Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeliNe bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli

22.05.2019

Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 61

Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli

Bir ürünün tadımı bir süreçtirince, özgül. Terimin kendisi, belirli bir yemeğin tadının değerlendirilmesi anlamına gelir. Örneğin, bir uzman bir şarabı test ettiğinde, farklı çeşitleri ve türleri karşılaştırarak, bir yudum almalı, sıvı tükürük ile karışana kadar ağzında tutunmalı ve müfettiş lezzet buketinin tüm inceliklerini tanımayacak ve tükürecektir. Profesyonel tatmanın bir teatral aktiviteye benzediği ve her türlü aksesuarla ilişkilendirildiği açıklığa kavuşturulmalıdır.

Bazı terminoloji

şarap tadımı

Yukarıda belirtildiği gibi, bir şarap tadımıBu tür içecekleri çeşitli özelliklere göre değerlendiren bir uzman: bir lezzet ve aromatik buket, bir kale, renk parametreleri. Bu nedenle, ilgili endüstrilerden profesyoneller ile karıştırılmamalıdır: oenologists ve sommeliers. Enolog - şarap yapımında uzman bir uzman olan şarap yapımında uzman bir uzman. Sommelier şarap kartı yapar, şarapları bir veya başka bir yemeğe alır.

Gerekli küçük şeyler

Şarap tadımcısı, prosese başlarken, profesyonelleri bir amatörden ayıran inceliklerin bazılarını bilmelidir.şarap tadımı

 • Örneğin, birkaç değerlendirmek istiyorsanıziçecekler, bu prensibe göre yapılmalıdır: önce beyaz, açık şaraplar denenir, sonra - koyu, kırmızı. Tatlı ve kuru arasında son olanlar geçer. Yaş olarak, örneklerde gençlere öncelik verilir, bunu daha olgun olanlar takip eder. Ve elbette, kaleyi tatmak da artmaya devam ediyor.
 • Taster, forma dikkat etmelidirbir bardak Bu arada, şarap, normal bir camdan, yani bir camdan tadılmaz. Bacak arzu edilen yüksek, kol uzunluğuna eşittir. Cam incedir. Genel olarak, ideal olarak, her bir içecek türü için camınız olmalıdır. Bacak için gerekli tutun, böylece sıvı el ısısından ısıtılmamalıdır. Ve camın kendisi mükemmel temiz olmalı.
 • Yetkili bir şarap tadımcısı sıvıyı tam olarak üçte bir oranında dökecek, böylece aromatik buketi değerlendirmek için camı döndürmek uygun olacaktır.
 • Testin sadece üç aşaması var. Bunlar, aşağıdaki gibi tarif edilebilecek 4 aşamada gerçekleşir: Alınan duyuları analiz eder, onları tanımlar, bunları daha önce değerlendirilmiş olan örneklerle karşılaştırır, ürüne kendi "kararını" verir.

Mesleğin özellikleri

şarap mesleğinin çeşnisi

Şarap tadı - birleştiren bir mesleksadece edinilen beceriler değil, aynı zamanda doğuştan gelen yetenekler. İstatistiklere göre, insanların sadece yaklaşık% 15'inin bu yetenekleri vardır. Meslek, duyu organları, tat, görsel ve koku hafızasının özel bir gelişimini gerektirir. Ve tabii ki, anlayış ve bilgi, belirli terminolojide akıcılık. Üretim sürecinin her aşaması olarak şarap tadımı bilmeli. İçki ile tam olarak ne olur ve bunun nihai sonucu nasıl etkileyeceği. Örneğin, kokunun, tadı ve rengin bir tadımcısı, şarabın nerede üretildiğini, hangi yılda ve hangi çeşit meyvelerden olduğunu söyler.

Tadilat için özel olarak öğretir miyiz? Ne yazık ki hayır. Dersler restoranlar, barlar, şarap imalathanelerinde organize edilebilir. Gıda endüstrisi teknoloji uzmanları da bu mesleğinde uzmanlaşmalıdır. İyi bir uzman son derece değerlidir ve kendi alanında her zaman talep görecektir.

Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeliNe bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli

Related news

 • Lazanya Her Zaman Etli Olmaz ki Canım Patlıcanlı Vejetaryen Lazanya Nasıl Yapılır
 • Tutkulu Sevişme İçin En Seksi Şarkılar
 • En Trend Bayan Kot Pantolon Modelleri
 • Trump kabinesini övdü
 • Bağdat Caddesinde Ezilen Çiçekçinin Ailesine Önce Kan Parası Teklifi, Sonra Tehdit

 • Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 13

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli


  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 84

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 6

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 4

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 57

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 30

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 66

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 63

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 93

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 14

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 78

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 45

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 79

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 17

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 67

  Ne bir şarap tadımcı bilmeli ve yapabilmeli 4