Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 2019

Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 2019

Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 46 20.01.2019, 21:49

Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması

Bu yazıda modernizmi gerçekçilikten ayıran şeyleri ele alacağız. Farklılıkları işaretlemek için, iki yönüyle ayrı ayrı tanışacağız.

Modernizm. Özellikleri

Modernizm, ortaya çıkan bir yön.XIX - XX yüzyılın başlarında sanat. Bu şematik olarak sanatsal formlar ve soyut tarzda yeni, geleneksel olmayan ilkeler, değişiklikleri ile karakterizedir. Bu yön, XX yüzyılın ilk yarısında liderdi.

Farklı sanat alanlarında, modernizm kendini gösterdifarklı şekillerde. Grafikte avangardın ilk aşaması gibiydi. Modern sanatçılar özel bir görüşü yansıtan özgün eserler yarattı, yazarların iç özgürlüğü, işe yeni araçlar ve hatta halkı şok etti.

Modernizmi gerçekçilikten ayıran nedir?

Rus edebiyatında bu yön değiştirildiklasik roman. Ana akımlar sembolizm, akmeizm, fütürizmdi. Onların kendi özellikleri vardı ve birbirlerinden farklıydı. Tüm bunlar, 20. yüzyılın ilk yarısının şiiriyle tanıştığınızda görülebilir.

Gerçekçilik. Özellikleri

Modernizmi gerçekçilikten ayıran şey, yani buikincisinin nesnelliği. Doğru gerçekliği, hayatın tipik ve önemli yönlerini gösterir, işaret ve özellikleri somutlaştırır. Bireyin ve toplumun temalarına değiniliyor. Bunun için literatürde çeşitli efsaneler, semboller, parabenler kullanılabilir.

Realizm ve modernizmin karşılaştırılması

Yön, XVIII yüzyılda Aydınlanma'da ortaya çıktı. Birkaç çeşidi vardır. Aydınlatıcı, eleştirel ve sosyalist.

Güzel sanatlarda, bu yönde yaratılan resimler insanların günlük hayatlarını betimler. Rus realist sanatçıları arasında I. Repin, V. Surikov ve V. Serov'u ayırt edebiliriz.

Modernizmi gerçekçilikten ayıran nedir?

Her yönün kendine özgü özellikleri vardır, bazen bazılarının ortak özellikleri ve özellikleri vardır. Ancak, bu, söz konusu olan akımlar için geçerli değildir: kesinlikle tam tersidir.

Modernizmi gerçekçilikten ayıran nedir? Her şeyden önce konu farklı. Modernizmde, yazarlar duygularını aktarır, kişisel bir yaşam görüşü. Gerçekçilikte, sanatçılar önemli yaşam temalarına değinirler. İlk olarak, kendi duygularına sahip değiller, tipik durumların transferi. Kişilik ayrılmaz toplumla bağlantılıdır. Modernizmde sanatçı, dünyayı istediği gibi değiştirebilir. Sosyal olayların ne olduğu önemli değil.

Güzel sanatları düşünürsek, o zamanRealizm ve modernizm karşılaştırması birbirlerinden ne kadar farklı olduklarını göstermektedir. Daha önceki bir doğrultuda, sanatçılar hayatı olduğu gibi gösterir. Modernizmde ise, vizyon tanımlanmamıştır, ancak yazarın görüşü dile getirilmiştir. Gerçek, foto gibi kopyalanmaz. Sanatçılar resim çizmek için yeni yöntemler kullanırlar: çeşitli şekiller, semboller vb.

Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 2019

Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 2019

Related news

 • Bahar Diyeti ile 1 Ayda 6 Kilo Vermek
 • YANDAN DÜĞMELİ BEBEK HIRKA KAZAK İKİ KULLANIMLI
 • Kırışıklık Giderici Gül Suyu Maskesi

 • Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 32

  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması


  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 73

  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 24

  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 89

  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 55

  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 85

  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 75

  Modernizmi gerçekçilikten ayıran: iki yönün karşılaştırması 94