Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesiOtomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi
Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

Neredeyse tüm modern arabalar donatılmıştıriklim kontrolü veya en azından klima. Ve "Lanos" ve "Renault Logan" gibi bütçesel işaretleri bile ilgilendiriyor. Çoğu zaman, araba sahipleri klima servisine nasıl bineceğini bilmiyor ve "çalışıyor". Bununla birlikte, bu sistem dikkat gerektiriyor. Aksi takdirde pahalı tamiratlara ihtiyacınız olacaktır. Aracın bu duruma getirilmemesi için, sarf malzemelerinin değiştirilmesi gerekir. Ve bugün, klima kompresörünün yatağının nasıl değiştirildiğini düşünebiliriz ("Cheri Amulet" dahil).

Bu nedir

Bu eleman, araç klima cihazının bir parçasını temsil eder.Klima kompresörü rulmanının değiştirilmesi Tasarımında, varlığı ile farkımühürler ve ince duvarlar. Buna ek olarak, bu eleman iki tiptir - radyal-itme ve çift sıralı. Her iki tip de yüksek hızda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tip inşaat otomobil klima cihazları için mükemmel ve dahili contalar sayesinde harici faktörlerin (tuzlar, su ve kir) olumsuz etkilerine karşı da korunuyor.

Neden parçalanır

Neden kavrama yatağını değiştirinkompresörlü klima, eğer çevreye iyi korunmuşsa ve yüksek hız için tasarlanmışsa? Bu eleman, sonunda yağlanıp yoğunlaşan yağlayıcı maddenin etkisiyle yıpranır. Bundan dolayı rulman topları, sepeteri yıkmaya ve ayırıcıyı yok etmeye başlar; bu nedenle mekanizma sadece klitsit olur. Araba 10 yaşın üstünde ise, bu, klima kompresörü yatağının değiştirilmesi gerekip gerekmediğini düşünmek için bir fırsattır. Böyle bir sistemle donatılan "Nexia", onarım gerektirir ve kayış germezse çok daha erken olabilir. Çekilirse, parça çabucak başarısız olur.

kanıt

Aracın değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemeklima kompresörü rulmanı? Klima ile donatılmış Lanos SE ve diğer araçlara özel aletler olmaksızın teşhis konuyor. Herhangi bir yatağın aşınmaya karakteristik bir işareti ses, gürleyen bir sesdir. Bizim durumumuzda, bu yüksek bir koşuştur- metal parçaların sürtünmesi. Bu rulman, kavramanın yakınında (motorun sağ tarafında, altta bulunur) bulunur. İlk başta fark edemeyeceğiniz hafif bir koşuşturma duyacaksınız (bazen kaybolmuş). Ancak zaman içinde durum yoğunlaşacaktır. Yatak daha da uğultulacak.

Sorunu görmezden gelme

Klima kompresör kasnağı yatağının değiştirilmesikırılma tespitinin erken safhasında yapılmalıdır. Uzun süreli kullanımla aşınmış parça çarpık hale gelebilir. Bu durumda, sistemin elektromanyetik kavramasını etkileyecektir. Sonuç olarak, klima kompresörü rulmanını değiştirmek zorunda kalmazsınız. Bu sistemle donatılan "Nissan Premiere", yeni bir Freon'un ek dolumu gerektirebilir.

Nasıl değiştirilir?

Önce kompresörü çıkarmamız gerekiyor. Bu bir kriko arabasında yapılır. Araba bir çukurda veya üstgeçitte durursa daha iyi olur. Eðer mevcut deðilse, cývatalarý koparýn, kompresör baðlantýsýndan arabanýn önüne takýn ve tekerleði sökün. Ayrıca, aracın düşmesini önlemek için, desteğin altına yedek bir tekerlek takmak gereklidir. Daha sonra kompresörün sabitleme cıvatalarını sökün - bunların dördü vardır. Buna erişim jeneratör tarafından engellendiyse, ayrıca çıkarılması gerekir (önce iki pil terminalinin de bağlantısını keseriz).Klima kompresörü debriyaj yatağının değiştirilmesiDaha sonra debriyaj basınç plakası cıvatasını sökün ve dışarıdan çıkarın. Bazı arabalar Freon'un kaldırılmasını gerektirecek.

Freon nasıl kaldırılır?

Bunu yapmak için, kompresörün kauçuk hortum klipsini sökmeniz gerekir. Çok düzgün bir şekilde bükülürler. Freon'un baskı altında olduğunu hatırlayın.

Değişime devam ediyoruz

Böylece, kasnağı başarıyla sökdükten sonraRulmanı çıkar. İkincisi bir kilitleme halkası ile eklenmiştir. Genişletilirse, sökülmek için bir çekiç ve keski gerekir. Ardından, eski yatağa basmanız gerekiyor. Bunu yapmak için özel bir çektirme kullanın. Hiçbiri yoksa, eski klipsi rulmantan kullanabilirsiniz. Kasnağın dış kısmına kuvvetle bastığınızda parçanın ekstrüzyonunun zarar görebileceğini unutmayın.Klima kompresörü kompresörü NISSAN değiştirilmesi Eski bölüm kaldırıldıktan sonraKlima kompresörü yatağının değiştirilmesi. "Renault Logan" ve debriyajı mekanik darbelere karşı büyük bir hassasiyete sahiptir, bu nedenle elemanın preslenmesi bir vida veya hidrolik pres ile yapılır. Ayrıca, parça yerine geldiğinde, kilitleme elemanını tekrar ayarlayın ve tertibatı ters sırayla gerçekleştirin.

Ne aramalıyım?

Bağlantı yatağı değiştirilirsekoşullandırıcı kompresörü, tüm sabitleme cıvatalarının anı ve sıkma sırasına özel dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde, öğe çatlayabilir. Çıkardığımız freona gelince, daha sonra yakıt ikmali sadece kompresörde belirtilen bileşimin türü tarafından gerçekleştirilir. İkincisini sökerken, tüm çıkış ve giriş açıklıklarının sıkılığını sağlamak gerekir. En ufak bir nem girişi arızaya neden olabilir ve daha sonra sadece klima kompresörü yatağını değiştirmek değil, tüm sistemi onarmak için gerekli olacaktır. Sadece çıkartılan elemanın değil, aynı zamanda uygun boru hatlarının maksimum sıkılığını sağlamak önemlidir. Nemin varlığı kompresörü hızlı bir şekilde devre dışı bırakır. Ayrıca, yakıt ikmali yapmadan önce, uzmanlar sistemin boşaltılmasını tavsiye eder.

Baskı olmazsa nasıl değiştirilir?

Sadece bu yöntemin son çare olarak kullanılması gerektiğini unutmayın. Eğer bir pres uygulamak mümkün ise (örneğin garajda bir komşu için), tembel olmayın ve yardım isteyin.Klima kompresörü kasnağı yatağının değiştirilmesiYani debriyajı tamir etmeliyiz.Kompresör. Bunu yapmak için, yerel bir balon anahtarı (çarkı söktük) veya Bulgar diskleri için çektirme kullanabilirsiniz. Somunu sökdükten sonra diski çıkarmak için bir tornavida kullanın. Ardından, geçmeli halkayı çıkarın. Bundan sonra bir çektirmeye ihtiyacımız var. 30 milimetre için bir kafa olarak hizmet edecek. Kaplini çeviririz ve yatağı kenarlar etrafında bir çentikle ararız (bu, mekanizmanın koltuğun dışına uçmaması için gereklidir). Daha sonra, bir çekiç yardımıyla, hafifçe kafanıza dokunun - parça sessizce çıkmaya başlar.

Debriyajın bükülmesini önlemek içinKlima kompresörünün yatağı değiştirilir, altına düz bir tahta veya kalın karton parçası konulması önerilir. Ardından koltuğu bir parça bezle temizleriz. Pas varsa, dikkatlice temizleyin. Bunun için bir pas dönüştürücü kullanılır ("vedeshka" ile birlikte - garajda çok gerekli olan). Böyle bir ince taneli zımpara yokluğunda kullanılabilir. Ardından koltuğu yağlayın ve yeni yatağa basmaya devam edin. Bunu yapmak için eski bir elemana ihtiyacımız olacak - baskıyı yapmak için yeni ve hafif bir çekiç darbesine uyguluyoruz.Reno Logan taşıyan klima kompresörünün yenilenmesi Elemente zarar vermemek için,bir daire içinde vurmak. Ardından, kesikler yapıyoruz ve parçayı ters sırayla topluyoruz. Bu sırada, klima kompresörünün kendisi tarafından değiştirilmesi, başarıyla tamamlandı. Montajdan sonra, elemanın gürültüsünü kontrol etmek önemlidir. Yeni bölüm sessizce çalışmalı. En ufak bir gürültü ve hışırtı, yedek teknolojinin yanlış uygulanmasına işaret ediyor. Yoksa fabrikada bir evliliktir.

Yatakların tamiri

Bu öğe "bir kez" olmasına rağmenBazı sürücüler onu tamir etmeyi tercih ediyor. Kasnağı çıkardıktan sonra plastik koruyucu kapağı parçadan çıkarın. Daha sonra, herhangi bir çözücüye (bu tıbbi alkol, benzin, anti-silikon veya beyaz ruh) ve bir fırçağa ihtiyaç duyarız. Kompozisyonu nemlendirir ve yaşlı kadınları, kurutulmuş yağları çıkarırız. Daha sonra, rulmanlar için tasarlanmış yüksek sıcaklıktaki gresleri alıp, eski yerine bastırın. Plastik kapağı yerine takın.Klima kompresörü kompresör Nexia değiştirilmesi Onarım yapmak ana artı olmamasıÖzel aletler gerektiren, içeri ve dışarı bastırma zorunluluğu. Bununla birlikte, onarımlar sadece yatak çok hareketli değilse etkili olacaktır. Karakteristik hışırtı ile, bu hareket, rulmantaki çıktı zaten norm sınırlarının ötesine geçtiği için, kaydedilmez.

Maliyet ve Üreticiler

Bugüne kadar, önde gelen birkaç üretici var:

 • KOYO (Japonya).
 • SNR (Fransa).
 • NSK (Japonya).
 • NTN (Japonya).

Bu unsurların ortalama maliyeti, büyüklüğüne bağlı olarak, bir ila iki bin ruble arasındadır. Japon, Alman, Amerikan ve Fransız üretim araçlarında kullanılır.

Sonuç

Böylece, klima kompresörünün yatağının nasıl değiştirildiğini öğrendik.Klima kompresörü taşıyan cheri muska Birçok sürücünün tercih ettiğini belirtmekBu durumda servis istasyonunu kullanın. Ve bunun için sebepler var. İlk önce özel bir basın var. Ve ikinci olarak - evde üretemediğiniz freon doldurma ihtiyacı.

Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesiOtomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

Related news

 • 2013ün en iyi korku filmi
 • Betalok ZOK: Hazırlık ve alım özelliklerinin tanımı
 • Ağ kartı nedir
 • 7 Günlük Karın İncelten Diyet Listesi
 • Kahveli Muhallebi Yapılışı

 • Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi


  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi

  Otomobil klima kompresör yatağının değiştirilmesi