Muhammet Kösle 2019

Muhammet Kösle 2019 Muhammet Kösle

Muhammet Kösle

İlla ölmek mi lazım

30 Ocak 2019

“Geçtiğimiz aydı. Köşenizde bir okurunuzun şikayetini yayımlamıştınız. Şikayette, Nilüfer ilçesinde hizmet veren ve bizim de ikamet adresimize komşu olan Ataevler Semt Pazarı içinde bulunan elektrik panolarının ölümcül tehlikesine dikkat çekmiştiniz. Sağ olunuz. Ardından da UEDAŞ’ın sorunu giderdiği bilgisini okumuş ve endişelerimizin bitmiş olduğuna sevinmiştik. Gelin görün ki vaziyet böyle değil Sn. Kösle! Korkularımızın son bulması için illa birilerinin ölmesi mi lazım!”

TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNER Mİ?

Koç İlk ve Orta Öğretim Okulu Müdür Yardımcısı Sn. Serkan Alpaslan: “Sn. Kösle, köşeniz acele posta servisi gibi, sizleri tebrik ederim. Benim de dikkatimi çeken Fatih Sultan Mehmet Metro İstasyonu’ndaki Bukart yükleme kiosklarından biri uzun süredir arızalı olduğu için Bukart’a yükleme yapamıyorduk. Sorun köşenize taşındı ve akabinde birkaç gün içinde tamir edilip hizmete alındığına şahit olduk. Hızlı hizmetlerimize liderlik yaptığınız için sizleri tebrik ederiz. Gönül ister ki vatandaşın uyarısına gerek kalmadan bu işleri gören çıksın... Şimdi benim de bir şikayetim var. Umarım bu da acele posta servisi gibi değer bulur! Nilüfer İlçesi Ertuğrul Dörtçelik Çocuk Hastanesi Metro İstasyonu’na yolum düşmüştü. Basamaklardaki kaydırmazlara dikkatim takıldı. Sanırım taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışılıyor.” diyor.

KOVALI METRO

Adının açıklanmasını istemeyen özel güvenlik personeli, özetimle: “Yağan her yağmurda Şirinevler Metro istasyonu içine taşıdığımız kovayı doldur boşalt yapmaktan bıktık. Bize de bir tavsiyeniz olur mu acaba Sn. Kösle? Kolay gelsin.” diyor. Olur elbette. Civardan bir varil temin edin. Kova yerine onu koyun. Böylelikle doldur boşaltınız son bulsun. (!)

Yazının devamı...

Zincire vurulunca…

27 Ocak 2019

“Nilüfer İlçesi Odunluk Mahallesi Akpınar Caddesi Green White Plaza önü (No 5) her vakit çöplük gibidir. Maalesef çoğu yerde alışık olduğumuz üzücü durumun burada da olması akıl sır erecek gibi değildir! Çünkü, gördüğünüz gibi ilgili adres önünde 5 adet metal çöp konteyneri var. Yani yeterli miktarda.

 

‘BİR ANLAM VEREMİYORUZ’

Üstelik bu konteynerler, Nilüfer Belediyesi’ne aittir; ancak gelin görün ki konteynerlerin kapakları kalın baklalı zincirlerle kilitli tutulmakta. Vaziyet böyle olunca da zorunlu atışlar baş göstermekte(!) Zincirli çöp konteynerine anlam veremiyoruz. Mağduriyetimizi Nilüfer Belediyesi’ne ihbar ediyoruz.”

AFİYET OLSUN!

Abonemiz Hikmet Gençoğlu özetimle diyor ki: “Sizin mezarlıklardaki ayran ve cantık partilerine yönelik olarak yayımlamış olduğunuz yazınızı okumuştum. O günden sonra bu tür ikramlara karşı bakış açım ve yaklaşımım değişmişti. Teşekkür ediyorum. Buyurun size bir destekte benden gelsin! Geçtiğimiz hafta bir arkadaşımızın babasının defni için Büyükşehir Belediyesi Erdoğan Köy Kent Mezarlığı’na gitmiştim.

Yazının devamı...

2019’un ultra mükemmel projesi

25 Ocak 2019

Yıldırım İlçesi’ndeki Şirinevler Cami’nin önünde bazı kurnaz ziyankar araç sürücülerince sürekli kırılan ve şikayetlerinize göre her yayımımızdan sonra onarılan, sonra kırılan ve yine kırılıp yine yine onarılıp giden kaldırım hikayesine yardımcı olmak için ORAYA BÜRO AÇIN başlığımla dikkat çekmeye çalışmıştık!

 

Fuzuli masraf; kaderimiz, tamam! En azından gelgit yükü bari azalmalıydı! Adeta yapboza dönen çalışmalara faydam olsun diye şık ve sonuç odaklı çalışma önerimi de anlatmıştım çok kere. Derken “onardık” yanıtını alınca yine, yapılan çalışmaları bir kez daha görmek üzere koyuldum yola! Kaldırımı bir kez daha onarmış olmanızla birlikte proaktif örneğimi beğenmemiş olduğunuzu gördüm!

Yakın zaman öncesi şahit olduğum klozet taşlı önleminizden sonra, bu daha şık önleminiz... Saygı duyarım! Ancak 2019 yılında cadde ortasında bu fevkalade ultra mükemmel proje! Biraz tuhaf kaçmış gibi geldi de. Ya sizce?

LÜTFEN GÖZ YUMMAYIN

Yazının devamı...

Kaydırmazlar olmayınca…

20 Ocak 2019


Fatih Sultan Mehmet metro durağında olduğu gibi merdivenlerin kaydırmazlarının yıpranmış ve sökülmüş olması düşündürücü. Gerçi bu durum şehrimizin vazgeçilmez görüntülerinden! Oysa buralarda çalışan görevliler de var. Neden belli zamanlarda bunlar yenilenmez? Ya da onarılmaz? Basit gibi algılanan ancak beş liralık kaydırmazların eksikliği özellikle ıslak zeminde insanlar için tehlike oluşturuyor. Bu yüzden düşen, yaralananlar oluyor. Kimsenin başına kötü bir kaza gelmeden önlem alınırsa seviniriz.” İlgililere duyurulur.

BİRİLERİNİN DAHA CANI YANMASIN


Okurumuz; İşletmeci Özge Sağlam’a çok büyük geçmiş olsun diyerek e-postasını aktarıyorum: “Sn. Kösle, geçen hafta Tarihi Balibey Hanı yanındaki merdivenleri kullanarak Tophane tarafına çıkmak istedik. Basamakların ucundaki mermerlerin sökülmüş olduğunu fark edemeyen kızımız Sude, feci şekilde düştü. Muhatap bulamayacağımızı bildiğimiz için o telaşla kendi başımızın çaresine baktık. Dün yine aynı yerden geçerken gördüm ki merdivenler aynı durumda. Hatta bu kez de ben düşecektim neredeyse… Gördüğümüz kusuru, ayıbı, yanlışı bildirmek adına sorunu köşeniz aracılığıyla ilgililere ve kamuoyuna duyurmak istiyorum. Bizim başımıza gelen bir başkasının başına gelmesin, birilerinin daha canı yanmasın. Ben üstüme düşeni köşeniz aracılıyla yapmak istiyoum...” Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın dikkatlerine.

KALDIRIMDAKİ TAŞLARI KİM ALACAK?

Yazının devamı...

‘Şikayetimiz var’

18 Ocak 2019

‘BİZE SES OLUN’ 

 Yıllardır yağmur sonrası oluşan manzara bu! Şikayetçiyiz çünkü zor durumdayız. Belediyemize onlarca kez anlattık. Keza anlatmamıza gerek mi var ayrıca? Durum ortada... Belediyenin görmezden geliyor olması bizleri üzüyor. Burası sazlık değil. Burası 100.000 nüfuslu bir ilçe! Köşenize başvurduk. Bize de ses olur musunuz lütfen? Teşekkürlerimle.”

KALDIRIM İŞGAL ALTINDA

Okurumuz Tanju Göz: “Yerel seçimler yaklaştıkça genelde başkan adaylarının örnek şehirleşmeden bahsetmeleri olağandır. Fakat Nilüfer Beşevler Mahallesi Acar Sokak’tan, Fatih Sultan Mehmet metro istasyonuna ulaşmak için kaldırım bile yok denebilir. Genişliği topu topu yarım metre olmayan bu kaldırımın bir kısmı park eden araçların burunları nedeniyle işgal altında! Diğer kısımları da çöp konteynerlerinin işgali altında! Yayalar kaldırımda rahatça yürüyemesinler diye Anadolu Hastanesi’nin olduğu kısımda da kaldırım yok! Bu mudur örnek şehirleşme?”

KURALLARA UYMAYANI UYARMAK TEHLİKELİ

Yazının devamı...

Kağnı lazım

16 Ocak 2019

“Sanırım dört ya da beş ay önceydi. Bir dostumuzu ziyarete gitmiştik. Ziyaretimizi aracımla gerçekleştirdiğimiz için şanslı saydık kendimizi! Çünkü tam bir bataklıktı!

YİNE BATTIK ÇIKTIK

Battı da battı! Olsun araba bu batar çıkar; hesabı yapılmamalı! Evimize almıyoruz ya! Bir de yaya olsaydık orada... Unuttuk gittik… Derken geçen hafta da gittik dostumuzu ziyarete. Yine battık çıktık! Çok şaştık! Bence oraya bir kağnı lazım. Osmangazi İlçesi Çekirge Mahallesi Selvili Cadde; devamı Günaydın Sokak’a giden yol. Saygıyla.”

ALTI ÇEKİLDİ, GÜZELLİĞİ GİTTİ KUMLU ÇAMURU KALDI

Okurumuz Sn. Erol Güngör özetimle: Mudanya İlçesi Güzelyalı Mahallesi Altınkum Caddesi’ndeki parke taşları 2 – 3 ay önce yenilenmek üzere sökülmüştü. Sonrasında da unutuldu! Güzelim caddemizde çamur ve çukurlar içinde yaşar olmak kaderimiz oldu! Mudanya Belediyesi yapacağını söylüyor söylemesine de… Yıl devirdi muhatapları hak getire!” diyor.

ÇÖPLÜĞÜ ARATMAYINCA…

Yazının devamı...

Bursa’ya yakışmıyor

13 Ocak 2019


Yetkililerin ‘Bu ziyanlar kişilerle alakalı’ dediğinizi varsayalım! Peki ya bunlara ne dersiniz? (fotoğraflarda göreceğiniz gibi) Yakın zaman öncesi bakım ve onarımdan geçen Bursa’nın en meşhur alanı Tophane Meydanı’na bakar mısınız? Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu olan Osman Gazi’nin türbesinin de bulunduğu alan! Giriş kapısı pasa teslim olmuş. Oturma banklarının aparatları kopmuş. Zemin ise çukurlarla dolu(!). İşte bunlar kişilerin verdiği ziyanlar değil! Bunlara ne dersiniz? Aynı zaman da; kentimizin en çok turist ağırladığı bir mekan burası… En azından burada bari olmasaydı bu bildik manzaralar!

DAHA FAZLA ÇÜRÜMESİN


Okurumuz Gazanfer Korkmaz şöyle diyor: “Osmangazi İlçesi Emir Abdulkadir Caddesi Bintaş Apartmanı No. 9 (Nasreddin Hoca Parkı karşısı) önündeki plakalı hurda aracın oradan kaldırılması için defalarca yetkililere başvurduk. Ama başarılı olamadık! Olmuyorsa lütfen o aracın üzerine isabet eden kapalı bir alan yapılsın! Araç daha da çürümesin (!)”

UYANIK DOLMUŞÇU TEHLİKE YARATIYOR

Yazının devamı...

Dikkat! Emirsultan Mezarlığı kayıyor

11 Ocak 2019

“Sanat Güneşi olarak hafızalarımızda yer edinmiş olan Merhum Zeki Müren gibi birçok saygın ve sevilen kişilerin de ebedi istirahatgahı olan Emirsultan Mezarlığı’nı ziyaret edeyim istedim. Gördüğüm acı ve düşündürücü manzara karşısında üzüldüm… Mezarların çoğu kaymış ve dağılmış vaziyetteydi. Adeta boğazım düğümlendi… Bu durumu gören yetkili ya da yetkililerin olmaması cidden düşündürücü. Çok yazık…” Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Başkanı Sn. Düşünsel Şentürk ve Mezarlıklar Şube Müdürü Sn. Semih Öz’ün bu üzücü ve düşündürücü soruna sahip çıkacaklarına inanıyorum Sn. Pekak…

NE OLACAK HALİMİZ

Okurumuz Sn. Sevinç Çalık diyor ki: “Yaya kaldırımındaki engelle karşılaşınca öfkeyle geri çekiliyordum. Derken karşıma denk düşen vatandaşta aynısı yapmak için geri döndü ve ben gibi caddeye inmek zorunda kaldılar. Vaziyet ortada. Hem de görme engelli vatandaşlarımıza özel olarak döşenmiş taşlar da var üstelik! Burası Ankara Caddesi’nde bir alan. Karşısında da Büyükşehir Belediyesi hizmet binası var. Sadece adres belli olsun diye söylüyorum! Kentin her notasında benzeri manzaralara rast geliyorum. İşin diğer üzücü bir yanı daha var. Her kaldırıma çıkan araç, bordürleri ve kaldırım taşlarını kırıyor. Saygısızlık ve zarar… Bilmiyorum ne olacak halimiz!

KAZA GELECEĞİM DİYOR!

Okurumuz Sn. M. A. Sargın: “Sizlerin de göreceği gibi; yayımınız sonrası Acemler Bursaspor İstasyonu önündeki havalandırma kulesine endeksli olan çirkin ve gereksiz boru kesildi! Sağ olunuz. Ancak bazı esnaflarca aylardır oradaki sete dayandırılan demir malzemeler var.

Muhammet Kösle 2019

Muhammet Kösle 2019

Related news

 • ÖRGÜ İNCİ TANEM MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • Etiket: nasıl ruj sürülür
 • Putin: Futbol taraftarları için vize muafiyetini 2019 sonuna kadar uzatacağız
 • Koca Dırdırı Yelek Modeli
 • Hamileyken uçağa binilir mi

 • Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle


  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle

  Muhammet Kösle