Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 2019

Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 2019
21.09.2019

Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 44

Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar

Aziz Gregory'nin onuruna tapınakPolyanka'da Moskova'da, çok eski bir tarihe sahiptir. Başlangıçta, Karanlık Biri lakaplı Prens Vasily II'nin emriyle bir ağaçtan düşürülmüştü. Efsaneye göre bu, Tatar esaretinden kurtulmak için Cennete şükranla yapıldı.

Neo-Caesarea Aziz Gregory Kilisesi

Tapınak inşaat efsanesi

Bugün bu ahşap yapıdan değilBu gitti. Onun yerini görkemli bir taş kilise yükselir. Ama burası bir çorak, Prens Vasili oldu bir anda, Horde kalan, Tanrı adına yemin ettim sen Moskova Kremlin göreceksiniz tapınak inşa ve bellek o gün kutlanır aziz onuruna bunu takdis ederim hangi yerde. sermayenin duvarlarını bakın, o 30 Kasım 1445 mahkumdu. Ortodoks takvimine göre, bu gün Aziz Gregory Yeni Caesarea'lı Mucizeci hatırasını kutlanmaktadır. Bu durum şimdi Neo-Caesarea'lı Polyanka Gregory tapınağı olarak bilinen kilise geleceği kaderini belirledi.

Yeni inşaat

Ahşap kilise 17. yüzyıla kadar devam etti. 1669-1679'da, onun yanında bir taş kilise büyür. Hükümet, hükümetin bağışları yardımı ile Çar'ın itirafçısı, papaz Andrei Savinov'un inisiyatifinde gerçekleşti. Kilise patronu Nikon, binaya nimet veren bir kilise verdi, ancak patrik Joachim, Neoecasary Gregory'nin bitmiş kilisesini zaten kutsadı. İnşaat, o sırada bulunan en iyi mimarlar tarafından yönetildi. Tarih, kuşaklar için korunmuştur: Karp Guba ve John the Grasshopper.

Neo-Jesyr St. Gregory glade üzerinde bir tapınak

Kilisenin mimarisi ve dekoru

Aziz Gregory kilisede mimarlıkNeo-Caesarea, Moskova kubbesi yapımının zamanının standartını yansıtıyordu ve beş kubbeli ve çadır tipi çan kulesini düşündürdü. Tapınak fayans ve çiçek süsleme ile dekore edilmiştir. Onların yazarları, adlarıyla da bildiğimiz bir kişiye aittir. O zamanlar çömlekçi Stepan Polubes'i meşhurlardı.

Tapınak projesinin gelişimi ile ilgili olarakşimdi bir tasarım denilecek, Çar Alexei Mihailovich'in eli elini koydu. Neoecasary Gregory tapınağının resmini tuğla için kırmızı, ve badana ve turkuazla kaplanmış çadırdı. Sonuç olarak, kilise o kadar güzel olmuş ki, insanlar buna Kızıl Kilise adını vermiştir. İkonostasis, tanınmış Simon Ushakov liderliğindeki kraliyet sanatçıları ve simge ressamları tarafından boyanmıştır. Bu projedeki yazarlığı, örneğin, Tanrı'nın Anası "Eleusa-Kikkskaya" nın imgesine aittir. Elbette, şimdi tapınakta değil, Tretyakov Galerisi'nin sergileri arasında.

Neocaesarean Gregory tapınağı

Kilise ve kraliyet ailesi

Aynı kilisede Tsar Alexei Mihayloviç evliydi1671 yılında Natalia Naryshkina ile. İçinde daha sonra imparator Peter the Great olacak bir bebeği vaftiz etti. Bugün bile, Neocaesarea Gregory'sinin tapınağında, geleceğin egemen reformcunun vaftiz edildiği bir font tutulur. Prensip olarak kraliyet ailesinin tapınağına gösterilen bu ilgi tamamen anlaşılabilirdi, çünkü onun başrahisi geleneksel olarak Çar'ın itirafçısıydı ve tapınağın kendisi bir mahkeme statüsüne sahipti.

1812 savaşında kilise

1812 olayları sırasında Polyanka kilisesiGrigory Neoecasary de kendini ayırt etti. Eğer diğer kiliselere göre, Fransızlar kendilerini vandalizm eylemlerine izin verdiler ve sıradan evler ile bir çok dini binaları yaktılar, bu durumda emsalsiz davrandılar. Yani: Neocaesarea Gregory kilisesinde askerleri binaya yağma ve ateşten korumak olan görevliydi. Fransız savaşçılar, sermayeyi harap eden bir yangının zarar görmesini önlemek için kovalarda su taşıdılar. Bu vesileyle Napolyon, sadece mümkün olsaydı, bu kiliseyi eline bırakıp Paris'e doğru süreceğini söyledi.

Neo-Jesharian Gregory tapınağının takvim

devrim

Fakat müdahaleciler-Fransızlar ne yapmadı?Rus komünistlerinin başarısı. 1917 devriminden 22 yıl sonra, Neo-Jesara St. Gregory Kilisesi'nde ilahi hizmetler yapılmaya devam edildi. Fakat 1939'da kapatıldı ve yarısı imha edildi. Son başrahip Butovo çöplüğünde öldürüldü.

İnançlılara geri dön

İnançlıların ellerinde, kilise sadece 1994 yılında döndü. Aynı zamanda ilahi hizmetler tekrar başladı. 1996 yılına gelindiğinde, tapınak, Moskova Patriği ve Tüm Rusya Alexy II'nin katılımıyla gerçekleşen kutsallaştırılmış olabileceği şekilde, yeterli bir dereceye kadar restore edildi. Kalıntılar, resmi kaynaklara göre, kilisenin hamisi - Neocaesaria St. Gregory. 1998'de Metropolist Anthony of Sourozh tarafından bölge halkına teslim edildi.

Bugün tapınak

Şu anda, bu tapınak dışında, buTapınak birçok aziz emanetler vardır, o sadık gözünde bazı değerdir. Aziz Gregory Teolog anısına ve Tanrı "Bogoliubsk" Annesi onuruna - Kilisenin onuruna ana taht baba sözü yanında iki tane daha çalışırlar. Şu anda kilisenin Rektörü Piskopos Jerome (Chernyshov) emekli oldu.

neocaesarean Gregory tapınağı takas zamanlaması

Polyanka'daki Neocaesaria St. Gregory Kilisesi: zamanlama ve adres

"Polyanka" metro istasyonundan tapınağa ulaşmanın en kolay yolu. Bölgenin tam adresi şu şekildedir: Moskova, Bolshaya Polyanka sokağı, 29A.

Zaman çizelgesine gelince, kilisede ibadet hizmetleri cumartesi, pazar ve tatil günleri yapılır.

Cumartesi günü:

 • 09:00 - Matinler, ayin.
 • 17:00 - Tüm gece nöbeti.

Pazar günü:

 • 09:30 - Liturji.

Aylık güncellendiği için kilisede Neocaesaria Gregory kilisesinin daha ayrıntılı bir programı belirtilmelidir.

Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 2019

Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 2019

Related news

 • Denis Papin kimdir hayatı eserleri buluşları
 • Rusya’nın Karadeniz Filosu Basın Dairesi
 • Mikro Çip ile Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır Mikro Çip Yönteminin Faydası Nedir
 • Yıldız taşı faydaları
 • Nerede ve kime göre: kimyasal teknoloji

 • Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 89

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar


  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 91

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 44

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 23

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 29

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 92

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 38

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 29

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 67

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 97

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 79

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 33

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 21

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 38

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 76

  Neokaesarea St. Gregory Kilisesi üzerinde tarihi yazılar 20