Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri 2019

Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri 2019 Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

Şu anda iki tip gazlı oksijen var - bu tıbbi ve teknik. Sanayi sektörlerindeki gaz halindeki oksijen çoğunlukla metallerin gazla alevle işlenmesi için kullanılır.

Teknik oksijen: yararlı ve tehlikeli

Oksijen gibi bir maddeden bahsedersek, o zamanbirçok farklı özelliğe sahiptir ve çeşitli prosedürler için de kullanılır. Bu gazın toksik olmayan, yanıcı olmayan ve patlayıcı olmadığını söylemek önemlidir. Ayrıca bu madde tadı, kokusu ve rengi olmadığı için farklıdır. Teknik gaz oksijenin ana özelliği oksidasyondur. Bu, diğer tekniklerin yanma kalitesini arttırmak için sanayide bir oksitleyici olarak kullanıldığı teknik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu gazın bir diğer önemli parametresi de çevreye zararlı etkilerin olmamasıdır. Bununla birlikte, eğer bu madde herhangi bir yağlayıcı, yanıcı veya organik bileşenle reaksiyona girerse, kendiliğinden tutuşma veya patlayıcı bir karışımın yaratılması tamamen mümkündür. Bazı durumlarda, böyle bir reaksiyondan sonra, patlama hemen gerçekleşir.

oksijen teknik gaz üreticisi

Gaz halindeki maddenin temel özellikleri ve parametreleri

Gaz halindeki teknik oksijenin teknik özellikleri arasında, aşağıdaki noktalar seçilebilir:

 1. Çeşitli kaplarda ve silindirlerde oksijenin depolanması yasaktır ve gazın kendisi zehirli veya patlayıcı olmadığı için çevre veya kişi için tehlikeli değildir.
 2. Oksijenin ana teknik parametresiyanma sürecini destekleyen bir oksidan olarak hareket etme yeteneğidir. Aynı nedenden ötürü, maddenin tutuşmanın mümkün olduğu çevreye girmemesini sağlamak önemlidir.
 3. Bu gazın taşınması veya depolanması için kullanılan tüm silindirlerin, sarnıçların, boru hatlarının ve diğer kapların başka herhangi bir gazla çalışmak için kullanılamayacağını bilmek de önemlidir.
 4. Diğer bir parametre ise, gazın teknik oksijen içeriğinin% 23 veya daha fazla olduğu odalarda hava veya havalandırmanın arıtılmasıdır.
 5. Gaz kolayca tutuşabileceğinden,Bu maddenin artan içeriğine sahip bir ortamda, sonraki 30-60 dakika boyunca herhangi bir yanıcı bileşenden veya elbiseden deriye atılmaktan kaçınmak gerekir. Bu süre zarfında sigara içmek de yasaktır.

Oksijen teknik gaz

Gaz üretimi ve taşımacılığı

Ana teknik kaynağıGaz halindeki oksijen atmosferik havadır. Bu maddeyi çıkarmak için düşük sıcaklıkta bir düzeltme işlemi kullanılır. Aynı zamanda bu gazı çok fazla soğutursanız (-183 santigrat dereceye kadar), o zaman kümeleşme durumunu mavimsi bir tonlama ile bir sıvıya dönüştürecektir. Elde edilen sıvının yoğunluğu, örneğin, su yoğunluğundan daha yüksek olacaktır.

oksijen teknik gazlı gost

Gaz çelik silindirlerde taşınır. Bu tanklardaki basınç 14,5 ila 15,5 MPa (150 kg / cm2) arasında olmalıdır.2). Nakliye sırasında sıcaklık 20 santigrat dereceyi geçmemelidir ve herhangi bir araç teslimatı gerçekleştirebilir. Ayrıca, teslimat özel tanklarda da gerçekleştirilebilir, ancak bunun için tehlikeli malların taşınması için tüm kurallara uyulması gerekmektedir.

Oksijen dereceleri

Şu anda iki çeşit varteknik gaz oksijen. Çeşitlere ayrılma, belirli gereksinimlere ve ayrıca GOST'ye uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Birinci sınıf için, tanktaki oksijenin hacim içeriği en az yüzde 99,7 olmalıdır. Teknik kalite 2 oksijen için, bu gösterge en az% 99,5'tir.

oksijen teknik gazlı m3

İkinci gereksinim suyun hacim kesiridirbuharlar. Birinci sınıfın oksijeni için, bu maddenin içeriği% 0.007'yi geçmemelidir. İkinci sınıftaki oksijen için% 0,009'dan daha fazla olmayan bir göstergeye izin verilir. Birinci sınıf için izin verilen hidrojen hacim oranı% 0.3'ten fazla değildir. İkinci sınıf için bu rakam% 0,5'tir.

Standartlaştırılmasının yanı sıra, her iki oksijen türünde de ortak olan tek gösterge, yüzde cinsinden karbondioksit hacmidir.

Oksijen için tüpler

Silindirlerde teknik gaz oksijenŞu anda çok sayıda farklı endüstride kullanılmaktadır. Su kütlelerinde oksijeni zenginleştirmek için kullanılır. Ayrıca çeşitli patlayıcı maddelerin üretiminde aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu madde gaz alevi kesme ve metallerin kaynağı için amonyak, metan, metil alkol üretir. Silindirlerde teknik oksijen kullanılması, gıda endüstrisinde bile bir itici olarak kullanıldığı bulunmuştur.

oksijen teknik gaz sınıfı

Bu maddenin uygulanmasımavi renkte balonların yanısıra, ek şeritler olmaksızın siyah renkli bir yazıt. Gaz halinde teknik oksijen üreticisi DP Hava Gazıdır. Bu gazın çoğunlukla çeşitli demir dışı metallerin eritilmesi ve işlenmesi için kullanıldığı sanayi sektörü için de teslimatlar yapılmaktadır.

Gazlı teknik oksijen GOST

Tüm prosedürleri düzenleyen devlet standardı ve teknik oksijen kalitesi için gereksinimler - 5583-78. Bu belge gaz kabulü için kuralları belirler.

 • Belgedeki ilk şey şu kiBu ürünün alımı sadece toplu olarak gerçekleştirilir. Aynı özelliklere sahip ve aynı kalite sertifikası altında verilen herhangi bir miktar gaz olduğu düşünülmektedir. Ancak, eğer bir oto-yardımcıda ya da bir gazlaştırma tesisinde taşıma yapılırsa, bu nesnelerin her biri parti olarak kabul edilecektir. Nakliye bir boru hattı ile gerçekleştirilirse, lot 8 saat içinde borudan alınan miktardır.

oksijen teknik gaz

Kalite belgeleri için gereklilikler

Teknik oksijen partilerinde ve ayrıca bu maddeyle birlikte her silindirde teslim edildiğinde, bir kalite belgesine aşağıdaki veriler eşlik etmelidir:

 • Üreticinin girişiminin yanı sıra ticari markası.
 • Ürünün adını ve notunu belirtmek gerekir.
 • Üretim tarihi.
 • M3'te teknik gaz oksijen miktarı.
 • Teknik oksijen için parti numarasını ve tıbbi oksijen için parti ve silindirin sayısal ayrıntılarını belirtmek de önemlidir.
 • Parti için bu standardın belirlenmesini belirtmek gerekir.
 • Ürünün bu GOST'nin tüm gereksinimlerini karşıladığına dair bir teyitle oksijen analizlerinin sonuçlarını veya bir kağıdı uygulamak gerekir.

silindirlerde oksijen teknik gazlar

Oksijen üretimi için tesisatlar

Hazır olarak satın alabileceğiniz gerçeğine ek olarakÜreticiden gelen teknik oksijen, bazı şirketler bu gazın üretimi için ekipman satın almayı teklif ediyor. Bu şirketlerden biri Grasis şirketidir. Gaz halinde bir maddenin üretimi için üç tip tesis kullanılmaktadır: adsorpsiyon, kriyojenik ve membran. Şirketin satın almayı önerdiği bu yüklemeler.

Bu birimler gerekli olanı çıkarmamızı sağlıyorbüyük miktarlarda gazın çeşitli dallarında. Buna ek olarak, üretici, tesislerin sadece yüksek performansa sahip olmalarını değil, aynı zamanda tamamen güvenli olduklarını garanti eder. Gerekli gazı elde etmek için en çok kriyojenik ve adsorpsiyon tesisleri kullanılır. Bu agregaların yardımıyla gerekli maddeyi doğrudan gaz halinde elde etmek mümkündür.

Oksijen uygulaması

Teknik oksijen gazı uygulayınişlemdeki patlamayı zenginleştirmek için kullanılabilir. Gazın bu şekilde kullanılması, açık ocaklı fırınların ısı çıkışını arttırır, yanma süreçlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Bu gazı banyoyu temizlemek için kullanmak mümkündür. Bu, çeşitli safsızlıkların oksidasyon sürecini hızlandırmak için yeni fırsatlar doğurmaktadır. Bu da sırayla, oksidasyon hızını arttırır ve dönüştürücü üretiminde çelik işlem hızına daha da yaklaşır.

Teknik gaz oksijen güçlüOldukça eski açık ocak fırınlarının tasarımlarını büyük ölçüde geliştirmeyi ve temelde yeni bir türden çelik eritme fırınları oluşturmayı mümkün kılan tasarımcıların elindedir. Bu fırınlarda, fırın ve bakım personelinin tam mekanikleştirilmesi ve otomasyonu kullanılacaktır. Ayrıca, bu gazlı teknik maddenin kullanımı, en son teknolojik süreçleri açık ocak ve konvertör üretiminin avantajlarını birleştirerek gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri 2019

Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri 2019

Related news

 • Rüyada köpek görmek islami ile Etiketlenen Konular
 • Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu
 • Category Archives: Kadın Sağlığı ve Bitkisel Çözümler
 • Çapraz Pıtırcık Lif Modeli Yapımı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Şişe Mantarından Bardak Altlığı Yapımı

 • Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri


  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri

  Oksijen teknik gazları: özellikleri ve kaliteleri