Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 2019

Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 2019
21.09.2019

Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 26

Neden Orel'deki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer?

Herhangi bir şehir ünlüdür.manzaraları: parklar, bahçeler, heykeller, çeşmeler. Bugün sanal tur bir tür taahhüt ve anıt Leskov Orel bahsediyor.

Yazar hakkında kısa bilgi

Nikolai Semenovich Leskov'un doğum yeri - Gorokhovo köyü(Oelol ilçesi, Orel ili). 1841-1846 döneminde Orel spor salonunda eğitim gördü. 1847'de hizmetini Orel Ağır Ceza Mahkemesi Odasına girdi. Bu ona sanatsal çalışmalar için zengin malzeme verdi. St Petersburg'da geçirdikleri hayatının son dönemi, fakat hayatının tüm dönemi yazar, yerli yerleri ile ayrılmaz bir bağlantı hissetmekten hiç vazgeçmedi.kartal anıtı

Emlak Konum

Bu şehir bütünün bir "edebi yuvası" olarak kabul edilirünlü yazarlar bir pleiad. Bu nedenle, seçkin kişiliklere adanmış önemli sayıda anıt var. Orel'de Leskov'a sadece bir anıtdiğeriyle karıştırılmamalıdır.

Alışılmadık edebi heykelyazarın doğum gününün 150. yıldönümü olan jübile tarihe ayarlı. Kurulum yeri - Sanat Meydanı - tesadüfen seçilmedi. Şehrin tarihsel merkezinde bu ya da NS ile ilişkisi olan birkaç antik bina var. Leskov.

Bu Michael-Archangel Kilisesi (bu aradayazar tarafından bir dizi eserde bahsediliyordu) ve küçük bir sessiz park - bir taraftan eğitimini aldığı klasik spor salonu - Merkez Bankası eski binası - diğer taraftan. Gün boyunca tramvay anıtın içinden geçiyor.kartaldaki anıtın tanımı

Orel'deki Leskov Anıtı'nın açıklaması

Anıtsal topluluk üretimi içingri granit ve bronz kullanılmıştır. Bizden önce kanepede oturan ve kendi çalışmalarının kahramanları tarafından çevrelenen yorgun Nikolai Semyonovich'i görüyoruz. Beş heykel grubu bronzdan yapılmıştır ve 1.5 metre yüksekliğinde sütunlara monte edilir. yazarın Hayranları kolayca aşkı bulabilecek Onisimovnu Arcadia (Kahramanlar "peruk Sanatçı"), Katerina İsmailova (ürünün "Mtsenkli Lady Macbeth" nin kahraman), Ivan Severyanovich ve Grushenka, Lefty ( "Büyülü Wanderer" kahramanları) ve "Katedral Folk üç aziz ".

Bu arada, anıt heykeltraşları Yu. G. ve Yu. Yu. Orekhov, mimarlar A. V. Stepanov ve V. A. Petersburgers - yazarları SSCB (1982) Devlet Ödülü'ne layık görüldü.

Bugün Orel'de Leskov'a bir anıtonlar onu genellikle turlar başlamak gelen, kendisine çiçek döşeme resmi törenden sonra arkadaşları ve çiftler, yeni evliler buluştuğu yerdir.kartal anıtı

Orel'deki NS Leskov'a bir anıt bulun, hiç de zor değil: herhangi bir toplu taşıma aracından yararlanarak ("Sinema" Ekim "durdur") ya da kendi arabanızdan alabilirsiniz.

Vatandaşların kendileri, Leskov'un Orel'deki bir anıtını içeriyorönemli ve gerçekten güzel birinekesinlikle ziyaret edilmesi gereken şehir heykelleri. Birçok kişi, Leskov'un deneme öyküsünü açmak için küçük bir arzuya hayran. Bu arada, yazarın başka bir anıtı kentte, "Yeşil", "Leskov Caddesi" adında, bir NS ev ev müzesi var. Leskov.

Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 2019

Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 2019

Related news

 • Eğitimde sistem etkinliği yaklaşımı
 • Gribe Ne İyi Gelir: Grip için Şifalı Bitkiler
 • Termosifon nedir
 • 40. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği 2018
 • Sağlıklı Beslenme Yöntemleri

 • Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 82

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer


  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 9

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 6

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 26

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 89

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 7

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 88

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 3

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 16

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 6

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 99

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 88

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 85

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 17

  Neden Oreldeki Leskov anıtını ziyaret etmeye değer 90