Mint Moscow, ürünler 2019

Mint Moscow, ürünler 2019 Mint Moscow, ürünler

Mint Moscow, ürünler

Koleksiyoncuların çoğu satın almak istiyorhatıra paraları, rozetler, madalyalar, çeşitli işaretler, ünlü darphane tarafından üretilen mücevher eşyalarının nadir kopya koleksiyonları. Moscow Nane, bu türden çok çeşitli benzersiz ürünler üretiyor.

Nane nedir?

Üretime katılan bir girişim veDevlet Bankası tarafından yaptırılan çeşitli mezheplerin paraya çevrilmesi, Nane olarak adlandırılmaktadır. Buna ek olarak, şirket madalya, emir ve diğer sayısız imzayı üretiyor.

Moskova Nane

Herhangi bir ülkede böyle bir öneme sahip bir kurumun varlığı zorunludur. Bu tür işletmeler en yüksek gizlilik seviyesine sahiptir.

Rusya'nın bu tür ürünlerinin büyük payı Moskova Darphanesi tarafından üretiliyor.

Mints, onların işaretleri

Her bir darphanenin işaretleri, onları darp eden kuruluşun madeni para üzerine basılmış haç, yıldız, nokta vb. Şeklindeki harf veya işaretlerdir.

Moskova Nane

Bu tür kurumların varlığının tarihinde sadece Rusya'da çok sayıda vardı. Bazılarını (eğer varsa) işaretlerinden örnekler ile düşünün.

Kırmızı Mahkeme Moskova'da (1697-1797) bulunuyordu. Tanımları KD, MM, BK, MMD'dir. Altın, gümüş ve bakır madeni paraların yanı sıra özel sorunların madeni paralarını darp etti.

Kadashevsky (Moskova) Nane 1701-1736 yıllarında faaliyet gösterdi. Onun işaretleri MD, MM, M, MMMDD, MDZ, MDD'dir. Çeşitli mezheplerin altın, gümüş ve bakır paraları kovalandı.

Tver gümüş külçe, Grivnası ve bakır havuzları üretti. Onun işaretleri bilinmemektedir. En aktif çalışma XV yüzyılın sonundan 16. Yüzyılın ilk yarısına kadar Korkunç İvan altında gerçekleştirildi.

Yeni Moskova Mint doğrudan bulundubaşkentin merkezinde - Kızıl Meydan'da. Bu üreticinin madeni paralarında da herhangi bir işaret yoktu. Bahçeyi 1700'den 1718 yılına kadar çalıştı. Bir reform öncesi örneğinin bir kuruşunu keserek üzerinde çalıştılar. Bu mezhebin feshiyle bağlantılı olarak, şirket kapatıldı.

Moskova Nane, fotoğraf, örnekleri

1942'de 25 Nisan'da Birlik Halk Komiserliği (SSCB) emriyle kuruldu.

Moskova Nane ParalarıBaşlangıçta (1942-1945) ürünler sadece madeni para ve emir değil, aynı zamanda madalyalardı. Gelecekte, aralığı arttı.

Bugün Moskova Mint, hepsine ek olarakYukarıda listelenen, sikke ve çeşitli mezhepler ve diğer yabancı ülkelerin belirtileri hatta birden fazla jeton, rozetler, paralar. Ayrıca belirli özel takı ürünleri üretiyor.

"Goznak" derneğin bir parçası olarak, 1995 yılından bu yana, Moskova Nane.

İlk Moskova Nane'nin görünüm tarihi

Rus devletinde en eski darphanenin Moskova olduğuna inanılmaktadır. Prens D. Donskoy zamanında çıktı. Bu gerçeğin yazılı bir onayı yoktur.

Tek onay, özelliklerin analizidir.1362-1389 yıllarında paralar. Pulların yüksek kalitesi, Moskova'da o zamanki banknotların hepsinin benzerliği, madeni paraların teknolojik birleşmesi, sikkeler üzerindeki yazıtların okuryazarlığı ve bir avluda basılan işaretlerin özelliklerinin birçoğunda farklıdır.

Ve hayatta kalan yazılı onayına göreİlk avlu, 1534'te, III. Moskova'ya teşekkür etti ve değiştirilebilir kopyaların üretiminde liderlik unvanı verildi.

Moskova Nane Rublesi

Moskova Nane'nin modern üretimi

Moskova Nane'nin madeni paraları ana ürünüdür. Bu girişimin her anı için 70 milyardan fazla parça ürettiler. Ve bu sınır değil.

Bugüne kadar çıkarılan rozetler, madalyalar eklendi ve göğüs tablaları eklendi.

1999 yılında,Bilek saatler için altın (erkek ve dişi). Saat, İsviçre'nin en iyi mekanizmaları temelinde toplanır. Moskova Nane, güzel takıları (bilezik) ile ünlüdür.

Büyük çeşitliliği ve malzemeleriÜrünleri, gümüş, altın, paladyum, platin, yanı sıra, bakır, nikel, çelik ve diğer birçok metallerin çeşitli alaşımları üretilmektedir. Dünyadaki en ünlü sikke, Moskova Darphanesi'nin rublesi. Serbest bırakılması, 1980 yılında Moskova'daki Olimpiyat Oyunlarının tutulmasına zaman verildi.

Moskova Nane Rublesi

Avlunun ünlü, popüler, hatıra paraları ülkenin en önemli tarihi olaylarını yansıtır ve sayısız numismatist ve sıradan koleksiyoncular için toplanabilir.

Moskova mahkemesinin değerli madeni paralar

Değerli madeni paralar mutlaka değerli metallerden veya eski çağlardan yapılmış ürünler değildir. Dolaşımda sıradanlar arasında başarılı bir şekilde bulunabilirler.

1997'de Moskova Darphanesi1 ruble paralar. Çok büyük bir kısmı serbest bırakıldı. Bununla birlikte, bazılarının kendine özgü bir özelliği vardır - geniş bir kenarın varlığı. Ve bu tür sikkelerin sayısı çok büyük değil, tam sayı bilinmemektedir. Bu bakımdan nümizmatlarda talep ve değerlidirler.

Bu paraları ayırt etmek için (geniş kenarlı)Zor. Madalyonun çemberin sağ üst çeyreğinde ön yüzünde, bitki örtüsü şeklinde bir süs vardır. Aynı yıla ait sıradan ruble'de, şeklin "kıvrımı" tamamen görünürken, bu kangalın nadir parçalarının paraları görünmezken, kenarın altındadır.

Moskova Nane, fotoğrafMadeni paralarla ilgili her şeyi bilen profesyonellerdeğer ve tekliği, 1 ruble 1997, 1998, 2003 üretimine dikkat etmek sunuyoruz, Moskova mahkemesi (MMD) ve bağlı çizim damgalama parçaların nadir 2005 (SPMD) bırakın.

Mint Moscow, ürünler 2019

Mint Moscow, ürünler 2019

Related news

 • Kuru cilt makyaj nasıl olmalı
 • Kırmızı tuğlanın ağırlığı ve üretim özellikleri
 • PayPala birçok şekilde nasıl para yatırılır
 • Neden başım alkol sonrası ağrıyor ve akşamdan kalmama ile nasıl başa çıkılacak
 • Kolay Sıralı Minik Laleler Örgü Modeli Yapılışı

 • Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler


  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler

  Mint Moscow, ürünler