Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 2019

Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 2019
21.08.2019

Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 31

Nekrasov'un şiirinin içeriği ve analizi "Yolda"

19. yüzyıl edebiyatı devrimciydi. Yazarlar ve şairler, zorlu bir köylü kaderiyle ilgili eserleri yayınladılar. Gelişmiş devrimci fikir taşıyıcıları, mülklerin eşitliği, köleliğin kaldırılmasını hayal ediyorlardı. Neyse ki aynı 19. yüzyılda köylüler özgürleşti.

Bu yazıda Nekrasov'un "Yoldayken" şiirini inceleyeceğiz. Bu yazarın köylülerin hayatı üzerine yaptığı sayısız eserden biridir.

Nekrasov'un yaratıcılığı

Nikolai Alekseevich, bir asilzadın oğluydu.Serflerine ezildi. Çocukluktan köylülerin üzücü kaderini izledi. O serfliğe karşıydı. Tüm çalışmaları köylülerin yaşamlarını, durumlarını tasvir etmeye adamıştır.

Çocukluk, aile, çevre onun üzerine vardıedebi etkinlik güçlü bir etkendir. Babası tirandı ve annesi Nikolai Alekseevich'e baskı uyguluyordu. Bu, Nekrasov'un eserlerine yansımıştı. Zor bir kadın payı hakkında yazdı.

Şair, alt sınıfların yaşantısına merhamet uyandırarak, bu hayatın adaletsizliğini anlatan eserleri yayınladı. İnsanoğluna duyarlı, devrimci görüşlere sahipti.

Şiir analizi yolda güzel değil

İlk eserlerinden biri "Yoldayken" dir. Yazar ayrıca köylü kaderi konusuna da değindi. Şiiri Nekrasov'da ("Yoldaki") tasvir ettiği şey, analizde gösterilecek.

Öncelikle, çalışmanın ana hatlarını çizelim.

Şiirin İçeriği "Yolda"

İş, ustanın adresiyle başlar.sürücüye. Kendisinin sıkıldığını, özlemini bazı tarih için dağıtmasını ister diyor. Örneğin, işe alım, ayırma ya da kurgu hakkında, sürücünün hayatında gördüğü şey hakkında. Kendisinin mutsuz olduğunu ve onun genç karısıyla ilgili konuşmaya başladığını söylediği kişiye.

yolda çirkin

Bir bayanlar ailesinde yetişti. Orada dikip dikmek, bilimsel bilgi edinmek, okumak, bir müzik aleti çalmak, görgü kurallarını öğrenmek öğrendi. Saten içinde giyinmiş, bol çeşitli lezzetler yedi. Kısacası genç asıllı bir kızı olarak yaşıyordu.

Yani onun içindeki kahraman-köylü kadını anlatıyorPoem Nekrasov "Yolda." Sonra hikaye değişir. Sürücü, genç hanımın evlendiğini, babasının öldüğünü söylüyor. Bundan sonra, damadı köye, yerli bir yer olan beyaz bir köylü kadını gönderdi. Orada bir antrenörle evlendi. Muazzam bir şekilde yaşayan bir köylü kızı, ne biçmeye ne de süt ineğine sahip olamazdı. Zorlukla sürüklenmiş odun ve su, corvee gitti. Koçluğun acılarına bakması acı vericiydi. Kız, hayattaki bu değişim nedeniyle öfkeyle gülümsedi. “Lordları onu mahvetti” diyor koç adam.

Bir köylü kadını olarak karısı kitap okur, bir portreye bakar. Oğlu da okuma ve yazma öğretir, onun için bakım yapar, yıkar, keser, yenmesine izin vermez.

Koçcu ​​talihsizliğini paylaşıyor. Karısı Grusha'nın tamamen tükendiğini, solgun olduğunu, hiçbir şey yemek istemediğini, pek de yürümediğini söylüyor. Yakında öleceğinden korkuyor. Her ne kadar zor işlerle ona eziyet etmediğini itiraf etmesine rağmen, giyindi ve beslendi. Ben azarlamama ya da dövmemeye çalıştım.

Efendi, koçmene sıkıntılarını dağıldığını söyler.

Yazarın eserlerinde göstermek istediği, Nekrasov'un "Yolda" adlı şiirini analiz ederek öğreniyoruz. Köylü kadının hüzünlü kaderini, şairin hangi soruna yol açtığını düşünün.

Nekrasov'un "Yolda" adlı şiirinin analizi

İş, iki farklı insanın diyaloğu: usta ve koç adam. Onlar karşıt sınıflardan. Onların düşünceleri, iç dünya farklıdır. Usta sıkıldı. Her şey hayatında sorunsuz ilerliyor. Koçcu ​​eğlenmek için uygun değildir. Onun acısı: karısı ölüyor. Usta sıkıntısını dağıtmak istedi. Onun için eğlenceli - bunlar insanların nasıl ayrıldığıyla ilgili hikayeler. Alt sınıfların sıkıntıları ona dokunmuyor, aksine, onu eğlendiriyorlar.

Antrenör, karısının genç hanımlarla nasıl büyüdüğünü anlatıyor, ancak bir köylü kadını olarak kaldı. Başka bir ortamda yaşadı, ancak gereksiz yere geri gönderildi.

yol analizi üzerinde çirkin

Nekrasov'un "Yolda" adlı şiirinin analiziev sahiplerinin köylülere nasıl davrandıklarını gösterir. Sıradan insanların duygu ve sıkıntılarıyla ilgilenmediler. Köylü kadın Grusha'nın trajedisi ustayı karıştırmadı. O sadece özlemini yok etti.

Yazar köylülerin toprak ağalarına nasıl maruz kaldıklarını, çubuğun kaderlerini nasıl belirlediğini gösteriyor. Aynı zamanda sadece kendi çıkarları ve ruh halleri tarafından yönlendirilirler.

Anlatım çalışmalarında anlamına gelir

Nekrasov "Yolda" yazdıortak kelimeler: "kız", "bebek", "erkek" ve diğerleri. Böylece yazar çalışmasını doğallaştırır. Sunum için, karakterlerin özünü daha iyi ifade etmek için diyaloğu kullandı.

Sonuç

Nekrasov'un "Yolda" şiirinin analizi gösterdiev sahiplerinin serflerin kaderine ilgisizliği. İşin kahramanı, teknik direktör, karısının neden öldüğünü anlamıyor. Köylü kadın Grusha'nın yeni sorumlulukları olduğu ve yaşam tarzının değiştiği o kadar da fazla değil. Büyük olasılıkla, insanlık onurunun aşağılanmış olduğu gerçeğinden acı çekti. Toprak sahiplerinin elinde olmak, onun kaderine karar vermediğini, hiç kimsenin ona sayılmayacağını fark etti. Ve asil bir aileye ne kadar yakın olursa olsun, her an atılabilir, çünkü o sadece bir serf.

şiir yolda çirkin

Yeni ortamda, bir yabancı gibi. Kocası, onun çıkarlarını paylaşmak için onu anlayamıyor. O bilmediği bir adam için sevgiyle evlenmedi. Yalnızlıktan ve haksız kaderden ölür.

Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 2019

Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 2019

Related news

 • Moda İkonu Olmanın 10 Altın Kuralları
 • Şarkıcı Natalia Mogilevskaya: biyografi, yaratıcılık, kişisel hayat ve ilginç bilgiler
 • UAC normu: değerlerin yorumlanması
 • Milli Piyango Haberleri
 • Hardal Hangi Yemeklerde Kullanılır

 • Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 71

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda


  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 48

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 5

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 90

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 12

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 48

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 62

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 10

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 1

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 93

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 14

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 55

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 31

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 77

  Nekrasovun şiirinin içeriği ve analizi Yolda 100