Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 44 22.01.2019, 17:34

Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar?

İştahla birlikte çocuğu yedi, ama çok yakındayanlışlıkla hıçkırık, ardından yenen kişinin etkileyici bir kısmı dışarı çıktı mı? Regürjitasyon birçok anneye aşina olan bir sorundur. Bu normal bir fenomen mi yoksa değil mi? Ne zaman endişelenmeliyim? Neden bebekler kusturuyor?

Norm ya da değil mi?

Neden yeni doğmuş bebekler kusurlu yaparAltı aya kadar yaşta hemen hemen hepsi kurutulurbebekler. Fiziksel olarak, bu işlem kusmaya benzemektedir - mide veya yemek borusundan, gıdaların bir kısmı (süt) ağza geri döner ve hava da bırakır. Çoğu durumda, bebeklerde yetersizlik doğal bir süreçtir. Üstelik ebeveynler beslenme sürecinde ve bebeğin gününün rejiminde değişiklikler yaparak daha seyrekleşmeyi deneyebilirler. Ancak bazen, yetersizlik, çocukta ciddi doğumsal hastalıkların varlığını veya gelişme patolojilerini gösterebilir. Gıdaların emilmesi sırasında ya da hemen sonra bir burp görülürse endişelenmeyin. Çıkan süt miktarına ve bunun ne sıklıkta olduğuna dikkat edin.

Yenidoğan neden kurtarıldı: En yaygın nedenler

Yenidoğan bebekleri neden yetersiz kalıyorEn yaygın nedenlerden biribebeklerdeki belmingin ortaya çıkışı - aşırı beslenme. Çocuğun kendisi ne kadar yemek yemeli ve ne yemeli anlamıyor. Ancak aynı zamanda, doğal yem olan birçok ebeveyn talep üzerine beslenmeyi tercih etmektedir. Bununla birlikte, bir çocuğun saatlerce bir karışımı yemesi durumunda bile, aşırı yeme kaçınılması her zaman mümkün değildir. Unutmayın, tüm çocuklar farklıdır ve beslenme tavsiyeleri herkes içindir. Bir çocuğun regürjitale neden olabileceğinin bir başka nedeni, yiyeceklerin emilmesi sırasında havanın midesine girmesidir. Bu durumda, ereksiyona belirgin bir ses eşlik eder.

Düzenli havadan yetersizlik oluşabilirçünkü bir bebek tarafından emziklerin yanlış kavranması veya şişe özelliklerinden dolayı. Bu sorunu çözmek için besleme kapasitesini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Emzirmede doğal olarak bebeğin meme başı ile meme başını tuttuğundan emin olun. Örneğin, beslenme çok aç ya da korkmuşsa, bebek bebeği kırık nefesle yutun.

Yeni doğanların nedenlerikusurlu hale getirmek için sindirim sisteminin yapısını ve gelişimini ihlal ediyor olabilirsiniz. Eğer bebek yapay besleniyorsa, seçilen karışımın ne kadar uygun olduğunu düşünmelisiniz. Ayrıca, düzenli bir ereksiyon, enfeksiyöz hastalıkların veya sinir sistemi bozukluklarının varlığına işaret edebilir.

Bebekler neden yeniden doğurur? Bununla ilgili ne yapmalı?

Bebeklerde regürjitasyonEn yaygın halk ilaçları -beslemeden hemen sonra çocuğu “bir sütuna” (dikine, ona basarak) tutun. Beşik ve bebek arabası yatakları başını kaldırarak bir açıyla yerleştirilmelidir. Benzer bir pozisyon bebeğin vücudunda olmalı ve beslenme sırasında, özel bir yastık satın alabilirsiniz.

Yeni doğanların bir başka nedenitükürük, - beslendikten hemen sonra aşırı aktivite. Çocuğu yemekten hemen sonra hareket halindeki oyunları sınırlamaya çalışın. Giysilerin seçimine de yaklaşmak gerekir - karın elastik bir bant tarafından sıkıştırılmamalıdır, omuz veya tulum üzerinde tokalar ile kaydırıcıları seçmek daha iyidir.

Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlarFotograf fotograflar resim galeriler Goruntuler

Related news

 • Multivarqueda darı püresi - sağlıklı bir kahvaltı
 • İkimizin Yerine Anandi Geri Dönecek mi 14 Ocak
 • Pratik Mezeler
 • Çete 11.Bölüm 2.Parça izle

 • Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 79

  Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar


  Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 41

  Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 20

  Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 62

  Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 80

  Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 74

  Neden bebekler beslendikten sonra regürjitasyona giriyorlar 54