Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucuOnbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu

23.05.2019

Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 82

Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu

Arbat'ta Moskova'da ne göremezsiniz? Ama burada, provokatif erotik müzeden uzak değil, fiziksel ceza tarihinin daha az ilgi çekici bir müzesi yok. Burası nedir ve bu sergide hangi sergiler görülebilir?

Onbaşı Ceza Tarihi Müzesi

Bir korku evi mi yoksa gerçek bir hikaye mi?

Sıra dışı bir serginin sahibi - ValeryPereverzev, hoş bir soruyla cevaplar veren ve çok gülümseyen oldukça iyi bir insandır. İşkenceyle ilgili maddeleri neden toplamaya başladığı sorulduğunda, tam bir cevap vermez. Faiz her zaman oldu, Valery diyor. İlk olarak, kelepçeler ortaya çıktı, sonra biraz sonra - kamçı, maşa ve pedler. Sergiler çok fazla büyüdüğünde, All-Russia Sergi Merkezi'nde sergilendi ve ancak Arbat'ta fiziksel cezalandırma tarihinin bir müzesi vardı. Valery hala kişisel olarak ziyaretçiler için geziler düzenliyor ve hobisi hakkında saatlerce konuşmaya hazır. Aynı zamanda ziyaretçilere koleksiyonun bir cazibe cazibesi olarak değil, geçmişin eserlerinden oluşan bir koleksiyon olarak görülmesini ister. Tabii ki, sergilerin çoğu yeniden yapılanmadır, ancak müzenin ana amacı, halkı farklı dönemlerdeki ceza ve işkencenin gümrükleriyle tanıştırmaktı.

Arbat'daki Kurumsal Ceza Tarihi Müzesi

Eşsiz bir işkence müzesi

Bedensel ceza veOrtaçağ infazları, dünyanın birçok ülkesinde. Dahası, Moskova'da Rus Ceza İnfaz Tarihi Müzesi, Rusya'daki tek kişi değil, dünya standartlarına göre oldukça mütevazı bir şey. Bununla birlikte, onun yaratıcısı benzersiz olduğunu iddia ediyor. Mesele şu ki, bu konuya ayrılan önermelerin çoğu, gerçek tarihsel gerçeklerin ve mistik batıl inançların bir karmaşasıdır. Avrupa'da, benzer bir müzeye sadece Ortaçağ'da nasıl işledikleri ve işkence gördükleri hakkında değil, aynı zamanda cadılar ve vampirler hakkındaki efsaneler tarafından da yorulmuş olacak. Ama bu en kötü seçenek değil, fiziksel cezaların birçok sergisi, eğlence parklarından "korku evleri" gibi görünüyor. Onlara, işkence araçlarının maketlerine ek olarak, canavarların mankenleri dahil, korkunç müzik sesleri. Moskova Devletin Ceza İnfaz Tarihi Müzesi, yaratıcısına göre, gerçek tarihsel gerçeklerin hayali hikayelerden daha kötü olduğu durumlarda tamamen farklı bir yer. Serginin organizatörlerinden bu durumda, sadece bir zamanlar gerçek olan her şeyi anlatmak ve göstermek gerekir. Ve tüm bu araçlar pencerelerde geçmişin bir anı olarak kalsınlar, gerçek dünyaya dönmüyorlar.

Moskova'da Ceza İnfaz Tarihi Müzesi

Onbaşı Ceza Tarihi Müzesi: Fotoğraf ve sergilerin tanımı

Adı altında Arbat Moskova sergiİşkence Müzesi, 2011 yılında açıldı. Başlangıçta, müze dört oda kaplar, ancak yavaş yavaş misafirler için kapatmadan, genişletilmiş ve yenilenmiş. loş kırmızı ışık, ziyaretçiler işkence aletleri ve çeşitli aksesuarlar görebilirsiniz. Bu etkileyici yapı elektrikli sandalye, çivi sandalye, giyotin gibi. "İspanyol Boots," marka ve çok daha fazlası için pranga, kamçılar, araçlar - koleksiyonunda Valery Pereverzev ve işkence kompakt araçlara birçok. fuar aynı zamanda farklı halklar ve zamanlarda ve teknenin en ünlü profesyonellerin bile portre kostümleri cellatları içerir.

İşkence Müzesi nerede?

Arbat'ta bedensel ceza tarihinin müzesini bulunhiç zor değil. Tarihi Moskova'nın kalbinde yer almaktadır. Adres: Eski Arbat, 25/36. Daha önce bu odada restoran Alt Berlin oldu. Bugün, bodrum giden adımlar üzerinde, bir işaret ziyaretçilere yiyecek alımı ile ilişkili olmayan bir kültür programı sunmaktadır İşkence Müzesi. fiziksel cezaya Tarihi Müzesi - en az bir kez görülmeye değer sermayesi için eşsiz bir yerdir. Ayrı ayrı, o sergi ülkemizin vatandaşları değil, aynı zamanda pek çok yabancılar arasında sadece popüler olduğunu belirtmekte fayda vardır. Ve bu inkar edilemez bir başarıdır.

Fiziksel ceza fotoğraf tarihi Müzesi

Ziyaretçiler için bilgi

Onbaşı Ceza İnfaz Tarihi Müzesigünlük 12.00-22.00 Sergi 18 yaşından büyük konuklara açıktır. Bir kadının bilet ücreti 300 ruble, erkek bilet 400 ruble. Neden böyle bir ayrımcılık? Bu müze sahibinin küçük bir şakası. Kadınların yeni bilgileri daha iyi algıladıklarına ve daha fazla merak duyduklarına inanıyor. Güzel bayanlar için kişisel saygısı nedeniyle indirim yapılır. Ancak, eğer bir adam kendine bir kadın bileti almak isterse - müze personeli umurunda olmaz, ama Valery yüz rublesi kurtarmak uğruna zemini değiştirmek isteyen bir insanla şahsen tanışmak ister. Girişte ziyaretçiler de yüz kontrol beklerler, organizasyon temsilcileri nedenleri açıklamaksızın giriş biletlerini satmayı reddedebilirler. Gezi hizmeti ücretsizdir - hafta sonları grup her iki saatte bir toplanır. Bir uzman olmadan müzenin etrafında dolaşmak sıkıcı olmayacaktır. Her serginin yakınında, ayrıntılı açıklamasının bir işareti vardır.

Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucuOnbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu

Related news

 • Bebekler Casper: Satın almaya değmez mi
 • Motosiklet-kruvazör. Özellikleri, açıklaması, popüler modelleri
 • Teklif bir tekliftir
 • Hindistan Cevizli Koko Kurabiye
 • Japonya bayrağı: askeri ve imparatorluk. Japonya bayrağı tarihi

 • Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 58

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu


  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 28

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 45

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 71

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 83

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 83

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 86

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 4

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 25

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 88

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 8

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 55

  Onbaşı Ceza İşkence Müzesi Tarih Müzesi: gerçek vampirlerin efsanelerinden daha korkutucu 20