Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve önerilerOluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler

22.05.2019

Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 99

Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler

Bu güzel çiçek bahçede görülebilir,seralar ve sokakta. Oluklu mukavvadan iris yapmak için birlikte deneyelim ve bütün bir yıl boyunca güzelliğini yaşayalım. Makalede önerilen ana sınıf, bu basit ve ilginç işlemi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Gerekli araçlar ve malzemeler

Çok güzel yapmaya karar vermeden önceÇiçekler, aşağıda listelenen gerekli malzemeleri stoklamak gerekir. Ve aynı zamanda oluklu mukavva kâğıtlardan nasıl oluşturulduğunu da gör. Makalede önerilen ana sınıf, gelecekteki çalışmalarınızın tutarlılığını ve nüanslarını vurgular. Bunun için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

 • bir sayfa düz kağıt;
 • oluklu kağıt;
 • tutkal;
 • tel;
 • makas;
 • kabarık ipliği örme;
 • TEIP bant;
 • kök için kök.

Oluklu kağıttan iris yapmaya başlıyoruz: ustalık sınıfı

oluklu mukavva süsenler

İhtiyacınız olan her şeyi hazırladıysanız, uygulamaya geçin. Süreç karmaşık olmayacak:

 1. Oluklu mukavvadan iris yapmak için öncelikle şablonları hazırlamanız gerekir: en belirgin küçük bir taçyaprağı, orta kısmı gözyaşı damlası, büyük olanı yuvarlaktır.
 2. Doğal renklerin irisi yapmakmavi, mavi veya mor bir kağıt almanız gerekir. İstenen parçanın iş parçalarını 3 parçaya kesin ve kenarları hafifçe gerin. Oluklu kağıdın dörtte gergin olmadığını ancak sadece iki yönde gerildiğini unutmayın. Bu nedenle, şablonun kenar çizgileri boyunca olabildiğince uzatılabilmesi için özetlenmelidir.
 3. Çiçeğin doğru şeklini oluşturmak için, her bir yaprağa kuyrukları tabana bırakarak ince bir tel takmanız gerekir.
 4. Büyük fırınlarda irislerin - sarı tüylerin özelliklerini hesaba katmak gerekir. Kabarık ince kıyılmış kabarık ipliklerle yapılabilir.
 5. Sonra, üç ortasına bir tutkal şeridi uygulayınbüyük loblar ve yukarıdaki höyüklerden tüyler. Açık renkle yaprakları renklendirerek iris daha doğal hale getirin. Darbeler hafif ve sığ olmalıdır.

oluklu kağıt ana sınıfından süsenler

Süsenleri düzgün şekilde toplamayı düşününoluklu kağıt? Ana sınıf, gerekli işin sırasını ayrıntılar. Önemli olan, açıklamanın net kronolojisini izleyin ve iş kolay ve ilginç olacak. Yani devam edelim:

 • İlk olarak, en küçük yaprakları birbirine bağlayın. Ardından, aralarında ortalamalar ekleyin ve en büyükleri aşağıdan ekleyin.
 • Son aşama, bir saplı bir çiçeğin oluşmasıdır. Yeşil uçlu bandı telin ve çubuğun kalan uçları ile sarın.

oluklu kağıt ana sınıfından süsenler

Eğer oluklu değilseniz, yapabilirsinizkrep kağıdı kullanın. İris yapım teknolojisi benzer olacaktır. Krep malzemesi daha incedir ve yaprakları daha zariftir. Bu nedenle krep kağıttan iris ihale ve güzel olacak.

Farklı materyallerin kullanımıBir buket çiçek üretimi nihai sonucu etkiler. Deneme, bazı materyallerde durmayın ve belki de güzel çiçek demetleri yaratırken yeni bir şey keşfedeceksiniz.

krep kağıt süsen

Oluklu kağıttan "tatlı" süsenlerin yaratılması: Bir ana sınıf

Güzel olun kendi elleriyle olacak - buherkese zorla. Asıl önemli olan, güzelliği yaratma isteğiniz ve niyetiniz. Yaratıcı ruh doluysanız, özgün ve "lezzetli" bir çalışma sunmaya hazırız.

Oluklu kağıdın süslemelerinin tatlı bir sürprizle, yani tatlılarla olacağı ilginç bir teknik düşünün. Süsen yapmak için gerekenler listesi:

 • Oluklu kağıt - yeşil, beyaz ve leylak çiçekleri;
 • iplik;
 • makas;
 • bez parçası;
 • floristik kurdele;
 • şeker;
 • sopa veya şiş;
 • Çubukların keskin uçları için kesme penseleri.

Çiçek yapmak

tatlılar ve oluklu kağıt süsen

Şimdi şeker ve oluklu kağıttan süslemeler yapmaya başlayalım:

 1. Dikdörtgenleri kesin ve tüm uzunluk boyunca ikiye katlayın. Daha sonra petalin istenen şeklini kesin.
 2. Kumaşı alın ve ikiye katlayınpetal, kumaşın kıvrımının petalın kıvrımı ile tam olarak çakışması için. Daha sonra ellerinizle masaya doğru sıkıca bastırın. Kumaşı eksen etrafında çevirerek dışarı çekin. Yaprakları kumaştan çıkarın, yuvarlatılmış ve hafifçe buruşmuş olmalıdır.
 3. Yaprakları nazikçe açın ve üzerinde gerdirin.Kenar. Yani tüm yaprakları ile yapılmalıdır. Bir çiçek için altıya ihtiyaçları olacak. Sepals irises için 2 küçük yaprak ve 1 büyük yaprak gerekir. Yapraklar gelecekteki çiçekle aynı uzunlukta olmalıdır.
 4. Şekeri alın ve bir çiçek bandı kullanarak çubuğu yapıştırın. İkincisi yerine oluklu kağıt kullanabilirsiniz. Bu durumda, yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak.
 5. Öncelikle, ipliği birkaç iplik ile sarın. Sonra çiçekçi bant.
 6. İkinci ve üçüncü yaprakları aynı şekilde takın. Prensip olarak, oluklu kâğıttan üretim prosesi, iris kumaşın renklerine çok benzer.
 7. Dördüncü, beşinci ve altıncı yaprakları alt taç yapraklarıdır, onları öncekilerle aynı şekilde sabitler. Güçlendirmek için sendeleyerek bir düzende gereklidir.
 8. Sonra sepal ilefloristik bant. Daha sonra, yaprakları arasında ikinci petal, içine alınmalıdır. Üçüncü yaprak en uzun olanıdır, biraz tutacak ve sapı sarmalısınız.
 9. Yaprakları bir çiçek bandıyla sabitleyin, böylece onları sıkıştıramazsınız. En uzun yapraklar bantla tutturulur. Onlar çiçeklenme üzerinde bulunmalıdır. Yaprakların uçlarını ince bir şekilde bükün.

İstenirse yaprakları, gölgelerle renklendirilebilir. Bu teknik, diğer çiçeklerin yanı sıra tatlılar süsen yapmak için kullanılabilir. Gerekirse, şeker tutkal tabancasına bağlanabilir. küçük çikolata ile tomurcuk - süsen değerli eki bir buket ekleyin.

Son aşama

Gördüğünüz gibi, oluklu kağıttan yapılmış süslemeler yapmak kolaydır. Bir buket içinde toplanabilir ve bir vazoya konabilir veya herhangi bir tatil için hediye olarak sunulabilir.

Yeterli tecrübeniz varsa, deneyebilirsinizküçük buketleri yapmak ve saç veya kıyafet için bir süs olarak kullanmak. Üretimlerinin tekniği, alan ve kültürel renklerin yaratılmasının çoğunu tekrarlar. Tüm cesurca öğrenin ve özgün çiçek kompozisyonları oluşturun.

Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve önerilerOluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler

Related news

 • Kırklareli Haberleri: Biyolojik çeşitlilik eğitimleri başladı
 • Dönme dolap: fayda sağlayan eğlence
 • Glutensiz İçli Köfte Tarifi Videosu
 • Fırfırlı Bebek Yeleği Modelleri Yapılışı
 • Öncesinde İzlenmiş Olsa da Her Denk Gelişte Tekrar İzlenen 30 Efsanevi Film

 • Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 41

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler


  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 87

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 21

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 45

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 67

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 21

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 43

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 94

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 79

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 67

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 44

  Oluklu mukavva kağıdından süsenler: ana sınıf ve öneriler 19