasında bu madde yüzeye yayılmaya başlarsa, fazlalık dikkatli bir şekilde çıkarılır ve daha sonra solvente boya tabakasını işlemek için zaman verilir. Kompozisyon bittiğinde ve akrilik emaye yeterince yumuşak hale geldiğinde, yeniden yapılandırılmış yüzey bitişik kaplamalar üzerindeki renkler tekdüze hale gelene kadar gölgelendirilmelidir.

Cila geçişi

Bu teknoloji genellikleResimdeki kusurları gidermek gerekir. Örneğin, vücutta gölgede biraz farklı olan bazı alanlar varsa, bunlar bir solventle kolayca düzeltilebilir ve vernik üzerinde gölgelendirilebilir. Solventin kendisi boyayı herhangi bir şekilde etkilemeyecektir. Böylece, aracın görünümünü önemli maliyetler olmadan daha iyi bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Kendi ellerinizle otomatik geçişi evde boyama

Tüm bunların en zor yanı renk uyumu. Modern bilgisayar programları bile tamamen% 100 doğruluk ve renk uyumu sonucu veremez. Bu yüzden geçiş kullanılır. Çalışmak için herhangi bir araba mağazasında satın alınabilecek bir çözücüye ihtiyacınız olacak. Yeterince büyük bir torç (nozulun büyüklüğü 0,8 mm) veren bir tabanca satın almak da gereklidir. Her şeyden önce parlaklık iş parçasından çıkarılır (ancak hepsi değil, sadece% 70). Bu işlem için, 1500 numaralı zımpara kağıdı kullanılır, uzmanlar orta kısımda bir geçiş yapmayı önerirler, ancak bu işe yaramazsa, tüm bölüm paslanır.geçişle yerel resim Ayrıca site yağdan arındırılır veboyama prosedürü. Son katman bırakıldığında, iz yayılacak boya değil görünür olacaktır. Tamamen çıkarmak için bir solvent alınız. Başlangıçta, sadece kırk santimetre uzaklıkta uygulanırlar, otuz saniye bekleyin, ardından renklendirme bileşimi yayılana kadar tekrar uygulayın. Boya kuruduğunda yeniden kurulacak yüzey yine zımpara ile kaplanır. İşleme için, LCP'nin yüzeyinde çizik bırakmayacak ince taneli zımpara kullanılır. Son aşama parlatmadır. Bir makine kullanarak çok aşındırıcı bir cila ile yapılmaz. Uzmanlar, aracı 2 gün boyunca yüksek basınç altında yıkamayı önermektedir. Ayrıca makine daha önce olduğu gibi tamamen kullanılabilir.

Boyama işlemi kısa ve adım adım

Resim adım adım nasıl görünüyor? Parlak tüm çalışma yüzeyinden çıkarılır. Daha sonra nitro-mine, çalışma parçasının ortasına püskürtülerek ya da daha da fazla sınır olmaması için uygulanır. Ardından, yüzeyler kurumaya bırakılır ve sonra yağdan arındırılır. Geçiş parçası bir vernik ile açılır. Eğer her şey doğru yapıldıysa, sonuç idealden daha fazla olacaktır. Bu neredeyse garaj koşullarında iyi bir etki elde etmenizi sağlayan en basit ve ucuz yoldur. Böyle bir tablo, rengarenkten kurtulmanıza yardımcı olur ve tablolardan veya kataloglardan istenen rengi ararken zaman ve eforu önemli ölçüde azaltmanızı sağlar. Boyamanın yapıldığı yönteme bakılmaksızın, maksimum etki için, kusurlu yerin tüm hazırlıklarının özenle yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Araba önceden yıkanmalı, eski boya çıkarılmalıdır.

Böylece, yerel bir tabloyu kendi elinizle nasıl önemli bir geçiş yapmadan gerçekleştireceğinizi öğrendik.Related news

 • BEACH diyet: açıklama, yorumlar, menü
 • Takma Kirpikler Nasıl Çıkarılır
 • Sağlıklı Kurban Bayramı için pratik önlemler
 • Temizliği çocuğunuz evde yokken yapın
 • Kabartma Tozlu Pratik Poğaça Tarifi

 • Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler


  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler

  Otomobilin kendi elleriyle geçişi ile resim: teknoloji, renkler