Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 2019

Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 2019

Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 99 30.01.2019, 05:05

Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir!

Minsk'e mi gidiyorsun? O zaman kesinlikle yerel hayvanat bahçesi ziyaret gerekir. Hem çocuklar hem de yetişkinlerin keyfini çıkarın.

öykü

Yani, Minsk'deki hayvanat bahçesi ... Kurumun kurucusu yazar-doğabilimci Fyodor Idelovich Revzin'dir. Aynı zamanda ilk yönetmen. Hayvanat bahçesini 9 Ağustos 1984'te Minsk'te açtılar. O andan itibaren, tüm para sorunlarının başkanı Revzin olan MAZ Doğa severler kulübü tarafından ele alındı. 1887'de Hayvanat Bahçesi'nin geliştirilmesi üzerine ilginç bir proje sunuldu. Doğru, gerçek olmadı. Yakında kulüp finansmanını durdurdu. Bundan sonra, bir süre Veras-ECO'nun bir bölümü oldu.

Minsk'teki hayvanat bahçesi

Minsk'teki Hayvanat Bahçesinin devlet finansmanısadece 1997'de aldı. O sırada durumu yeterince acınasıydı. Bu şaşırtıcı değil. Sonuçta, bölge uzaktaki 1884'te kurulmuş ahşap muhafazalarla donatılmıştı. En fazla 3-4 yıl sürecekleri varsayıldı ... Anladığınız gibi, parkın varlığının tüm dönemi boyunca, 1997'ye kadar hiç kimse onları değiştirmedi. İğrenç koşullara rağmen, evcil hayvanlar iyi hissettim. Üstelik, doğa, şinşillalar, kahverengi ayılar ve diğerleri gibi birçok hayvanın esaret altına alınmasına yönelik bir program gerçekleştirildi.

Şimdiki zaman

Artık Minsk'teki hayvanat bahçesi aktif olarak gelişiyor. Yakında maymun yapımı planlanıyor. Şimdi parkta özel kışlık kafeslerle donatılmış evcil hayvanlar için.Minsk'teki hayvanat bahçesi

Şu anda, yaklaşık iki yüz tür farklı hayvan var. Bunların arasında altmıştan fazla kuş türü, altmış beş memeli, beş adet amfibi türü ve onbeş omurgasız hayvanı var.

İlk sakinleri parkı çelik Stork Zhurko, (yağ birikintisi var) deve Han (Theresa Vasilevny Resimdeki düzenlemeler Durova dan hediye) Zubrenok Guy ve yaban domuzu Piggy iyi adamlar kurtarıldı.

Şimdi hayvanlar aktif olarak çoğalıyor, ziyaretçiler birçok yavrusunu (yavru, piliç, keçi ve diğerlerini) görebiliyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, hayvanat bahçesi iyi donanımlı. Bütün evcil hayvanlar, iyi düşünülmüş bir güvenlik sistemi olan geniş muhafazaları veya kafesleri içinde yaşar. Hayvanat bahçesi topraklarında ziyaretçilerin rahatlığı konusunda gıda noktaları, dinlenme alanları ve tuvaletler düzenlenmektedir.

Minsk Hayvanat Bahçesi oraya nasıl gidilir

Minsk'te dolphinarium

10 Aralık 2011'de hayvanat bahçesi açıldıDolphinarium. Alex ve balıksırtı ve bir Patagonya deniz aslanı Nicholas - İzleyiciler dört Pasifik beyaz yanlı yunusu (Mika, Hercules, Hugo, Vita), iki deniz ayıları ağırladı. Su altı krallığının tüm bu temsilcileri Japonya ve Ukrayna'dan geldi.

Programın katılımı ile çok ilginç. Derin deniz sakinlerine ek olarak, dansçılar, müzisyenler ve akrobatlar sahneye çıkıyor. Performansın süresi 45 dakikadır. Sahnede yaklaşık 20-25 dakika sonra doğrudan deniz hayvanları vardır.

Hayvanat bahçesindeki Minsk'te Dolphinarium

Dolphinarium 700 koltuk için tasarlanmıştır. Performanslar günlük olarak (Pazartesi hariç) saat 18:00, 15:00 ve 12:00 arasında yapılmaktadır. Giriş bilet fiyatı 85 ila 115 bin Belarus rublesi. ruble, oturuma ve günün saatine bağlı olarak, hayvanat bahçesine girişin ödenmesine gerek yoktur. Son zamanlarda yeni bir servis vardı - yunuslarla dalış. Dalış maliyeti 1 milyon 200 bin Belarus rublesi. ruble. Yunus terapisi için de bir giriş var.

Gösteri programına ek olarak, yüzebilir veyunuslarla iletişim kurmak. Beş dakika banyo yapmak için 300 bin bel ödemeniz gerekiyor. ovun. Ayrıca yunusla bir tur yapabilir ve hafıza için harika bir fotoğraf çekebilirsiniz. Bu zevk için 100 bin bel ödemek zorundasınız. ovun. İşte Minsk'te bir Dolphinarium var.

Hayvanat bahçesinde de "Aquaterarium" var (için ödemegiriş "gerekli değildir", yanı sıra "Tehlikeli Dünya Sırları" (bilet maliyeti 10 000 BYR). Ayrıca, çeşitli geziler sunulmaktadır - genel bakış ve tematik. 25 kişilik bir grup için gezinin maliyeti 70 000 beldir. ruble (bu teraryuma ziyaretleri içerir).terrarium Minsk hayvanat bahçesi

Ayrıca hayvanat bahçesinin topraklarında midilli ve atları gezebilirsiniz. Bilet ücreti 20 bin Belarus rublesi. ovun. Tatiller ve hafta sonları 11: 00-18: 00 saatleri arasında (kışın saat 16: 00'a kadar) binebilirsiniz.

At Binme

Ayrıca bir binicilik çemberi vardır. Deneyimli eğitmen gruplar ile, frekanslarla - haftada iki kez ilgilenir. Abonelik (ayda sekiz ders) 360 bin Belarus rublesi. ovun. Bir defalık bireysel işgal için 50.000 bel ödemek zorunda kalacaksınız. ovun. İsteyenler onbirden onsekiz yaşına kadar.

Minsk Hayvanat bahçesi: hedefe nasıl gidilir?

Hayvan bahçesi güneydoğu kısmında yer almaktadır.Svisloch Nehri'nin taşkın yatağında sermaye. Tabii ki, böyle bir bilgi ilk kez bir geziye gitmek isteyenler için çok yardımcı olmaz. Navigator - modern "rehberlik glubok" yoksa. Değilse, size yardımcı olmak için - kağıt depolama ortamı, yani, bölgenin bir haritası. Elbette, belli kurallara ihtiyacımız var. Minsk'te bir hayvanat bahçesi gibi bir yer yanında ne var? Chizhovka. Bu büyük bir yerleşim bölgesidir. Güney tarafındaki hayvanat bahçesinin sınırında, batı yönünde ise Park var. Chizhovskoe rezervuarının yanı sıra 900 yıl dönümü.

Minsk Hayvanat Bahçesi oraya nasıl gidilir

Minsk Hayvanat Bahçesi'ne nasıl gidilir? Bir merkez otobüs "Avtozavodskaia" metro istasyonunun karşısında yerlerden № 1.5 km olarak 92 veya 59. № almak mümkündür. Kişisel bir araba alabilirsiniz hedefe bunun geçen otobüsler №№ 21, 926, 917, 22 ve ek olarak 16, özel otopark bulunmaktadır girişine yakın ulaşılabilir.

Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 2019

Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 2019

Related news

 • Galatasaraya Dev Proje
 • Vazocardin ilacı: benzeşmeler, eş anlamlılar, fotoğraf, kullanım talimatları, incelemeler. Vazokardin in yerini alabilecek şey nedir
 • Onedio Akademi Gururla Sunar: Onedio Editörlerinin Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar
 • Kucka:Parma beni birçok konuda ikna etti
 • Fırında Beşamel Soslu Tavuklu Makarna kilitlendiFırında Beşamel Soslu Tavuklu Makarna
 • Un Kurabiyesi Yapımı Videosu

 • Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 40

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir


  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 94

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 30

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 59

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 92

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 29

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 95

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 18

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 81

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 88

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 64

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 81

  Minsk Hayvanat Bahçesi görülmeye değerdir 12