Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 71 24.02.2019, 11:09

Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler

Rusya sadece büyük bir ülke değil,ama aynı zamanda çok pitoresk. Eyaletimizin en eski topraklarından biri, yaklaşık 77.7 kilometrekare işgal eden Nijniy Novgorod bölgesidir. Bölgede 28 ildeki 4852 yerleşim yer almaktadır. Bölgenin toplam nüfusu 3,5 milyon.

Bölgenin sınırları Kostroma, Vladimir, Kirov ve Ryazan bölgeleri arasındadır. Nizhniy Novgorod bölgesi şehirlerinin sınırları, Mordovya, Çuvaş ve Tatar cumhuriyetlerine aittir.

Nizhny Novgorod

Bölgesel önemi olan şehir - Nizhny Novgorod 1221 yılında kuruldu ve iki büyük nehir - Volga ve Oka'nın kesiştiği yerde duruyor. O günlerde devletin güney sınırlarının bir kalesiydi.

Şimdiye kadar, şehirde önemliülkenin ekonomik gelişimi. XIV yüzyılda, iki suyolunun varlığı nedeniyle, şehir bu bölgede ticaret geliştiren tüccarları cezbetti. Zaten XIX yüzyılda Nijniy Novgorod Fuarı ülke çapında ün kazandı. Şehir, hızlı bir şekilde yeniden doğduğu 17 işgalden kurtuldu.

Nijniy Novgorod bölgesinin şehirleri meşhur olduTüm dünyada Gorodets ve Khokhloma resimleri. Bugün bölge sadece eski el sanatları değil, aynı zamanda oldukça gelişmiş bir endüstriye sahiptir. Bölgede, yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesinde sürekli çalışan çok sayıda araştırma enstitüsü olan gemi onarımı ve uçak inşası, GAZ, Gidromash ve Nefteproekt bulunmaktadır.

Ancak bölgede birden fazla Nizhny Novgorod ve kendi yolunda çok sayıda güzel ve ilginç şehir olması doğaldır.

Nijniy Novgorod bölgesi

Bor Kasabası

Nizhny Novgorod bölgesi Bor kenti bölgesel olarakNizhny Novgorod Volga Nehri'nin karşı kıyısında yer alır. Kentler arasında demiryolu ve otomobil bağlantısı var. 2012 yılından beri sadece bir teleferik açılmış, bu da sadece Bora şehrine ve şehre ulaşmakla kalmayıp, aynı zamanda yerel güzellikleri de kısa bir süre için bile olsa sadece 12 dakika sürecek. Yaz aylarında, şehir merkezine Om ile ulaşabilirsiniz.

Şehir küçük ve 80 bin kişiyi geçmiyor.

Yerleşimin ilk sözü XIV yüzyılın tarihlerinde görülmüş, 1938 yılından itibaren bir şehir statüsü verilmiştir.

Nizhny Novgorod bölgesi Bor kentiAdı Volga'nın kıyılarına "inen" yüzyıllık çam ormanından kaynaklanıyor. Bütün şehir ormanlar ve göller, sel çayırları ile çevrilidir. Kentte rekreasyon için ve en yakın köyler sadece New Novgorod sakinleri değil, aynı zamanda diğer bölgelerde de dinleniyor.

Şehirdeki endüstriyel tesislerin bir camı varFaceted gözlük üretimi için ünlü bir fabrika. Yeniden yapılanmadan önce şirket kristal ürünler üretti. Nizhny Novgorod'dan sonra şehir ve sanayi gelişiminde yabancı yatırım çekenlerin listesinde ikinci sırada yer alan şehir, büyük ekonomik beklentilere sahip.

Nijniy Novgorod bölgesinin şehir borusu

Yeşil şehir

Nizhny Novgorod bölgesindeki şehirlerin listesi yeşil şehir olmaksızın hayal edilemez. Aslında, bu Nizhny Novgorod sadece 15 km bulunan bir tatil köyüdür.

XIII. Yüzyılda ormanda kurulan şehir, Rus devleti ile Mordovya arasında “yaşayan” bir sınırdı.

Yeşil şehir (Nizhny Novgorod bölgesi) vardırBirçok dinlence merkezi, sanatoryum ve yatılı ev. Yörenin topraklarında birçok memurun kır evi var. Şehir, bir maden suyu kaynağı olan "Gorkovskaya" ile balneoiklimik bir bölgedir. Buradaki iklim orta derecede kıta ve burada çok soğuk ya da sıcak.

Yeşil şehir (Nizhny Novgorod bölgesi) devlet düzeyinde korunmaktadır ve resmi doğa anıtları listesinde yer almaktadır.

yeşil şehir Nizhny Novgorod bölgesi

Paul

Yerleşim, Oka'nın kıyısında, Starodubieva Vadisi'nde yer alır, şehir, çok sayıda dağ geçidi ve kiriş ile çevrilidir.

İnsanların bu topraklarında yaşamanın ilk sözü, XVI. Yüzyıla ait Korkunç İvan'ın mektuplarıdır. Kasabanın durumu sadece 1919 yılında satın alındı.

İsmin kökeninin iki versiyonu vardır. İlk versiyona göre, kentin Pavel'in çağrıldığı taşıyıcıya şeref verildi. İkinci versiyona göre, şehir eskiden Pavlov Ostrog olarak adlandırıldı.

Bugüne kadar, orta ölçekli bir şehir59 bin kişi. Bölgede büyük bitkiler ve 3 teknik okul, 2 Nizhny Novgorod yüksek öğretim kurumu vardır. Nizhny Novgorod bölgesinin Pavlovo şehrinde, tüm ünlü "Pazics" ler ortaya çıkıyor.

Şehir ünlü insanlarla övünemez, ancak birçok sıradışı anıt var:

 • devriye arabasına bir anıt;
 • Pavlovsky demirciye bir anıt;
 • limonlu bir anıt.

Limonun son unutulmaz işareti dikildi.O Pavlovians ayrılmaz şehir ve ülkemizde limon çıkması tarihini bağlantılı. XIX yüzyılda Nijniy Novgorod bölgenin tüccarlar aktif Dünya pazarına girmek için zaman orijinal ürünlerini ihraç kez bölgenin Ağacımıza için alışılmadık kesimler getirdi. limon tüccarı Karachistov kesimler getirdi ve yerel üreticilere dağıttı. Bir süre sonra, ağaçlar yerel sakinlerinin pencerelerde büyümeye başladı.

Her Mart ayında şehirdeki ilk günkaz savaşları ile alışılmadık bir festival düzenlenir. Tüm eylem, Oka nehrini kapsayan buz üzerinde gerçekleşir. Yarışmanın bazı katılımcıları daha da ileri gitti ve dövüşlere horoz enjekte etti.

Pavlov şehri, Nijniy Novgorod bölgesi

Semenov

XVII yüzyılın sonunda, Bishop Pitirim karar verdiTüm şâlî inananları topla ve çarşıdaki kiliseyi koy. 1717 yılına kadar inşaat tamamlandı, bu tarih köyün statüsünün onarılmasına geçişti. 1779'da köy zaten bir şehir statüsünü aldı.

Nijniy Novgorod bölgesinin Semenov şehriXIX. yüzyılın başlarında korunmuş birçok bina. Şaşırtıcı oymalar ve en sıradan platbandlarla dekore edilmiş birçok kıyılmış ve ahşap bina vardır. Şehir, tüccarın evini tam anlamıyla veriyor, kesinlikle ve biraz sert.

Bu beşik olarak kabul edilir Semyonovsky KraiKhokhloma tablosu. Burada, tüm zanaatkarlık geleneği 300 yıldır korunmaktadır. Bugün şehirde, 1931'de çalışmalarına başlayan Khokhloma resminin bir fabrikası var. Şirket hala yaklaşık 200 isim aralığında ürün üretiyor. Burada dünya çapında bilinen ünlü matryoshka bebekleri ve Semenov oyuncakları var.

Haziran ayında, üçüncü hafta sonu, gezginlerfestival "Altın Khokhloma" olsun. Bölgenin dört bir yanından gelen ustalar festivale geliyor. Ayrıca sanatçı ve şarkıcılar burada performans sergiliyorlar, kostüm şovları düzenleniyor. Tüm festival 3 gün sürer.

Nizhny Novgorod bölgesinin tohumları

Sonuç olarak

Bu Nizhny Novgorod şehirlerinin tüm listesi değilAlan, çok güzel ve umut verici yerleşim bölgelerinde. En önemlisi, tüm sakinler Rus geleneklerini koruyorlar ve bölgenin ekonomik kalkınmasını unutmamakla birlikte bölgenin kimliğini korumaya çalışıyorlar.

Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Amigurumi Miki Fare Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri
 • Hakkaride kaçak sigara ve akaryakıt ele geçirildi
 • Etiket: saç düzleştirme
 • Tavada Su Böreği

 • Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 80

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler


  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 82

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 99

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 80

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 28

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 96

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 71

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 79

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 47

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 61

  Nijniy Novgorod bölgesindeki şehirler - liste, tarih ve ilginç gerçekler 41