Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 7 20.01.2019, 23:22

Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi? Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru

Bilim adamları uzun zamandır insanlığınvücut elli ila yetmiş gün arasında yemek yiyebilir ve su olmadan on güne kadar yaşayabilirsiniz. Ancak hayat için en önemli şey nefes alma ihtiyacıdır. Oksijensiz vücut sadece birkaç dakika sürecek.nefes gerilemesi için dünya rekoru

Son zamanlarda popüler bir trend haline geldibirçok etkinlik alanında farklı kayıtlar ve başarılar belirlemek. İnsan vücudunun imkânlarının sınanması da bir istisna değildir. Dalgıçlar ve sporcular, nefes tutma konusunda dünya rekorunu kırmaya çalışarak aralarında rekabet eder. Herkes, hazırlıksız bir kişinin uzun süre hava olmadan yapamayacağını bilir. Bu nedenle, nefes alma gecikme kaydının oluşturulmasına rağmen, şampiyonun bundan önce çok uzun süre eğitilmesi gerekiyordu.

Organizmanın imkânları

Normal koşullar altında basit bir yetişkin40-60 saniye nefes alabilir. Bu kabiliyetin bireysel olduğu herkes için bir sır değildir ve eğitim sürecinde daha etkili ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Nefes tutmaya ilişkin kayıtlar oluşturulmaya yardımcı olurakciğerlerin hiperinflasyonu, yani atmosferik havanın sık ve derin teneffüs edilmesi. Bu egzersizden sonra dalgıçlar dokuz dakikaya kadar su altında kalabilirler. Derideki solunumun tutulması için ilk kayıt Michelle Bade adlı bir Fransızcağa aittir. Hareket etmeden, su altı altı dakika dört saniye oturdu.nefes tutma kaydı

Küçük bir numara

Saf olarak teneffüs ettikten sonraoksijen, uzun süre havasız çalışabilirsiniz. 1959'da, özel ekipman olmaksızın altı metrelik derinlikteki nefes darlığına ilişkin dünya rekoru kuruldu. Otuz iki yaşındayken, Birleşik Devletlerin yerlisi olan Robert Foster, kırk iki saniye boyunca on üç dakika su altında oturdu. Şampiyonun başarısını ayarlayın, saf oksijen için 30 dakikalık ön inhalasyon işlemine yardımcı oldu.

Vücuttaki oksijen rezervi

Bu fenomende, örneğin apne (solunum durması),insan vücudu neredeyse tüm oksijen rezervlerini kullanıyor. Yaşamsal bileşiğin rezervi iki litreliktir. Bunların dokuz yüz mililitresi insan akciğerlerinde, altı yüz mililitre kan tutuyor ve beş yüz mililitre kas içeriyor. Nefes tutmak için dünya rekoru kıran toplam insan sayısı bir buçuk litrelik olabilir. Bu önemli maddenin konsantrasyonundaki keskin azalma ve hücrelerin oksijen açlığı nedeniyle, su altına alınması sağlığa doğrudan zarar verebilir.

Respiratuar arrest için Guinness kaydı

Dünya başarısı

Guinness'in nefes alma kaydı, Tom Sithas adında bir Alman freediver tarafından tutuluyor. Bu adam yirmi iki dakika ve yirmi iki saniye boyunca suyun altında havada kaldı.

Nefes tutmada dünyanın önceki kaydıyirmi dakika ve yirmi bir saniyeliğine nefes almayan Ricardo Bachi'yi kurdu. Yarışmadan beş saat önce yeni şampiyon Tom Sytas, yemeyi reddetti, vücuttaki metabolik süreçleri yavaşlattı ve dalıştan hemen önce saf oksijeni soludu. Dünyada, solunum gecikmesi kaydının, kendisini ortalama insandan yüzde yirmi daha fazla olan büyük bir akciğer hacmi oluşturmasına yardımcı olduğu da unutulmamalıdır.respiratuar arrest için dünya rekoru

Açıklanmadı, ancak doğru

Birkaç kişi 1991'de yetmiş yaşında olduğunu biliyorGözlemciler, uzmanlar ve bir grup bilim insanının varlığında Ravindra Misra adlı bir Hintli yerleşik, altı gün boyunca su altı hayatta kalmayı başardı. Tüm bu zaman boyunca, özel bir cihazın gözetiminde, adam meditasyon yapıyordu. Raksh Kafadi, guru'nun nefesini yakalamak için yüzeye gelmediğini veya çok sayıda gözlemciyi aldatmak için başka hileler kullanmadığını dikkatle gözlemledi. Reçeteli zamanın sonunda Mishra, akıl ve akılda yüzeye çıktı. Araştırmacılar, adamın sualtında yüz kırk dört saat, on altı dakika ve yirmi iki saniye harcadığını doğruladı. Bütün bu süre boyunca ondokuz metrelik bir derinlikte lotus pozisyonunda oturdu. Uzmanlar, Mishra'nın tüm organların hayati aktivitesi azami seviyeye indirildiğinde vücudunu özel bir meditasyon halinde batırdığına inanıyor. Bu yöntemle bir adam oksijen eksikliği fenomeninden kaçtı. Mishra bizzat kendisinin eski tanrıçaya yardım ettiği ve bu rekoru kıstırdığı uzun bir süre su altında kalmanın kendisinden kaynaklandığını söyledi.

nefes tutma kaydı nedir

Olağanüstü daldırma

Aynı yıl, Jorge adlı bir resident Jorge adlıBasit bir balıkçı olan Pacino, bir saat beş dakika su altında kaldı. Daldırma derinliği altmış metre idi. Sualtı solumasına izin veren özel cihazlar ve tüplü teçhizat mevcut değildi. Bu, filmdeki daldırma işlemlerini kaldıran operatörler tarafından kanıtlandı. Ampari kentinden sıradan bir balıkçıya ait ünlü kişiyi yapan süreç, doktorların fizyologları açıklayamıyor.

tehlike

Bu arada, uzun süreli solunum gecikmeleri ve teknikleriYüksek olasılıkla antrenman apnesi vücudun sağlığı üzerinde zararlı etkilere neden olabilir. Akciğerlerin hiperventilasyonu doğrudan bilinç kaybına katkıda bulunabilir. Nefesin, havanın ağzına önceden sokulduğu ve akciğerin rüptürüne yol açabildiği bukal pompalama yöntemi. Bu bağlamda, herhangi bir serbestleştirici güvenlik düzenlemelerine uymak zorundadır. Tüm egzersizler, sadece dalma derinliği küçük olsa bile, grup ve gözetim altında yapılmalıdır.Related news

 • 15. Türk Dünyası Çocuk Şöleni başlıyor
 • Ekler Görünümünde Mini Pastacıklar
 • Denis Zhabkin: Saratovdan ünlü bir blogcu biyografisi
 • İrlandalı boksör saldırgan esnaflarla karşı karşıya geldi

 • Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 61

  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru


  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 33

  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 97

  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 24

  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 71

  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 4

  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 9

  Nefes tutma dünyası nasıl kaydedildi Nefes Alma Güvenliği İçin Guinness Rekoru 12