N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 2019

N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 2019
23.07.2019

N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 73

N. V. Gogol'un "Ölü Ruhlar" temalı kompozisyon

Kompozisyon "Ölü Ruhlar" N.V. Gogolun birçok varyasyonu olabilir. Yazarın eseri o kadar çok yönlü ki, kendini aştı ve Rus edebi dilinin gelişimine çok büyük katkıda bulundu. Nikolai Vasilyevich'in mirası yetişkinlikte yeniden okunmaya ihtiyaç duyuyor ve yeteneklerinin tüm yeni yönlerini açığa çıkarıyor.

"Ölü Soul Görüntüleri" konulu kompozisyon

Tarzın türü kendisi yazar olan bir eserbir şiir olarak nitelendirildi, üç cilden oluşacaktı. "Ölü Ruhlar" yaratmak için Gogol, başka bir büyük Rus yazar - A. S. Pushkin ile iletişim kurmak için esin kaynağı oldu. İlk cilt 1841'de yazılmıştır. İkincisi, yazar hizmetçisinin ifadesine göre, yazar acı içinde yanmıştı. Üçüncüsü sadece küçük notlardan ve kısa cümlelerden bilinmektedir.Ölü Soullar Konusunda Bir Makale

"Ölü Ruhlar" konusundaki kompozisyon tahkim edilebilirAna karakterlerin görüntüleri. Bunlar, kendilerinin "ölü olarak yaşayan" ölü ruhların satıcısı olan arazi sahiplerinin toplu portreleri. Bugün onların ilgisini kaybetmezler. Nikolai Vasilyevich üç ana Rus mülkünü tasvir etmek istiyor: bürokratlar, toprak ağaları ve köylüler. Ancak şiirin merkezi yeri, ana karakterin işitsel ruhları satın aldığı toprak sahipleri Manilov, Nozdryov, Sobakevich, Plyushkin ve Korobochka tarafından aynı şekilde işgal edilir. Köylüler şematik olarak gösteriliyor, gizemli Rus ruhunun temsilcileri. Görevliler yazara göre ev sahiplerine çok benziyor ancak rüşvet almayı biliyorlar.

"Ölü Ruhlar" ın ana karakteri Chichikov'tur

"Ölü Ruhlar" temasıyla ilgili bir makale,kahramanın açıklaması. Şiirin merkezi özelliği Pavel Ivanovich Chichikov'dur. NV Gogol'un 11. bölümünden önce nereden geldiği ve kim olduğu bilinmiyor. Daha sonra okuyanlar ana karakterin fakir bir aristokrat aileden olduğunu öğreneceklerdir. Baba oğlunu terk etmedi ve bozuk parayı aldı, yalnızca üstlerini memnun etmek ve dikkat çekici bir şekilde çalışmak için olağanüstü bir şekilde iyi iş çıkardığı bir talimattı. Chichikov - nezaket ve sevecenlik örneği, ancak dürüstlük değil. Yalnızca bir kâr tutkusu tarafından yönlendirilir, bunun için manevi yönergeler ve daha yüksek hedefler yoktur.Ölü Soul temalı kompozisyon

Kahya karakteri amorf vemeçhul, ancak bu nitelikleri herhangi bir durumda ne diyeceğini tahmin, onu onları manipüle etmeye, diğer tarafa gibi olmak, dönüştürmek için izin verir. Kopyalar iletişim toprak sahibi Manilov ait tiksindirici bir şekilde, Nozdryov uyum sağlamaya çalışırken, bir kutu ile bir konuşma dindar olur, ama aşinalık tedaviyi tolere etmez. Chichikov Sobakevich kendisine vardır ve plushkin ortak bir dil bulmak. Pavel İvanoviç Chichikov nadir yetenek fırsatçılar.

"Chichikov ölü bir ruhtur" konulu kompozisyon

Bu resmin bir prototip olduğuna dair bir fikir var.Şeytan'ın kendisi, ruh satan, gelecek kıyametin sembolü. Ölü ya da diri ruh Chichikov'un kendisi mi? Konsensüs yoktur. Bazıları, kahramanın kalbinin öldüğünü düşünür, çünkü sadece para sahibi olmayı arar. Diğerleri, bir aile yaratma hayallerine işaret ediyor, ona maddi fayda sağlamanın değil, sadece bir araç olduğunu düşünüyorlardı. Pavle Ivanovich'te "yeni bir başlangıç" da görebilirsiniz - girişimci, havada para kazanan "orta sınıf" ın bir temsilcisi. Bu soruna çözüm bulmak için "Ölü Ruhlar" konulu bütün bir çalışma ayrılabilir.chitchi konusu üzerine bir deneme

"Ölü Canlar" da ev sahipleri

Tüm ev sahipleri Chichikov'u kendi mülklerine davet ediyorlar ve feodal toplumun imgelerinden oluşan bir panoramanın okuyucunun önünde ortaya çıkması:

 • Manilov yetenekli bir hayalperest değil. Çok fazla başlangıç ​​noktası var, ama sonuna kadar getirilmemiş. Tüm boş zamanlarında - bu, borudan dışarı attığı kül yığınıdır.
 • Kaba Sobakevich, bir ayı gibi - Manilov'un tam tersi. Onu sadece Chichikov ile yakınlaştıran maddi faydaları düşünüyor.
 • Konuşan adı olan bir kutu muhafazakârdır, hayatı uzun süredir evde saatle birlikte durur, uçup uçar, ruhun ölümünü simgeleyen uçar.
 • Nozdryov - enerjisini koymak için hiçbir yere sahip olmayan geniş, kumar bir doğa. Onun mülkünde tam bir kaos, sadece köpekler iyi yaşıyor.
 • Soyadı, misers için ortak bir isim haline gelen Plyushkin, hayattan kopan bir adamdır. Sadece birikimi önemser ve anlamsızdır.

"Yaşayan Ruhlar"

Çalışmanın "yaşayan ruhları" kim?yazar? Üstelik bunlar, işlerinin yaşam boyu ustaları olan kaçaklar ve isyancıların olduğu Sobakevich'in ölü köylüleriydi. Onlar beyefendilerin aksine pasif değillerdi. Ancak yazar hala ölülerin yeniden dirileceğini, yani "yaşayan ölülerin" ruhlarının yeniden doğacağını ümit ediyor. Bunu ikinci ciltte anlatmak istedi.Ölü ruhların görüntüleri temalı deneme

Yazarın çalışması ilgilimodern Rusya? Okul çocukları "Ölü Ruhlar" üzerine bir deneme yazmaları halinde bu konunun daha ayrıntılı bir analizini yapabilirler. Gogol zengin bir edebi miras bıraktı. Şiirinin karakterleri ruhsuzdur, para toplamada ve safların peşinden sürüklenir, ancak sadece kendi soyadları ev isimleri haline gelmez. Ne yazık ki, Kutular, Sobakevichi ve Plyushkin günümüzde yaygındır.

N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 2019

N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 2019

Related news

 • Bir yetişkinde ishal: tedavi ve diyet
 • Pastane Şekerparesi Tarifi Yapılışı Videosu
 • Karışık Salata Tarifi Videosu
 • Şüveydiz Tarifi
 • Kucka:Parma beni birçok konuda ikna etti

 • N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 60

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon


  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 23

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 68

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 5

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 14

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 79

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 85

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 26

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 15

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 58

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 16

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 34

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 16

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 93

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 26

  N. V. Gogolun Ölü Ruhlar temalı kompozisyon 82