Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi 2019

Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi 2019 Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi?

Güzel görünmek isteyen her kadınçeşitli dekoratif kozmetikler kullanır, ancak belki de en önemlisi yüzün derisinin sağlığıdır ve bu özel bir bakım gerektirir. Ne yazık ki, uygun bir çare seçmek mümkün değildir, çünkü her kişinin kendi cilt tipi ve benzersiz özellikleri vardır. Birisi sivilce ve yağlı parlaklıktan muzdarip ve bazı temizlik losyonları şiddetli kuruluklara neden olur. Bugün, sözde micellar su, herhangi bir cilt tipine uyan ve tahrişe neden olmayan popüler hale gelmiştir. Ne tür bir "sihirli alet" olduğunu, neyin gerekli olduğunu ve yüz için micellar su ile tonik arasında bir fark olup olmadığını anlamaya çalışalım.

micellar su veya tonik

Micellar su nedir?

Evet, bugün çok fazla kadınMikel su ve tonik arasındaki fark. Bu tesisler olmadan yapmak mümkün mü yoksa ikisine de sahip olmak gerekli midir? Nasıl seçilir ve ne alınır? Çok fazla soru var, ama önce hangi micellar suyunun olduğunu anlamalıyız.

Bu ne de renksiz bir sıvıdır.tat, koku yok, renk yok. Genel olarak, (halkta çağrıldığı gibi) micellar uzun zamandır ilaç olarak kullanılmaktadır. Çeşitli cilt hastalıklarından muzdarip olanlara verilir. Bu, Fransa'dan geliyor, ilk defa hassas ciltli kadınlar tarafından kullanıldı ve ayrıca mikellar boya ile küçük çocuklar tarafından yıkandı.

yapı

Micellar su buradan miseller oluşurve adı gider. Latince'den bu kelime "tahıl" anlamına gelir. Bu, moleküllerin hidrofilik olan bir ucu olan bir köprü, yani suyu seven ve diğer lipofil, yani yağların eğilimi temsil yüzey aktif maddeler tarafından oluşturulur. Bu molekül, su içine alır ne zaman, lipofilik uçları birbirine çizilir ve bir hidrofilik - su. Bu durumda, bir misket olarak adlandırılan belirli bir top oluşur. Yağ damlacıkları bozuldu ve onları yıkamak için kolaylaştırarak, molekülün merkezinde "gizlemek" anlamına iyidir. misel su bir sünger gibi, yavaşça ve iyice makyaj ve kirleri kaldırır nedeni budur.

micellar su ve tonik arasındaki fark

Miselula suyunun avantajları ve dezavantajları

Tabii ki, micellar su birçok avantajı varve haysiyet ile tüm işlevlerini yerine getirebilir. Her şeyden önce, kalıcı makyajın ve her türlü kirliliğin dikkatlice ve dikkatli bir şekilde çıkarılması mümkün. Ürünün kokusu olmadığı, rengi olmadığı, tadı olmadığı için alerjisi olanlar için idealdir. Hassas cilde sahip kadınlar, başka araçlar kullandıktan sonra tahriş ve kızarıklığın ne olduğunu unutabilirler. Mikellar su her türlü cilt için uygundur, gözenekleri tıkar ve nemlendirmeye ve beslenmesine yardımcı olur. Bu çekici özelliklere rağmen, bir dezavantajı var. Misel, sadece zararlı kimyasalları değil, aynı zamanda yararlı olanları da nötrleştirebilir.

tonik yerine micellar su

Micellar suyu ne kadar doğru kullanır?

Micellar su uygulayın çok basittir. Özellikle öğleden sonra ya da sabahları koyabileceğiniz ya da işlenen kozmetik maddelerini çıkarmak için çok tembel olan kadınlara hoş gelecektir. Sadece kabı çare ile sallayın. Temiz bir pamuklu ped üzerine az miktarda uygulayın ve yüzün derisini hafifçe silin. Mermiler çamuru iyi emebildiğinden, presleme ve sürtünme gerekli değildir. Maskarayı ve gölgeleri gözlerden çıkarmak için pamuk diskini daha bol nemlendirin ve gözlere yarım dakika kadar ekleyin ve daha sonra elin hafif bir hareketi ile tüm makyaj disk üzerinde kalacaktır.

Bir çok soru sormak daha var: Mikelleri yıkamak gerekli mi? Başlangıçta, bu araç kuru temizleme için tasarlanmıştır. Ancak deri uzun süreli varlığı epidermisin bariyeri kırmak, bir yüzey-aktif maddeler ihtiva unutmayın. Bu nedenle, her şeye rağmen, tür bir olasılık ise, yıkama ve yüzey aktif madde kalıntılarını misel durulama suyu daha iyidir. Genel misel su bir araba veya trende, bir düzlemde olmak yüzünü temizlemek için gerekirse gayet uygun. Bu noktada yıkarsanız Ve merak etmeyin, hiçbir yerde olurdu.

tonik ve micellar su farklılıkları

Micellar su ve tonik arasındaki fark nedir?

Şimdi soru "Micellar su veya tonik?"Bu ikinci ürün Tonic hakkında konuşma zamanı -. Her mevcut kadın ve tonik ve bu iki araç Her kardinal Öncelikle arasındaki misel su farkların rafta en sık sebum, kozmetik ve kirlilik kalıntıları çıkarmak için tasarlanmıştır Bu çözüm, gerek yok ... . tonlama ve iyice yabancı maddelerin cilt temizlemek ve makyaj daha diğer amaçlar için tasarlanmıştır tüm muktedir hayır asla tonik temizlik karıştırmayın .:

 1. Cildin asit dengesini geri yükler.
 2. Sert suyun etkisini etkisiz hale getirir.
 3. Kızarıklığı ortadan kaldırır.
 4. Antiseptik özelliklere sahiptir.
 5. Cildi yeniler ve temizler.
 6. Kullanılan araçların etkinliğini arttırır.
 7. Kan dolaşımını artırır.
 8. Sebum salgısını azaltır.

micellar su ve tonik arasındaki fark

Kural olarak, tonik bileşimi her zaman alkol içerir,ve yağlı cilde yönelikse, alkol içeriği% 50'ye çıkar. Hepimiz biliyoruz ki, alkol cildi büyük ölçüde kurur, ki bu zararlı bir şeydir. İkilemde rol oynayan bu gerçek şu: micellar su veya tonik? İkinci bileşen her zaman çiftleşme maddeleridir. Ayrıca kompozisyonda vitaminler, uçucu yağlar ve şifalı bitkiler olabilir. Ek olarak, tonik, gözenekleri daraltmak, nemlendirmek, makyajı kaldırmak için, kaldırma etkisiyle, farklı tiplerde olabilir. Bileşim kokuları, parabenler ve renklendiricileri içerebilir. Bütün bunlar mikeliler ve tonik arasındaki açık sınırları belirler, bu yüzden kafasının karışmaması gerekir. Ve rafta her iki paranız varsa doğru olacaktır. Öyleyse soru şu: “Ne seçmek için: tonik veya micellar su - onlardan daha iyi olan nedir?” - Herkesin kendi randevusu olduğu için kesin olarak cevap vermek imkansızdır.

Ne seçilir: tonik veya micellar su?

Birçok kadın bunun yerine yapabileceğine inanıyortonik kullanmak için micellar su ve bu yeterli olacaktır. Yani yüzünü ovuşturdu ve devam etti. Bu arada, büyük olasılıkla, bu kızlar, sadece test ettikten sonra sadece eski temizlik ürünlerine dönmek istemedikleri için, miclar su hakkında bir şey duymadılar ve duymadılar. Ancak, yukarıda söylenenlerden hareketle, bir sonuç çıkarılabilir: micellar suyunun bir tonik ile değiştirilmesi imkansızdır. Başaramayacaksın. Ancak uygun bileşenler içeriyorsa, örneğin yeşil çay ekstresi gibi tonikler yerine micellar suyu kullanabilirsiniz. Diğer durumlarda, bu iki tesis birbiriyle değiştirilemez.

bir tonik veya micellar su seç

Kitle pazarından en popüler araçların başında

Mikelleri temsil eden çok çeşitli markalar arasında gezinmenizi kolaylaştırmak için, size en popüler kitle pazarı araçlarını sunuyoruz:

 1. "Garnier" in micellar suyu, parfüm ve boya içermeyen her türlü cilde uymaktadır. Ayrıca, büyük bir hacmi (400 ml) vardır ve bir fiyata kabul edilebilir.
 2. "Loreal" dan "Mutlak hassasiyet" - bir tane dahaDüşük fiyat kategorisinden mikellar. Ancak bu, tesisin kalitesini etkilemez. Su sadece cildi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda nemlendirir. Hipoalerjenik.
 3. "Nivea" dan "1'de Saflaştırma 3" - micellar suveya düşük bir fiyata tonik. Makyajı kaldırır, ancak suya karşı dayanıklı değildir. Buna ek olarak, bu micellar su bir tonik yerine kullanılabilir, çünkü tonik bileşenleri içerir.
 4. Mavi agave ve akçaağaç suyu içeren "Yves Rocher" dan mikellar, makyajı mükemmel şekilde temizler ve cilde tazelik ve parlaklık verir.
 5. Boya ve koruyucular içermeyen "Siyah İnci" den micellar su, makyajı giderir ve tahrişleri ortadan kaldırır.

Tonik yerine micellar su kullanabilirsiniz

Lüks tesislerin değerlendirmesi

Eğer daha fazla bir miktar su için su ödemeye hazırsanız, lüks sınıfın en popüler fonlarının derecesine kendinizi alıştırmanızı öneririz:

 1. Micellar su "Bioderma" bir çarelüks sınıfına aittir, bu yüzden daha büyük bir miktar ödemek zorundadır, ancak daha az veya daha az kullanılabilir olarak kabul edilir. Ayrıca herhangi bir cilt tipi için uygun, idareli, iyi makyaj çıkarır. Bu markanın ayırt edici özelliği, suyun farklı kaplarda üretilmesidir ki bu da çok uygun.
 2. Fransız markalı micellar losyon "La RochePose "yeterince yüksek bir fiyat var, ama birçok kız çok düşkün. Bu su termal yaylar yapılır, yüz temizler ve hatta en kalıcı kozmetik kaldırır.
 3. "Vichy" den mikellar losyon problemli deriye sahip olanlar için harikadır. Makyaj kaldırır, cildi rahatlatır.
 4. "Bioterm" den elde edilen lüks su, bileşiminde 36 mineral madde ve vitamin içerir. Makyaj cildini nazikçe temizler. Ayrıca, çevreyi etkilerinden korur.
 5. Diğer bir lüks ürün - makyajı mükemmel bir şekilde ortadan kaldıran Fransız ilaç markası "Aven" dan, kuruluk ve iltihapla baş ediyor.

Sonuç

Micellar suya layıkcilt temizliği için ifade eder. Uzun zamandır diğer kozmetik ürünler arasında onurlu bir yer işgal etti. Eğer bir seçim ile karşılaşırsanız: micellar su veya tonik, o zaman birincisini tercih etmek daha iyidir, ama genellikle her iki yöntemi de uygularsanız daha doğru olacaktır. Micellar su cildi arındırır ve bir tonik onun durumunu iyileştirir.

Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi 2019

Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi 2019

Related news

 • Kadınbudu Köfte Tarifi Videosu
 • World of Warcraftda bir eklenti nedir
 • EBay ile bir parsel nasıl takip edilir Teslimat hakkında geribildirim. EBayde satın alma işlemleri nasıl yapılır
 • Kız Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır
 • Patates Kızartması Tarifi

 • Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi


  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi

  Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi